سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » احضار نصیر اسدی فعال دانشجویی دانشگاه تهران به زندان اوین...

احضار نصیر اسدی فعال دانشجویی دانشگاه تهران به زندان اوین

چکیده :پیش از این نیز در هفته های اخیر مهدی تاجیک دیگر فعال دانشجویی این دانشگاه به زندان اوین فراخوانده شده بود. به نظر می آید با نزدیک شدن سالروز ۱۸ تیر ماه فشار بر فعالین دانشجویی همچنان افزایش یابد....


نصیر اسدی دانشجوی فوق ‌لیسانس دانشکده‌ ادبیات دانشگاه تهران برای تحمل چند ماه باقی مانده از دوران محکومیت خود به زندان اوین فراخوانده شد.

به گزارش تحول سبز، این فعال دانشجویی در ۱۶ آذر ۱۳۸۸ در هنگام خروج از دانشگاه توسط نیروهای لباس شخصی با ضرب و شتم بازداشت و در ابتدا به بند ۲۰۹ زندان اوین و سپس به بند ۳۵۰ این زندان منتقل گردیده بود.

وی در دادگاه بدوی به دو سال حبس تعزیری به علت شرکت در تجمع اعتراض آمیز دانشجویان در روز ۱۶ آذر در دانشگاه تهران محکوم گردید. نصیر اسدی بعد از تحمل چندین ماه حبس با قرار وثیقه در روزهای آغازین سال ۱۳۸۹ از زندان آزاد گردید. در اوایل اردیبهشت ماه ۸۹ علیزاده طباطبایی وکیل وی در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا از کاهش محکومیت وی به ۷ ماه حبس تعزیری خبر داد که احضار این فعال دانشجویی به زندان برای گذراندن چند ماه باقیمانده از این دوران محکومیت می باشد.

پیش از این نیز در هفته های اخیر مهدی تاجیک دیگر فعال دانشجویی این دانشگاه به زندان اوین فراخوانده شده بود. به نظر می آید با نزدیک شدن سالروز ۱۸ تیر ماه فشار بر فعالین دانشجویی همچنان افزایش یابد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.