سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محمد نوریزاد: سحابی با نفس های پایانی خود، انسانیت و آزادگی ما را به احتجاج آورد...

محمد نوریزاد: سحابی با نفس های پایانی خود، انسانیت و آزادگی ما را به احتجاج آورد

چکیده :او اگر بجای سیاست در آن دوران تاریک، می رفت و به کار دیگری روی می برد، با استعدادی که داشت، امروز رسانه ها، اخبار ضربان قلب ثانیه به ثانیه او را رصد می کردند . ما اما با اطلاق جاسوسی و وطن فروشی، او را و دیگرانی چون او را فرو کوفتیم تا خود بر فراز...


اندکی پیش از درگذشت مهندس عزت الله سحابی، فعال شش دهه مبارزه برای آزادی و حاکمیت ملت ایران، محمد نوری زاد در صفحه فیس بوک خود نوشته بود “این روزها چه بد است که عزت الله سحابی، بی سرو صدا، رخت از این دنیا بر می بندد، تا دنیا را، با همه وسعتش، برای ما باقی گذارد. او اگر بجای سیاست در آن دوران تاریک، می رفت و به کار دیگری روی می برد، با استعدادی که داشت، امروز رسانه ها، اخبار ضربان قلب ثانیه به ثانیه او را رصد می کردند. ما اما با اطلاق جاسوسی و وطن فروشی، او را و دیگرانی چون او را فرو کوفتیم تا خود بر فراز آییم.”

به گزارش جرس، محمود نوری زاد، زندانی سیاسیِ اخیرا از بند رسته، طی صفحه فیس بوک خود که پیش از درگذشتِ مرحوم سحابی آنرا به روز کرده بود، با اشاره به بستری بودن مهندس سحابی یادداشتی بدین شرح آورده بود:

پنجشنبه هفته گذشته، با هزار مکافات و البته با همراهی و همکاری و تصویربرداری لحظه به لحظه حراست بیمارستان مدرس، به دیدن مردی رفتم که سالها، در آن رژیم و در این رژیم زندانی بوده است. مردی که اکنون، نفس های پایانی عمر پرفراز وفرود خود را فرو می برد و برمی آورد.

مردی که غریبانه ، چشم بردنیای پر فریب، و فریب کاری امثال من، بسته است تا همان چشم را چند روز دیگر، به محشری از آسمان خدا بگشاید. عزت الله سحابی، اکنون، با نفس های پایانی عمرخود، میزان فهم ما را ، میزان شعور ما را، ومیزان درستی دین و انسانیت و آزادگی ما را به احتجاج آورده است.

این روزها، چه خوب که اخبار بیماری و درگذشت یک فوتبالیست در رسانه های ما تاب خورده و همه حساسیت ها و حیثیت رسانه ای و مملکتی ما را متاثرساخته است. و چه بد، که عزت الله سحابی، بی سرو صدا، رخت از این دنیا بر می بندد، تا دنیا را، با همه ی وسعتش، برای ما باقی گذارد. او اگر بجای سیاست در آن دوران تاریک، می رفت و به کار دیگری روی می برد، با استعدادی که داشت، امروز رسانه ها، اخبار ضربان قلب ثانیه به ثانیه او را رصد می کردند. ما اما با اطلاق جاسوسی و وطن فروشی، او را و دیگرانی چون او را فرو کوفتیم تا خود بر فراز آییم.

بربالین او، به چهره ی رنجور و فرسوده و بیمار و چشمان بی فروغ او که نگریستم، این چند جمله را از او دریافتم:

ای همه ی دنیا خواهان،

دنیا به کامتان!

من راه خویش برگزیده ام ،

و در کشاکش این راه،

بندها را ،

با مرگ خود، بریده و رفتم .

دنیا برای شما.

سیراز آن بخورید.

سخت که سیر شدید،

حالا کمی بیاندیشید.

کار سختی ست ، نه؟

به این بیاندیشید که :

مرگ شما نیز در راه است .

لازم به ذکر است مهندس عزت الله سحابی، فعال ملی – مذهبی پس از شش دهه مبارزه، در پی یک دوره بیماری، بامداد روز سه شنبه دهم خرداد ماه، به دیار باقی شتافت.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.