سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پیام تسلیت سازمان ادوار تحكيم وحدت به مناسبت درگذشت مهندس سحابی...

پیام تسلیت سازمان ادوار تحكيم وحدت به مناسبت درگذشت مهندس سحابی

چکیده :دیری نگذشته است از آن زمان كه دكتر يدالله سحابي در زمانه پيري و عصا به دست آهنگ مجلس شورا را كرد تا فرياد بزند كه چرا فرزندان اين انقلاب بدين گونه تار و مار مي شوند و در بند مي گردند و اكنون دردا كه فرزندش مهندس عزت الله سحابي نيز چنين ندايي را در همين چند ماه قبل سر داد و آرزوي مرگ كرد از درد اين همه فجايعي كه بر سر فرزندان اين سرزمين مي رود كه او تنها نام نشريه اش ايران فردا نبود بلكه تمام دغدغه و تمام زندگي اش فرداي ايران و ايراني...


سازمان دانش آموختگان ايران اسلامي (ادوار تحكيم وحدت) با صدور بیانیه‌ای درگذشت مهندس عزت‌الله سحابی، اين مرد بزرگ و اين اسطوره مبارزه، آزادگي و اخلاق را همه ملت سرفراز ايران و خانواده‌ی مهندس ایشان تسليت و تعزيت گفت.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

من المؤمنين رجال صدقوا ما عاهدوا الله عليه فمنهم من قضى نحبه ومنهم من ينتظر وما بدلوا تبديلا

ارغوان! این چه رازی است که هر بار بهار با عزای دل ما میاید ؟! که زمین هر سال از خون پرستوها رنگین است وین چنین بر جگر سوختگان داغ بر داغ می افزاید ؟

خبر پر كشيدن اسوه عزت و شرافت مردمان ايران زمين و سحاب پر برکت و رحمت آسمان حريت ، اخلاق و دينداري؛ از سنخ اين همه اخبار ناگوار اينروزهاي كشور عزيزمان ايران نبود. بلكه گويي از اين كوير خشكزار اخلاق و انسانيت، سايه ابرهاي رحمت براي هميشه رفته است. فقدان انسان هايي چون سحابي تنها پركشيدن يك فرد نيست انبان هاي سرمايه فكري اين كشور است كهاست كه روز به روز از دست مي رود بدون اينكه بهره اي از آنها گرفته شود.

اينها دردهاي امروز و ديروز اين كشور است. كشوري كه در آن عزت الله سحابي به عنوان انسان نخبه اي كه درد آينده اين مملكت را داشت، در هر دو نظام پيشين و پسين، بايد زندان هايي هر يك از ديگري سخت تر را تحمل كند چرا كه حاكمان تحمل ذره اي مخالفت و انتقاد از خويش را ندارند.

اين درد امروز ماست كه انسان هايي كه روزان و شبان عمر خويش را در طلب آزادي گذرانده اند، شاهد مرگ را نيز بايد بدون ديدارفرزندان اسير خويش در بر گيرند.

دیری نگذشته است از آن زمان كه دكتر يدالله سحابي در زمانه پيري و عصا به دست آهنگ مجلس شورا را كرد تا فرياد بزند كه چرا فرزندان اين انقلاب بدين گونه تار و مار مي شوند و در بند مي گردند و اكنون دردا كه فرزندش مهندس عزت الله سحابي نيز چنين ندايي را در همين چند ماه قبل سر داد و آرزوي مرگ كرد از درد اين همه فجايعي كه بر سر فرزندان اين سرزمين مي رود كه او تنها نام نشريه اش ايران فردا نبود بلكه تمام دغدغه و تمام زندگي اش فرداي ايران و ايراني بود.

باري؛ سحابي رفته است كه اين تقدير همه آنهايي است كه پا بدين عرصه خاكي مي گذارند. همه ما و همه آنها كه بر ما ظلم روا مي دارند، دير يا زود رفتني هستند و هستيم و آنچه باقي مي ماند اعمال و رفتار انسانهاست. نغمه هاي بسياري زشت و زيبا در اين عرصه خوانده شده است و خوانده خواهد شد اما آنچه در يادها مانده است و مي ماند، نغمه دلنواز اخلاق و انسانيت است.

مهندس سحابي همچون پدر بزرگوار خويش نمونه بارزي از اين هر دو بود و چقدر در اين زمانه وانفسا، اين هر دو بودن سخت و دست نيافتني شده است.

اين جمله از مهندس درسي است براي همه ما كه اگر آبرويي داريم و جايگاهي نه آنرا براي به گور بردن كه براي تقليل مرارتي از مردم يا تقرير حقيقتي مظلوم به كار بريم كه اين وظيفه اخلاقي هر انسان آگاه و مسؤولي است.

سازمان دانش آموختگان ايران اسلامي (ادوار تحكيم وحدت) ضايعه رحلت اين مرد بزرگ و اين اسطوره مبارزه، آزادگي و اخلاق را به همه ملت سرفراز ايران و خانواده ايشان تسليت و تعزيت عرض نموده و از خداوند متعال مي خواهد كه ايشان را به همراه تمامي آزاديخواهان، حق طلبان، شهدا و رهبر معنوي جنبش سبز ايران، غريق درياي بي كران رحمت خويش گرداند.

سازمان دانش آموختگان ايران اسلامي (ادوار تحكيم وحدت)


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.