سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » جسد نوجوان شکنجه شده سوری به دست خانواده اش رسید...

جسد نوجوان شکنجه شده سوری به دست خانواده اش رسید

چکیده :در یک فیلم ویدئویی که به صورت آن لاین منتشر شد صورت ضرب دیده و کبود این پسر 13 ساله مشخص است. بر روی پوست بدنش نشانه های از بریدگی، زخم، سوختگی های عمیق و زخم های گلوله که احتمالاً وی را مجروح کرده اما نکشته، به چشم می خورد و فک و کاسه زانوهای وی شکسته...


جسد شکنجه شده حمزه علی الخاطب، پسر 13 ساله سوری که در 29 آوریل در اعتراضات جنوب درعا دستگیر شده بود، پس از یک ماه بی خبری به شرط مسکوت ماندن ماجرا به دست خانواده اش رسید.

به گزارش سرویس بین الملل فرارو به نقل از نیویورک تایمز، جسد وی نشان می دهد که طی این یک ماه حمزه با شکنجه های بی رحمانه ای روبرو بوده است.

در یک فیلم ویدئویی که به صورت آن لاین منتشر شد صورت ضرب دیده و کبود این پسر 13 ساله مشخص است. بر روی پوست بدنش نشانه های از بریدگی، زخم، سوختگی های عمیق و زخم های گلوله که احتمالاً وی را مجروح کرده اما نکشته، به چشم می خورد و فک و کاسه زانوهای وی شکسته است.

یکی از افرادی که این ویدئو را دیده می گوید: «این ها اصلاحات بشار خیانکار است.»

در سوریه و اطراف این کشور تعداد بدن های شکنجه شده نشان می دهد که خشونت نیروهای دولتی سوریه علیه مردم معترض این کشور در حال گسترش است.

این فیلم ویدئویی که این روزها دست به دست می چرخد، جان تازه ای به اعتراضات 6 هفته ای مردم علیه بشار اسد، رئیس جمهور این کشور بخشیده است. تظاهرات کنندگان در چندین شهر سوریه طی دو روز گذشته در اعتراض به مرگ حمزه با پرچم هایی در دست به خیابان ها آمده و شعارهای ضد دولتی سر دادند.

به گفته یکی از فعالان بشر سوری، حمزه به نماد انقلاب سوریه تبدیل شده و مرگ آن نشانه بی رحمی رژیم اسد و نیروهای امنیتی آن است.

خانواده حمزه پس از همکاری در تهیه این ویدئو و انتشار آن سکوت اختیار کرده اند. پدر حمزه پس از انتشار این فیلم بازداشت شده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.