سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » یک نماینده مجلس به اتهام انتقاد از احمدی‌نژاد دادگاهی شد...

یک نماینده مجلس به اتهام انتقاد از احمدی‌نژاد دادگاهی شد

چکیده :عبدالجبار كرمی نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، كامیاران، دیواندره و رئیس فراكسیون نمایندگان مستقل مجلس، با شكایت دولت، مجدداً به دادگاه احضار و این بار در شعبه سیزدهم دادسرای ویژه مورد محاكمه قرار گرفت. نماینده سنندج با قید ضمانت از دادستانی ویژه تا محاكمه بعدی، عازم بهارستان شد اما او در صورت محكومیت قطعی، به استناد مواد قانونی مورد اشاره به 2 ماه تا 2 سال حبس محكوم خواهد شد....


عبدالجبار كرمی نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، كامیاران، دیواندره و رئیس فراكسیون نمایندگان مستقل مجلس، با شكایت دولت، مجدداً به دادگاه احضار و این بار در شعبه سیزدهم دادسرای ویژه مورد محاكمه قرار گرفت.

به گزارش تابناک، نماینده سنندج كه 2 سال قبل با شكایت ریاست جمهوری و به اتهام توهین به دولت و برخورد با مسئولین استانی به شعبه پنجم دادسرای ویژه تهران احضار شده بود، در معرض 2 ماه تا 2 سال حبسی قرار گرفته بود كه دولت طبق مواد 609 ، 697 و 698 قانون مجازات اسلامی برای او درخواست نموده بود ولی با اتمام محاكمات به عمل آمده، بر خلاف نظر دادگاه مبنی بر عدم مجرمیت این نماینده مستقل به دلیل ایفای وظایف نمایندگی و نظارت مبتنی بر آن با بیانات ابراز شده در خصوص رئیس دولت و برخوردهای انجام شده با مسئولین استان، دولت همچنان بر مجازات نماینده سنندج به دلیل تداوم انتقادهایش از دولت اصرار دارد.

كرمی در اظهارات 2 سال قبل خود گفته بود كه در بررسی عملكرد رئیس دولت و برخورد ایشان با مجلس درخواهیم یافت كه احمدی نژاد فاقد اعتقاد به قانون، مجلس، مردم و حتی ولایت فقیهی است كه خود مدعی آن است و ابراز نموده بود كه رئیس دولت با مجلس و مردم صادق نیست و قانون گریز است.

نماینده سنندج اولین نماینده ای بود كه سفرهای استانی دولت را تحریم و به چالش كشید و با درخواست رسمی و علنی از همكاران خود در مجمع نمایندگان و دعوت از مردم استان برای همراهی در این تحریم، خود به تنهایی آن را اجرا نمود كه این اظهارات موجب واكنش تند دولت و شكایت از او در سال 87 شد.

رئیس فراكسیون نمایندگان مستقل مجلس در جلسه دادرسی اخیر خود نیز اعلام داشت كه از بیانات 2 سال قبل خود اظهار ندامت ننموده و معتقد است كه در آینده ای نه چندان دور همگان درخواهند یافت كه 2 سال قبل در اظهار نظرها و نظارت‌های خود در مورد احمدی نژاد و دولت اشتباه نکرده است.

نماینده سنندج با قید ضمانت از دادستانی ویژه تا محاكمه بعدی، عازم بهارستان شد اما او در صورت محكومیت قطعی، به استناد مواد قانونی مورد اشاره به 2 ماه تا 2 سال حبس محكوم خواهد شد. علی مطهری، الیاس نادران و عبدالجبار كرمی 3 نماینده ای در مجلس هشتم هستند كه تا كنون مورد شكایت رسمی دولت قرار گرفته‌اند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.