سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پیام تسلیت آیت‌الله بیات زنجانی به مناسبت درگذشت مهندس سحابی...

پیام تسلیت آیت‌الله بیات زنجانی به مناسبت درگذشت مهندس سحابی

چکیده :اینجانب همواره خوی آزاده و منش بلند آن بزرگوار را با وجود برخی تفاوت های فکری و سیاسی ستوده‌ام و درگذشت ایشان را ضایعه‌ای در اخلاق سیاسی و اندیشۀ آزادی‌خواهانۀ این کشور می‌دانم و معتقدم که بی‌تردید، هر اندیشمند منصفی واقف و گویای حق ایشان بر انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی است....


در پی درگذشت مهندس عزت الله سحابی، آیت الله اسدالله بیات زنجانی با ارسال پیام تسلیتی درگذشت ایشان را به بازماندگان آن مرحوم تسلیت گفت. متن پیام تسلیت این مرجع تقلید که در وبسایت ایشان منتشر شده، به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم
انا لله و انا الیه راجعون

شنیدن خبر درگذشت مبارز راستین راه حقیقت و آزادی جناب آقای مهندس عزت الله سحابی(رحمة الله علیه) موجب تأثر و تأسف اینجانب شد.

اینجانب همواره خوی آزاده و منش بلند آن بزرگوار را با وجود برخی تفاوت های فکری و سیاسی ستوده‌ام و درگذشت ایشان را ضایعه‌ای در اخلاق سیاسی و اندیشۀ آزادی‌خواهانۀ این کشور می‌دانم و معتقدم که بی‌تردید، هر اندیشمند منصفی واقف و گویای حق ایشان بر انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی است.

ضمن ادای احترام و گرامیداشت نام و یاد مرحوم دکتر یدالله سحابی(رحمة الله علیه) و طلب غفران و آمرزش الهی برای هر دو عزیز، از درگاه پروردگار برای بازماندگان بالاخص همسر و صبیۀ زجر کشیده ایشان، صبر و اجر مسألت دارم.

اسدالله بیات زنجانی
قم المقدسة
دهم خرداد ماه ۱۳۹۰


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.