سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تیراندازی لباس‌شخصی‌ها به سمت تظاهرات ضد حکومتی یمن / مخالفان، امروز را «جمعه شهد...

تیراندازی لباس‌شخصی‌ها به سمت تظاهرات ضد حکومتی یمن / مخالفان، امروز را «جمعه شهدا» نامیده بودند

چکیده :تظاهرات گسترده علیه حکومت علی عبدالله صالح رئیس جمهوری یمن ، امروز در شهرهای مختلف یمن ادامه داشت، اما در برخی شهرها، معترضان با تیراندازی لباس شخصی ها روبه‌رو شدند....


تظاهرات گسترده علیه حکومت علی عبدالله صالح رئیس جمهوری یمن ، امروز در شهرهای مختلف یمن ادامه داشت، اما در برخی شهرها، معترضان با تیراندازی لباس شخصی ها روبه‌رو شدند.

شبکه تلویزیونی الجزیره، تعداد معترضان در شهرهای مختلف را بالغ بر 2 میلیون نفر تخمین زده است که با سر دادن شعارهایی خواستار کناره‌گیری علی عبدالله صالح از قدرت بودند.

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از منابع امنیتی یمن گزارش داد که شب گذشته 2 نفر در تیراندازی نیروهای امنیتی در جنوب یمن کشته شدند.

رویترز نیز گزارش داد که مخالفان یمن روز گذشته نسبت به خشونت علیه معترضینی که خواستار سرنگونی علی عبدالله صالح هستند هشدار دادند. احزاب “اللقا المشترک” در این رابطه در بیانیه‌ای اعلام کرد که سرکوب معترضین امضای توافقنامه خروج صالح از قدرت را با چالش جدی مواجه خواهد کرد.

توافقنامه کناره گیری علی عبدالله صالح از قدرت که طرح ابتکاری شورای همکاری خلیج فارس بود قرار است دوشنبه در ریاض به طور نهایی و رسمی امضا شود. طبق این توافقنامه صالح باید ظرف 30 روز از قدرت کنار رود.

امروز، همزمان با تجمع مخالفان، گروهی از طرفداران علی عبدالله صالح نیز در اطراف کاخ ریاست جمهوری تجمع کردند.

گروه های اپوزیسیون یمن، برای امروز، به یادبود ۱۳۰ نفری که در تظاهرات دو ماه گذشته در این کشور کشته شده اند، مردم را برای امروز به تظاهراتی با نام «جمعه شهدا» فراخوانده بودند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.