سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » به زندانیان سیاسی مرخصی بدهید، خانواده شهدا ضمانت می کنند...
» نامه همسر شهید همت و همسر شهید باکری به دادستان انقلاب:

به زندانیان سیاسی مرخصی بدهید، خانواده شهدا ضمانت می کنند

چکیده :در شرایطی که مجرمین خطرناک و سابقه دار و قاچاقچیان مواد مخدر ـ که سلامت جامعه و جوانان این مرز و بوم را به خطر می اندازند ـ از مرخصی نوروزی برای دیدار با خانواده هایشان بهره مند می شوند، شایسته نیست که زندانیان سیاسی که بعضی از آنها از رزمندگان دفاع مقدس و جانبازان جنگ تحمیلی بوده اند از این حق مسلم یک زندانی محروم باشند....


کلمه: همسر شهید همت و همسر شهید باکری درآستانه نوروز  نامه ای مشترک خطاب به دادستان انقلاب نوشتند.  آنها با اشاره به نزدیک شدن نوروز  از دادستان خواستند به زندانیان سیاسی مرخصی  نوروزی دهند. همسران این دو سردار شهید دوران دفاع مقدس تاکید کردند که شایسته نیست که زندانیان سیاسی که بعضی از آنها از رزمندگان دفاع مقدس و جانبازان جنگ تحمیلی بوده اند از این حق مسلم یک زندانی محروم باشند.

متن کامل نامه به شرح زیر است:

دادستان محترم انقلاب

باسلام؛ احتراماً به استحضار می رساند، در شرایطی که مجرمین خطرناک و سابقه دار و قاچاقچیان مواد مخدر ـ که سلامت جامعه و جوانان این مرز و بوم را به خطر می اندازند ـ از مرخصی نوروزی برای دیدار با خانواده هایشان بهره مند می شوند، شایسته نیست که زندانیان سیاسی که بعضی از آنها از رزمندگان دفاع مقدس و جانبازان جنگ تحمیلی بوده اند از این حق مسلم یک زندانی محروم باشند.

لذا از آن مقام قضایی تقاضا دارد نسبت به اعطای مرخصی به زندانیان سیاسی تجدید نظر شود, جمعی از خانواده شهدا حاضرند این عزیزان را ضمانت نمایند.

همسر شهید ابراهیم همت – همسر شهید حمید باکری


78 پاسخ به “به زندانیان سیاسی مرخصی بدهید، خانواده شهدا ضمانت می کنند”

 1. اخ الشهید گفت:

  بسم ربّالشهدا والصدیقین .سلام بر خواهران عزتمند وحقگویم .بعضی دوستان حق شناس در عین سپاسگزاری نسبت به همت وغیرت شما گرانمایگان،اظهار شرمندگی کرده بودند از اینکه عملکرد سوئ میراث خواران جبهه وجنگ وشهدا ،باپوستین وارونه اسلام ونان دین خوردن وچوب حراج به هستی نظام زدن ،موجب بدبینی ایشان شده اند.این جوانان عزیز که کمتر در فضای شور وشعور انقلابی وخدا جویی وحق مداری دفاع مقدس ومدافعان همیشه سربلندش قرار داشته اند با همین تلاقیها ودر واقع هنرنماییهای امثال شماهاست که در می یابند قبیله خمینی عالم را محضر خدا می دانست ومیداند وبندگان خدا را عیل الله واهتمام به امور آنان را از واجبات مسلمانی می شمارد. چه در چاه غدر نا برادران فاتاده باشد، : قالُوا أَ إِنَّكَ لَأَنْتَ يُوسُفُ قالَ أَنَا يُوسُفُ وَ هذا أَخي‏ قَدْ مَنَّ اللَّهُ عَلَيْنا إِنَّهُ مَنْ يَتَّقِ وَ يَصْبِرْ فَإِنَّ اللَّهَ لا يُضيعُ أَجْرَ الْمُحْسِنينَ
  آنها گفتند: «آيا تو واقعاً يوسف هستى؟» پاسخ داد: «آرى، من يوسفم و اين برادر من [بنجامين‏] است. خداوند به لطف و كرم خود بر همگى ما منّت نهاد. هر كس تقوا داشته باشد و صبر پيشه كند [بايد بداند كه‏] خداوند اجر نيكوكرداران را از آنها دريغ نمى‏فرمايد.»يوسف : 90، وچه در گرداب توهم مکروفریب دنیا طلبان جوفروش وکندم نما گرفتارحبل المتینش تقوی وسررشته دارش خداست:
  يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا إِنْ تَتَّقُوا اللَّهَ يَجْعَلْ لَكُمْ فُرْقاناً وَ يُكَفِّرْ عَنْكُمْ سَيِّئاتِكُمْ وَ يَغْفِرْ لَكُمْ وَ اللَّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظيمِ
  اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد! اگر خداترس و پرهيزكار باشيد خداوند به شما فُرقان مى‏بخشد و بديهاى شما را مى‏زدايد و شما را مورد عفو قرار مى‏دهد، زيرا خداوند صاحب فضل و كرامت عظيم است.
  الأنفال : 29 هر انکه جانب اهل وفا نگه دارد خداش درهمه حال از بلا نگه دارد

 2. جواب به اقا مجید گفت:

  …اقا مجید سلام….مطمئنا خانواده شهدا دلشان بیشتر از شما دلشان برای مملکت میسوزد….دولتیان در حال حاضر بیشترین منفعت را برای امریکا و اسرائبل دارید…..(خود نیز از خانواده شهدا و طرفدار مردمی که شما فتنه گر و خس و خاشاک و یزغاله و….. میدانید هستم.)

 3. هر ایرانی، یک رسانه سبز گفت:

  این مجید، کی…می‌شه، خدا می‌دونه!!!
  مجید نوشته:۷۵ میلیون ایرانی رو به خطر میندازید، معلومه که خطر شما بیشتر ، در این هم شک دارید؟؟

  دوست عزیز و بی‌درک و فهم و دانش و دین، سلام
  میرحسین موسوی؛ سلامت دروغگویان فتنه‌ساز، صاحبان اخلاق پلید، مالکان کهریزک، بنیانگذاران دینی جدید که در آن پیامبر و خدای هزاره سوم به جهانیان معرفی شده، حافظان امپراطوری دروغ، ریا، فریب، زر، زور و تزویر و جنایتکاران وقیح را به خطر می‌اندازد. اما در کنار آن، برای اصلاح دین صیانت‌شده الهی و بازسازی فرهنگ؛ ادب، افتخار و صلابت ایران و قرآن و تشیع در ایران و جهان، گام برداشته و به یاری خدا، رنگ ریا و نفاق که اکنون در ویرانی بسر می‌برد را زائل می‌گرداند تا حق مطلق روشن شود.
  پاسدار این پرچم یزدانی، با تانی سخن می‌گوید. مودب است، در راه صیانت از دین و کشور و دوری از خودخواهی و مقام‌پرستی، قبلا بارها امتحان داده و بدون آنکه با شبیه‌سازی برایش غدیر قم بسازند و امیرالمومنانش بخوانند؛ محب‌المومنین گشته و کعبه دل‌های عاشق هزاران ایرانی. وی برای بازگشت به معنویات و قانون اساسی قیام کرده، و حامیانش در حالیکه عده‌ای…(که خود اعتراف کرده و افتخار نیز می‌کنند) و عده‌ای…(که تاجیک تنها یک نمونه کوچکش است، و … و …) و عده‌ای که …. نیز ابا نکرده و بلکه آن را افتخار خود می‌دانند، بر یارانش می‌تازند و این اصحاب جهنم، یاران حق را از کاندیداتوری در مجلس نیز نا امید کرده و هیچ رسانه‌ای برایشان نگذاشته و مانند اعراب دوران جاهلی، پنبه به گوش مردم می‌دهند تا صدای حق را نشنوند و فیـــــــلــــــتریزاسیون را تقویت می‌کنند (چه با پنبه چه با تزویر و زر و زور و فریب و ریا) باز هم مردم، هنوز 2 سالی است که دل از حق نبریدند و ثابت کردند که اهل کوفه نیستند که عقل را کنار بگذارند و چون آن آقا می‌گوید ما برحقیم و امیرالمونین، فکر و اندیشه و مقیاس انتخاب عقل و دین را بر کناری نهند و کوفی‌صفت از یزید حمایت کرده و حسین زمان خویش را در برابر تلاطم موج‌ها تنها بگذارند.
  آری. مجید. اگر فکر داشتی، تنها یکی از پاسخ‌هایم برای بیداری‌ات کافی بود. مجید. هر چه علیه موسوی در 3سال گذشته تلاش کردید، چیزی نیافتید. اما شخص محمود احمدی‌نژاد، شخص رهبری، شخص مقامات را به من بسپار تا بر اساس نص صریح مستندات قانونی و اخبار رسمی کشور، ایرادها و صلب صلاحیت از مدیریت بر مجموعه خودشان را اعلام نمایم. تنها در چند ساعت و به مدد اخبار مسلم و متقن و مطمئن موجود.
  بار دیگر، یا وارد این سایت نشو؛ یا اگر وارد شدی، پس از تدبر و اندیشه و پاسخ باشد و همراه شو، یا لااقل مستندی بدون پرونده‌سازی و عدالت‌طلبانه و خیرخواهانه و مودبانه همراه داشته‌باش. منصف باش و پیش از حمله به موسوی، ایرادات جناحی که اکنون سنگ آن را به سینه می‌زنی لااقل نام ببر و اعتراف کن. بیدار شوی و اندیشمند و تندرست باشی.

 4. کوروش گفت:

  بازم به غیرت شما
  احسنت خانمها

 5. جواب به اقا مجید گفت:

  سلام…..باید کسانی در زندان باشند که به نام اسلام اعمال ضد دین نظیر تهمت و دروغ و…. را انجام میدهند..نه منتقدین و معترضین به تقلب……اقا مجید اینوع عملکردحکومت بیشتر به نفع امریکا و اسرائیل است..

 6. سلام گفت:

  گرچه بعید است که دولتیان پند گیرند اما این بیانیه ها در تاریخ ثبت میشود و گواهی میدهد که گفتنی ها توسط افراد مختلف بیان شد….پند ها داده شد اما پند گیرنده وجود نداشت…..روزی اخرت نیز فرا میرسد و همه و از جمله دولتیان باید پاسخگو باشیم……

 7. سعید گفت:

  بسیجی واقعی همت بود و باکری

 8. ناشناس گفت:

  من نمی دونم وقتی که حتی خانواده های شهیدان باکری و همت موضعشان مشخص است حاکمیت چرا ادعای مردمی بودن دارد؟چون شهدا و خانواده هایشان نزد مردم محبوب تر از حاکمیت هستند

 9. ناشناس گفت:

  جالبه

 10. رزمنده دفاع مقدس به majid گفت:

  بنام خدای خمینی(س)
  مجید دلبندم! ما به فهم تو و امثال تو شک داریم! مفهومه!! میدونی چرا؟ چون شما فقط چیزی بیشتر از یک ربوت نیستید! ربوت ریموت دار!تیپ تو و امثال تو خیلی شبیه موشکهای کرم ابرشیم خلیج فارس بود! نه هوشی نه احساسی نه درکی و نه فهمی، هیچی! هیچ! شما ساخته شدید برای شلیک به اهداف کور البته یه فرقی با اون موشکها دارید که بلاخره جمله های خاصی تو دهان شما میچرخه و تکرار میشه! فحاشیهای مکرر که توی حافظه شما تعبیه شده! شما یه ربوت فحاش هستید بدون سر سوزن تعقل و تفکر!!

 11. رزمنده دفاع مقدس به هر ایرانی، یک رسانه سبز گفت:

  بنام خدای خمینی(س)
  برادر عزیز! بیخود خونت بابت اینطور افراد کثیف نکن! اینها مغزی برای اندیشیدن ندارند که بخواهند فکر کنند! مطمئن باش اینها ثمره تلاش بیست ساله خلاف شرع و عرف آقایان واقعا حجتیه هستند من بعنوان یک رزمنده دفاع مقدس به وجود کسانی چون شما در کنار احساس خوشوقتی میکنم!!

 12. hamishe sabz گفت:

  in 2 zan neshon dadan ke nemikhan shahadate shoharaneshan paimal beshe un ham mesle baghiyeye mardome iran midonan ke kare ghoveye ghaza dorost nist

 13. ناشناس گفت:

  sabz bashid aghaye rahbar

 14. ناشناس گفت:

  sabz bashid

 15. ناشناس گفت:

  حدایا شکر که همت و باکری پر کشیدند و این صحنه ها رو ندیدند

 16. ناشناس گفت:

  ما همسران شهدا با این نامه کاملا موافقیم

 17. علي گفت:

  بخدا شما دو فرشته جلوه واقعي بانوي صبر زينبيد . بيش از اين ما مرداي بي غيرت جبهه رو شرمنده و سرافكنده نكنيد . مادنبال پست ومقام و سرداري و سرلشگري و رانت اقتصادي و تحصيل بچه ها در لندنو افتتاح فروشگاه هاي زنجيره اي در تورنتو ولي شما چادر به سر در مقابل يك لشگر نامرد گرگ صفت .

 18. نادر گفت:

  درود بر شما زنان قهرمان ایران

 19. محمدرضا گفت:

  درود برشما و همسرانتان .درودبه شجاعت وشرفتان
  مگرمرداني كه شرف و غيرتشان حقراست ازشماياد بگيرند

 20. ناشناس گفت:

  خوشا به حال شهدا و مخصواً فرماندهان شهدا همت و باکری ، رفتند هرچند غریبانه اما امروز را ندیدند خوشا به حالشان . اما وقتی نامی از این بزرگواران به میان می آید غیرت و همت این ها جلوی چشممان زنده می شوند یادگاران این شهدا کمتر از خودشان زجرو سختی نکشیدند و این انقلاب نشان رادمردی آنهاست ظلم نابخشودنی است که برنام و راه این عزیزان بها داده نشود چه اشکالی دارد که به درخواست یادگاران این عزیزان و به یاد و نام پایمردی این عزیزان به زندانیانی که سوال داشتند اما هیچ وقت پاسخ داده نشد پاسخشان حبسی بود که گرفتار شدند آزادی بدهند تا از رافت اسلامی -اگرحاکمیت اسلامی را حاکمان خود قبول داشته باشند -برخوردار شوند زنده و جاویدان باد نام و یاد بزرگمردان تاریخ جنگ تحمیلی باکری و همت

 21. حسین طبرزدی گفت:

  از آنجا که تمام مردم ایران زندانی حاکمان قدرت طلبند لذا نوروز را بیاد عزیزان در بندمان و به امید آزادی سرافرازانه جشن میگیریم

 22. ناشناس گفت:

  به نام اوکه انسان را آزاد آفرید

 23. ناشناس گفت:

  درود بر شرفتان،

 24. سروش گفت:

  آقا مجید اینجور که شما میگی آقاتون مستحق تره که امنیت دنیا رو به هم زده.چند میلیارد انسان .

 25. سوگند سبز گفت:

  سبز باشیدوپایدار درووووووووووووووووووووود.

 26. sabz گفت:

  بسیجی واقعی همت بود و باکری
  vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
  vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
  vvvvvvvvvvvvvvvvvvv
  vvvvvvvvvvvvvvvvvvv
  vvvvvvvvvvvvvvvv
  vvvvvvvvvvvvv
  vvvvvvvvv

 27. ناشناس گفت:

  dastetoon dard nakonad

 28. ناشناس گفت:

  یا حسین میر حسین