سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بیانیه مهدی کروبی درباره راهپیمایی ۲۵ بهمن...

بیانیه مهدی کروبی درباره راهپیمایی ۲۵ بهمن

چکیده :به عهد و میثاق خود با مردم و خواسته های ملت و امام که در آرمان های انقلاب اسلامی 57 تجلی یافت همچنان پایبند و اعلام می کنم که هراس از هیچ تهدیدی ندارم و همانگونه که از سال 41 به عنوان سرباز کوچک ملت نیز نشان داده ام اماده پرداخت هرگونه هزینه ای در این راه پر فیض...


مهدی کروبی با صدور بیانه ای کوتاه ضمن تقدیر از حضور مسالمت آمیز مردم در راهپیمایی روز گذشته، خشونت های صورت گرفته که منجر به شهادت و جراحت عده ای از هموطنانمان شد را به شدت محکوم کرد.

به گزارش سحام نیوز در این بیانیه آمده است: همانگونه که ملت شریف ایران می دانند به دنبال قیام های آزادی خواهانه و ضد استبدادی ملت های خاورمیانه به ویژه پیروزی اخیر ملت های مسلمان تونس و مصرجهت اعلام همبستگی جنبش آزادی خواه سبز ایران با این جنبش ها، علی رغم عدم نیاز به درخواست مجوز و تنها برای نشان دادن حسن نیت خود از وزارت کشور تقاضای برگزاری راهپیمایی در روز 25 بهمن کردیم.

اما متاسفانه از زمان ارائه این درخواست با سیلی از فحاشی ها و دریده گویی های روزنامه ها و رسانه های جیره خوار مواجه شدیم و از همان زمان به منظور جلوگیری از شرکت در راهپیمایی و پیوستن به مردم با قطع تلفن و ارتباطات و همچنین حصر و تخریب منزل مسکونی مان مواجه شدیم.

همچنین بنا به خبرهای که تاکنون به دست ما رسیده است متاسفانه بار دیگر راهپیمایی مسالمت آمیز مردم توسط افرادی که رفتار و نقش و وابستگی انها به نهادهای خاص بر همگان معلوم و مشخص است به خشونت کشیده شد و جمعی از مردم مجروح و تعداد کثیری نیز بازداشت شدند.

همچنین خبر دار شدیم که متاسفانه دانشجویی به نام “صانع ژاله” و “محمد مختاری” در جریان حوادث روز گذشته به شهادت رسیده اند که این شهادت را به خانواده های این دو عزیز و مردم بزرگوار ایران تسلیت و ضمن محکومیت شدید برخوردهای خشن و غیر انسانی و غیر اسلامی هشدار می دهیم که تا دیر نشده است پنبه ها را از گوش هایتان خارج کنید و صدای مردم را بشنوید. اعمال خشونت آمیز و مخالفت و عناد با خواست مردم تا زمانی و جایی می تواند به استمرار چنین وضعیتی کمک کند. از سرنوشت دوری حکومت ها از مردم عبرت بگیرید.

زندانیان سیاسی را آزاد و دستتان را از گلوی روزنامه ها و رسانه های مستقل بردارید، به عهد و میثاقی که با نام قانون اساسی با مردم بسته اید وفادار باشید..

به عهد و میثاق خود با مردم و خواسته های ملت و امام که در آرمان های انقلاب اسلامی 57 تجلی یافت همچنان پایبند و اعلام می کنم که هراس از هیچ تهدیدی ندارم و همانگونه که از سال 41 به عنوان سرباز کوچک ملت نیز نشان داده ام اماده پرداخت هرگونه هزینه ای در این راه پر فیض هستیم..

مهدی کروبی

بیست و ششم


55 پاسخ به “بیانیه مهدی کروبی درباره راهپیمایی ۲۵ بهمن”

 1. ناشناس گفت:

  ما نفهمیدیم اقای موسوی کدوم طرفید
  شما که در روز عاشورا از حرمت شکنان همایت میکنید چه طور از راه امام حرف میزنید
  شما که عکس امام رو پاره میکنید چرا ازخط امام میگید شما که به دکتر میگفتید دروغگو چرا به اسم حمایت از مصر به انقلاب ایرانیها پشت پا میزنید شما مسلمانید که هم جنس بازها از شما حمایت میکنند
  امید وارم سر عقل بیاید ولی ملت شما رو نمیبخشه
  هرکی میخواد جوابمو بده درخدمتمmersad1994@yahoo.com

 2. ش گفت:

  سلام بر دلاورمردان شجاع: به نظر بنده بهترین وموثر ترین کار در حال حاضر درخواست مجوز راهپیمایی های دوبار ومتوالی در روزهای مختلف از طرف رهبران میباشد که در صورت عدم دادن مجوز نیز لازم نیست مردم به خیابانها بریزند ولی این کار آنها را کلافه کرده وموجب اشتباه کردن آنها خواهد شد

 3. عارفی گفت:

  راستی ننجون چطورن؟ نظر ایشون پیرامون وقایع اخیر چیه؟
  ارسال از کابل افغانستان

 4. ناشناس گفت:

  یادش رفته در بنیاد شهید بازداشتگاه خصوصی و خانه عفاف با زنان شهیدان راه انداخته بود…ولی بد نیست شما سپر بلای جنبش آزادی خواهی جوانان ایران شوید…دنیا دار مکافات است

 5. rasol_graphic@yahoo.com گفت:

  به لطف خدا پرده آخر نمایش فتنه گران اجنبی رو به اتمام است
  مردم انقلابی که از بی بی سی اسرائیلی خط میگرد و حمایت میشود را حمایت نمیکنند