سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » محاکمه دوباره مجید توکلی، بهاره هدایت و مهدیه گلرو در دادگاه انقلاب...

محاکمه دوباره مجید توکلی، بهاره هدایت و مهدیه گلرو در دادگاه انقلاب

چکیده :صبح امروز سه شنبه ١٢ بهمن ماه مجید توکلی، بهاره هدایت و مهدیه گلرو بار دیگر به شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی مقیسه فراخوانده شدند. قاضی از آنها خواست که با تکذیب بیانیه های منتشر شده و نوشته هایی که به بیرون از زندان درج شده است، از سایت ها و عاملان انتشار این مطالب نیز اعلام شکایت کنند....


بهاره هدایت، مجید توکلی و مهدیه گلرو، ۳ فعال دانشجویی، صبح امروز مجددا از زندان به دادگاه انقلاب احضار و محاکمه شدند.

به گزارش دانشجونیوز، با افزایش فشارها بر دانشجویان زندانی برای تکذیب نوشته ها و بیانیه های منتشر شده از سوی ایشان، صبح امروز سه شنبه ١٢ بهمن ماه مجید توکلی، بهاره هدایت و مهدیه گلرو بار دیگر به شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی مقیسه فراخوانده شدند.

قاضی مقیسه که به همکاری با نیروهای امنیتی و عدم رعایت استقلال قضائی شهرت دارد، با حمله به دانشجویان از آنان خواسته است که با تکذیب بیانیه های منتشر شده و نوشته هایی که به بیرون از زندان درج شده است، از سایت ها و عاملان انتشار این مطالب نیز اعلام شکایت کنند. وی اعلام کرده است که در صورت پذیرش خواست مسئولان امنیتی تمامی اتهامات جاری این دانشجویان پایان یافته و پرونده در همین جلسه دادگاه مختومه خواهد شد.

بر اساس این گزارش، جلسه امروز دادگاه بدون طی کردن مراحل قانونی و بدون حضور وکیل دانشجویان برگزار شد. در جلسه امروز دادگاه، دانشجویان بار دیگر ضمن رد خواسته قاضی مقیسه اعلام کردند که در دادگاهی که تنها با حضور وکیل برگزار شود از اتهامات خود دفاع خواهند کرد.

این ٣ فعال دانشجویی همچنین روند برگزاری این دادگاه و اظهارات قاضی مقیسه به شدت اعتراض کرده اند. در پی این اعتراض ها، قاضی مقیسه با کار بردن الفاظی توهین آمیز مجید توکلی را از دادگاه اخراج کرده است. قاضی مقیسه اعلام کرده است که با عدم پذیرش درخواست او از سوی دانشجویان، جلسه بعدی دادگاه با معرفی وکلای دانشجویان در آینده ای نزدیک برگزار خواهد گردید.

افزایش فشار بر دانشجویان زندانی برای تکذیب اظهارات و بیانیه های خود و اعلام انزجار از جنبش سبز و اعتراضات سالهای اخیر، در حالی افزایش می یابد که قطع تمامی ملاقات ها و تلفن های ایشان در کنار برگزاری دادگاه های فرمایشی، احضار و بازجویی از خانواده های ایشان و اخذ تعهد از خانواده های زندانیان سیاسی مبنی بر عدم مصاحبه با رسانه ها، تا کنون با مقاومت دانشجویان و رد درخواست های غیرقانونی بی اثر مانده است.

بهاره هدایت و مجید توکلی پیش از این نیز در تاریخ ٦ دی ماه امسال در شعبه ٤ بازپرسی دادسرای اوین مجددا مورد بازجویی قرار گرفته بودند. از این دانشجویان خواسته شده بود تا با موضع گیری علیه رهبران جنبش سبز و سایت های منتشر کننده نوشته های دانشجویان، از خود رفع اتهام نمایند که این موضوع با واکنش شدید آنها روبه رو شده بود.

بهاره هدایت عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت از تاریخ ۱۰ دی ماه ۱۳۸۸ بازداشت و توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به حکم سنگین ۹ سال و نیم زندان محکوم شده است. مجید توکلی عضو سابق انجمن اسلامی دانشگاه امیرکبیر نیز به ۸ سال زندان و تبعید به زندان رجایی شهر کرج محکوم شده است. این احکام از جمله سنگین‌تر احکام حبس صادر شده برای فعالین دانشجویی است.

مهدیه گلرو، نایب دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علامه و عضو شورای دفاع از حق تحصیل، نیز در تاریخ ١١ آذر ٨٨ بازداشت شد. وی در فروردین سال ٨٩ به اتهام “تبلیغ علیه نظام و تجمع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت ملی”به دو سال و چهار ماه حبس تعزیری محکوم شد.


8 پاسخ به “محاکمه دوباره مجید توکلی، بهاره هدایت و مهدیه گلرو در دادگاه انقلاب”

 1. ماهستیم گفت:

  درود بر فرزندان پاک ایران زمین
  درود بر شرف شما
  ما شاگردان بزرگی شما و مابقی نمایندگان جنبش سبز در زندان هستیم
  اندکی صبر
  سحر نزدیک است
  آقای موسوی ما منتظریم
  ما هستیم

 2. mojtaba گفت:

  زنده باد دانشجویان سبز ایران

 3. ناشناس گفت:

  به بازجوها بگوييد از ما عصباني باشيد و از اين عصبانيت بميريد
  اما نوبت خشم ملت ايران هم ميرسد انروز …

 4. man گفت:

  majid e aziz , bahaare va mahdiyeh aziz , esteghaamate shomaa dar yaade tak tak e maa khaahad maand va olgooyi hastid baraaye bidaariye yek melat , baa vojoode shomaa azizaan tamaame rooz haaye saal rooz e daaneshjoost …………

 5. ناشناس گفت:

  واقعا ادم از شجاعت و استقامت انها حیران می شود . احسنت

 6. مرگ بر دیکتاتور گفت:

  واقعا برای دستگاه قضایی متاسفم 9 سال زندان ؟ به چه جرمی ؟ به جرم حرف زذن و طلب حق؟ خدایا خودت یاریشان کن آزاد شوند.

 7. فرهاد گفت:

  درود و سلام بر دانشجویان مبارز که بدون لکنت زبان در برابر استبداد دینی ایستاده اند
  درود و سلام بر روح های بزرگی که افتخار ایران و ایرانی هستند
  اندکی صبر سحر نزدیک است

 8. z گفت:

  درووود بر شما