سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مرگ 993 تن بر اثر حوادث ناشی از كار...

مرگ 993 تن بر اثر حوادث ناشی از كار

چکیده :در طول اين مدت، هر سال مرگ و مير حوادث ناشي از كار در مقايسه با سال قبل از آن با افزايش قابل توجهي مواجه بود به نحوي كه مرگ ناشي از حوادث كار در سال 87 در مقايسه با سال قبل از آن 4/64 درصد افزايش...


معاون پزشكي و آزمايشگاهي سازمان پزشكي قانوني كشور اعلام كرد: سقوط از بلندي 3/36 درصد از حوادث ناشي از كار در سال گذشته را در برمي‌گيرد كه اين عامل بيش از ساير موارد موجب مرگ افراد در حين كار شده است.

به گزارش ایسنا دكتر عبدالرزاق برزگر، با بيان اين مطلب اظهاركرد: در سال گذشته يك هزار و 224 تن بر اثر حوادث ناشي از كار جان خود را از دست دادند كه از اين تعداد 444 تن بر اثر سقوط از بلندي، 332 تن (1/27 درصد) بر اثر برخورد جسم سخت و 143 تن (7/11درصد) بر اثر برق‌گرفتگي فوت كردند.

وي افزود: از كل فوت شدگان ناشي از حوادث كار در سال گذشته، 6/4 درصد بر اثر سوختگي و 3/20 درصد نيز به دليل ساير علل جان خود را از دست دادند.

معاون پزشكي و آزمايشگاهي سازمان پزشكي قانوني كشور با اشاره به سير صعودي مرگ و مير حوادث ناشي از كار در سال هاي 1381 تا 1387 خاطر نشان كرد: در طول اين مدت، هر سال مرگ و مير حوادث ناشي از كار در مقايسه با سال قبل از آن با افزايش قابل توجهي مواجه بود به نحوي كه مرگ ناشي از حوادث كار در سال 87 در مقايسه با سال قبل از آن 4/64 درصد افزايش يافت.

برزگر گفت: بر خلاف سالهاي 81 تا 87 خوشبختانه مرگ و مير حوادث ناشي از كار در سال 88 نسبت به سال قبل از آن 4/17 درصد كاهش يافت و از عدد يكهزار و 481 تن به يكهزار و 224 تن رسيده است.

وي با اشاره به آمار مرگ حوادث ناشي از كار در سال جاري نيز گفت: در نه ماهه امسال 993 تن بر اثر حوادث ناشي از كار جان خود را از دست دادند كه در زمان مشابه سال گذشته 951 تن در اين حوادث کشته شده‌اند و اميدواريم در پايان سال با كاهش آمار نسبت به سال قبل مواجه باشيم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.