سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » از قاهـــــــره تا تهــــــــران! آنجا معترضی، اینجا اغتشاشگر...
» فقط باید ایرانی باشی تا مزدور غرب لقب بگیری

از قاهـــــــره تا تهــــــــران! آنجا معترضی، اینجا اغتشاشگر

چکیده :هرچقدر هم خبرنگاران صدا و سیما اصرار داشته باشند که حکومت دیکتاتور مصر آیینه وضع فعلی ایران نیست، روشهای یکسان فرعونها خود می گوید که چه کسی شبیه چه کسی است؟ چه کسانی اینترنت و موبایل اس .ام.اس مردم را قطع کردند؟دولت ایران از فردای انتخابات شبکه اینترنت را دچار اختلال و اس .ام.اس و موبایل را قطع کرد. دیکتاتور مصر هم درسش را خوب از دولتمردان ایرانی فراگرفته بود که ساعتی پیش از شروع راهپیمایی گسترده و اعتراضی مردم مصر تمام وسائل ارتباطی از جمله اینترنت، پیامک و شبکه مخابراتی را قطع...


کلمه_ عاطفه امیری: وقتی مردم فرانسه در پاریس تظاهرات می کردند از سوی صدا و سیمایی که از پول من و شما ارتزاق می کند، «مردمی معترض» لقب گرفتند. وقتی دانشجویان در لندن تظاهرات بزرگ به راه انداختند دانشجویان معترض و آگاه خوانده شدند، حالا هم مردمی که در تونس و مصر و یمن به خیابان ریخته اند مردم معترضی هستند که وزارت خارجه دولت احمدی نژاد با صدور دستورالعملی از دولت مصر درخواست می کند که نسبت به معترضان خشونت نورزد چرا که اعتراض حق مردم است.

شما می توانید مردم هرجای دنیا باشید و تظاهرات کنید تا معترض هایی نامیده شوید که اعتراض حق شماست، اما اگر شما شهروند تهران، شیراز، اصفهان، قم، رشت و یا هرجای دیگر ایران بودید و اعتراض کردید نامتان معترض نیست و اغتشاشگر است.

خبرنگار صدا و سیما اما هرچقدر هم که تلاش کند تصاویر اعتراض مردم مصر و تونس بیشتر یاد آور تظاهرات های مردم معترض ایران در روزهای پس از انتخابات است و نه شبیه تظاهرات های دولتی و مهندسی شده ایران.

هرچقدر هم خبرنگاران صدا و سیما اصرار داشته باشند که حکومت دیکتاتور مصر آیینه وضع فعلی ایران نیست، روشهای یکسان فرعونها خود می گوید که چه کسی شبیه چه کسی است؟ چه کسانی اینترنت و موبایل اس .ام.اس مردم را قطع کردند؟

دولت ایران از فردای انتخابات شبکه اینترنت را دچار اختلال و اس .ام.اس و موبایل را قطع کرد. دیکتاتور مصر هم درسش را خوب از دولتمردان ایرانی فراگرفته بود که ساعتی پیش از شروع راهپیمایی گسترده و اعتراضی مردم مصر تمام وسائل ارتباطی از جمله اینترنت، پیامک و شبکه مخابراتی را قطع کرد.

صحنه مجروح وکشته شدن معترضان هر در تونس و مصر هر بیینده ای را به راحتی به یاد صحنه های به خون کشیدن معترضان می اندازد.

منابع خبری گفته اند که در همین چند روز نزدیک به دو هزار نفر در مصر بازداشت و روانه زندان شده اند، همچنان که از فردای انتخابات چند هزار نفر از معترضان به زندان ها برده شدند.

شعارهای اصلی مردم ایران در تظاهرات های اعتراضی شان نسبت به نتیجه انتخابات الله اکبر و یا حسین بود. یکی از شعارهای اصلی مردم مصر نیز الله اکبر است. خطیب جمعه تهران و دیگر حامیان دولت شعار الله اکبر مردم مصر را نشان خیزش اسلامی مصر می دانند و شعار الله اکبر معترضان ایرانی را نشانه فتنه گری.

استفاده از واژه فتنه برای معرفی معترضان از دیگر ویژگی های مشترک حامیان دیکتاتورهاست. در ایران همچنان مخالفان دولت ایران و معترضان به نتیجه انتخابات فتنه و فتنه گر خوانده می شوند . ملک عبدالله بن عبدالعزیز، شاه عربستان، در تماسی تلفنی با حسنی مبارک، به وی گفته است « انسان نمی‌تواند تحمل کند که کسانی با نام آزادی بیان، برای فتنه‌انگیزی در این کشور تلاش می کنند.»

در کوران اعتراض های مردم ایران، دولت های غربی از دولت ایران خواستند نسبت به معترضان خشونت نکند و همین کافی بود تا دستگاه تبلیغاتی دولتی به کار بیفتد که «ای داد، بی داد! دیدید گفتیم که مخالفان ما از غرب حمایت می شوند.حالا هر روز دولت های غربی از دولت تونس و مصر می خواهند که به حقوق معترضان خود احترام بگذارند و نسبت به آنها خشونت نکند.اما برای خطیب جمعه و دیگر دولتمداران ایرانی این نشانه ای برای حمایت غرب از خیزش مردم مصر و تونس تلقی نمی شود.

رسانه های بزرگ دنیا از جمله”بی. سی. سی” و “سی. ان. ان ” اخبار و تحولات مربوط به رویدادهای ایران راپوشش می دادند البته چون خبرنگارهایشان اخراج شده و دوربین هایشان در ایران خاموش بود نمی توانستد تصاویر حرفه ای و با کیفیت از صحنه های اعتراض های مردم پخش کنند و به پخش تصاویر غیرحرفه ای که مردم با موبایل گرفته و ارسال کرده بودند، بسنده می کردند .

اما اقتدارگرایان در ایران پوشش گسترده رسانه های غربی را از حوادث ایران نشان دهنده رضایت غرب از اعتراض ها و مزدور غرب بودن معترضان گرفتند.این روزها نیز رسانه های بزرگ دنیا از جمله هان بی. بی .سی و سی .ان. ان لحظه به لحظه حوادث مصر و تونس را پوشش می دهند و همان تصاویر نیز از رسانه های ایران پخش می شوند اما این بار این پوشش خبری گسترده رسانه های غربی از اعتراضات مردمی دیگر در کشوری دیگر ،نشانه مزدور بودن این مردم تلقی نمی شود.فقط باید ایرانی باشی تا اگر اعتراض کردی مزدور غرب لقب بگیری.

تهران، شیراز، اصفهان، رشت و یکی –دو شهر دیگر از فردای انتخابات پر مناقشه 88 به صحنه اصلی اعتراض های مردم و قدرت نمایی جنبش سبز تبدیل شد، حامیان دولت گفتند که جنبش سبزی ها یک مشت شهرنشین مرفه هستند، پس کجا هستند روستایی ها و مردم دیگر شهرهای کوچک در اعتراض ها؟حالا در تونس و مصر نیز فقط مردم شهرهای بزرگ و طبقه متوسط به خیابان ها آمده اند و این بار رسانه های اقتدارگرایان نمی پرسند کجا هستند مردم روستاهای مصر و تونس؟

اما منصفانه نیست اگر بگوییم آنچه در مصر می بینیم همان است که در اعتراض های مسالمت امیز مردم ایران دیدیم.

فقط یک روز از  کودتا گذشته بود که دولت ایران خبرنگاران رسانه های دنیا را از ایران اخراج کرد و مردم به ناچار با موبایل فیلم های غیرحرفه ای گرفتند و روی فضای اینترنت منتشر کردند .

هنوز اما دوربین های حرفه ای خبرنگاران در قاهره و دیگر شهرهای مصر روشن است و هرلحظه تصاویر اعتراض مردم را به دنیا مخابره می کنند. همچنان که دوربین های خبرنگاران در تونس و یمن روشن است و کار رسانه ای و حرفه ای خود را انجام می دهند.

یکی از بزرگترین مخالفان دولت مصر با اعلام قبلی وارد قاهره شد و البته در فرودگاه قاهره کسی برای کوچکترین مزاحمتی ایجاد نکرد چه برسد به بازداشت یا ممانعت از ورود او.

چه کسی می تواند تصور کند که مخالفان دولت ایران که اکنون در خارج از ایران به سر می برند وارد فرودگاههای ایران بشوند و مستقیم به زندان منتقل نشوند؟

معترضان مصری در روز “خشم مصر” در مساجد قاهره و دیگر شهرها نماز گذاردند و نیروهای لباس شخصی و امنیتی به نماز آنها یورش نبردند.معترضان ایرانی حتی اجازه نماز خواندن در مساجد شهرهای خود را ندارند.چه کسی است که ماجرای مسجد ایت الله دستغیب را در شیراز فراموش کرده باشد؟

نمازگراران مصری با آرامش نماز خواندند و کسی با گاز اشک آور و باتوم به سمت آنها حمله نکرد؟چه کسی است که نماز جمعه سبز تهران را فراموش کرده باشد با آن صحنه های یورش ماموران به نمازگزاران سبز؟

هنوز از وجود کهریزک و تجاوز به معترضان و کشته شدن معترضان زیر شکنجه در مصر چیزی شنیده نشده است.اینجا حتی افشاگرانی که در باره کهریزک نوشتند راهی زندان شدند.

هنوز هیچ اتومبیل پلیسی در قاهره و تونس و یمن معترضان را زیر چرخهای خود له نکرده است، در تهران اتومبیل های آرم دار پلیس از روی مردم بی گناه چند بار رد شدند و شاهدان زیر گرفته شدن مردم به زندان برده شدند و کسی از عاملان زیرگرفتن مردم سراغی نگرفت.

در تظاهرات سی ام خرداد ماه، پاسخ فاطمه سمسارپور زنی خانه دار که از خانه اش بیرون آمد تا به نیروهای لباس شخصی اعتراض کند که چرا به علمک گاز خانه شان شلیک کرده اند که موجب انفجار خانه مسکونی شان خواهد شد،شلیک مستقیم گلوله به قلبش بود که در دم جان سپرد. تا این لحظه از کشته شدن زنان خانه داری که در خانه های خود در قاهره نشسته و کاری به تظاهرات ندارند،گزارش نشده است.

فاطمه رجب پور و سرور برومند براساس گزارش های تایید شده در روز 25 خرداد در خیایان آزادی داخل مهد کودک مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و به شهادت رسیدند. تا این لحظه گزارشی از هجوم نیروهای نطامی، امنیتی و یا لباس شخصی به مهدکودکهای مصر گزارش نشده است.

ساعتی پس از به پایان رسیدن تظاهرات مسالمت آمیز مردم در روز 25 و 30 خرداد در تهران افرادی ناشناخته و مشکوک بانکها و اتوبوس ها را آتش زدند و تلاش کردند آن را به گردن معترضان بیندازند. ساکنان قاهره نیز دیروز و امروز از تلاش‌های مشکوک برای آتش زدن اموال عمومی و غارت بانک‌ها دچار وحشت شده‌اند.‘گفته شده که برخی از این غارتگران سوار بر موتورسیکلت، کارت شناسایی نیروهای امنیتی را دارند، و در گزارش دیگری گفته شده که پلیس هم در این غارتگری ها نقش دارد .روش دیکتاتورها انگار همه جای دنیا شبیه هم هست.قاهره و تهران ندارد.

جمعیتی که در روز خشم مصر به خیابان های قاهره ریختند سه میلیون نفر نبودند و کمتر ازاین ها برآورد شدند اما هنوز 24 ساعت نگذشته بود که مبارک گفت صدای اعتراض مردم را شنیدم و برای اصلاحات تلاش خواهم کرد.

در تهران فقط در یک روز و براساس آمارهای رسمی و غیر رسمی بیش از سه میلیون نفر برای نشان دادن اعتراض شان به خیابان ها آمدند اما دولتمداران ایرانی صدایشان را نشنیدند یا نخواستند بشنوند و معترضان را خس و خاشاک و بزغاله نامیدند.

برنامه بیست و سی تلویزیون با هیجان زیاد رقم شرکت کنندگان در تظاهرات دیروز (شنبه )مردم قاهره را پنجاه هزار نفر می خواند و آن را راهپیمایی گسترده مخالفان نام می دهد و بارها و بارها تصاویر این تظاهرات را نشان می دهد.دیگر بخش های خبری نیز بارها تصاویر تظاهرات مصری ها را نشان می دهد.صدا و سیما هرگز حاضر نشد صحنه های پرشکوه تظاهرات میلیونی مردم تهران را در تظاهرات 25 خرداد نشان دهد.

شباهت ها و تفاوتهای آنچه در قاهره و اسکندریه و سوئز می گذرد با آنچه در تهران و شیراز و اصفهان و …گذشت کم نیست اما میرحسین راز شباهت جنبش سبز مردم ایران را با جنبش اعتراضی مردم مصر در شیوه برگزاری انتخابات ها نیز جستجو می کند.آنجا که می گوید:« دامنه ی شعار “رای من کجاست؟” مردم ایران، به شعار “الشعب یرید اسقاط النظام” در قاهره و سوئز و اسکندریه رسیده است. برای کشف راز این پیوندها و مشابهت ها لازم نیست جای دوری برویم. کافی است شیوه ی انتخابات اخیر مصر را با انتخابات های خود مقایسه کنیم و اینکه رئیس شورای نگهبان از بی نیازی به آرا میلیون ها شهروند سبز سخن می راند.»

میرحسین شباهت فرعون ها را در دیر شنیدن صدای مردمشان نیز می داند:«فراعنه معمولا زمانی صدای ملت را می شنوند که بسیار دیر شده است.»


190 پاسخ به “از قاهـــــــره تا تهــــــــران! آنجا معترضی، اینجا اغتشاشگر”

 1. ناشناس گفت:

  خدمت دوستان و مسئولان کلمه عرض می شود. افراد امنیتی که با لباس شخصی و باتوم به مردم در تظاهران سکوت بعد از انتخابات حمله میکردند و گروه دیگر آنها در خدمت دیکتاتور هستند و در سایتهای مردمی سبز بنام عاشقان ولایت و … پیام میگذارند؛ هر چند توهین اینان با واکنشهای بجائی از طرف مردم خسته از دیکتاتور پر مدعای ایران روبرو می شوند؛ اما افرادی مثل من از توهین و تکبر اینان خسته هستیم و به سایت های سر میزنیم که اگر هم مطلبی از طرفداران سران نظام مطلقه فقیه گذاشته شده باشد بدون توهین تهدید باشد.

 2. نیما گفت:

  با دیکتاتور بی آبروی ایران باید مثل خودش برخورد کرد.

 3. شهرام گفت:

  ای کاش کلمه هم سیستم مثبت منفی دادن به کامنت ها رو داشت…

 4. تهران سبز گفت:

  مطلب بسیار زیبا وغم انگیز بود کاش همه مردم می توانستند آن را بخوانند.چون فقط آگاهی راه نجات کشور است

 5. پسري از ايران گفت:

  درود بر مير حسين بخدا قسم خوردم ديگر راي نداهم چون وقتي راي دادم من کافر شدم – يزيد شدم – سپاه يزيد شدم -منافق شدم – و زماني که حداقل اون 13 ميليوني که حداقل خودشون مي گن خس و خاشاک و ميکروب خوانده مي شوند و زماني که نياز دارن با افتخار اين 13 ميليوني که خودشون مي گن قاطي اون 25 ميليون مي کنند و مي گن 40 ميليون اينجا ميکروب و خس و خاشاک نيستيم مرگ بر ديگتاتور – ديکتاتورهاي مصر و يمن و تونس و حتي محمد رضا شاه در آخرين دقايق قول اصلاحات دادن ولي اينان هيچ بلکه خس و خاشاک و ميکروب شديم من فقط در يک شرايط دوباره راي مي دهم اونم زماني که آقاي ما مير حسين موسوي دوباره کانديد شود و آن هم به شرطي که مطمئن شوم تقلب نمي شود وگرنه به هيچ عنوان راي نمي دم

 6. خار و خاشاک گفت:

  به نظرم- که البته نظر شخصی است- ۲۲ بهمن بهتره از نزدیک چهار راه پارک وی شروع بشه به طرف صدا و سیمای غیر ملی…چون شریان اصلی بسته میشه و راه های فرعی زیادی برای دفاع هست…از طرف دیگه خیلی از مزدوران حکومتی و سربازان پادگانها که به زور وادار به شرکت در تظاهرات نمایشی برای نشان دادن خود در آنجا میشن از قافله عقب می افتند…البته از چند جهت باید شروع کرد تا فرصت عکس العمل از اونا گرفته بشه….
  ……………مرگ بر دیکتاتور
  درود بر میر حسین بزرگ….

 7. ساده گفت:

  انقلاب مصر و انقلاب سبز و غیره همه ادامه انقلاب 57 هستند.

 8. سبز حسینی گفت:

  بنام خدای راستی ها…
  راستی هم فراعنه ایران و لشکریان امنیتی و نظامیشان از دیکتاتوری بن علی و مبارک مخوف تر و غیر اخلاقی ترند.
  مثلا مبارک اگر وقاحت یک دیکتاتوری دینی را داشت در صداوسیمایش فیلم چند مزدور ناشناسش را در خیابانی ناشناس در حال آتش زدن عکس جمال عبدالناصر نشان میدادند و چند تا شعار ضد مبارک هم چاشنی اش میکردند و اینگونه احساسات ملی گرایانه مصریها را در خدمت دیکتاتوری اش می آورد!
  کار دیگری که میتوانست بکند فیلم چند مزدورش را در حال اهانت به عمر و عثمان و…(باتوجه به سنی بودن مصریها!) در صداوسیمایش پخش میکرد! و آنها را اجیر شده بیگانگان و مثلا شیعیان معرفی میکرد!(میبینید که این فکرها فقط به ذهن ضرغامیها و دیکتاتوران وطنی میرسد!)هرچند معترضین خودشان میگفتند ما که شعارمون الله و اکبر و یا حسین میرحسین است!چگونه در عاشورای حسینی که خونمان را میریزند با گلوله و زیر چرخهای ماشین نیروی انتظامی به شهید عاشورا اهانت کنیم!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  خیلی کارهای دیگری هم هست که فرعون مصر میتواند از فراعنه ایران بیاموزد…خلاصه اش این است که وقاحت بیاموزد..با اسم شهیدان فرزندان و خانواده همان شهدا را بزند و زندان ببرد!جمعیت صدهزارنفری را صدنفر نشان دهد و جمعیت ده هزارنفری را ده میلیون!!!!شیعه را معرفی کند در اباهه گری و پررو گری و زرنگی و دروغ و تقیه و تملق و لات بازی و لمپن و دلقک بازی و دزدی و…و اینها را بعنوان جنگ نرم به خورد ذهن های بسته مشتی شست شوی مغزی شده دهد!مبارک بیست و سی هم ندارد! مبارک مثلا دیکتاتور بیرحم سکولار است.. اگر مبارک دیکتاتوری … بود میدانست چگونه با میلیونها معترض رفتار کند که در نهایت دارها را برپا کند! اونوقت میدانست چگونه در لباس شیعه کمونیست ترین و خدانشناس ترین باشد!جنبش مصریان با همه شباهتهایی که با جنبش سبز ایرانیان دارد و ملهم از آن است مقابلش استبدادی است با تفاوتهای بسیار با استبدادی که مقابل جنبش سبز است،هرچند مبارک نیز درسهای زیادی از دیکتاتور ایران و سرکوب جنبش سبز آموخته است و دانش آموز کلاس درس فراعنه ایران است…
  _____________________________________________________________
  راستی یک پرسش هم از رهبر ایران داشتم.لطفا منتشر کنید.اینقدر که این سوالهای بی جواب در ذهنمان لانه کرده…آیا تظاهرات خیابانی گروکشی خیابانی هست یا نه؟؟؟؟ آیا فقط فرقش در این است که آنها مصری هستند و ما ایرانی؟؟؟؟ آیا اگر شدت سرکوب آنجا هم به این حد ایران بود که همه دوربینهای خبرنگاران را جمع کنند تا راحتتر صداسیمایش دروغ بگوید و جمعیت بخاطر همین خشونت سرکوبگرها و حتی تجاوز در کهریزکها کمتر میشد کاریکاتور مصری میشد؟ راستی آیا تظاهراتهای انقلاب 57 در مقابل استبداد یک سال و دو سال نتیجه داد یا از سال 42 تا 57؟؟؟؟ راستی چرا راحت میشود دروغ گفت بنام اسلام؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  _____________________________________________________________
  در ضمن صدا و سیمای مصریها هم گزارشی پخش کرد که مغازه دارای مصری از دست تظاهرات بر ضد استبداد کفری شدن؟!!!( این رو زمان تظاهرات جنبش سبز پخش کردند!) ببینم صداوسیما غارتها و آتش سوزیهای مصریها رو پخش میکنه یا نه؟ منکه دیگه این شبکه هاشونو نمیبینم!
  تظاهرات سکوت و به اون زیبایی رو صداوسیمای دروغگو یادتونه چه جوری منعکس کرد؟ اوباشگری مزدورای خودشون رو به سبزهای عزیز و آگاه نسبت میداد..خدا ازشون نگذره که یه ایران رو توی گرانی و فقر و تحقیر و سیاهی اسیر کردند

 9. ناشناس گفت:

  آقا چرا یه سری عکس رو کنار هم نمیذاری و جنبش پارسال و رفتار علیهش رو با مصریها مقایسه کنی؟

 10. يكي از سبزها گفت:

  مرگ خوبه اما براي همسايه!!علي(ع) ميفرمايد تعجب از كساني كه از حق فرار ميكنند،پرسيدند از كدام حق فرار ميكنند؟ فرمود “مرگ”

 11. tahe piyaz گفت:

  az mast ke bar mast mellate iran hagheshe bayad in balaha saresh biyad va tarikh ham ino neshoon dadeh yani in mellat dar zolm sabeghehe 100 ha sale darand

 12. ناشناس گفت:

  برادر عزیز میر حسین عزیز ما این قدر شجاعت دارد که در این خفقان بیانیه دهد پس وظیفه من وشما چیست؟ ایا ملت مصر با بیانیه امدند یا همه با شدند؟اگر من و تو ما شویم موسوی هم در کنار ما خواهد شد

 13. سروش گفت:

  احسنت به اين مقايسه عالي و تحليل بي نظير. حرف دل ملت …تحت ستم ايران را مي زنيد. انشاالله موفق باشيد.

 14. عاشق سبز گفت:

  حالا که دولت داره حمایت میکنه پیشنهاد میکنم فراخوان بدید تجمعی برای حمایت ازمردم تونس و مصر انجام بشه.

 15. ناشناس گفت:

  افسوس که باید بنشینیم ودل به پیروزی مردم مصر خوش کنیم .

 16. ناشناس گفت:

  افسوس که باید دلمان را به پیروزی مصریها خوش کنیم.

 17. ناشناس گفت:

  لطفا یک روز خشم برای ایران هم اعلام کنیم.
  یا حسین ، میر حسین

 18. سبز سبز گفت:

  مردم ایران باید دوباره متحد بشوند تا از طریق اعتصاب عمومی دولت را فلج کنند

  درود بر میر حسین و کروبی عزیز

 19. اهورا گفت:

  کجارفت آن دانش و هوش ما ..که شد نام ایران فراموش ما….
  به یزدان اگرماخردداشتیم…کجااین سرانجام بدداشتیم..؟؟؟؟

 20. ناشناس گفت:

  با عرض پوزش تضاهرات خودش جمعه شما ها هم آخرش گذاشتی
  ولی جالب بود موافقم با حرفاتون

 21. رامبد گفت:

  مصر با اینکه نسبت به ما آزادتر بود ولی آزادی های بیشتری می خواست و به خواستش رسید…….ولی ما همچنان به اسارت قانع هستیم شاید مرگ ما رو آزاد کنه……..به قول گلسرخی که میگه———>یادمان باشد که وصیت کنیم روی سنگ قبرمان تاریخ ننویسند که آیندگان ندانند که بی عرضه گان این دوره ما بودیم.

 22. احمد گفت:

  وقت عمل رسیده باید به خیابون بیایم

 23. علی گفت:

  ایران در بند است کاری کنید

 24. باران 76 گفت:

  سلام خوشبختانه شرايط كنوني بهترين پتانسيل رو براي گرفتن حقمون به ما ميده وحشت ديكتاتور مشهوده هر وقت يك قدم عقب نشيني وجود داشت بايد دو قدم جلو رفت اگه باهوش باشيم حالا وقتشه . اگه ذره اي ابا از اسياب بيفته با توجه به نزديك شدن به عيد و سرگرم شدن مردم براي كارهاي شخصي اين ديكتاتور همون سرانجامي رو براي رهبران سبزمون رقم ميزنه كه براي يادگار اماممون رقم خورد و مردم سرگرم هم كنجكاو نشدند اون موقع و بعد هم همه چي خيلي با شكوه برگزار و جمع شد عيد مردم نيستند و جمع نيستند و بهترين زمان براي دفع خطر رهبران جنبش سبز خواهد بود . بيدار و هوشيار باشيم . خواسته هامون رو منطقي و اگه نشد با اسلحه بگيريم . چون اينا زبون دموكراسيو بلد نيستند.

 25. م.ح گفت:

  سلام،میخواستم بگم که”کَل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی”،اگر دشمن امثال شما آقایان را در بین این ملت نداشت واقعا”کمیتش لنگ بود.
  چون آن وقت همه ملت یکدست و یک صدا می شدند.
  من به عنوان یک فرزند این ملت از شماآقایان چند سوال دارم که امیدوارم برای آنها جوابهای قابل قبولی داشته باشید:
  1-آیا خطر آمریکا را کذایی میدانید؟(با توجه به اینکه منفعت طلبی آمریکا بارها و بارها به اثبات رسیده است)
  2-آیا شما آقایان مردم را به چند دسته تفکیک کرده اید یا مردم شما اهالی سیاست را تفکیک کرده اند؟
  3-آیا وقت آن نرسیده است که به اذهان مختلف جامعه و در طبقات اجتماعی مختلف(و نه فقط اقشار متوسط و مفرح) احترام بگذارید؟
  با تشکر

 26. سبز فسفری گفت:

  تا وقتی پول نفت هست.صدا سیما هست .وقاعت دورغ .فریب فضیلت است .بیسوادی وبی فرهنگی هست.دزدان پاچه خوارن قدار می بینند

  اسلام چماغی در دست حاکمان هست .ازادی خواهان دانشجو .استاد. معلم .کارگر .در زندان .میر. شیخ درحال دادن بیانه .است حالمان از این

  بهتر .که نمی شود بدتر خواهد شد

 27. سرو..سبز گفت:

  انقلاب 57 با تلاش واگاهی مردم در طی سالها بدست امد یک شبه بدست نیامد.. اما چند ماه از دست رفت و خون هزران انسان بر پای درخت

  ازادی ماستید .امروز هم اگر تلاش واگاهی نداشته باشیم در بر همان پاشنه می چرخد

 28. ناشناس گفت:

  درود بر شیخ شجاع کروبی
  درود بر میر حسین

 29. رشید گفت:

  عجیب اینکه مرگ برای همسایه حقه .اقدام علیه نظام و قصد براندازی و تشویش اذهان و………………..برای دیگران حماسه است و برای ما اغتشاش و فتنه گری .برای ما کافیست که به جرم اقدام علیه نظام و براندازی اعدام شویم .اما برخورد وحشیانه ی شاه و ساواک با براندازان انقلاب 57 و کشتار رزیم مصر از نظر حاکمیت ایران رفتاری طاغوتی و مستکبرانه و ضد اسلامیست

 30. تفاوت عدالت خواه با اغتشاشگر گفت:

  تفاوت معترض اغتشاشگر با معترض عدالت خواه:

  هرگاه هیچ ساز و کار قانونی برای پیگیری مطالبات مردم وجود نداشته باشد معترضان عدالت خواه هستند.

  اما زمانی که قانون راه حل هاب بسیاری ارائه می دهد معترض به اغتشاشگر تغییر نام میدهد. حتی اگر اتوبوس و مسجد و هیات عزاداری آتش نزند. حتی اگر شیشه بانک و اداره جات دولتی را نشکند.

 31. حسین گفت:

  سلام
  امان از توهم!!!!!!!!!!!!!!1

 32. سرو..سبز گفت:

  13 /11 /89 ..ساندیس خوران مصر .جیره خوران مصر .باز از روش تمامی دیکتاتورها به میدان امدن تا بازد یکتاتور بگوید ( لشکر کشی خیابانی )

  را بر نمی تابد سپس فرمان سرکوب بدهد/این شما رابه یاد چه می اندازد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 33. میر مهدی موسوی گفت:

  وقتی به این صحنه ها نگاه میکنم به اتفاقات ایران فکر میکنم که چجوری این دیکتاتورها با زور و وحشی گری به جان ملت و مردم افتادن.ممنون

 34. رضا گفت:

  بسیار عالی بود. به امید سرنگونی نظام دیکتاتوری ایران و نابودی تمامی دیکتاتورهای جهان.

 35. میترا گفت:

  حتم میدهم روزی خواهد شد که این بزرگواران کوچک!! صدای مردم را خواهند شنید و آن زمانی روزی است که دیگر دیر شده است و بید به دنبال بیابانی باشند تا در آنجا بر زمین بنشینند زیرا هیچ جای جهان برای آنها خانه امن نخواهد بود

 36. amir گفت:

  با سلام خدمت اون عزیزی که گفت ما تهرونی ها دزدیم خوبه بگم که بیش از 75% مالیات مستقیم کل کشور رو فقط و فقط تهران میده و مبلغش اینقدر هست که کلِ آب و برق و بنزین و گاز و تلفن استان رو مجانی کنه بازم دو تا دیگه مترو رو راه بندازه و کل حقوق کارمندای تهران رو پرداخت کنه چه بسیجی باشند و چه معلم و یا دکتر و دیگه اینکه عزیز جان نمیدونم کدوم شهری ولی اگه سراغ دکتر و مهندسها های خوبه شهرت بری اغلب شون تو دانشگاههای تهرون جای ما بچه تهرونیها درس خوندن و برای اینه یه رقم دستت بیاد کلهم بودجه استان تهران نه فقط شهر تهران حدود 1500 میلیارد تومنه اما بودجه مسافرتی مصوبه هیئت دولت تو یه استان 800هزار نفری بیش از 2500 میلیارد تومن تو نوبت اولش بوده و….. راستی یادم رفت اگه گفتی بیشترین شهید و جانباز و اعزامی از قبل انقلاب تا حالا از کدوم شهر بوده؟؟؟ با تشکر

 37. مهدي گفت:

  بچه يزدم ولي به نظرم اگه بخاري براي آزادي بلند بشه، از تهرانه. مخلص همه هم وطنان عزيز به ويژه ساكنين تهران هم هستيم.

 38. هموطنی از ونکوور گفت:

  این که رفتار دیکتاتورها شبیه هم است و خیلی از کارهای زشتی که مبارک دارد می کند، دولت ایران هم کرد قبول دارم و هر دو مطرود و غیرقابل قبول و محکوم است. اما من که الان کانادا هستم و هر روزم سی ان ان و سی بی سی و سی تی وی را نگاه می کنم، باید بگویم رفتار دولتمردان غربی در قبال مصر و ایران اصلا یکی نیست. در شبکه های کانادایی که مقامات اسراییلی را دعوت می کنند و آن ها و یا کارشناس هاشون از مبارک تعریف هم می کنند. نمونه اش: دو روز پیش در سی تی وی نیوز دیدم که با مسئول پیشین اطلاعات اسراییل داشت صحبت می کرد که حضرت آقا می فرمود: مصر با حسنی مبارک مشغول پیش رفتن به سوی دروازه های تمدن غربی بود اما حالا شرایط خیلی بد هست. این حضرات دولت کانادا که هی در مورد دموکراسی و حقوق بشر توی ایران صحبت می کردند و می کنند الان یک بیانیه و یا اظهار نظر در قبال تحولات مصر ندادند (با این همه کشته و زخمی) در حالی که هفته قبل از انقلاب مصر خانم نخست وزیر کانادا در حمایت از سکینه محمدی برنامه داشت. سی ان ان و بی بی سی که مرتب در مورد مصر گزارش می دهد، بعضی خبرهاشون برای ترساندن مردم از اخوان المسلمین است. این ها مثل حکومت ایران احمق نیستند. خودشان اخبار مخالفشان را پخش می کنند که کنترل پخش خبر با خودشان باشد و گرنه جلوی خبر های مهم را که نمی شود گرفت (این همان چیزی است که توی ایران مسئولین ابله هنوز نمی فهمند) لحن صحبت های کلینتون هم در قبال مبارک در مقایسه با ایران خیلی نرم تر است. آقای اوباما هم که دیروز در صحبت تلفنی اش با مبارک به او چراغ سبز سرکوب مردم داد (گرچه قبل از آن هم مبارک 60 نفر را کشت و 2000 نفر را زخمی کرد) که نتیجه اش این شد که امروز لباس شخصی ها با اسب و شتر به مردم تاختند و به مردم تیراندازی کردند. من بعد از انتخابات در شرایطی ایران را ترک کردم و به کانادا برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا آمدم (سپتامبر 2010) که هیچ دلخوشی از حکومت ایران نداشتم. هنوز هم حالم از احمدی نژاد و رفقا و کسانی که مسبب فجایع انتخابات شدند به هم می خورد. اما من اینجا هیپوکراسی دولتمردان غربی را واقعا حس می کنم. این ها فقط به دنبال منافع خودشان هستند. برای آزادی و تعالی ایران نباید به این ها دلخوش کرد

 39. هموطنی از ونکوور گفت:

  این که رفتار دیکتاتورها شبیه هم است و خیلی از کارهای زشتی که مبارک دارد می کند، دولت ایران هم کرد قبول دارم و هر دو مطرود و غیرقابل قبول و محکوم است. اما من که الان کانادا هستم و هر روزم سی ان ان و سی بی سی و سی تی وی را نگاه می کنم، باید بگویم رفتار دولتمردان غربی در قبال مصر و ایران اصلا یکی نیست. در شبکه های کانادایی که مقامات اسراییلی را دعوت می کنند و آن ها و یا کارشناس هاشون از مبارک تعریف هم می کنند. نمونه اش: در سی تی وی نیوز دیدم که با مسئول پیشین اطلاعات اسراییل داشت صحبت می کرد که حضرت آقا می فرمود: مصر با حسنی مبارک مشغول پیش رفتن به سوی دروازه های تمدن غربی بود اما حالا شرایط خیلی بد هست. این حضرات دولت کانادا که هی خودشون برای دموکراسی و حقوق بشر توی ایران جر می دادند و می دهند الان یک بیانیه و یا اظهار نظر در قبال تحولات مصر ندادند (با این همه کشته و زخمی) در حالی که هفته قبل از انقلاب مصر زن نخست وزیر کانادا (زن آقای هارپر) در حمایت از سکینه محمدی برنامه داشت. سی ان ان و بی بی سی که مرتب در مورد مصر گزارش می دهد، بعضی خبرهاشون برای ترساندن مردم از اخوان المسلمین است. این ها مثل حکومت ایران احمق نیستند. خودشان اخبار مخالفشان را پخش می کنند که کنترل پخش خبر با خودشان باشد و گرنه جلوی خبر های مهم را که نمی شود گرفت (این همان چیزی است که توی ایران مسئولین ابله هنوز نمی فهمند) لحن صحبت های کلینتون هم در قبال مبارک در مقایسه با ایران خیلی نرم تر است. آقای اوباما هم که دیروز در صحبت تلفنی اش با مبارک به او چراغ سبز سرکوب مردم داد (گرچه قبل از آن هم مبارک 60 نفر را کشت و 2000 نفر را زخمی کرد) که نتیجه اش این شد که امروز لباس شخصی ها با اسب و شتر به مردم تاختند و به مردم تیراندازی کردند. من بعد از انتخابات در شرایطی ایران را ترک کردم و برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا به کانادا آمدم که هیچ دلخوشی از حکومت ایران نداشتم. هنوز هم حالم از احمدی نژاد و رفقا و کسانی که مسبب فجایع انتخابات شدند به هم می خورد. اما من اینجا هیپوکراسی دولتمردان غربی را واقعا حس می کنم. این ها فقط به دنبال منافع خودشان هستند. برای آزادی و تعالی ایران نباید به این ها دلخوش کرد

 40. منم تو تهران بودم! گفت:

  بعضی جاهاشو خیلی خالی بسته بودی!
  تو مصر موقع نماز خوندنشون مثل وحشی ها با آب پاشی شون بهشون حمله کردن!
  تو مصر کم با ماشین آدم زیر کردن؟
  دروغ نگو بی ادب!