سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » جوانان مصری امنیت محلات و شهرها را بر عهده گرفتند...

جوانان مصری امنیت محلات و شهرها را بر عهده گرفتند

چکیده :گروهی از شهروندان قاهره به همراه نيروهای ارتشِ که به حفاظت از موزه ملی مصر گمارده شده‌اند، از غارت اشياء باستانی اين موزه جلوگيری...


شهروندان مصری، در نبود نیروهای امنیتی دولتی، به سلاح‌های گرم و سرد مجهز شده‌ و برای دفاع از منازل و محلاتِ سکونت خود در مقابل غارتگران و سارقان، گروه‌های انتظامی و امنیتی ایجاد کرده‌اند.

این در حالی است که به گزارش خبرگزاری‌ها، تمام فضاها و مناطق شهری از نیروهای امنیتی دولتی تخلیه شده و هیچ حضور عینی و ملموس نیروهای انتظامی در شهرهای مصر به چشم نمی‌خورد.

بنا بر همین گزارش‌ها، ارتش مصر تنها در مناطق حساس شهری و در مقابل ساختمان‌های دولتی مستقر شده است و در امور امنیتی دخالتی ندارد.

مردم و ارتش از غارت موزه ملی مصر جلوگیری کردند

گروهی از شهروندان قاهره به همراه نيروهای ارتشِ که به حفاظت از موزه ملی مصر گمارده شده‌اند، از غارت اشياء باستانی اين موزه جلوگيری کردند.

با اين همه، زاهی حَواس، مدير کل شورای عالی آثار باستانی مصر روز شنبه گفت کسانی که قصد غارت موزه مطالعاتِ مصر را داشتند، سر دو موميايی را از جسد آنان جدا کردند و به ۱۰ فقره از اقلام نگه‌داری شده در اين موزه آسيب رساندند.

به گزارش خبرگزاری‌ها، آقای حَواس تأکيد کرد که هيچ يک از اقلام موزه به غارت نرفته و مجموعه‌ی باارزش باستانی مصر اکنون ايمن و تحت حفاظت نيروهای ارتش مصر است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.