سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقاد آیت‌الله نوری همدانی از الازهر: چرا تظاهرات مردمی را حرام اعلام کردید؟...

انتقاد آیت‌الله نوری همدانی از الازهر: چرا تظاهرات مردمی را حرام اعلام کردید؟

چکیده :آيت الله نوري‌همداني با انتقاد شديد از الازهر مصر به خاطر پشتيباني از «حسني مبارک»، خواستار آن شد که الازهر به جای حمایت از دیکتاتور، از مردم مظلوم مصر حمایت کند. وی گفت: حکومت علاوه بر مقبوليت و مشروعيت به مديريت صحيح نياز دارد و در زمان غيبت امام معصوم‌(ع)، فقيه عادل، شجاع، مدير و مدبري مانند حضرت آيت الله خامنه‌اي بايد در رأس حکومت...


آيت الله نوري‌همداني با انتقاد شديد از الازهر مصر به خاطر پشتيباني از «حسني مبارک»، خواستار آن شد که الازهر به جای حمایت از دیکتاتور، از مردم مظلوم مصر حمایت کند.

به‌گزارش ايسنا، آيت الله نوري‌همداني که با جمعي از فرماندهان نيروي انتظامي و دانشجويان بسيجي دانشگاه‌هاي استان فارس دیدار می‌کرد، با اشاره به حوادث اخير خاورميانه و بيداري مردم مصر عليه رژيم حسني مبارک، يادآور شد: مصر کشوري مهم و داراي سابقه فرهنگي است، اما متاسفانه فردي برآن حکومت مي‌کند که هيچ گونه پشتوانه‌ مردمي ندارد و تنها با رژيم صهيونيستي و آمريکا همکاري دارد.

وی با انتقاد شديد از علماي الازهر به خاطر حمايت از حسني مبارک، گفت: الازهر با استناد به آيه 27 سوره بقره فتوايي داده و تظاهرات را حرام اعلام کرده، بايد بدانند که آيه مربوط به تظاهرات کنندگان نيست، بلکه مربوط به افراد فاسق و فاجر است و مصداق آن حسني مبارک و رژيم او است که با رژيم صهيونيستي و آمريکا همکاري دارد، نه مردم مظلوم مصر.

آيت‌الله نوري‌همداني در بخش ديگري از سخنان خود، مسئله حکومت را بسيار تاثيرگذار دانست و گفت: مشروعيت، مقبوليت و مديريت صحيح و کار آمد پايه و بقا هر حکومتي است. حکومت علاوه بر مقبوليت و مشروعيت به مديريت صحيح نياز دارد. در زمان غيبت امام معصوم‌(ع)، فقيه عادل، شجاع، مدير و مدبري مانند حضرت آيت الله خامنه‌اي بايد در رأس حکومت باشد تا بتواند آن را بر اساس اسلام و ارزش‌هاي اسلامي مديريت کند.

وي تصريح کرد: حاکم اسلام بايد در کنار مردم باشد و به مشکلات آنان آگاهي داشته باشد، نه مانند سلاطين، که مردم را در فقر مالي و فرهنگي قرار مي دهند و خود در فکر ساختن کاخ‌هاي مجلل هستند.

خوانندگان محترم کلمه توجه داشته باشند که ذیل این خبر، نظری منتشر نخواهد شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.