سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هاشمی رفسنجانی: مواضع خود را در نماز جمعه اعلام کردم و اکنون نیز به آن معتقدم...

هاشمی رفسنجانی: مواضع خود را در نماز جمعه اعلام کردم و اکنون نیز به آن معتقدم

چکیده :رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص نحوه مواجهه با فضای تهاجم علیه خانواده خود گفت: این فضا برای من موضوع تازه‌ای نیست و همواره به دلایل مختلف با آن روبه‌رو بوده‌ام. در ابتدای انقلاب از سوی سازمان منافقین، سپس از سوی دشمنان خارجی، در دوران ریاست جمهوری از سوی جناح راست افراطی و پس از آن از سوی جناح چپ افراطی و امروز نیز از سوی گروهی که اهداف‌شان برای من مشخص است. وی افزود: گروه اخیر که در پوشش دفاع از اصول اخلاقی و اسلامی اتهامات کذب خود را مطرح می‌کند، عملاً شاهدیم حتی حاضر به تمکین در مقابل قانون نیز نیستند و نخواهند...


اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان صبح یکشنبه با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار کردند.

به گزارش آفتاب، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این دیدار که به صورت پرسش و پاسخ برگزار شد، در جواب سؤال یکی از حاضران گفت: در خصوص مسائل کشور مواضع خود را به صورت مشخص در آخرین حضورم در نماز جمعه تهران اعلام کردم و اکنون نیز به آن معتقدم.

پیگیری مواضع بدور از جنجال

ایشان افزود: تفرقه را در شرایط فعلی کشور به صلاح نمی‌دانم و به همین دلیل تلاش می‌کنم تا به دور از جنجال‌های سیاسی، پیگیر مواضع خود باشم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص نحوه مواجهه با فضای تهاجم علیه خانواده خود گفت: این فضا برای من موضوع تازه‌ای نیست و همواره به دلایل مختلف با آن روبه‌رو بوده‌ام. در ابتدای انقلاب از سوی سازمان منافقین، سپس از سوی دشمنان خارجی، در دوران ریاست جمهوری از سوی جناح راست افراطی و پس از آن از سوی جناح چپ افراطی و امروز نیز از سوی گروهی که اهداف‌شان برای من مشخص است.

اول انقلاب منافقین و امروز گروهی در پوشش اخلاق و اسلام…

وی افزود: گروه اخیر که در پوشش دفاع از اصول اخلاقی و اسلامی اتهامات کذب خود را مطرح می‌کند، عملاً شاهدیم حتی حاضر به تمکین در مقابل قانون نیز نیستند و نخواهند بود.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سؤال یکی از حاضران، مهمترین عنصر در حفاظت از انقلاب اسلامی را رضایت مردم عنوان کرد و گفت: اگر همراه مردم که صاحبان اصلی این انقلاب هستند، حرکت کنیم، دشمنان داخلی و خارجی نخواهند توانست گزندی به نظام جمهوری اسلامی وارد کنند.

رهبری از وضع جامعه مطلع هستند

ایشان افزود: رهبری از وضع جامعه مطلّع هستند و گزارش‌ها و نامه‌های فراوانی از سوی افراد و گروه‌های مختلف به ایشان می‌رسد که بعضاً متضاد نیز هست و قضاوت کردن در این موارد آسان نیست.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سؤال دیگری گفت: وقوع انقلاب اسلامی در ایران و تشکیل حکومتی براساس مکتب اهل بیت علیهم‌السلام کار بزرگی بود که به همت و با حضور امام، روحانیت و مردم از طبقات مختلف شکل گرفت.

ایشان افزود: موانع و مشکلات در مسیر انقلاب همواره وجود داشته و پس از رهایی از جنگ، گام‌های بسیاری برای توسعه زیرساخت‌ها و بالا بردن توان علمی کشور برداشته شد. اکنون نیز با توجه به زحماتی که در گذشته صورت گرفت و همچنین قیمت بالای نفت و با حرکت در مسیر برنامه‌ها به ویژه سند چشم‌انداز و سیاست‌های کلی می‌توانیم به جایگاه‌ بالاتری برسیم.

وضعیت سانسور امنیت پایدار ندارد، جامعه دیر یا زود وضع خود را اصلاح می کند

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص وضعیت رسانه‌ها تأکید کرد: فضای سانسور، امنیت پایدار به همراه ندارد به ویژه آنکه در فضای فعلی ابزارهای اطلاع‌رسانی وسیعی را شاهد هستیم و مردم روزبه‌روز آگاه‌تر می‌شوند.

ایشان آگاهی را مهمترین عنصر در تحول هر جامعه‌ای عنوان کرد و افزود: جامعه آگاه، دیر یا زود وضعیت خود را اصلاح می‌کند.

ایشان با اشاره به حوادث اخیر در کشور تونس و برخی کشورهای دیگر عربی و آفریقایی تأکید کرد: این حوادث بیانگر این است که جهان سوم از خواب قدیمی خود بیدار شده و به سمت صحیحی در حرکت است.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سؤالی در خصوص رسالت دانشجویان تأکید کرد: مهمترین وظیفه دانشجو، تحصیل علم است و همواره باید با درک شرایط، فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی خود را به نحوی به انجام برساند که خللی به این موضوع وارد نشود.

ایشان افزود: تحصیل علم بالاترین آرمان یک دانشجوست و باید برای ساختن آینده‌ای درخشان و رو به پیشرفت خود را آماده سازد.


100 پاسخ به “هاشمی رفسنجانی: مواضع خود را در نماز جمعه اعلام کردم و اکنون نیز به آن معتقدم”

 1. ناشناس گفت:

  دوست تنها راه غلبه بر این آدمهای ریا کار آگاهی هر چه بیشتر آدمهای عامی است تا می توانید آگاهی بخش باشید ، آقای رفسنجانی هم
  تو این مقطع وجودشان به نفع جنبش سبز است .

 2. ناشناس گفت:

  فقط به خاطر شجاعت احمدي نژاد و حرفهايي كه عليه اين سياست باز پير مرفه زد در انتخابات اين رژيم شركت كردم و به احمدي نژاد راي دادم

 3. شهروند گفت:

  تا هاشمی زنده است انقلاب زنده است. احسنت بر آقای هاشمی عزیز که از اینهمه تحت فشار قرار گرفتن کوتاه نیامده اید . انتخابات ریاست خبرگان در راه است اما جنابعالی در راه خود استوار هستید . ای کاش برخی مسئولین همانند شما و رهبران جنبش سبز این شهامت را داشتند که به خیلی دروغ و دغل بازی نه می گفتند . این روزها از دیدن شما در رسانه ها و اظهارات شما احساس خوشایندی دارم و خوشحالم که بخاطر دفاع از حق مردم ، زندانیان سیاسی و اسیب دیدگان جنبش سبز تلاش می کنید . افسوس که جوان هستیم و در گذشته خیلی شما را نمی شناختیم . مطمئن باشید که از شما و مواضع شما حمایت می کنیم . پایدار باشید . . .

 4. ناشناس گفت:

  در شرايط حاظر حمايت از هاشمي به عنوان يک منتقد به نفع جنبش و در نهايت کشور است اما فراموش نشود که دايه عزيزتر از مادر
  نشود.

 5. ناشناس گفت:

  نمیدونیم دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباسو .
  بلاخره مواضع هوشمندانه و انسانی اون نماز جمعه را باور کنیم یا مواضع اخیرتون درمورد پیروی از آقای خامنه ای ؟
  شکی نیست که اون مواضع مردمی و رهائی بخش نماز جمعه مورد تائید آقای خامنه ای نیست .

 6. سبزینه گفت:

  وجود احمدی نژاد برای پیش برد جنبش خوب است

 7. محمدجوادِسبز-فرزندجانباز وبرادرزاده ی1 شهید گفت:

  عشق منی هاشمی- چرا بی خبر اومدی شهر ما همین تازگیها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چرا زود رفتی که نتونییم از نزدیک ببینیمت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ میومدیم دستتو می بوسیدیم که انقدر برا مردم و میهنت غصّه میخوری- اونهایی که برا شما مشکل ایجاد میکنن در واقع برا کل کشور قصد دارن مشکل ایجاد کنن- برا مردم- برا جمهوریت ایران اسلامی- برا عدالت-برا پاکی و صداقت ، برا یکرنگی و بی ریایی- عکس شما رو زدم تو یه قاب خوشگل همراه عکس میر گذاشتم کنار کامپیوترم- بعضی وقتها هم میگذارم پشت شیشه ی عقب ماشین- چه احساس خوبی دارم ازینکه یک موقعیتی پیش اومد که من این افتخار رو داشته باشم که بگم من به ***هاشمی*** رای دادم- به ****میرحسین*** رای دادم**به ***خاتمی* هم که دو بار رای دادم** حاج آقاکروبی **رو هم خیلی دوست داریم ما بچه های بیشمار جنبش سبز

 8. منو گفت:

  ایشان با این دولت مخالفند نه حکومت

 9. منو گفت:

  خوب گول خوردی دیگه این خودش مسول ستاد هاشمی بود

 10. منو گفت:

  عجله نکن

 11. محسن گفت:

  درود بر سردار سازندگی

 12. سید نبی-مشهد گفت:

  تا هاشمی زنده است انقلاب زنده است

 13. soghout گفت:

  مارکسیست ها همواره یک دروغ را در مورد شاه تکرار میکنند : شاه کمونیست ها را سرکوب کرد مذهبی ها را آزاد گذشت . دروغ بودن این ادعا اگر چه محرز است چون با سر کوب ایت الله خمینی و هوادارانش در ۱۵ خرداد و کشتار روستائیان ورامین و دستگیری و زندانی کردن و شکنجه روحانیون هوادار ایت الله مثل :غفاری ، سعیدی ، منتظری ، …… میتوان پی برد که شاه فقط با اسلام و روحانیت غیر سیاسی (و بعضا هوا دار سلطنت ) مشکل نداشت ! از آنطرف با کمونیست هایی که مسلحانه علیه رژیم او نمیجنگیدند و یا مستقیما جاسوس شوروی نبودند هم مشکلی نداشت . به همین دلیل است که این همه نویسنده و روشنفکر و کتاب و انتشارات و هنرمند و شاعر ( به ادعای همین مارکسیست ها )چپ و مارکسیست هستند ! در هیچ کشور استبدادی دیگری این همه مارکسیسم نزد روشنفکران و گروه های سیاسی رشد نداشته ، در حالیکه بر عکس در میان مردم درصد هوادار کمونیسم (به دلیل رواج فرهنگ غربی و توسعه اقتصادی زمان شاه ) بسیار کمتر از دیگر کشور هاست . از چپ هایی که در حزب رستاخیز و دولت شاه همه کاره بودند فعلا میگذریم .
  اما برای ادامه بحث اجازه بدهید فرض کنیم شاه مذهب را گسترش داد !
  آیا این بن علی در تونس ضد مذهب نبود ؟ آیا سکولار نبود ؟ آیا در کره شمالی مذهب هست ؟ آیا کاسترو مذهبی است ؟ آیا چین و ویتنام مذهبی هستند ؟ پس فقط مذهب نیست که دیکتاتوری می آفریند ! نفت و سرمایه داری هم تنها دلیل دیکتاتوری نیست !
  -بن علی هم دنبال توسعه اقتصادی بود (ولی مخالف توسعه سیاسی بود) چون باید اسلام گرایان را شدیدا سرکوب میکرد و کرد . از ان کشور بدون نفت و منابع خداوکیلی اقتصاد نسبتا بهتری از کشور های مشابه ساخت . شاید اگر اقتصاد جهانی دچار رکود نمیشد و تا اندازه ای بر نرخ بیکاری (که همه گیر است حتا در کوبا و کره ، و حتا کمتر در امریکا و اروپا) افزوده نمیشد الان واضح تر شباهت شورش تونس را با انقلاب ۵۷ میدیدم . شورش برای توسعه سیاسی ! برای اعتراض به زیر پا گذاشتن کرامت انسانی و حقوق بشر ، اعتراض به رانت خواری حزب حاکم و رهبران ان ، اعتراض به فساد حکومتیان ( یعنی همان چیزی که کشورهای کمونیستی را فرو پاشاند ).
  اما دیکتاتوری بن علی هم کامل نبود ، مثل دیکتاتوری شاه که کامل نبود . اینها بست دیکتاتوری شان را در لایه های پایین جامعه بست نداده بودند . یعنی اینها مثل دیکتاتوری بسته ( بدون اینترنت و ماهواره و مهاجرت و با کنترل کامل مردم از طریق دخالت در مسائل خصوصی آنها و مجهز کردن عده ای مغز شسته وفادار در طبقات پایین برای جاسوسی و سرکوب ) از نوعی که در کوبا و کره شمالی و سوریه و …. است نبودند . توریست ها ی خارجی بدون کنترل میرفتند و می آمدند . مردم تونس مثل مردم کره شمالی و کوبا در فقر نبودند . سرمایه داری و طبقه متوسط بزرگ وجود داشت و اینها که فرهنگشان به اندازه وضعیت اقتصادیشان رشد نکرده بود دچار همان توهمی شدند که ایرانیها در زمان شاه شدند . و خیلی زود به همان سرنوشتی که ما دچار شدیم دچار خواهند شد . حالا اخبار روز و دیگر رسانه های فراماسونری مارکسیست روسی میتوانند تظاهرات ساختگی چند صد نفر روستایی یا کارگر را بزرگ کنند و نام انقلاب پرولتاریایی برای ان بگذارند . اما اینها به اندازه ایران نه حزب کمونیست دارند نه روشنفکر و نویسنده و روزنامه کمونیست . اگر کمونیست های بریده از توده مردم در ایران توانستند کاری جز تحکیم استبداد انجام دهند تونسی ها هم میتوانند کاری بکنند . هر گونه رای گیری آزادی به نفع اسلام گرایان تمام خواهد شد و هر محدودیتی به سرکوب و حاکمیت یک دیکتاتوری بسته تر .
  اما جالب است که این موج به زودی به دیکتاتوری های بسته نیز خواهد رسید . یک میلیون بیکار در کوبا و اقتصاد ناتوان ان و تقسیم فقر در نبود ماهواره و اینترنت و سرکوب روزنامه نگاران و خفه کردن هر صدایی حتا در میان خودیها به زودی سد دیکتاتوری قرون وسطایی کاسترو را خواهد شکست . آلبانی و الجزایر و یمن به اندازه اردن و مصر در خطر هستند . بولیوی در بحران است ، اقتصاد مصرفی نفتی چاوز هم در آستانه بحران است . دیکتاتوری های بازمانده از قرن بیستم یکی یکی فرو خواهند پاشید. حقوق بشر و دموکراسی نیروی محرکه جنبش های بر آمده از اینترنت و ماهواره خواهد شد . طبقه متوسط نقش آفرین اصلی خواهد بود حتا اگر فقرا با شورش بی هدف شان چرخ ماشین سیاسی طبقه متوسط شوند . آنها که نفت دارند و مقداری از در آمد ان را در میان فقرا تقسیم میکنند مدت زمان بیشتری خواهند خرید اگر طبقه متوسط را لاغر و ضعیف کنند .

 14. تحول سبز گفت:

  ناشناس تو هر چقدر می خواهی به احمدی نژاد به خاطر مخالفت با رفسنجانی رأی بده. اصلا برو پای احمدی نژاد را از لج رفسنجانی ببوس . اما وای به روزی که ما پیروز شویم. شرمندگی آن روز تو دیدنی است. وقتی حقایق برملاشود.

 15. کوروش گفت:

  آقای رفسنجانی اگرراست میگوئی جرعت داشته باش وحقایق پشت پرده رابازگوکن

 16. ناشناس گفت:

  آقا رفسنجانی، آیا شما فقط نقش تئورسین را دارید و داشته اید و یا اقدام برای نیل به آنچه فکر میکنید درست است را هم لازم میدانید

 17. ناشناس گفت:

  درودددددددددددددددددددددددددددددددد بر هاشمی سلامممممممممممممممممممممم بر موسوی و خاتمی

 18. سبز آريايي 2500 گفت:

  با اين موضع گيري اخير هاشمي يکي از مخالفان او به موافقان او پيوست و او من هستم هاشمي ثابت کرد که بزرگتر از چيزي است که اين تازه به دوران رسيده ها فکر مي کنند.

 19. ميكروب شناس گفت:

  رضا در رديف هفتم بسيجيه…اين تاكتيك جديد بسيجياست…

 20. رشید گفت:

  به هیچ کدامشون ارادتی ندارم .اما نیازی نیست کسی بینشون اختلاف بندازه .اختلاف آشکاره .
  مرگ بر دیکتاتور

 21. رشید گفت:

  منظور از حکومت چیست و کیست ؟
  آقای خامنه ای که گفت : نظرات و مواضع احمدی نزاد به من نزدیکتر است تا هاشمی .
  مگه حمایت بی چون و چرای رهبری از احمدی نزاد قابل انکاره ؟
  تازه باید دید چه کسی با آوردن سپاه در اقتصاد و ایفای نقش …. و ادامه ی جنگ 8 ساله و سرکوب پشت پرده ی همه ی جریانات منتقد زمینه ساز پیدایش دولتی کودتائی شد که به خودش هم رحم نمیکند .
  ….
  متاسفم برات کلمه .که به هاشمی هم تعصب داری و کامنت منو منعکس نکردی .
  یا حسین
  میرحسین

 22. دادار گفت:

  اقای هاشمی پیگیری شمادرپنهان درموضوع مواضعی که درتیرماه اعلام کردید حل مشگل خود برای ماندن درقدرت است نه درجهت تحقق خواسته های مردم این نظام که امروز برمردم حاکم است دست پخت خودشماست اگر شماموفق شوید اقتدارگرایان فعلی رابکنارزنید خود وکسانیکه باشما کار خواهندکرد بهتر ازاینان نیستیدومردم ایران اگرباین انتظار نشسته باشند که اقای هاشمی برایشان کاری کند خیالی باطل است…. لذا دل بستن بایشان فقط از سراستیصال است واین زیبنده یک ملت فرهیخته که درسال 57 ان انقلاب عظیم راانجام داد نیست ادامه جنبش تنها راه رهائیست

 23. سبز بهاري گفت:

  آقاي رفسنجاني!
  اگر در انتخابات خبرگان تقلب نكنند جنابعالي باز هم به رياست انتخاب ميشويد. و ما همچنان به اصلاح امور اميدوار ميمانيم.
  باشد تا چشم دشمنان حسودتان كور شود.
  اگر هم شمارا با هزار حيله و نيرنگ بركنار كردند پايه هاي حكومتشان را سست تر ميكنند. و گامي ديگر به سوي خودكامگي محض و نظام سلطنتي با پوسته ديني بر مي دارند.
  در هر دوشكل پيروزي با جنبش سبز مردم ايران است.
  و من الله توفيق

 24. مهدی گفت:

  مگر یک انسان چند سال عمرمی کند. و مگر در سطح شما چه چیزهایی برای از دست دادن وجود دارد.
  آیا اینکه نام شما در تاریخ به عنوان یک آزاد مرد جاودانه شود ، ارزش این را ندارد که بی پرده و مردانه ، و بدون سیاسی کاری و مکر ، بدون ملاحظه کاری سخن بگوئید و نقاب از چهره ی ظلم بردارید.
  مگر خون شما از خون هزاران هزار از هم میهنان که در زندانها … رنگین تر است.

 25. ايراني گفت:

  من ايرانم رو از بنده خدا نميخوام . از خود خدا ميخوام .

  خداوند منان …. به دادمان برس .

 26. دخترسبزایران گفت:

  تا هاشمی هست انقلاب هم زنده است

 27. دخترسبزایران گفت:

  هیچ کس دلسوزتر از هاشمی در نظام نیست.البت امیدوارم برای حفظ منافع شخصیش نباشه.زنده باد مردم آزاده وسبز ایران

 28. Gi گفت:

  درود به هموطنانم ، اندکی صبر سحر نزدیک است

 29. آزاده گفت:

  حناب هاشمی همه می دانیم که جنابعالی از پایه کذاران و دست اندرکاران همه ارکان نظام هستید ، و اکنون که همین نظام با تمام قدرت و سرعت به سمت ویرانگری و نابودی تمام ارزش های اسلامی و انسانی پیش می رود ، آیا بهتر نیست با یک افشاگری روشن نام نیکی از خود یادگار بگذاری و این چند روز آخر عمر را به دنبال یک مرک آرام نگردی ؟ این کار را بکن و سرافراز خدمت حضرت حق برو ، البته اگر به آخرت معتقدی و شهامت داری ، در غیر این صورت تاریخ در موردت خوب قضاوت نخواهد کردو

 30. Colourless گفت:

  NO COMMENT!!!!!

 31. سبز سبز سبز گفت:

  من خيلي خوشحالم كه احمدي نژاد با تقلب رئيس جمهور شد وگرنه امثال بنده همچنان با تبليغات رسانه ميلي درخواب حمايت از اين آقايان باقي مي مانديم.عدو سبب خير شود اگر خدا خواهد.
  درود خدا بر راستگويان و رسواكنندگان زر و زور و تزوير

 32. اشکان گفت:

  من فقط بگم که زمانی که اقای رفسنجانی سردار سازندگی بود مایحتاج اولیه زندگی و ینزین و…..با توجه به اوایل اتمام جنگ همه چیز در دسترس و ارزان بود ولی حالا…….ایشان با بشکه نفت ارزان ایران جنگ زده را آباد کرد ادامه راهش هم آقای خاتمی بود ولی 6ساله داریم زیر فشار گرانی طاقت میاریم

 33. امیر گفت:

  جناب هاشمی امیدوارم روزی رو ببینم که تاریخ هین 33 سال رو رک وپوست کنده بگید

 34. مری گفت:

  خودت وخانواده ات همه ایرانی و مردیت ؟ چرا؟ چون تجاوز به خانواده های ملت ایران را که ننگ تاریخ کشور هست تائید نکردید و خاستید که آنان
  را آزاد کنند اما ؟ متاسفانه حرف یار امام (ره) هاشمی را هم گوش نکردند و همچنان در گمراهی راهشان را ادامه میدهند و از آینده هراس ندارندااا؟ باید از خشم خفته مسلمانان ترسید که 2500 سال ننگ را با ننگ جدید حتما” روز نه؟ دور پاک میکنند و این تایخ میباشد؟؟؟؟؟اااااا

 35. سید حسین گفت:

  دوست گرامی
  تفاوت مخالفت با حاکمیت و نظام بسیار زیاد است
  بسیاری از ما سبزها پایبند به نظام هستیم، اما منتقد و مخالف حاکمیتی که بر مبنای زور کارش را به پیش می راند

 36. setare گفت:

  Dorod bar Rafsanjani va dorod bar eradeye JONBESHE SABZE MARDOMIE IRAN, ke hagho haghighatast

 37. Partow Azadi گفت:

  Fekr mikonam zamani resideh ke Aghaie Hashemi Rafsanjani taraf begireh va az do doozeh bazi dast bardareh.

 38. a گفت:

  اي كاش مي‌شد كمي بيشتر در صحنه بوديد.
  زمان مي‌گذرد.

 39. ناشناس گفت:

  امام خمینی (ره):
  نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیفتد.
  تا زنده هستیم نمی گذاریم این انقلاب به دست شما فتنه گران بیافتد. همونطور که تا حالا نگذاشتیم

 40. رشید گفت:

  از تو حرکت .از خدا برکت .
  از قضا ایران را کسانی ویران کرده اند که دچار افکار قرون وسطائی هستند .مگه همه ی رخدادهای بزرگ تاریخ کار همین بنده های خدا نبوده ؟
  کی تا حالا دیده ای که مردم منفعل باشند و وضعیت تغییر کنه ؟

 41. محمد گفت:

  هنور هاشمي را کسي نشناخته . چند ماه ديگر همه متوجه مي شوند که او چه سياستمدار برجسته اي است. احمدي نژاد مهره اي نيست که بتواند در مقابل او قد علم کند. به جمله هاشمي خوب دقت کنيد:
  “هاشمی : همه به قانون بازگردند تا آزمون قانون حقایق را روشن کند”
  “هاشمی: جریان ضد روحانیت تمکین به قانون نکرده و نخواهد کرد! “

 42. Partow Azadi گفت:

  Aghaie Nashenas
  Shah ham az in harfha ziad mizad. Zaman shoma ham bezoodi be sar khahad resid.

 43. حیدر حیدر گفت:

  برادر انقلاب خیلی وقته به دست نا اهلا افتاده خیلی وقته !!! اگر بصیرت داشتی می دیدی ..

  از احمدی نزاد گرفته تا معاونش وووو……..نا اهل که شاخ و دم نداره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 44. آزمون قانون و كشف حقيقت گفت:

  چه جمله زيبايي:
  همه به قانون بازگرند تا چه؟ تا كه آزمون قانون (و نه آزمون ديكتاتوري و كودتا و بحران سازي) حقايق (پشت پرده كودتاي انتخاباتيوحشتناك) را آشكار كند.
  آري همه اشتباه مي كنيم و ديكته نانوشته غلط دارد ولي پايداري بر آرمان هاي انقلب و مردم است كه هاشمي را هاشمي كرده و نه هيچ.

 45. mohsen گفت:

  سلام و درود بر هاشمی مرد عشق به معنویت و سردار سازندگی
  از اینکه می بینم آقای هاشمی همچنان بر مشی میانه روی خود پای فشاری می کند، خوشحال هستم و مطمئن ام که سیاست بازان بی ادب و حامیان خرافه پرست آنان نخواهند توانست ذره ای از شان و منزلت هاشمی نزد اهل انصاف و خرد بکاهند و بد خواهان بدانند که هاشمی زنده است تا نهضت زنده است.
  هنوز امیدی هست که رهبری دوستی و یاری هاشمی را با تملق و بی ادبی و خرافه سازی رئیس دولت عوض نکند.

 46. amir گفت:

  dorod bar tamame mardane enghelabe javdan az jomle aghaye hashemi ke hamishe olghoye man darzendegi bodeid va khahid mand

 47. ناشناس گفت:

  صد درود بر آزاد اندیشان حال هاشمی باد یا ,,,,,,,,,,,,,,,

 48. بهلول عاشق گفت:

  دور نهم رياست جمهوري دور اول را به دكتر معين راي داديم ولي در دور دوم من به خودم گفتم درست است رفسنجاني خيلي بهش بد مي گن ولي من مطمئنم كه كارشته است و هر چي باشه از اين احمدي نژادي كه همش دم از امام زمان مي زند بهتر است به هر حال انشا الله كه به ياري خداوند و سياست مداري همچون آيت الله رفسنجاني حجت الاسلام محمد خاتمي و بزرگان اصلات بتونيم زندگي راحتي را در ايران داشته باشيم

 49. ناشناس گفت:

  دوست گرامی
  تفاوت مخالفت با حاکمیت و نظام بسیار زیاد است
  بسیاری از ما سبزها پایبند به نظام هستیم، اما منتقد و مخالف حاکمیتی که بر مبنای زور کارش را به پیش می ران
  ———————————————————————————————————————————–
  چرا شرميگي بيشتر مردم مخالف حكومتن-ولي من با اونكه حالم از اصلاح طلب ها بهم ميخوره-بااين شرايط فكر ميكنم ونا سره كار باشن بهتره-هرچند ميدونم همشون مثل اونا …

 50. همشهری گفت:

  همگان میدانند در این بهبوهه حق با اصلاح طلبان است چرا که هر روز و هر شب در رسانه ها ازفتنه وسران فتنه صحبت میکنند پس مردم طرفدار اصلاح طلبان هستند و دشمنان اسلام وایران با تبلیغات سوء میخواهند ذهن مردم را منحرف کنند هاشمی رفسنجانی افتخار رفسنجان. کرمان. و ایران در نا امیدی بسی امید است پایان شب سیه سپید است