سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نماینده یزد: بی‌توجهی دولت به قانون، به امری عادی تبدیل شده است...

نماینده یزد: بی‌توجهی دولت به قانون، به امری عادی تبدیل شده است

چکیده :علی‌اکبر اولیاء با انتقاد از اظهارات معاون پارلمانی احمدی نژاد مبنی بر ارائه بودجه به مجلس در بهمن‌ماه گفت: ظاهراً نقش‌ها عوض شده و الان دولت است که برای مجلس برنامه‌ریزی و تعیین تکلیف می‌کند و مجلس باید تابع دولت...


نماینده یزد و صدوق گفت: کم‌توجهی دولت به چارچوب‌های قانونی و وظایفش در قبال مجلس، متأسفانه زیاد شده، به نحوی که دیگر انجام ندادن به موقع این وظایف، به امری عادی تبدیل شده است.

به گزارش خانه ملت، علی‌اکبر اولیاء در گفت و گو با بشارت نو با اشاره تأخیر دولت در ارائه لایحه بودجه سال 90 به مجلس گفت: متأسفانه در امر برنامه و بودجه هم شاهد تأخیر هستیم. عدم ابلاغ گزارش‌های سالانه عملکرد برنامه که بارها مورد تذکر و تحقیق و تفحص قرار گرفته، سابقه این موضوع را نشان می‌دهد. برنامه پنجم باید نیمه اول سال گذشته ارائه می‌شد که امسال و همزمان با بودجه ارائه شد و عملاً امکان بررسی آن نبود.

وی افزود: امسال شاید دولت برای تأخیر در ارائه بودجه، این توجیه را داشته باشد که منتظر تصویب برنامه در مجلس بوده و فرصت تدوین لایحه را نداشته، در حالی که هرکس باید کار خود را بکند. طبق قانون بودجه باید تا 15 آذرماه به مجلس ارائه شود که در ابتدای دی‌ماه، هنوز خبری از این لایحه نیست.

او با انتقاد از اظهارات معاون پارلمانی احمدی نژاد مبنی بر ارائه بودجه به مجلس در بهمن‌ماه گفت: ظاهراً نقش‌ها عوض شده و الان دولت است که برای مجلس برنامه‌ریزی و تعیین تکلیف می‌کند و مجلس باید تابع دولت باشد.

نماینده یزد و صدوق با انتقاد از نحوه بررسی بودجه در مجلس توضیح داد: البته من به نحوه ارائه و بررسی بودجه نقد دارم و لزوماً آنچه به عنوان بررسی بودجه در مجلس مطرح می‌شود، علی‌رغم صرف وقت زیاد کافی و پاسخگو نیست و جداول بودجه چندان بررسی نمی‌شود. نمونه این بی‌دقتی‌ها در بررسی بودجه، رقم درشتی بود که امسال دور از چشم نمایندگان، برای شورای عالی ایرانیان تصویب شد، بنابراین اگرچه نمی‌توان گفت ارائه زودتر بودجه به مجلس، همه مشکلات ممکلت را حل می‌کند، اما دقت بیشتری در بررسی آن را به همراه می‌آورد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.