سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » احمدرضا احمدپور، یک ماه قبل از پایان مدت حبس، مورد عفو قرار گرفت و آزاد شد...

احمدرضا احمدپور، یک ماه قبل از پایان مدت حبس، مورد عفو قرار گرفت و آزاد شد

چکیده :احمدرضا احمدپور، پژوهشگر حوزوی و عضو جبهه مشارکت که به یک سال حبس محکوم شده و از عاشورای سال گذشته در زندان به سر می‌برد، در روز عید غدیر مورد عفو قرار گرفت و آزاد شد. او در شرایطی با عنوان عفو رهبری از زندان آزاد شد که بر اساس آیین‌نامه سازمان زندان‌ها، باید از حق قانونی «آزادی مشروط» برخوردار می‌شد. اما با فشار مقامات و نهادهای امنیتی، این حق از او سلب شده...


احمدرضا احمدپور، پژوهشگر حوزوی و عضو جبهه مشارکت که به یک سال حبس محکوم شده و از عاشورای سال گذشته در زندان به سر می‌برد، در روز عید غدیر مورد عفو قرار گرفت و آزاد شد.

به گزارش کلمه، حجت‌الاسلام احمدرضا احمدپور که رئیس ستاد انتخاباتی کروبی در شهر قم و نویسنده وبلاگ «پژواک خاموش» بوده است، در ششم دی‌ماه سال گذشته توسط ماموران امنیتی بازداشت و به اتهام نشر اکاذیب، تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی و هتک حیثیت روحانیت محاکمه و به یک سال حبس و خلع لباس روحانیت محکوم شد.

بر اساس این گزارش، این زندانی سیاسی که یازده ماه گذشته در بند ویژه روحانیت قم نگهداری می‌شد، در روز عید غدیر و در حالی که تنها یک ماه تا پایان مدت محکومیت‌اش باقی مانده بود، تحت عنوان عفو رهبری از زندان آزاد شد. این در حالی است که برای این فعال سیاسی، پرونده جدیدی تحت عنوان توطئه علیه نظام، نشر اکاذیب و تبلیغ علیه نظام در شعبه دوم دادگاه ویژه روحانیت تشکیل شده و قرار است حکم جدیدی برای او در این پرونده صادر شود.

احمدپور که از شاگردان آیت‌الله منتظری است، در شرایطی با عنوان عفو رهبری از زندان آزاد شد که بر اساس آیین‌نامه سازمان زندان‌ها، باید از حق قانونی «آزادی مشروط» برخوردار می‌شد. اما با فشار مقامات و نهادهای امنیتی، این حق از او سلب شده بود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.