سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » افزایش حکم زندان عبدالله شهبازی در دادگاه تجدید نظر...

افزایش حکم زندان عبدالله شهبازی در دادگاه تجدید نظر

چکیده :شعبه ۱۶ دادگاه تجدید نظر استان فارس، حکم دادگاه بدوی علیه عبدالله شهبازی را به یک سال و نیم زندان افزایش داد و هم‌زمان تحرکاتی برای قطعی کردن محکومیت برخی دانشجویان دانشگاه‌های شیراز و اجرای هم‌زمان این احکام در جریان است. به این ترتیب، حکم دادگاه بدوی شعبه ۱۰۲، که شهبازی را به پنج ماه زندان محکوم کرده بود، افزایشی چشمگیر یافته است....


سایت صبح امید گزارش داد: شعبه ۱۶ دادگاه تجدید نظر استان فارس، حکم دادگاه بدوی علیه عبدالله شهبازی را به یک سال و نیم زندان افزایش داد و هم‌زمان تحرکاتی برای قطعی کردن محکومیت برخی دانشجویان دانشگاه‌های شیراز و اجرای هم‌زمان این احکام در جریان است. به این ترتیب، حکم دادگاه بدوی شعبه ۱۰۲، که شهبازی را به پنج ماه زندان محکوم کرده بود، افزایشی چشمگیر یافته است. ولی تاکنون حکم دادگاه تجدید نظر به شهبازی یا وکلای وی ابلاغ نشده است.

به نوشته این سایت، اتهام عبدالله شهبازی نگارش کتاب «زمین و انباشت ثروت: تکوین الیگارشی جدید در ایران امروز» در بیش از ۱۴۰۰ صفحه است که در فروردین ۱۳۸۷ در وبگاه شهبازی انتشار یافت که انتشار این کتاب در زمان خود جنجالی بزرگ برانگیخت. شهبازی در سال‏های اخیر پس از انتشار کتاب زمین و انباشت ثروت بارها از نوشته‏های خود دفاع کرده و به افشاگری علیه زمین خواری در استان فارس دست زده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.