سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » چرا اخراج عضو انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز را انکار می‌کنند؟...
» تکذیب یکی دیگر از دروغ های رسانه ای حامیان دولت

چرا اخراج عضو انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز را انکار می‌کنند؟

چکیده :حکم صادر شده توسط کمیته مرکزی انضباطی برای یاسر رحمانی، اخراج از دانشگاه بوده که در مرحله تجدید نظر به حالت تعلیق درآمده، اما مسئولین دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ادامه تحصیل وی در این دانشگاه ممانعت به عمل آورده اند. رسانه های دولتی می توانند به کمیته انضباطی مرکزی وزارت بهداشت واقع در میدان ولیعصر مراجعه کنند تا متوجه دروغ پراکنی خویش و انجمن جعلی دانشگاه علوم پزشکی شیراز...


چند روز قبل، سایت‌های مدعی اصول و حامی دولت، با اشاره به خبری درباره اخراج غیرقانونی یک دانشجو که به نقل از سایت دانشجو نیوز در کلمه و برخی سایت‌های دیگر منتشر شد، ادعا کردند که انتشار این خبر در آستانه 16 آذر، یک “گاف” بوده است.

اکنون سایت دانشجو نیوز که منبع اصلی این خبر بوده، ضمن تکذیب ادعای سایت‌های حامی دولت، ابعاد جدیدی از موضوع را فاش کرده است و مشخص نیست که با این توضیحات و به‌رغم این واقعیت‌ها، چرا مدعیان اصولگرایی همچنان اخراج این فعال دانشجویی را انکار می‌کنند.

توضیحات کامل این سایت را در ادامه می‌خوانید:

در چند روز گذشته رسانه ها و سایت های وابسته به دولت مدعی دروغ پردازی و گاف سایت هایی مانند جرس، کلمه، دانشجونیوز و… در درج خبر اخراج یاسر رحمانی، دبیر سیاسی سابق انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و از فعالین دانشجویی این دانشگاه شدند.

یاسر رحمانی ضمن تکذیب اخبار درج شده در رسانه های وابسته به دولت اعلام کرد که حکم صادر شده توسط کمیته مرکزی انضباطی برای وی، اخراج از دانشگاه بوده که در مرحله تجدید نظر به حالت تعلیق درآمده، اما مسئولین دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ادامه تحصیل وی در این دانشگاه ممانعت به عمل آورده اند.

تنها چند مورد از دروغ پراکنی های رسانه های دولتی در این خبر، برای تنویر افکار عمومی به اطلاع می رسد:

۱ – در خبر درج شده توسط رجانیوز،روزنامه ایران،جهان نیوز و سایر رسانه های حکومتی آمده است: « در روزهاي اخير رسانه هاي تابلو دار ضدانقلاب مانند جرس، كلمه و… خبري منتشر كردند كه در آن از حكم سنگين كميته انضباطي مركزي وزارت بهداشت براي دانشجويي به نام “ياسر رحماني” از اعضاي طيف غير دانشجويي علامه خبر داده شده بود. اين رسانه ها نوشتند كه وي از اعضاي سابق انجمن اسلامي دانشجويان علوم پزشكي شيراز است و به دليل فعاليت دانشجويي در آستانه ۱۶ آذر چنين حكم سنگيني را تحمل مي كند(اخراج از دانشگاه!)، جالب اينجاست كه تمام رسانه هاي امريكايي و اروپايي فارسي زبان اين خبر را پوشش وسيع دادند. تنها چند روز بعد از انتشار اين خبر انجمن اسلامي دانشجويان علوم پزشكي شيراز اين خبر را رد كرد.»

در این خبر منظور از انجمن اسلامی، انجمن جعلی دانشگاه علوم پزشکی شیراز است که به طور غیرقانونی و با پشتیبانی نیروهای امنیتی و مسئولین دانشگاه، به هدف حذف تنها تشکل منتقد این دانشگاه، به وجود آمده است. جالب اینجاست که این تشکل(انجمن جعلی) به دروغ به جای بقیه افراد نیز خبر تکذیب می کند و آنگاه مدعی دروغ پردازی سایت های دیگر است.

۲ – در ادامه آمده است: « در همين حال بررسي هاي خبرنگار ما نشان مي‌دهد كه رسانه هاي پرادعاي غربي گاف بزرگي دادند چرا كه حكم كميته انضباطي آقاي ياسر رحماني براي ۱۸ ماه پيش است و اساسا براي وي حكم اخراجي زده نشده است.» خاطر نشان می شود که حکم صادره برای یاسر رحمانی اخراج از دانشگاه است و رسانه های دولتی می توانند به کمیته انضباطی مرکزی وزارت بهداشت واقع در میدان ولیعصر مراجعه کنند تا متوجه دروغ پراکنی خویش و انجمن جعلی دانشگاه علوم پزشکی شیراز شوند.

۳ – همچنین در ادامه این خبر آمده است: « ياسر رحماني قبل از اين از اعضاي افراطي طيف غير دانشجويي علامه بود كه با ابراز ندامت از اقدامات گذشته خود اعلام كرده بود كه فتنه گرها از وي سواستفاده كرده اند.» که اشاره به خبرها و اعتراف های کذب و دروغینی است که همین رسانه ها در گذشته به یاسر رحمانی نسبت دادند و همه آنها توسط یاسر رحمانی تکذیب شدند. این رسانه ها در چند روز گذشته نیز دروغ های خود را، به این شیوه تکرار کرده اند.

۴ – در ادامه این خبر آمده: « به همين دليل وي با حكم كميته انضباطي به دانشگاه علوم پزشكي خرم آباد كه محل سكونت وي است منتقل شده است.» همان طور که اشاره شد حکم صادره برای یاسر رحمانی، اخراج از دانشگاه است نه تبعید به خرم آباد. و اساسا محل سکونت یاسر رحمانی و منزل پدری وی نیز در خرم آباد نیست.

۵ – در انتهای خبر آمده است: « گاف بزرگ رسانه هاي ضدانقلاب در پوشش خبر دروغ اخراج يك دانشجو در آستانه ۱۶ آذر به دليل ضعف مفرط نيروهاي فتنه گر صورت گرفته است و نكته جالب تر اينكه برخي از اين رسانه ها با آب و تاب فراوان با استناد به اين خبر جو دانشگاه ها را به شدت امنيتي توصيف كردند.»

جالب اینجاست در هیچ کدام از سایت هایی که خبر اخراج یاسر رحمانی را منتشر کرده اند، اشاره ای به امنیتی شدن جو دانشگاه ها نشده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.