سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وزیر بهداشت: آتشفشان ایدز در راه است / تعداد واقعی مبتلایان، سه تا چهار برابر آمار ر...

وزیر بهداشت: آتشفشان ایدز در راه است / تعداد واقعی مبتلایان، سه تا چهار برابر آمار رسمی است

چکیده :آنچه برای ما خطر جدی است مسائل مربوط به ارتباطات اخلاقی است که منجر به بیماری ایدز شده و پیش‌بینی می‌کنیم ممکن است در چهار سال آینده با روندی که پیش‌رو داریم تعداد مبتلایان 5 برابر شود. اگر این موضوع از این طریق بخواهد شعله‌ور شود احتمالا آتشفشانی از ایدز را در کشور خواهیم...


وزیر بهداشت گفت: آنچه برای ما خطر جدی است مسائل مربوط به ارتباطات اخلاقی است که منجر به بیماری ایدز شده و پیش‌بینی می‌کنیم با روندی که پیش رو داریم تعداد مبتلایان در چند سال آینده 5 برابر شود.

دکتر مرضیه وحید دستجردی روز یکشنبه در حاشیه همایش بررسی راه‌کارها و برنامه‌ریزی جهت توسعه بیوتکنولوژی پزشکی در مقابل تحریمها، در خصوص آخرین وضعیت ایدز در ایران، گفت: از نظر کنترل این بیماری در کشور وضعیت مناسبی داریم و معاون سازمان بهداشت جهانی ما را پیشتاز در دنیا و به عنوان نمونه و الگو معرفی کرده‌اند.

وی با اعلام اینکه در زمینه کنترل معتادان تزریقی که عامل اصلی بیماری HIV/ایدز در کشور هستند موفق بوده‌ایم، افزود: درصد بسیار کمی از این معتادان را داریم که به این بیماری مبتلا می‌شوند.

وزیر بهداشت ادامه داد: آنچه برای ما خطر جدی است مسائل مربوط به ارتباطات اخلاقی است که منجر به بیماری ایدز شده و پیش‌بینی می‌کنیم ممکن است در چهار سال آینده با روندی که پیش‌رو داریم تعداد مبتلایان 5 برابر شود.

دستجردی با توصیه به مردم مبنی‌بر رعایت مسائل اخلاقی و دوری از رفتارهایی که ممکن است ابتلا به این بیماری را به دنبال داشته باشد، افزود: توصیه ما به نسل جوان این است که مسائل اخلاقی و بهداشتی را رعایت بکنند و خانواد‌‌ه‌ها مراقبت لازم را داشته باشند و این موضوع را جدی بگیرند و بدانند که جان شان در خطر است. اگر این موضوع از این طریق بخواهد شعله‌ور شود احتمالا آتشفشانی از ایدز را در کشور خواهیم داشت.

وزیر بهداشت در خصوص آخرین آمار مبتلایان به ایدز در کشور گفت: با توجه به شناسایی بیش از 20 هزار مبتلا به ایدز در کشور حدس می زنیم که سه تا چهار برابر این تعداد از مبتلایان باشند که هنوز شناسایی نشده اند. البته بیماری را کنترل کرده ایم و تنها از جنبه های اخلاقی نگران هستیم که آن هم باید توسط مردم و نسل جوان رعایت شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.