سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نوباوه: اگر فیلترینگ درستی انجام می‌دادیم، امروز وضع بهتری داشتیم...

نوباوه: اگر فیلترینگ درستی انجام می‌دادیم، امروز وضع بهتری داشتیم

چکیده :ماجرای ندا آقا سلطان یک شاهکار هنری بود و نشان داد که دشمن به شدت بر روی این چنین مسایلی کار می‌کنند، امروز آمریکایی‌ها تقریبا همه تخم مرغ‌های خود را در سبد حرکت‌های سایبری گذاشته‌اند و بر روی این مساله کار زیادی می‌کنند، بخش مهمی از افراد درگیر در حوادث سال 88 افراد بی‌سواد بودند و علیرغم برچسب‌های قشنگی که داشتند در دام حرکت‌های آمریکا...


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروز ظرفیت ما در امر رسانه بسیار بالا است و توانسته‌ایم در برابر بزرگترین هجمه تبلیغاتی دشمن که در واقع یک جنگ واقعی است، ایستادگی کنیم.

به گزارش ایسنا، بیژن نوباوه در هشتمین همایش “بسیج و رسانه” در مشهد به ویژگی‌هایی جمهوری اسلامی نظیر وسعت سرزمینی و کمیت و کیفیت نیروی انسانی اشاره کرد و گفت: مطمئنا تهدید نظامی علیه ما به شکلی که براندازی نظام صورت گیرد، نخواهیم داشت.

وی با اشاره به جنگ سرد میان آمریکا و شوروی اضافه کرد: تمام ظرفیت‌های رسانه‌ای آمریکا علیه کمونیسم در دوران جنگ سرد محدود به یک رادیو بود، ولی امروز بیش از 18 هزار بنگاه ماهواره‌ای در دنیا فعال است که چهار هزار عدد آن در ایران قابل رویت و نیمی از این تعداد کاملا قابل استفاده در کشور ماست، امروز حدود 90 شبکه فارسی زبان ماهواره‌ای قابل رویت است و حتی کشورهایی همچون هند و چین نیز علیه ما برنامه‌های را پخش می‌کنند.

این نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که یکی از مولفه‌های جنگ نرم این است که نشان دهند کشورهای غربی برتر از کشورهای شرقی هستند، افزود: تلاش آمریکا این است که به فرزندان ما نشان دهد که آمریکا برتر از ماست.

وقتی زن ایرانی فکر می‌کند که مانتو بهتر است یا این‌که بچه ما فکر می‌کند که موی ژل زده قشنگ‌تر است، این تاثیر کار فرهنگی غرب و از هر فسادی بدتر است، چرا که ناهنجاری را به هنجار تبدیل می‌کند. زمانی اگر کسی حتی سایه چشم می‌کشید جلوی ورودش به سازمان (صدا و سیما) را می‌گرفتیم، ولی ببینید امروز چه خبر است.

نوباوه ادامه داد: امروز دشمن بر روی مساله جنگ نرم و استفاده‌های رسانه‌ای در این زمینه بسیار کار می‌کند ولی متاسفانه هنوز ساز و کار منسجم و مناسب برای مقابله با این مساله در کشور ما درست نشده است. ماجرای ندا آقا سلطان یک شاهکار هنری بود و نشان داد که دشمن به شدت بر روی این چنین مسایلی کار می‌کنند، امروز آمریکایی‌ها تقریبا همه تخم مرغ‌های خود را در سبد حرکت‌های سایبری گذاشته‌اند و بر روی این مساله کار زیادی می‌کنند، بخش مهمی از افراد درگیر در حوادث سال 88 افراد بی‌سواد بودند و علیرغم برچسب‌های قشنگی که داشتند در دام حرکت‌های آمریکا افتادند.

وی در ادامه به اهمیت بسیج در بحث مقابله با جنگ نرم اشاره کرد و گفت: ما تشکیلاتی به نام بسیج داریم که در دنیا بی نظیر است و می‌تواند قدرت خود را به عنوان یک سایبر در مقابل دشمن نشان دهد پس باید از این ظرفیت به درستی استفاده کرد تا یک حرکت منسجم و مناسب در برابر جنگ نرم دشمن انجام دهیم.

وی همچنین با اشاره به مولفه‌های جنگ سایبری دشمن اظهار کرد: ایجاد نگرش منفی در مردم نسبت به مسوولان نظام، القای یاس و ناامیدی در مردم، تحریک علیه نظام، تضعیف روحیه نیروهای نظام، ایجاد شکاف در بین جامعه و حتی نظامیان، تقویت گروه‌های اپوزیسیون، ترغیب مردم به عدم مشارکت سیاسی، القای نگرش نقض حقوق بشر، تاکید بر وجود ناامنی در ایران، برجسته سازی اعتراضات صنفی و اجتماعی و ایجاد هراس و نگرانی در افکار عمومی جهان از جمله مهمترین مولفه‌های جنگ سایبری دشمن محسوب می‌شود.

نوباوه با تاکید بر این‌که امروز مهمترین روش برای مقابله با تهاجمات سایبری دشمن، روش ایجابی است، افزود: هک کردن راحت‌ترین راه است، ولی منحرف کردن اطلاعات دشمن به صورتی که مد نظر ما است، با اهمیت‌تر است و وزارت اطلاعات و سپاه در این زمینه بسیار فعال هستند، امروز نسل بعدی اینترنت به طور اختصاصی برای پنتاگون طراحی می‌شود و همان طور که آمریکا با اینترنت می‌تواند تهاجم کند، از همین طریق نیز آسیب پذیر است.

این نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: امروز اینترنت در خانه‌های ماست و اگر دیروز یک زبان فارسی برای اینترنت تهیه می‌کردیم یا فیلترینگ درستی انجام می‌دادیم، امروز وضع بهتری داشتیم. امروز بسیج باید زیباترین وبلاگ‌ها و وب سایت‌ها را در موضوعات مختلف در اختیار داشته باشد، چرا که هر چقدر در میزان جریان سازی علیه غربی‌ها موفق‌تر عمل کنیم، به همان میزان آسیب پذیری ما کمتر می‌شود.


23 پاسخ به “نوباوه: اگر فیلترینگ درستی انجام می‌دادیم، امروز وضع بهتری داشتیم”

 1. sabz گفت:

  شما رو خدا نگین نماینده مردم تهران!!!!!!!!!!!!
  همه می دونن اینا چه جوری وارد مجلس شدن!!!!!!!!!!

 2. باسواد! گفت:

  “بخش مهمی از افراد درگیر در حوادث سال ۸۸ افراد بی‌سواد بودند”
  جهت استحضار آقای نمایند عرض میکنم تمام کسانی که من از جنبش سبز و شرکت کنندگان در اعتراضات شکوهمند مدنی سال گذشته میشناسم همگی دارای تحصیلات حداقل لیسانس و یا دانشجوی لیسانس هستند.
  ایشان باید “نماینده” مردم باشد. نماینده در لغت یعنی نمایش دهنده. یعنی فکر و حرف ایشان باید دقیقا نمایشگر فکر و حرف مردم باشد.
  حال قضاوت کنید و اختلاف بین مردم و نماینده شان را ببینید !!

 3. اینترنت گفت:

  “مروز بسیج باید زیباترین وبلاگ‌ها و وب سایت‌ها را در موضوعات مختلف در اختیار داشته باشد”
  آقای نماینده!
  البته زیبایی سایت مهم است. اما مهمتر از آن مطالب سایت است. اگر بسیج میتواند حرفی درخور اندیشه تحلیلگر و غیرمنجمد و غیر مقلد مردم باسواد ایران بزند، ما همه بسیجی میشویم!!
  اگر بسیج عقل داشت، در مقابل اندیشه، باتوم به دست نمیگرفت و در مقابل سکوت، گلوله به سینه مردم نمیزد.
  لازم نیست پولتان را هدر دهید. کافی است سری به سایت آقای دکتر محسن رضایی بزنید و آمار علامتهای + و – را در نظرات مردم درمورد خبرها و تحلیلهای آن ببینید.
  من در همینجا با اینکه اصلا با منش آقای رضایی پس از برگزاری انتخابات موافق نیستم اما از اینکه ایشان صادقانه علامتهای + و – را منعکس میکند متشکرم. لازم به ذکر است که حدود 80 درصد بازدیدکنندگان سایت آقای رضایی با تحلیلهای منتشره در سایت ایشان مخالفند.
  حال بسیجی که با مانتو مخالف است بیاید در نت و انعکاس نظر مردم را درباره خود ببیند!!
  این گوی و این میدان. بسم الله!!

  • برگ سبز گفت:

   دوست عزیز به نکته ی مهمی اشاره کردید. از دست اندرکاران محترم کلمه تقاضا دارم علامت + و – را به قسمت نظرات اضافه کند. ممنون می شوم. گویا این مثبت منفی ها در سایت کلمه وجود دارند اما غیر فعال هستند.

 4. برجسته ساز!! گفت:

  “برجسته سازی اعتراضات صنفی و اجتماعی”
  تظلهرات 3.5 میلیون نفری 25 خرداد احتیاج به برجسته سازی دارد؟؟!!!!

 5. ناشناس گفت:

  نوباوه درست میگه.شما تیتر مطلب را غرض ورزانه زدید.

 6. فومنی گفت:

  از خدا بترس آقای نا نماینده …

 7. من گفت:

  القاي نقض حقوق بشر 1-ماجراي كهريزك2-ماجراي كوي دانشگاه 3-سكينه اشتياني4-زندانيهايسياسي5-كشتن جوانان مردم در حوادث پس از انتخابات6-ايجاد فضاي رعب و وحشت در جامعه…………………………

 8. بامداد گفت:

  اگر فیلترینگ درست انجام میدادیم امروز وضع بهتری داشتیم!!

  به عبارت دیگر منظور آقای نوباوره نماینده ی مردم!!!!! اینطوری می شود:

  اگر مردم را در ناآگاهی و بی خبری قرار دهیم و همه ی درها را به رویشان ببندیم ؛ سانسور شدید بکنیم و آنان را در جهل و خرافه نگه شان داریم امروز راحت تر و امن تر می توانستیم حکومت کنیم پولهای میلیاردی به جیب بزنیم به ریش مردم بخندیم…. زهی خیال باطل آقای نوباوه …خدا از شما نگذرد که شما نماینده ی مردم نیستید بلکه وکیل الدوله هستید و حقوقی که دریافت می کنید رضایت مردم را به همراه ندارد….از خدا بترسید

  کاربر با نام مستعار «اینترنت» بسیار عالی گفته ؛ بله آقای نوباوه اگر شما حرفتان حرف است بیایید راست و حسینی حرفتان را در سایت ها و وبلاگ هایتان بزنید و معرفی کنید تا مردم خودشان دریابند که چه کسی برحق است و خودشان انتخاب کنند نه اینکه با زور و چماق و باتوم و فیلترینگ بالای سرشان بایستید و نعره بزنید اینی که ما می گوییم از همه بهتر است و در جهان اول است … فکر نکنید که فقط شما شعور!!!! دارید…

 9. بسیجی خمینی گفت:

  بله جناب بیژن خان ! اگر فیلترینگ درست و حسابی بود ، حالا همه نمی فهمیدند ” بیژن آرسن ” ، … نیست و سر یک بازی در ” … ” نون و نوندونی راه انداخت …وضعتون هم بهتر از اینها بود … البته نمی دونم تا چه قدر اما همین …. نصف تو “ارسن”
  بود ببین چیکار کرد …

 10. ناشناس گفت:

  “اگر دیروز یک زبان فارسی برای اینترنت تهیه می‌کردیم”

  آقای نماینده، شما با همین یه جمله نشان دادید که در زمینه صحبت تان چقدر متخصص هستید!!!

 11. اسماعیل گفت:

  آقای محترم،روزی برات دعاکردیم که شفا یابی.الان چون گرفتی وشعرمی گوئی؟کاش دستم می شکست وبه تو رای نمی دادم،.تودیگرنماینده ما نیستی.

 12. امید سبز گفت:

  واقعاً این آقای نوباوه همون آقای نوباوه ی زمان جنگ است . یا ایشان هم اسیر قدرت شده اند. و سرمست از قدرت ( که البته زودگذر است) فریاد انالحق می زنند .

 13. ناشناس گفت:

  واقعا برای نوباوه متاسفم .اینا گول چی رو میخورن که اینقدر احمقانه حرف میزنن و اخرت خودشون رو به این راحتی به دنیا حقیر دیگران میفروشند؟؟پول ؟قدرت ؟شهرت ؟وشاید هم… بدون مشروعیت رو ؟ در ضمن بیسواد خودتی که با رد صلاحیت کلی انسان درست ، شدی نماینده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!مردم تهران

 14. ناشناس گفت:

  مگه در کلام بسیج دیگه منطقی هم مونده که بخوان منطقی حرف بزنند؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 15. ماه سبز گفت:

  “امروز ظرفیت ما در امر رسانه بسیار بالا است”
  این رو جدا قبول دارم خوب اومدی. اما به نظرم یه کلمه رو جا اندختی توی این جمله و اون “دروغ پردازیه”
  اامروز ظرفیت ما در امر دروغ پردازی رسانه ای بسیار بالا است. بسیااااااااااااااار آقا جان

 16. سعید گفت:

  آقای نماینده نما ! بجای این…. به فکر مردم باشید مثل اینکه حالیتان نیست مردم در چه حال و هوایی هستند مشکلات جورواجور ملت را عصبی کرده آن وقت دم از فیلتر کردن می زنید که هر گندی که خواستید به کشور بزنید واقعا که شرم هم خوب چیزیه

 17. رشيد گفت:

  عزيزم اين سدي كه ميخواي بذاري سر راه آگاهي مردم سوراخ سوراخه .نشتي داري جانم .اوضاعت از نشتي چاه نفت درخليج مكزيك خيلي بدتره .تازه انواع و اقسام فيلتر شكن و چيزاي ديگه هست كه بودو نبود فيلترو بي اهميت ميكنه .

 18. در راه خدا گفت:

  چه قدر وحشتناک است که کسیکه خود را نماینده مردم و ملت خود می خواند بخشی از همین مردم را بی سواد می داند. راستی ان دنیا سر پل صراط وقتی خدا ازتون پرسید چه جور به این نتیجه رسیدید که مخالفین بی سواد هستند و لایق توپ و تفنگ و کهریزک چه جواب می دهید؟ آقای نانماینده نامجلس غیر اسلامی هر موقع جواب خدا را توانستید بدهید آنوقت سخن بگوئید و اتهام زنی کنید. مردم از همه قشر بودند. از با سواد و بی سواد. از فقیر و غنی. از با خدا و بی خدا. هر چه بودند انسان بودند و اشرف مخلوقات و دارای احترام برای خدای بالاسرشان. خدا اینان را لایق گلوله ندانست و متهم نکرد شما چگونه این چنین ظلم ها را بر مردم روا داشتید؟

 19. بیژن شناس گفت:

  یک جملۀ این آقا بدجوری خنده داره، می فرماید:
  «بخش مهمی از افراد درگیر در حوادث سال ۸۸ افراد بی‌سواد بودند و علیرغم برچسب‌های قشنگی که داشتند در دام حرکت‌های آمریکا افتادند»
  چه بگوییم با جنابش که خودش می داند با همان کوره سوادی که نداشت چه طوری خبرنگار ایران در نیویورک شد و چه خبرهایی بی سر و تهی فرستاد. در حالی که پنج کیلومتر بیشتر حق نداشت از سازمان ملل دورتر برود، از طریق تلویزیون دیدن، اخباری که خود آمریکایی‌ها درباره خودشان می‌دادند را با تفسیرهای اغلب ناصحیح خودش طوری با هم مخلوط می‌کرد که همه فکر کنند آمریکایی‌ها همه در حال آدم کشی، استعمار دیگران، قتل و تجاوز و جنایتند. این آدم چندین سال همه چیز آمریکا را رنگ سیاه می‌زد و به ما نشان می‌داد و خیال هم می کرد که ما باورمان می‌شود. حالا با این طرز فکر سیاه و سفید و با این درجه از صلاحیت درباره سواد ما نظر هم می‌دهد! خنده دار آن که خود ایشان و کلاً دار و دسته اینها، همه‌شان جاعلان همین برچسب‌های قشنگی هستند که می فرمایند ما داریم. اینجا جلوی چشم ما دارد نشان می‌دهد که چقدر بی درک و نادان است حالا ببین با این درجه از فهم چندین سال از آمریکا برای تلویزیون ایران چه خزعبلاتی سر هم کرده است. ما که هم زبانت هستیم را درک نمی کنی، آنوقت از آمریکا که نه مردمش را می شناسی و نه زبانش را درست می فهمی چطوری گزارش تهیه می‌کردی؟

 20. بابک گفت:

  از وی پی ان استفاده کنید سرعت رو پایین نمیاره VPN

 21. سبز گفت:

  به همين راحتي اسم ادم تو تاريخ سياه ميشه
  خودتو سياه کردي نوباوه براي هميشه

 22. سبزینه گفت:

  خوب دیگه هر دفعه یه … ول می کنند چرند بگه که شما رو عصبی کنند ، زیاد جدی نگیرید ، از این حرفها هر روزه یکی می زنه.
  همینا بودند که به ما فهماندند (البته با زور ) که انقلاب ما برای رفاه اقتصادی و دین شناسی بوده نه برای آزادی.
  زورمان به فقر و گرانی و تورم و بیکاری نرسید، مهربانی و عاطفه که خرجی نداشت! کجا شدند آنهایی که بنا بود این مهربانی را قسمت کنن؟ یادتان هست مبل ها را جمع کردیم و گذاشتیم کنار و نشستیم روی موکت که حکومت از آن مستضعفان است. این کاخ ها! این بریز بپاش ها! این ماشین های ضد گلوله! این حقوق های چند میلیونی! از کجا پیدایشان شد؟ شاهزاده ها که رفته بودند، این همه آقا و آقازاده ها از کجا آمدند!