سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
» با اقدام ابتکاری و هماهنگ دانشجویان در چندین دانشکده

دانشگاه تهران یکسره سبز شد

چکیده :انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علم پزشکی تهران در اقدامی ابتکاری، به صورت هماهنگ و غیرمتمرکز، اقدام به برگزاری برنامه‌ای با عنوان «گپ و گفت دانشجویی» کرد. در این برنامه ابتکاری، بسته‌هایی شامل نمادهای سبز و کتابها و تصاویری از شخصیت‌های محبوب جنبش سبز به دانشجویان جدیدالورود ارائه...


کلمه: با همت انجمن‌های اسلامی دانشجویان در نزدیک به 20 دانشکده، دانشگاه تهران سراسر سبز شد و بسته‌های فرهنگی آگاهی‌بخش به طور گسترده در اختیار دانشجویان جدیدالورود قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار کلمه، روز سه شنبه 27 مهرماه، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علم پزشکی تهران در اقدامی ابتکاری، به صورت هماهنگ و غیرمتمرکز، اقدام به برگزاری برنامه‌ای با عنوان «گپ و گفت دانشجویی» کرد.

[عکس بالا، مربوط به مراسم روز سبز درختکاری در اسفندماه سال گذشته در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران است.]

در این برنامه که به طور همزمان در نزدیک به 20 دانشکده دانشگاه تهران برگزار شد، بسته‌هایی شامل نمادهای سبز، کتاب «نامه‌ای به فردا»ی سیدمحمد خاتمی، کتابهای دکتر علی شریعتی، وصیتنامه امام خمینی (ره) و عکسهایی از خاتمی، میرحسین موسوی، مهندس بازرگان، دکتر شریعتی، شهید همت، شهید باکری و … در اختیار دانشجویان ورودی جدید قرار گرفت.

گزارش خبرنگار کلمه همچنین حاکی است در این برنامه، اعضای انجمن اسلامی و دیگر دانشجویان با دانشجویان ورودی سال تحصیلی 1389 درباره وضعیت دانشگاه، شرایط سیاسی کشور و چشم‌انداز جنبش سبز، ماجرای حمله به کوی دانشگاه تهران و امکان‌های جدید برای فعالیت مدنی و حق‌طلبانه در دانشگاه، به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

دانشجویان حاضر در این گردهمایی غیررسمی اما پرشور، فضای بحث و گفت‌وگوی دانشجویان را بسیار شبیه دوره قبل از انتخابات دهم ریاست‌جمهوری و شور و نشاط دانشگاه در آن روزها توصیف کرده‌اند.

دانشجویان همچنین می‌گویند مخالفان برگزاری این برنامه نیز به دلیل شکل ابتکاری و خلاقانه این حرکت دانشجویی که به صورت ناگهانی و همزمان در چندین دانشکده انجام شد، فرصتی برای مخالفت یا جلوگیری از آن نیافتند.


191 پاسخ به “دانشگاه تهران یکسره سبز شد”

 1. پسر غريه( سجاد) گفت:

  من افتخار ميكنم كه يه ميكروب سبزم تازه از نوع ايدزشم هستم كه اين دولت رو ذره ذره نابود ميكنه
  من دانشجوي دانشگاه ازاد واحد ….. هستم يه مطلب از سايت كلمه رو امشب پرينت گرفتم همون مطلب صدا و سيمايي براي فرانسويها وبلژيكيها و فرادا ميخوام ازش 200تا كپي بگيرم ( البته شرمنده بودجم بيشتر از اين جواب نميده) و داخل دانشگاه پخش كنم به اميد شكست كمر اين دولت منتظريم بهار بسيار نزديك است
  يا حسين مير حسين
  درود بر كروبي مبارز
  درود بر بانو زهرا رهنورد
  ننگ باد دشمنان اصلاحات و جنبش سبز را

 2. ناشناس گفت:

  بشارت برانسانيت كه ميكروبهاي سبزايراني به ويروسهاي فراگيرجهاني تبديل خواهندشد.

 3. سهراب گفت:

  بشارت برانسانيت كه ميكروبهاي سبز ايراني ويروسهاي فراگير جهاني خواهند شد .اميدواريم چون به خداتوكل داريم

 4. فرهاد گفت:

  تا باشد از این ابتکارات مدنی صلحجویانه و برق آسا باشد. برد جنبش سبز در همین شیوه های مبارزاتی مدنی است.
  ضمنا حال که میلیون ها فعال جنبش سبز، یعنی اکثریت مردم ، میکرب نامیده شده اند،با شدت بخشیدن بر نا فرمانی مدنی ، به وظایف میکروبی خود عمل کنند.
  اهل عقل می دانند که در بدن دو نوع میکرب وجود دارد. میکرب مفید و مضر.میکرب های مفید همان گلبول ها هستند که میکرب های مضر وبیماریزا رااز بین میبرند و موجب نجات میشوند.

 5. باور سبز گفت:

  سلام ازاینکه شبکهای اجتماعی زنده اند در هر زمان ومکان که امکانش باشد به فعالیت میپردازند خوشحالم دوستان (چه شما سبزهای عزیزم که جانم فدایتان باد چه شما که با مامخالفید )یک جنبش مردمی شاید نسبت به زمان سکوت کند اما هرگز نمی میرد بلکه در درون به بالندگی ورشد رسیده وراه کارهای مبارزه را بدون خون ریزی میابد .دوستان مخالف لفظ کلامتان از صدر تا پائین بسیار زننده وبه قول امروزیها لمپنی ست کاش اول از ادبیات شعبان بی مخی دست برمی داشتید وبعد سخن می راندید درارائه این دید گاهها ما فقط باید هم را مجاب کرده وبه بحث بپردازیم امامتاسفانه از روزاول با خس وخاشاک شروع کردید واکنون هم به جای قانع کردن مخالفانتان وپاسخ به پرسشهایشان به مقام میکروب بودن همه را نائل می کنید آیا این به دلیل ترس از تعداد بی شمار سبزها نیست وآیا شما مردم کشور خودتان را تحقیر نمی نمائید؟بدانید تاریخ حتی بیشتر از 50سال حکومتی را دیده اما به دلیل ظلم واستبداد آن حکومت از هم پاشیده شده پس به امروز ننازید که از پسش فرداها خواهد آمدو وای بر کسانی که هم دینان وهم وطنان خود را به بادتمسخر وافترا کشیده اند.دوستان سبزم توکلمان بر خداست ومیدانیم که حق ماندنیست وباطل رفتنی .

 6. فاطمه گفت:

  سلام به همه ی دلسوزان وطن
  می خواهم به همه ی کسانی که ادعای مسلمان دو آتیشه بودن و انقلابی بودن را دارند و مردم معترض را هم سنگ منافق و … قرار می دهند بگویم که اولا در بین این مردم معترض بسیارند کسانی که در همه ی مراحل انقلاب و جنگ حضور جدی داشتند و از همه ی دارایی شان اعم از جان و مال و آبرو مایه گذاشتند و خشبختانه خود من هم جزو همین گروه هستم. این را گفتم نه برای این که بگویم کاری برای مملکت کرده ام که مملکت از آن همه ی ماست و هر هزینه ای برایش بکنیم منتی بر کسی نیست، بلکه یاد آوری به امثال کسانی است که مخالف نظرات خود را مخالف نظام می بینند، نخیر! اینان در اصل دلسوز مملکتند.نمی توانند تحمل کنند بعد از این همه زحمت دوباره به جایی برسیم که دولت خون جوانان مملکت را بر خیابان ها بریزد. و این خود به تنهایی بر نا مشروع بودن دولت گواهی می دهد اگرچه گفتنی ها بسیار است و این جا مجال آن نیست. اگر اهل فهم باشید مطالب گفته شده و نوشته شده بسیار است.
  زنده باد اسلام، انقلاب، ایران وآزادی
  خدا با شما باشد دانشجویان شجاع

 7. علوم اجتماعي گفت:

  سلام
  اون عكس ربطي به برنامه برگزار شده نداره. اين كار شما نه اخلاقي بود نه حرفه اي
  کلمه: زیر عکس توضیح داده شده که عکس مربوط به چه زمانی است.