سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » «کلمه» برای همسایه، همکلاسی و همکار...
» خبرنامه کلمه با کمک مردم در فضای عمومی منتشر می شود

«کلمه» برای همسایه، همکلاسی و همکار

چکیده :‎‫مردم ایران ما رسانه ندارند و سهمشان از صدها میلیارد بودجه ی رسانه ای تنها  تهمت و دروغ و  شرک است.‬ ‫اما اگر راهی را  ببندند مردم ایران ما چون جویباری روان  راه خود را از میان سنگلاخ ها خواهند یافت.‬ ‫مردم ایران ما حق دارند بدانند. و اگر همه بدانند سیاه تا سبز از آن بهره می...


کلمه: «مردم ایران ما» رسانه ندارند. مخالفان «مردم ایران ما» در این  خیال  خام اند که  امروز همان روزگاری است که معاویه، علی (ع) را به بی نمازی و کفر متهم نمود و  عوام الناس را برای چندی در خواب بی خبری نگه داشت.

آنها  اگر آنگونه بی پروا شده اند که با خیال آسوده در هفته دفاع مقدس یاران شهید باکری  و همت  را هتک می کنند. همسر شهید باکری را کتک می زنند و پسرش را دستگیر می کنند. روحانی دلسوزی را که به قدرت شرک آلود تسلیم نمی شود، به چوب تکفیر می رانند. منتقد دلسوزی که استبداد را هشدار می دهد به داغ تهدید و ایرانی آزادی را که مقهور قدرت نامشروعشان نمی شود به عربده ی تهمت بدنام می کنند برای این است که با هزار هزار فریب  روی  ندانستن «مردم ایران ما» حساب باز کرده اند.

«مردم ایران ما» رسانه ندارند و سهمشان از صدها میلیارد بودجه ی رسانه ای تنها  تهمت و دروغ و  شرک است.

اما اگر راهی را  ببندند «مردم ایران ما» چون جویباری روان  راه خود را از میان سنگلاخ ها خواهند یافت.

«مردم ایران ما» حق دارند بدانند. و اگر همه بدانند «سیاه» تا «سبز» از آن بهره می برند.

شمارگان ما معلوم است. ما بی شماریم. برای انتشار و توزیع آن  روی شما حساب باز کرده ایم.  کارگران در کارخانه ها، دانش آموزان در مدرسه، دانشجویان در دانشگاه ، کارمندان در اداره ، معلمان در کلاس و همسایه ها در محله ما  آن را چاپ کنند و روزنامه ی خود را توزیع کنند . کلمه روزنامه ی همه ی کسانی است که آن را دست به دست می رسانند و سینه به سینه می خوانند.

آنها باید بدانند که  اگر با همه  دنیایشان به خیال خود تلاش کنند جلوی اطلاع رسانی به مردم را بگیرند ما نیز مانند پدرانمان در دوران خفقان، سینه به سینه به هم خبر خواهیم داد تا مردم کوچه و بازار هم بدانند.  و بدانند که دوران حصر و تبعید و محدودیت برای رسیدن قاصد خبری به مقصد گذشته است.


دریافت نسخه pdf -پی دی اف- (۳۹۷ کیلو بایت)


دریافت نسخه jpeg -عکس- (۹۷۹ کیلوبایت)
نسخه کم حجم jpeg -عکس- (۳۸۱ کیلوبایت)


272 پاسخ به “«کلمه» برای همسایه، همکلاسی و همکار”

 1. نا شناس گفت:

  مواظب خودتون باشید … جوونامون مثل گل هستن که به دست این نا اهلان پر پر میشن … شما ها گل هستید … همتون

 2. ناشناس گفت:

  عالیه تبریک میگم
  فقط تو رو خدا تورو خدا ادامه دار باشه
  من دانشجو هستم به سهم خودم در دانشگاه ، تاکسی ، اتوبوس و مترو توزیع میکنم
  بازم میگیم ادامه دار باشه ها

 3. شهروند سبز گفت:

  سلام عزیزان
  خدا قوت
  پیشنهاد میکنم از اخبار بیشتر استفاده گردد؛ و تحلیل نیز همچنین؛
  اخباریکه مردم به دنبال آن هستند و به عنوان مثال از حصر سران جنبش و …؛
  در ضمن اگر از عکس و تصویر کمتر استفاده شود هزینه پرینت آن کمتر است؛ و یا عکسها را با فرمت تکست بگذارید که کمتر نیاز به مصرف پودر هنگام تکثیر باشد؛
  باید گوگل گروپ را جدی تر بگیرید و در راستای آن اقدام عملی نمایید وگرنه بنظرم دامنه گسترش آن بسیار محدود است

 4. سبز روشن گفت:

  لطفاً بخش کاریکاتور یا طرح های انتقادی را هم در خبرنامه بگنجانید یا از طرح های ارسالی حمایت کنید. این طرح های سیاه و سفید و مدادی بوده و پرینت آن هزینۀ بالایی ندارد. با سپاس

 5. داوود گفت:

  «کلمه بود و کلام به دیوان ها بود و دیوان خانه بود و بنای حبس و زندان شد*
  کلمه بود و کلام به دیوان ها بود و دیوان خانه بود وفرزند آدم به زندان شد*
  کلمه بود و کلام بود و زندان بود و چلیپا نهاده شد*
  کلام بود و چلیپا بود و پسر انسان بر چلیپا شد*
  کلمه بود و چلیپا بر پای ماند و پسر انسان به آسمان رفت و کلام با هر قطره باران بر زمین پراکنده شد*
  کلام بود و دیوان مندرس شد و دیوان خانه فرو ریخت و کلام با هر دانه تخم بر زمین روییده شد*
  و کلمه بود و کلام را کاتبان نوشتند و محرران و نساخان پراکندند و…»

 6. امیر گفت:

  چقدر کامنت داره این جا!

 7. حمیدرضا گفت:

  دست مریزاد

  ما بیشماریم

 8. سبزبانو گفت:

  با سلام خدمت تمام دوستان سبز انديش
  به عنوان يه دختر سبز ايراني بيشتر از هر چيزي نگران اسراي دربندمون هستم. هميشه تو اين فكر بودم كه چطور ميشه اطلاع رساني بيشتري كرد در اين زمينه. فكر كنم از اين خبرنامه ميشه بهترين استفاده رو كرد.
  پيشنهاد ميكنم هر چند وقت يه بار مثلا ماهي يه بار يا دو هفته يه بار يه ويژه نامه در نظر بگيريد براي اسراي سبز دربندمون
  يعني مثلا تو صفحه آ چهار عكس ده يا بيست تا از عزيزان دربندمون رو بذاريد. با اسم و فاميل – حكم و علت محكوميت .مثلا عماد الدين باقي محكوم به شش سال حبس بعلت مصاحبه با مرحوم منتظري. تو صحبت با ديگران متوجه ميشم چندان از احكام باخبر نيستند.
  اين قضيه در مورد شهداي عزيزمون هم صادقه. لطفا وقتي اسامي تموم شد ( فكر كنم با توجه به اسراي و شهدامون يه سالي طول بكشه ) كار متوقف نشه و دوباره تكرار بشه
  در مورد خبرنامه هم تلاش بشه اخبار به صورت خلاصه درج بشه و وقتي فردي مصاحبه داره يا نامه اي مينويسه نكته هاي اصلي ازش استخراج بشه تا خوندنش و مطلع شدن ازش در حوصله ديگران بگنجه. افرادي مثل من خط به خطش رو ميخونن ولي براي افرادي كه قراره تازه بيان تو مسير بايد از كم شروع كرد تا كشش لازم رو بشه براشون فراهم كرد
  در پناه حق مويد باشيد

 9. یک سبز گفت:

  چه کسی می خواهد من و تو ما نشویم خانه اش ویران باد
  سبز باشید و پر توان ما بیشماریم .

 10. نواندیش سبز گفت:

  ایده بسیار خوبی است من در کافینتی در شهرستان فعالیت میکنم و با چند دوست دیگرم پیش از این هم نامه های زندانیان سیاسی و رهبری جنبش سبز و همینطور خبرنامه های مختلف را تکثیر میکردیم از این پس هم به امید خدا در صورت مداومت اسان تر با نشریه شما به این کار ادامه میدیم به امید پیروزی سبزها

 11. عدالت گفت:

  خیلی عالی سعی کنییم تیراز به تعداد خانوادها پرینت و تکثیر کنیم

 12. پسرک روزنامه فروش گفت:

  به نام خدا
  سلام
  به شدت مخالف هفته نامه و یا گاهنامه بودن “کلمه” هستم. خبر، باید مداوم و مستمر باشه تا باعث ایجاد حساسیت و حس پیگیری بشه. لازم نیست همه کسانی که روزنامه را پخش می کنند، هر روز و به طور مداوم و مستمر به این کار دست بزنند، کافی است هر روز اخبار در نقطه های پراکنده ای از شهر توسط افراد مختلف منتشر بشه، در اتوبوس، تاکسی و مترو جا گذاشته بشه، در جاهایی که رفت و آمد هست و توسط افرادی که با هم هماهنگ باشند. همچنین دقت داشته باشید که اولا می توانید خبر نامه را در مکان های عمومی، به صورت تصویری و از طریق بلوتوث پخش کنید، ثانیا به هر حال دست به دست شدن روزنامه و این که هر روز پخش بشه، به هر حال “تراکم” خبر رو در سطح جامعه بیشتر خواهد کرد، ضمن این که در این صورت چنانچه من اخبار امروز و فردا را نتونم در محله خودم منتشر کنم، افرادی که در محله ای دیگر خبر رو توسط افراد دیگری دریافت کرده اند، اون را به طریق دهان به دهان به دوست، فامیل، همکار و . . . منتقل خواهند کرد و به زودی، شبکه دهان به دهان، قسمت های خالی پخش کاغذی خبر رو پر خواهد کرد. اشتباه نکنید، اگر واقعا ما بیشماریم.

 13. ناشناس گفت:

  اگر هر کدام از ما خوانندگان اینترنتی فقط 5 صفحه پرینت بگیریم و در تاکسی ها پخش کنیم می دونین چه اطلاع رسانی میشه.
  راهش هم ساده است یک کاغذ رو جا تو تاکسی جا می ذاریم.!!!!!!!
  سبز بمان و بر قرار

 14. لمپن گفت:

  ماشالله همه پایه هستن و این کاره، درود، زنده باد آزادی. V

 15. معصومه گفت:

  خدا خیرتون بده ، خواهشا هر روز منتشر کنین. تو دانشگاه پخشش می کنیم.

 16. رضا گفت:

  یا حسین میرحسین . حتی اگر هر یک از ما به سبکی یک قطره آب وزنی برای جنبش باشیم این جنبش به زودی پیروز می شود. سایت کلمه را بدون یک کامنت در حمایت از جنبش رها نکنیم .مسئولیت ما که به اینترنت یا ماهواره دسترسی دارد این است که به هر اندازه ای که از دست ما بر می آید اطلاع رسانی کنیم . با هر روش امن و ساده ای که می شناسیم .

 17. احمد گفت:

  یا حسین میرحسین . دوستان همسایه ها و دیگران را از خطراتی که ملت را تهدید می کند مطلع کنیم. نگذاریم که اطرافیان ما نسبت به واقع روز بی حس شوند .

 18. سیاوش گفت:

  یا حسین میرحسین. اطلاع رسانی در مورد وضع موجود و جنبش سبز را به پادگان های نظامی بکشانیم . اگر سرباز هستیم و اگر دوست و برادر سرباز داریم و حامی جنبش هستیم این مسئولیت امروز ما است.

 19. ش گفت:

  عاليه . آفرين

 20. حمید گفت:

  من البته هنوز متن را نخوانده ام اما موضوع این است که دایره اثرگذاری یک رسانه به فراگیری آن، بی طرفی آن و حرفه ای بودن آن است. متاسفانه سایت های سبز تنوع زیادی ندارند و مشخص است که از جنبه های مختلف با تنگنا مواجهند (مالی، فنی، تیم خای خبر و تحلیل). این موضوع به وضوح در تلویزیون رسا هم قابل مشاهده است.
  نکته دیگر که البته به میزان زیادی در سایت کلمه رعایت می شود رعایت آداب بیان است. هدف اطلاع رسانی باید دو بخش باشد.
  1. به روز نگه داشتن حامیان
  2. جذب حامیان جدید
  برای این دو گام لازم است که بی طرفی و رعایت آداب بیان به طور کامل رعایت شود.
  به هر حال، هر تلاشی برای خبررسانی و اطلاع رسانی مفید و مهم است. امید که این تلاش نیز موفق باشد.

 21. نوه ی یک آخوند گفت:

  من سه بار روزنامه ی کلمه را در جنوب تهران و مسجدی پر از بسیجی چسباندم، اما کندند! امروز صبح بخدا من آنرا نچسباند ه بودم ولی بود!!! سپاسگزار از مقاومتتان، مقاومتشان در هم شکسته فقط بزور سر نیزه، سر ِ نیزه اند! و سرنیزه خوب می داند که سرش معتبر نیست، و بازهم کمتر ثابت! می کشد و سر را نگون می کند! نگون سر! سر ِ نگون شده!

 22. علی گفت:

  عالیه ممنونم در فکر اوقات فراغت و خندیدن ما هم هستید

 23. موبایل سبز گفت:

  قابل توجه همه: می تونید با برنامه اپرامینی از موبایلتون با هزینه کم (هر صفحه با این برنامه حدود 30 کیلوبایت) مطالب سایت کلمه رو بخونید و نظر بگذارید.

 24. X گفت:

  سلام آقای کلمه والا روزنامه تو کشور ما از نیمه های شب میره زیر چاپ شما هم اگر می خواهید این روزنامه موفق باشد باشد اولا هر روز ثانیا از نیمه های شب آپ کنید

 25. ناشناس گفت:

  Good idea.count on me ,too

 26. نوید گفت:

  خواهشا مطالب مستند و افشا گریها واقع گرایانه باشد.

 27. محمد گفت:

  واقعا کار خوبي شروع کرديد . خيلي خيلي خوشحال شدم. من مدير عامل يک شرکت تبليغاتي هستم . حتما ساز و کاري ايجاد مي کنم تا اين روزنامه ها را روزانه به حداقل 10 همسايه برسانم.
  اين کارها باعث دلگرمي براي آينده است.
  بارهااز اينگونه پيشنهادات داده بوديم ولي کسي در فکر نبود. ما بيشماريم و براي اطلاع رساني و رهايي از اين ظلم بايداز تمام امکاناتمان استفاده کنيم. ما مردماني فرهيخته و با سوادکم نداريم. ولي بايد خود راباور کنيم به ديگران اطلاع رساني کنيم. آنهايي را که اطلاعات کمي دارند را آکاه کنيم. اما يادتان باشد در راس اطلاع رساني و توليد پيام ها بايد متخصصان طراحي پيام بنشينند . سياستمداران دلسوز بايد از ظرفيتها حتي اگر خيلي هم کوچک باشند به نحو احسن به نفع مردم نهايت استفاده را ببرند. خطابم رو به جناب آقاي خاتمي است اگر ايشان از تمام ظرفيتهاي دوره رياست جمهوريشان استفاده مي کردند ما الان دچار اينهمه فلاکت نمي شديم اين تعداد کشته و زنداني نمي داديم. الان هم همينطور جناب آقايان موسوي و خاتمي و کروبي و … بايد از تمام ظرفيتهاو امکانات و پشتيباني عظيم مردم نهايت استفاده را ببرند. و مردم را رهبري نمايند.
  يا علي مدد

 28. سبز گفت:

  همین یه صفحه خوبه. چون این طوری میشه مثل زمان انقلاب روی در و دیوار چسبوندش.
  سعی کنید مطالبی درج کنید که با قشر عامه مردم سر و کار داشته باشد . یعنی مشکلات کودتاگران که در ارتباط با عوام مردم است ولی به دلیل فریب رسانه ای جناح اقتدارگرا ، نمی دانند . اعم از:
  1. انحرافات مذهبی و فرهنگی که این طیف اقتدارگرا دچارش هستند مانند دروغ ها یی که می گویند و انحرافات فکری آنها و تحلیل های مراجع و علمای حق طلب در راستای آگاهی ( مذهبیون ) که به خاطر لباس دروغین مذهبی که این جناح اقتدار گرا به تن کرده ، از جنبش سبز فاصله گرفته اند و فریب خورده اند.
  2.مشکلات اقتصادی ،تحریم ها و آمارهای دروغ که مستقیما در نان سفره مردم تاثیر گذار است ، برای کسانی که به اصطلاح فقط می دوند تا اینکه شب ، نانی بر سر سفره بگذارند. که این طیف نیز یک جمعیت خنثی می باشند و باید آگاه بشوند و بدانند که مشکل کار از کجاست و به قولی نگویند ( بابا ولش کن . اینا هم بیایند همینه . این یه لقمه نون ما رو آجر نکن)
  واقعیت این است که زندانی شدن یک فعال دانشجویی و از این قبیل اخبار را جمعیت دانشجو و مردمی که در این کلاس اجتماعی و فرهنگی قرار دارند ، در دانشگاه و اینترنت مطلع می شوند ، پس ، خبرهایی از این قبیل را ، در وب سایت قرار داده و یا نهایتا به درج یک تیتر در این خبرنامه بسنده کنیم.
  پس ما باید ، در این خبر نامه بیشتر روی این دو تیره جمعیتی که معمولا با اینترنت سر و کار ندارند (طیف دوم) و یا ماهواره ندارند (طیف اول) سرمایه گذاری کنیم.
  بیشتر روی گروه مخاطبانتان کارشناسی کنید.

  یا حسین

 29. علی رضا-ایرانی گفت:

  منم هستم

 30. payman گفت:

  hich vagt dast az mobarezeh bar nadarid. sabz bashid

 31. سوسن گفت:

  با احترام ، زحمت تهیه از شما ، توزیع اش از ما ، مطمئا باشید که اگر آزاد بود و به دکه های روزنامه میدادید به این خوبی توزیع نمی شد .بزرگترین رسالت ما در این دوره اگاهی مردم و افشای قدرت طلبان است .این جنبش هر روز گسترده و پیوسته تر خواهد شد زیرا نارضایتی ها، گفتارها و خواست های مشترک افزایش می یابد و تلاش برای احقاق حق به پیوندی مشترک تبدیل خواهد شد .
  در پناه خدا باشید . دعای خیر بدرقه راه شما و همه عزیزان دربند و خانواده هایشان

 32. قدرت سبز گفت:

  پیشنهاد دارم که آن دسته از خبرهایی که از رسانه های حکومتی به کرات پخش می شود دیگر در این صفحه نباشد.
  مثلا حرف های رییس دولت کودتا را که از رسانه هایشان به کرات پخش می شود نگذارید
  چرا که باید در یک صفحه مطلب پربار و ارزش مند باشد باشد ولی در حجم کم
  و اینکه طوری باشه که همه افکار رو تا حد امکان شامل بشه

 33. قدرت سبز گفت:

  پیشنهاد دارم که آن دسته از خبرهایی که از رسانه های حکومتی به کرات پخش می شود دیگر در این صفحه نباشد.
  مثلا حرف های رییس دولت کودتا را که از رسانه هایشان به کرات پخش می شود نگذارید
  چرا که باید در یک صفحه مطلب پربار و ارزش مند باشد ولی در حجم کم
  و اینکه طوری باشه که همه افکار رو تا حد امکان شامل بشه

 34. رضا گفت:

  حداكثر تلاشمان را مي كنيم.روزنامه ي كلمه ، نشريه ي تمامي ملت ايران است.

 35. سبز گفت:

  در ارائه دیدگاه چرا یک خط بیشتر که مینویسم خطا میزند the reqested URL is not supported

 36. عباس گفت:

  صحبت همسر کشته شده مظلوم را در جرس خواندم از وضع فرزندانش دلم خون شد بیائیدمتعهد شویم مطالب کلمه را اگرنشد شفاهی به چند نفرمنتقل کنیم و از آنها هم همین تسلسل را بخواهیم.

 37. سبز دل گفت:

  خسته نباشید
  این کار خیلی موثر خواهد بود و خیلی انجامش واجب بود
  فقط به نظر من باید راهی پیدا کرد که این روزنامه رو در تعداد زیاد در داخل ساختمانهای سپاه، وزارت نفت، امورخارجه، ارتش و دیگر جاها پخش کرد. کار سختی نیست باید دیگران نظراتشونو برای پخش این روزنامه به جاهای دولتی ارائه بدهند
  چون به نظرم اخباری که به اینجور جاها میرسه خیلی محدوده و فقط از طریق روزنامه ی ایران وکیهانه
  حتی اگر یک نفر هم از این افراد تحت تاثر قرار بگیرند خیلی ارزشمندتره تا مردم عادی تر

  مراکز سپاه به نظر من مهمترین مراکز هستند برای اطلاع رسانی
  من خودم سرباز سپاه بودم و می دونم که اطلاعاتی که به داخل سپاه میرسه چقدر محدود و فیلتر شده است
  معمولا خانواده های سپاهی با کسی غیر از خودشون و داخل شهرک ها ارتباط ندارند و این باعث میشه که از اخبار واقعی بی اطلاع باشند

 38. سارا گفت:

  تبارک الله

 39. پارسی گفت:

  عالیست ! فقط از شعار بدور باشید.
  سبز سبز باشید ….

 40. علیرضا گفت:

  سلام ، خبر انتشارش شگفت زدم کرد.
  من اگر بنشینم ، تو اگر بنشینی چه کسی برخیزد
  من اگر برخیزم ، تو اگر برخیزی ، همه بر می خیزند.
  امروز روز برخاستن و همت است ، این خطه باید به آب دانش آبیاری شود.