سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تهاجم لباس شخصی ها و بازجویی خیابانی از زهرا رهنورد...

تهاجم لباس شخصی ها و بازجویی خیابانی از زهرا رهنورد

چکیده :هنگامی که رهنورد در هنگام غروب و نزدیکی افطار به تنهایی و پیاده از خانه خود در یکی از کوچه های فرعی خیابان پاستور خارج شد ،ناگهان با جمعی از لباس شخصی ها مواجه شد که او را در حلقه محاصر خود قرار داده بودند .بازجو هایی که مشخص نیست از سوی چه نهاد یا سازمانی رهنورد را در خیابان مورد بازجویی قرار داده بودند، فریاد می زدند :«طفره نرو ! جواب سوال های ما را بده که زمان انقلاب کجا بودی و چکار می کردی؟».رهنورد پاسخ داد: « من به بازجویی خیابانی جواب نمی دهم ، من یک زن مبارز و آزادی طلب هستم ، اگرواقعا علاقمند به شنیدن پاسخ های من هستید ،به جای بازجویی در خیابان ، یک روز به دفترم بیایید و لااقل من را در دفترم بازجویی کنید و نه در خیابان...


کلمه :زهرا رهنورد ، نویسنده و استاد دانشگاه تهران چند روز پیش ،پس از خروج از منزل مسکونی اش و تنها چند متر آنسوتر از محل زندگی اش مورد هجوم و بازجویی لباس شخصی ها قرار گرفت.

به گزارش کلمه به نقل از شاهدان حاضر در صحنه ، هنگامی که رهنورد در هنگام غروب و نزدیکی افطاربه تنهایی و پیاده از خانه خود در یکی از کوچه های فرعی خیابان پاستور خارج شد ،ناگهان با جمع کوچکی از لباس شخصی ها مواجه شد که او را در حلقه محاصر خود قرار داده بودند.

فردی از میان جمع آنها فریاد زد: « آهای ! رهنورد ! چرا صورتت را پوشاندی ؟»

رهنورد در حالی که تلاش می کرد به راه خود ادامه بدهد ، گفت :«آیا حجابم را به معنای پوشاندن صورت می دانید؟ اگر صورتم را پوشانده بودم که مرا نمی شناختید!»

یکی از آنها به دنبال رهنورد دوید و شانه به شانه او بازجویی خود راشروع کرد : « به من بگو ، تو در زمان انقلاب کجا بودی ؟ آیا دین داشتی ؟ مخالف بودی یا موافق ؟ با چه کسی یا کسانی همکاری می کردی ؟»

در ادامه ، یکی دیگراز لباس شخصی ها شانه به شانه رهنورد که بی اعتنا سعی می کرد از محل دور شود ، قرار گرفت و بازجویی خیابانی را ادامه داد .

رهنورد در پاسخ به سوالاتی که اغلب با توهین همراه بود ،گفت « اگر آزادی خواهی ، دفاع از حقوق مردم و دفاع از حقوق زن جرم است ، آری ! من مجرم هستم .شما می توانید هرجرم دیگری را هم که دولت می پسندد به آن اضافه کنید.»

بازجو هایی که مشخص نیست از سوی چه نهاد یا سازمانی رهنورد را در خیابان مورد بازجویی قرار داده بودند، این بار فریاد زدند :«طفره نرو ! تو دروغ می گویی ، جواب سوال های ما را بده که زمان انقلاب کجا بودی و چکار می کردی؟»

رهنورد پاسخ داد: « من به بازجویی خیابانی جواب نمی دهم ، من یک زن مبارز و آزادی طلب هستم ، اگر واقعا علاقمند به شنیدن پاسخ های من هستید ،به جای بازجویی در خیابان ، یک روز به دفترم بیایید و لااقل من را در دفترم بازجویی کنید و نه در خیابان .»

زهرا رهنورد ، یکی از همراهان جنبش سبز است که در یکسال گذشته بارها مورد تهاجم نیروهای لباس شخصی و حتی گارد ویژه پلیس در خیابان قرار گرفته است.

به گزارش رسانه های مختلف ،دکتر زهرا رهنورد‌، استاد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران یک بار در محوطه این دانشکده در حالی که برای بزرگداشت روز دانشجو آماده می‌شده مورد تهاجم لباس شخصی های زن قرار گرفت.این افراد با تعقیب رهنورد در خارج از دانشگاه در میانه خیابان وصال در حالی که او سوار ماشین بود گاز فلفل را از فاصله بسیار نردیک به صورت وی پاشیدند که منجر به آسیب‌دیدگی شدیدش شد.همان موقع وضعیت ریوی و بینایی رهنورد به دلیل پاشیدن گاز فلفل از فاصله نزدیک دچار آسیب دیدگی جدی شد.

یکبار دیگر نیز يک گروه 12 الي 13 نفره از زنان لباس شخصی با حضور در دانشکده هنرهاي زيباي دانشگاه تهران قصد حمله به رهنورد را داشتند که با اقدام به موقع حراست دانشگاه موفق به این کار نشدند.

زهرا رهنورد بار دیگر هنگامی که از میدان صادقیه تهران قصد شرکت در راهپیمایی 22 بهمن را داشت با محاصره و حمله نیروهای لباس شخصی مواجه شد. لباس شخصی‌ها با باتوم و مشت به رهنورد حمله کرده و سر و کمر او را مورد اصابت قرار دادند

تهاجم به رهنورد تنها به صورت فیزیکی علیه او اعمال نشده است و بارها نیز رسانه های اقتدارگرایان و حامی دولت او را در رسانه های خود مورد اتهام و ترور شخصیت قرار داده اند .


130 پاسخ به “تهاجم لباس شخصی ها و بازجویی خیابانی از زهرا رهنورد”

 1. ناشناس گفت:

  اگر یک مو از سر مادر معنوی سبزمان کم شود … را روی سرتان خراب میکنیم نانجیب ها

 2. علی گفت:

  سوال من اینست که احمدی ن. از کجا پیداش شد؟ قبل از انقلاب کجا بوده؟ مدرک دکترا و سیدی را از کجا گرفته؟ سطح علمی او در دانشگاه(اگر رفته) در چه حدی بوده؟ وچه قدر در این مدت که در واقع نقش دشمن ایران و اسلام را عملا بخوبی اجرا کرده به ایران و اسلام در سطح داخلی و بین المللی ضربه زده؟

 3. sabzine گفت:

  DOROOD BAR RAHBARE JONBESHE SABZE IRAN MOOSAVI VA RAHBARE JONBESHE HOGHUGHE BASHAR VA HOGHUGHE ZNAN RAHNAVARD

 4. اکبر گفت:

  باسلام به شیرزن انقلاب سبز
  زهرا رهنورد محقق ونویسنده ومتفکر قبل وبعد ازانقلاب است که همرزم .زنده یاد دکتر شریعتی واز شاگردان دکتر شریعتی است
  اگر شماها که از چاله میدان آمده اید شناختی از دکتر شریعتی داشته با شید می توانید به سابقه مبارزاتی این خانم مبارز پی ب
  برید.من از ایتالیا این متن را می نویسم وتاسف به حال کشورم میخورم که اینگونه بااندیشمند ان برخورد می شود باور کنید در هیچ

  جای دنیا اینگونه برخوردی نمی شود

 5. یزد از یزد گفت:

  ساعت منهای چند است؟؟ روزگار ظلم سیاه خواهد شد. و خطی خونین و سیاه در تاریخ برای خود خواهد گذاشت. و چقدر احمقند دشمنان ایرانیت!

 6. سبز سبز گفت:

  درووووووووووووود.درود بر این شیر زن

 7. بغض سبز گفت:

  اگه ما مرد نیستیم تو زن باش
  یکم ازون عطر غیرتت رو مام بپاش.

  مرگ بر جیره خواران لباس شخصی که ذره ای شرف ندارند

 8. امير گفت:

  والا ما ديده بوديم تو خيابون مردم و ميزنن ولي نديده بوديم كه دنبال ناموس مردم بيافتن و بازجويي اينطوري بكنن!!!!!

 9. sabzak گفت:

  vaghean moteasef misham in etefagh haro mikhoonam!!
  vali jaye taajob o taamolare chera khanoome zahra rahnavar dar morede mosavabe jadid majles ke be soorate ashkar hoghoghe zanan ra paymal mikonad hich sokhan nagofte and??
  ghasdeshan az in mosavabe ha sargarm kardane mardom be fesad o fahsha e bishtar ast??
  bar khodaya khod faryad rase ma bash

 10. لیلاتهامی گفت:

  خانم من شرمنده ام کاری ازدستم نمیاد بجز گریه اگه نزدیکتون بودم با جون ودل ازتون محافظت میکردم روسیاهم

 11. ف-س گفت:

  دولتمردان بدانند اگر با راه انداختن شعبان بی مخ ها بتوان حکومت را حفظ کرد شاه هم می توانست حکومت کند.

 12. علی شیرازی گفت:

  این گروه لباس شخصی، از اعراب جاهلیت هم جاهل تر هستند. اعراب جاهلیت زمان امام حسین(ع) معنی مردانگی وآزادگی را می فهمیدند. اما این حضرات هیچ چیز بجز زر وزور وتزویر را نمی فهمند.
  خدا یا این گروه نا بخرد بنام دین تو جنایت می کنند، خودت برای دفاع از دینت و مردمت غیرت خود را نشان بده. یکی از صفات خداوندی غیوریت است در دفاع از دینش و مظلوم.
  پس خدای غیور و قوی کاری کن در دفاع ار مظلوم و دینت.
  مردم ایران با نام تو سعی خود را می کنند اما خودت غیرتت را نشان این گروه بی غیرت نشان بده.

  یا حق

 13. رضا گفت:

  سلام ایکاش در جبهه شهید میشدم و این روزها را نمیدیدم.

 14. زهرا گفت:

  سلام و درود به خانم دكتررهنورد يكي از شيرزنان كشور ايران

  مي خوام به اين لباس شخصي هايي كه جلوي خانم رهنورد را گرفته و بازجويي مي كنند كه شما موقع انقلاب كجابوديد راستش به

  اين آقايون با يد بگم كه آن زمان بنده 20ساله بودم و خانم رهنورد را در تلويزيون صدا و سيما صحبت مي كردند و درضمن ايشون

  نويسنده نيز بودند جاي بسي تعجب است كه اين آقايون از بيوگرافي خانم رهنورد خبرندارند من مي خوام بگم كه اينها خيلي خوب مي

  دونند كه خانم رهنورد كيست اونها خودشان را يا به تجاهل زده اند يا اينكه به دستور رئيس و فرمانده كل شان خواستند كه خانم رهنورد

  را اذيت كنند يا اگر هم واقعا نمي دانند بروند از رهبرشون بپرسند او خوب خانم رهنورد رامي شناسد .

 15. بهنام گفت:

  خدایا این سرزمین سبز ار از شر اسلام طالبلنی رها کن.

 16. poriy گفت:

  بگم بگم…
  این خانم مثل خار توی چشم منه
  بازم بگم
  از طرف احمدی نژاد