سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نايب رئيس فراكسيون كارگري مجلس: هيچ گام موثري براي بهبود وضعيت كارگران برداشته نمي...

نايب رئيس فراكسيون كارگري مجلس: هيچ گام موثري براي بهبود وضعيت كارگران برداشته نمي‌شود

چکیده :عضو فراكسيون خط امام (ره)، با ابراز نگراني از اينكه دست‌هايي به دنبال ايجاد نارضايتي و بدبيني در جامعه كارگري و ايجاد اختلاف هستند، ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر برخي مسوولان بي‌آنكه متوجه جايگاهشان باشند حرف‌هايي مي‌زنند كه در شان نظام نيست و هزينه بسياري را بر كشور و ملت تحميل...


نايب‌رئيس فراكسيون كارگري با ابراز بي‌اطلاعي از تلاش دولت براي مسكوت گذاشتن مصوبه مجلس براي بيمه كارگران ساختماني، چنين تصميماتي را در دولت مسبوق به سابقه دانست.

قدرت‌الله عليخاني نماينده قزوين، در گفت‌وگو با ايلنا، افزود: همانطور كه دولت مانع از اجراي مصوبه مجلس براي پرداخت دو ميليارد به مترو مي‌شود، مي‌تواند اقدامات غير قانوني ديگري نيز مرتكب شود.

وي در برآوردي از عملكرد دولت نهم و دهم، اظهار داشت: اين دولت اگر بخواهد كاري را انجام دهد، ولو اينكه قانوني نباشد هم، اين كار را هم انجام مي‌دهد و اگر مصوبه‌اي را به نفع خود نداند، حتي جلوي اجراي قانونش را مي‌گيرد.

عليخاني با اشاره به گرفتاري‌هاي بسيار زياد كارگران در فضاي اجتماعي كشور، از اينكه كسي به مشكلات آنها توجه‌اي ندارد، ابراز تاسف كرد و گفت: متاسفانه هيچ گام موثري براي بهبود وضعيت كارگران برداشته نمي‌شود.

نماينده قزوين از تماس شب گذشته كارگران كارخانه ناز نخ اين شهر خبر داد و گفت: اگر چه آنها چند روزي در مقابل مجلس تجمع كرده و حتي شب‌ها در مسجد امام حسين خوابيده‌اند و ما به آنها وعده داده شد كه با برگشتن به قزوين، حقوق معوقشان را دريافت خواهند كرد؛ اما گويا اين وعده مسوولان كارخانه محقق نشده و در ماه مبارك رمضان نيز حتي يك ريال به آنها پرداخته نشده است.

وي با اشاره به 5 ماه حقوق و عيدي پرداخت نشده به اين كارگران، ادامه داد: به بهانه پرداخت حقوق آنها، وام‌هايي كلاني به صاحب كارخانه‌ها داده شده است. اما باز هم حقوق كارگران پرداخت نشده است.

عضو فراكسيون خط امام (ره)، با ابراز نگراني از اينكه دست‌هايي به دنبال ايجاد نارضايتي و بدبيني در جامعه كارگري و ايجاد اختلاف هستند، ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر برخي مسوولان بي‌آنكه متوجه جايگاهشان باشند حرف‌هايي مي‌زنند كه در شان نظام نيست و هزينه بسياري را بر كشور و ملت تحميل مي‌كند.

عليخاني به سخنان اخير وزير علوم و به كارگيري عبارت ”اگر چنين و چنان نباشد، دانشگاه‌ها را با خاك يكسان مي‌كنيم“ از سوي وي اشاره كرد و گفت: حتي اوايل انقلاب كه منافقين و چپي‌ها نيز در دانشگاه‌ها حضور داشتند، از چنين تعابيري عليه دانشگاه استفاده نمي‌شد. اصلا بكار گيري اين الفاظ در شان وزير علوم نيست.

عضو كميسيون امنيت‌ملي و سياست‌خارجي اقدامات و حرف‌هاي نسنجيده و ناپخته همچون بازنشستگي اساتيد را كه از سرمايه‌هاي اين نظام هستند و بايد از علم و دانش و تجربيات آنها بهره برداري كرد را نيز انتقاد برانگيز دانست و افزود: عواقب اين كارهاي نسنجيده منجر به تحميل هزينه‌هاي سنگين به كارگران و دانشگاه‌ها شده است.

وي افزود: چه لزومي دارد كه در آستانه روز قدس كه مردم بايد با حضور پرشورشان، دشمن را مايوس كنند، چنين حرف‌هايي مطرح شود كه دنيا به استناد آن عليه ما تبليغ كند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.