سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » هاشمی: از آزادسازی اقتصاد فاصله گرفته‌ایم...

هاشمی: از آزادسازی اقتصاد فاصله گرفته‌ایم

چکیده :رییس كمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اگرچه صادرات كشور از شش میلیارد دلار به ‌18 میلیارد دلار در سال گذشته رسیده اما این درحالی است كه 5/2 برابر این مبلغ واردات به كشور صورت گرفته...


رییس كمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام کرد: جایگاه بخش خصوصی به درستی تعریف نشده است.

به گزارش ایسنا، مهندس سیدحسین هاشمی در نخستین همایش ملی صنعت فرآوری شیر و صنایع وابسته كه در شهرك فناوری و صنایع غذایی مشهد برگزار شد، اظهار داشت: ما از واقعیت‌هایی كه در دنیا می‌افتد گریزان هستیم؛ در دنیا عملا ثابت شده كه بخش خصوصی و مردم هستند كه می‌توانند به عنوان بخش فعال و كارآفرین اقتصاد هر كشور ایفای نقش كنند.

عضو فراکسیون خط امام(ره)مجلس تصریح کرد: در كشور با وجود تمام صحبت‌ها، میزگردها و همایش‌های تخصصی جایگاه بخش خصوصی هنوز به درستی تعریف نشده و نمی‌دانیم جایگاه بخش خصوصی در اقتصاد كشور، كجاست؟

وی با اشاره به بند یك اصل ‌44 قانون اساسی كه درباره‌ی آزادسازی اقتصاد است، تاکید کرد: متاسفانه ما از این امر فاصله گرفته‌ایم و به سمت سیستم شبه دولتی حركت می‌كنیم، یعنی باز هم بخش خصوصی در سایه قرار گرفته است.

رییس كمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به حضور مردم در اداره‌ كشور اظهار داشت: این مردم بودند كه انقلاب كردند و كشور را در یك جنگ بزرگ به پیروزی رساندند، پس می‌توانند در عرصه اقتصاد نیز موفق باشند هر چند كه جنگ اقتصادی به مراتب سخت‌تر از جنگ تحمیلی است.

هاشمی تصریح كرد: با تمام این مشكلات و موانع در برنامه ‌5 ساله چهارم، متوسط رشد صنعت و معدن كشور ‌9 درصد بوده و این درحالی است كه رشد بخش كشاورزی با این همه توجهی كه به آن می‌شود، منفی بوده است.

این نماینده مجلس افزود: تسهیلاتی كه به بخش صنعت داده شده، ‌50 درصد كمتر از آن چیزی است كه به بخش كشاورزی تخصیص پیدا كرده اما جوابی كه در بخش صنعت گرفته، به مراتب بهتر از كشاورزی است.

رییس كمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان كرد: اگرچه صادرات كشور از شش میلیارد دلار به ‌18 میلیارد دلار در سال گذشته رسیده اما این درحالی است كه 5/2 برابر این مبلغ واردات به كشور صورت گرفته است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.