سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وزارت خارجه چین: مخالف تحریم یک‌جانبه اروپا علیه ایران هستیم...

وزارت خارجه چین: مخالف تحریم یک‌جانبه اروپا علیه ایران هستیم

چکیده :جیانگ یو، سخنگوی وزارت خارجه چین اظهار داشت:" امیدواریم که طرف‌های ذیربط به شیوه‌ای دیپلماتیک برنامه هسته‌ای ایران را حل...


سخنگوی وزارت خارجه چین با تاکید بر حل دیپلماتیک موضوع هسته‌ای ایران گفت: چین مخالف تحریم‌های یک‌جانبه اتحادیه اروپا علیه برنامه هسته‌ای تهران است.

به گزارش مهر،  چاینا دیلی، جیانگ یو، سخنگوی وزارت خارجه چین روز گذشته در گفت‌و گو با خبرنگاران در پکن اظهار داشت: امیدواریم که طرف‌های ذیربط به شیوه‌ای دیپلماتیک برنامه هسته‌ای ایران را حل کنند.

این رسانه چینی در گزارش خود به نقل از سخنگوی وزارت خارجه چین، نوشت: پکن مخالف تحریم‌های یک‌جانبه و جدید اتحادیه اروپا علیه برنامه هسته‌ای ایران است.

جیانگ یو گفت: برنامه هسته‌ای ایران باید از طریق گفت‌و گو حل شود. سخنگوی وزارت خارجه چین با اشاره به نامه اخیر ایران به “یوکیو آمانو” مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای ازسرگیری مذاکرات هسته‌ای این کشور و موضوع تبادل سوخت هسته‌ای گفت که دولت چین از این اقدام ایران استقبال می‌کند.

وی افزود: دولت چین امیدوار است که مذاکرات میان ایران و گروه وین (آمریکا، فرانسه و روسیه) به علاوه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هرچه سریع‌تر و در آینده نزدیک آغاز شود.

بر اساس این گزارش وزرای خارجه اتحادیه اروپا دوشنبه گذشته اعمال تحریم‌های بیشتر را علیه ایران به‌منظور متوقف کردن برنامه غنی‌سازی اورانیوم این کشور و تاثیرگذاری در بخش نفت و گاز ایران تصویب کردند.

این تحریم‌های غیر قانونی شامل ممنوعیت سرمایه‌گذاری در بخش نفت و گاز و همچنین اعمال محدودیت‌های بیشتر در بخش‌های کشتیرانی و بانک‌داری است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.