سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » علی‌رغم اعلام آقای وزیر؛ کلافه شدن مردم از خاموشی ها...

علی‌رغم اعلام آقای وزیر؛ کلافه شدن مردم از خاموشی ها

چکیده :مجيد نامجو وزیر نیرو در تاریخ 12 تیرماه امسال در جمع خبرنگاران گفته بود: امسال با «مديريت صحيح»، قطع آب و برق در تهران...


برخلاف اعلام مسئولان وزارت نیرو در خصوص عدم قطع برق در تابستان امسال، گزارش‌های مردمی حکایت از قطع برق طولانی و خاموشی‌های گسترده در سطح شهر تهران دارد.

به گزارش «فردا» در کنار سکوت وزیر و مسئولان وزارت نیرو، قطع طولانی‌مدت و از پیش اعلام نشده برق در مناطق مختلف تهران موجب سردرگمی، کلافگی و عصبانیت مردم تهران شده و تکرار آن در شب‌ها و روزهای گذشته خسارات زیادی را به مردم وارد کرده است.

گزارش‌های مردمی رسیده حکایت از قطع طولانی مدت برق در بسیاری از مناطق و محلات شهر تهران همزمان با اوج‌گیری گرمای بی‌سابقه در تهران دارد که یک نمونه آن قطع 12 ساعته برق محله مجیدیه شمالی در روزهای گذشته است.

این در حالی است که مجيد نامجو وزیر نیرو در تاریخ 12 تیرماه امسال در جمع خبرنگاران گفته بود: امسال با «مديريت صحيح»، قطع آب و برق در تهران نداريم.

موضوع تامین برق مصرفی مورد نیاز خانوارهای ایرانی و به‌خصوص کلان‌شهر تهران هر سال با اوج‌گیری گرما در تابستان به یکی از معضلات مدیریتی کشور تبدیل شده و مشخص نیست که چرا علی‌رغم تکرار آن در سال‌های متمادی راه‌حل قاطع و اساسی برای آن اندیشیده نمی‌شود.

در تابستان 86 نیز به دلیل اشتباه فاحش وزارت نیرو در مدیریت مخازن آبی سدهای کشور، این وزارت خانه نتوانست برق مورد نیاز خانوارهای ایرانی را تامین کند. خاموشی‌های گسترده آن سال هنوز در خاطر مردم تهران و سایر نفاط کشور هست.

البته با تدبیر حداقلی وزارت نیرو در آن سال در خصوص اعلام برنامه زمانبندی خاموشی مناطق تهران، تا حدودی از خسارات و سردرگمی مردم جلوگیری شد. موضوعی که به هر دلیل مدیریت جدید وزارت نیرو از زیر بار آن شانه‌خالی می‌کند.

در این میان آن‌چه موجب تاسف بیشتر است، سکوت اکثریت رسانه‌های کشور در قبال این پدیده ناخوشایند برای مردم تهران و شاید در برخی نقاط دیگر کشور است.

جوابیه وزارت نیرو

در پاسخ به خبر سایت «فردا» وزارت نیرو جوابیه ای برای سایت ارسال کرده که به همراه برخی سوالات سایت در پی می آید:

شروع فصل گرما در سال جاري از نخستين روزهاي خردادماه و آنهم با درجه حرارت و دماهايي كه در برخي از مناطق كشور در طول هفتاد سال گذشته بي سابقه بوده است، فرايند خدمت رساني به مردم عزيز كشورمان در زمينه هاي آب و برق را در شرايط حساس و ويژه اي قرار داده است. آنچه مسلم است عليرغم حادث شدن زود هنگام فصل گرما، روند تامين آب و برق هموطنان گرامي با تلاش همكاران و تلاشگران صنعت آب و برق به نحو مطلوبي صورت مي پذيرد، اما ذكر چند نكته جهت تداوم روند خدمت رساني ضروري است:

نخست آنكه بالا رفتن قابل توجه دماي هوا كه در برخي مناطق به صورت معنا داري اتفاق افتاده است سبب افزايش قابل توجه ميزان مصرف شده است، به طوري كه در خردادماه سال جاري حدود شش هزار مگاوات بيش از دوره مشابه سال گذشته بر تقاضاي مصرف برق كشور افزوده شده است به گونه اي كه در پيك مصرف سال گذشته كه در 31 تيرماه اتفاق افتاد، حداكثر ميزان مصرف 37722 مگاوات بود در حالي كه در برخي روزهاي گذشته پيك مصرف به حدود 40500 مگاوات رسيده است كه با تلاش همكاران وزارت نيرو اين ميزان برق كه ركورد بي نظيري در تاريخ صنعت برق به شمار مي رود تامين شده است .

دوم آنكه به دليل استفاده بي رويه از وسايل سرمايشي و كولرهاي گازي كه گاه در يك واحد مسكوني شاهد به كارگيري چند دستگاه از آنها هستيم اوج مصرف برق از ساعات آغازين شب به ساعات مياني روز منتقل شده است و اين در حالي است كه تمامي طراحي هاي صنعت برق با هدف تامين برق شبانه روز و با محوريت مديريت پيك شب صورت گرفته و جابجايي زمان اوج مصرف برق از شب به روز مستلزم سرمايه گذاريهاي سنگين در سال هاي آينده است. بنابراين ضرورت دارد ضمن جلوگيري از ورود وسايل سرمايشي فاقد برچسب انرژي يا داراي درجه هاي پايين ميزان مصرف انرژي، در زمينه به كارگيري كولرهاي گازي بر اساس شرايط جغرافيايي، دماي هوا، ميزان رطوبت و مؤلفه هاي ديگر و نيز پيشگيري از ورود وسايل غير استاندارد برقي و سرمايشي از طريق مبادي غيررسمي ، اقدام لازم از سوي نهادهاي ذيربط به عمل آيد.

سوم آنكه افزايش شديد دماي هوا سبب كاهش راندمان نيروگاه ها و نيز بروز برخي مشكلات مهندسي و فني در شبكه هاي برق مي شود كه گاه به دليل عمر بالاي برخي از قسمت هاي شبكه برق در مناطق مختلف شهر و يا به دليل بروز حوادث غير مترقبه نظير تصادفات رانندگي، وقوع طوفان و اخيراً ريزگردهايي كه همواره با رطوبت سبب اخلال فرايند طبيعي فعاليت شبكه مي شوند، احتمال خاموشي هاي مقطعي را افزايش مي دهد. طبيعي است در چنين شرايطي با حضور همكاران صنعت برق و يا اطلاع دادن به موقع شهروندان عزيز از طريق شماره 121 براي رفع چنين مشكلاتي اقدام مي شود.

چهارم آنكه در زمينه مديريت مصرف آب به دليل ماهيت ذاتي اين موهبت الهي و وابستگي چگونگي تامين آن به نزولات جوي و شرايط جغرافيايي و همچنين قرار گرفتن كشورمان در يكي از خشكترين مناطق دنيا، كار بسي حساس تر و بااهميت تر جلوه مي كند. تامين آب به صورت پايدار و سالم و بهداشتي، پس از انجام مراحل گوناگون استحصال و تصفيه بر روي منابع آب زيرزميني و يا نزولات آسماني صورت مي گيرد و طبيعي است شبكه هاي تامين آب شهري ظرفيت مشخصي را دارا هستند و مصرف خارج از قاعده و بي رويه آب كه گاه به دليل افزايش گرماي هوا به صورت قابل توجهي فزوني مي گيرد، سبب بروز مشكلاتي در فرايند آب رساني به مشتركان مي شود. به عنوان نمونه ظرفيت آب رساني به شهروندان تهراني سه ميليون و دویست هزار مترمكعب در روز است كه در طول ساليان گذشته به خوبي تامين شده است، اما در صورت افزايش بي رويه مصرف آب كه در سه ماه نخست سال جاري حدود 8% بيش از سال هاي گذشته اتفاق افتاده است، امكان تامين آب بيشتر از طريق شبكه موجود آب شرب تهران حتي در صورت پر بودن سدهاي حوزه استان تهران ميسور و متصور نيست و لذا مديريت كارآمد و بهينه آب تنها راهكار پيش روبه شمار مي رود.

نكته پاياني آنكه با تفضل الهي و با همت همكاران صنعت آب و برق و پيش بيني هاي صورت گرفته هيچگونه برنامه اي براي اعمال خاموشيهاي برق و محدوديت خدمت رساني در بخش آب در سطح وزارت نيرو وجود ندارد و انشاءا… با همراهي و همدلي هموطنان عزيز روند مطلوب تامين آب و برق تا پايان فصل گرما و نيز ديگر فصول سال تداوم خواهد داشت و در صورت بروز هر گونه مشكلي، نسبت به رفع آن در كوتاهترين زمان اقدام خواهد شد.

اما سوالاتی درباره برخی موارد این جوابیه:

1 – کسی منکر زحمات تلاشگران وزارت نیرو همچون سایر تلاشگران سایر بخش های اجرایی کشور نیست اما به هر حال وجود برنامه ریزی های کارشناسی شده و آینده نگری است که باعث می شود با رخ دادن برخی کاستی ها انتقادی به مجموعه ای وارد شود.

2- در جوابیه دوستان وزارت نیرو آمده است که علی رغم مشکلات خدمت رسانی همچنان مطلوب است که این ادعا محل اشکال است و شواهد چیز دیگری را نشان می دهند.

3- اینکه مصرف برق به واسطه گرما بالا رفته است – البته بعید است منظور دوستان وزارت نیرو دخالت نیروهای خارجی در این کار باشد! که آن را معنادار نامیده اند – و مردم رو به استفاده از کولرهای گازی آورده اند نیز حق مسلم آنها برای رفاه حال خودشان تلقی می شود.

4- در خصوص آموزش به شهروندان نیز به نظر می رسد اصلاح یکی از شیوه های فعلی یعنی استفاده از صداوسیما ضروری به نظر می رسد چرا که شاید با عدم دیده شدن کافی توسط شهروندان مواجه است. باید بحث آموزش را جدی تر گرفت و به ابزارهای کارآمدتر روی آورد. در این میان نقش آموزش به شهروندان و همچنین نظارت بر عدم تخلفات در این بخش ضروری به نظر می رسد.

5- اینکه مسئولان وزارت نیرو نهادهای دیگری را حداقل مسئول بخشی از خاموشی ها به دلیل عدم کنترل بر واردات وسایل سرمایشی بدانند نیز پذیرفته نیست و در این مقطع پسندیده نمی باشد. آیا رواست که برای دریافت یک انشعاب برق توسط مردم هزینه های گزافی بر آنان تحمیل کنیم آنوقت محدودیت های اینچنین برای آنان قائل شویم.

6- موضوع پیگیری سریع خاموشی ها در شهر نیز از طریق شماره 121 نتیجه مطلوبی نداشته است و در برخی مواقع این سامانه به گفته همشهریان پاسخگوی مشکلات نیست.

7- موضوع عدم نیاز به اعلام برنامه خاموشی ها نیز با این نحو مدیریت مسئولان وزارت نیرو از قبل قابل پیش بینی بود چرا که مدیریت و اجرای پنهان این مسئله بهتر اذعان به برخی کمبودهاست.

8- در پایان یاداور می شود آنچه که مردم را رنجور می کند وعده هایی است که از سوی برخی مسئولان عنوان می شود و چون مبنای کارشناسی درستی ندارد، مسئولان را شرمنده مردم می نماید. از آن جمله است وعده وزیر محترم نیرو برای عدم وجود خاموشی برق و قطعی آب در تابستان امسال.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.