سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آن بسیجی که 8 سال زمان امام جنگید کارش به کجا کشیده...
» مهدی کروبی در واکنش به عربده جویی تعدادی اوباش:

آن بسیجی که 8 سال زمان امام جنگید کارش به کجا کشیده

چکیده :بسیار متاسفم بسیجی که در زمان امام ۸ سال در جبهه ها جنگید و از کشور دفاع کرد، کارش به جایی رسیده است که در دانشگاه ها با دانشگاهایان برخورد میکند، در مساجد مردم را کتک بزنند، در رای گیری ها تقلب، در خیابان ها به کشتار مردم، در ۱۴ خرداد جلوگیری از سخنرانی نوه امام، حمله به خانه، دفاتر و مساجد مراجع و در بسیاری جاهای دیگر اقداماتی که نام و یاد بسیج را لکه دار کرده اند. بسیجی که با خون هزاران شهید و جانباز آبیاری شده...


بعد از ظهر امروز مهدی کروبی جهت شرکت در مراسم ختم پدر دکتر محمد رضا عارف-معاون اول دولت اصلاحات- در مسجد دانشگاه صنعتی شریف حاضر شد. به گزارش خبرنگار سحام نیوز، مهدی کروبی در بدو ورود با عربده کشی تعدادی اراذل و اوباش روبرو شد. متاسفانه این افراد با الفاظ رکیک و سردادن شعارهایی قصد برهم زدن مراسم ختم را داشتند که در این هنگام مهدی کروبی جهت حفظ شان مسجد و مراسم عزا، اقدام به خروج از محل برگزاری مراسم نمودند.

در پی این رخداد و اقدامات مشابه قبلی،خبرنگار سحام نیوز در سوالی علت و اساس این وقایع را از مهدی کروبی جویا شد که ایشان در پاسخ چنین گفتند:

ابتدا تسلیت میگویم به دوست گرامی جناب آقای دکتر عارف به دلیل از دست دادن پدر گرامیشان و اینکه بنده در مراسمات قبلی نتوانستم حضور یابم، لذا امروز جهت ابراز همدردی با ایشان در مراسم شرکت کردم.

و اما موضوع حمله ها و توهین های سریالی گروهی جیره خوار و حقوق بگیر که گاها لباس مقدس بسیج را به تن میکنند. یکسال پس از رحلت امام، فرمانده بسیج وقت پیش من آمد و گفت که قصد داریم تشکیلات و گردانهایی را در شهرهای کشور ایجاد کنیم. من ضمن مخالفت ، علت تشکیل چنین تشکیلاتی را جویا شدم که وی هدف از تشکیل گردانهای بسیج را مقابله با شورشها و تظاهرات های مردمی اعلام نمود و گفت که با نیروی بسیج میتوانیم این تظاهرات ها را سرکوب کنیم. که مجددا با مخالفت من روبرو گردید.

حدوداً چند ماه بعد و در زمان ریاست من در مجلس سوم در یکی از جلسات شورای انقلاب فرهنگی که در نبود ریاست جمهور ریاست جلسه با من بود درخواست هایی توسط همین شخص درباره حضورتشکیلات بسیج در دانشگاه ها و برخی درخواست های دیگر مطرح گردید. بنده هنگامی که دیدم کسی با این طرح مخالفت نمی کند از آنجایی که من همیشه بصیرت داشته و دارم فهمیدم که برای چه است که اینها می خواستند لشکر کشی کنند شروع به مخالفت نموده و گفتم که دانشگاه محل تحصیل و علم و دانش است و محل ارگان های نظامی نیست. پس از مخالفت من چند تن دیگر نیز به مخالفت پرداختند که در این هنگام ریاست وقت بسیج جلسه را ترک نمود.

من بسیار متاسفم بسیجی که در زمان امام ۸ سال در جبهه ها جنگید و از کشور دفاع کرد، کارش به جایی رسیده است که در دانشگاه ها با دانشگاهایان برخورد میکند، در مساجد مردم را کتک بزنند، در رای گیری ها تقلب، در خیابان ها به کشتار مردم، در ۱۴ خرداد جلوگیری از سخنرانی نوه امام، حمله به خانه، دفاتر و مساجد مراجع و در بسیاری جاهای دیگر اقداماتی که نام و یاد بسیج را لکه دار کرده اند. بسیجی که با خون هزاران شهید و جانباز آبیاری شده بود. متاسفانه عملکرد این افراد بدانجا رسانده است که میراث امام که همان جمهوریت و اسلامیت بود اکنون رنجور و ناتوان گشته است.

بنده میگویم اگر زمان شاه یک شعبان بی مخ بود، اکنون این حاکمیت صدها شعبان بی مخ تربیت کرده است و این افراد باید بدانند که مهدی کروبی تا آخر ایستاده است و آماده پرداخت هرگونه هزینه ای در این راه است و تا گرفتن حق مردم از پا نخواهد نشت.


101 پاسخ به “آن بسیجی که 8 سال زمان امام جنگید کارش به کجا کشیده”

 1. رسول گفت:

  شكي نيست اين عده قليل اوباشي هستند بي دين و افراطي كه قصد جلب توجه دارند و جيره بگير افرادي هستند كه از مقاومت و شجاعت شيخ ما عصباني و درمانده شده اند . الان بچه هاي مقطع ابتدايي هم ميدانند كه اين حركات سازماندهي شده با چند ده نفر را نميتوان به مردم يا دانشجويان يا … نسبت داد . دوران شعبان بي مخي هم به پايان ميرسد . صبور باشيد و پند بگيريد .

 2. ناشناس گفت:

  اینها بسیجی نیستند.بسیجی واقعی کسی دیگه هست نه اونیکه تو عکس

 3. قاسم گفت:

  کروبی که سالها در کنار امام بود کارش به کجا کشیده که اینگونه مطرود ملت شده

  • دوست قاسم گفت:

   “قاسم به تنهایی یک ملت بود” ، اگر خدای نکرده بعد از صد و بیست سال از دنیا رفتی ، بده این را روی سنگ قبرت بنویسند …البته ان شاء الله تا این دنیا باشد شما هم زنده و تندرست باشی .چون هر چه باشد هم میهن منی …

  • ياسر گفت:

   کروبي مطرود ملت نيست مطرود جماعت اندکي از مجانين… است

 4. ایران سبز گفت:

  سلام
  عده ای از اینها جیره خوارند و دنبال نون شب ( نون و بو قلمون) کاری ندارند چی به چی است ، عده ای هم بی اطلاع و یا کم اطلاع هستند باید اطلاع رسانی کنیم تا بیدار شوند
  آن کس که نداند و نداند که نداند ، بیدارش کنید …


  در پناه حق

 5. deyvid گفت:

  salam.ma baraye har harakat amadeim.shoma fagat lab tar konid.

 6. ba basirat گفت:

  balva va rah andakhtane ashob va ejeze ezhare nazar nadadan bakhshi az taktike aghayane ke be eja dar miaad va neshane estisal
  taasof baraye kasani ke alate daste barkhi hastand
  shike eslahat digardar ghalbe iran javdane shod
  salamat bashy shikhe eslahat

 7. سبز مرتضی گفت:

  درود بر کروبی شجاع . اسم این اوباش را بسیجی نگزارید . بدنه ی بسیج با جنبش سبز است .

 8. اعتماد سبز گفت:

  سلام بر کروبی مبارز

 9. محرم گفت:

  كروبي عزيز :اينها بسيجي نيستند هر كس پول بيشر بدهد به نفع او شعار ميدهند .شغلشون پول گرفتن وشعار دادن هست. دلسرز نباش دوستت داريم .از روستاي جبدرق .مشكين شهر

  • محمد امی گفت:

   به نام خدا
   سلام
   آقای احمدی نژاد توجه فرمائید ! به این میگن مقبولیت 24 میلیونی نه اونی که تو داری .

 10. مجید-قم گفت:

  مطمئن هستم که ما پیروزیم و این زالو ها و انگل ها روزی نزدیک به زباله دان تاریخ خواهند پیوست چنانکه شعبان بی مخ نامی از آن نیست. درود بر شیخ اصلاحات

 11. اشكان گفت:

  واقعا از همه چيز و همه كس خسته شدم
  عدم امنيت در خيابون
  عدم امنيت در خانه
  عدم امنيت در محل كار
  عدم امنيت در مسافرت
  يك مشت آدم بي سواد به اسم بسيجي جلوتو بگيرن با 30 سال درس خوندن و تخصص گرفتن و كار كردن براي اين مملكت جلوي همسرت آبروتو ببرن تو گوشت بزنن كه خانمت حجابش خوب نيست بعد به نيروي انتظامي گله كني اونم بگه حق داره بعد بچه ي آدم بگه بابا ول كن اينا ديگه كي هستن از اين به بعد چنان چوب لاي چرخ اين سيستم بذارم تا حاليشون بشه كه بسيجي بي سواد اگر تو گوش يه متخصص بزنه مختصص اون سيستم رو خرد مي كنه والا ما كه كارمون رو خوب بلديم چجوري خراب كنيم تا اين بي سواد ها كه شدن مسئول سر از هيچي در نيارن. حالا بزن تا بزنيم بسيجي بي سواد

 12. برگ سبز گفت:

  یادتونه قبلا” اونا بودن که نمیتونستن تو هیچ مراسمی شرکت کنن؟ ما کجاییم تو این مراسم؟!!

 13. محمد گفت:

  سلام -شیخ شجاع خودتان بهترازهمه میدانی که این اشغالها خاک کف پای آن عزیزان هم نمیشوند انها همه اش در جبهه ها با ترکش وخمپاره سروکارداشتند ومنتی نیز سرکسی نگذاشتن الان هم آن عزیزان مظلومان نظاره گر توحش این اراذل هستند تراخدا
  مقایسه نکنید اینها مشتی ساندیس خورند که همه میدانیم اگر برای مزایای بی حد حکومت نبود پا دم دربسیج نمی گذاشتند …محال است محبوبیت خمینی بزرگ راکسب کنند که بایک اشاره کوچک همه را بسیج می کرد برای هرنوع جهادی اما امروزآقایان باید خیلی باج بدهند تابتوانند عده ای اراذل واوباش رابااسم بسیج درمکانی جمع کنند .ترابخدا اینها را دنباله آن بسیج مخلص قلمداد نکتید عزیزان.

 14. علی گفت:

  بسیجی واقعی همت بود و باکری
  اینها همان شعبان بی مخ های اجیر شده هستند

 15. آزاده گفت:

  به نام خدا
  جناب كروبي
  خواهش مي كنم وقتي مي خواهيد مطلب يا اعتراضي را بيان نمائيد در استفاده از عبارات و جملات يك مقدار بيشتر تعمق بفرمائيد. اين كه شما به بسيجيان 8 سال دفاع مقدس مسئله را نسبت مي دهيد اشتباه محض است اين ها ربطي به اون دلاورمردان نداره و شما هم دقت كن پيش خدا بايد جوابگو باشي. اين افراد همانطور كه در كامنت هاي بالا هم آمده سن و سال شان ربطي به جنگ و انقلاب نداره هركي ريشه داره كه ملانيست. به اميد پيروزي حق بر باطل.

 16. امید گفت:

  درود خدا بر کروبی با غیرت که از حق پایمال شده مردم نگذشت

 17. مرادي گفت:

  زنده باد رقيب ناكام آراي باطله

 18. فروغ گفت:

  درود به شرف و استقامت و مردانگي كروبي. راستش من اول زياد ازش خوششم نمي امد ولي الان صددرصد مخلصشم هستم . بابا دستت درد نكنه همين كه دركنار مردم هستي و جبهه را خالي نكردي دمت گرم . يك كمي هم به موسوي ياد بده بد نيست .

 19. رضا گفت:

  در ود بر كروبي مرد شجاع ايران زمين خداوند تمام اين اراذل و اباش را به راه راست هدايت فرمايد.

 20. كاظم گفت:

  بنده يك بسيجي هستم و 2 سال آخر جنگ رو جبهه بودم . ادعايي هم ندارم ولي چون از خدا ميترسم اينو هم به مخالفان و هم موافقان ميگم كه افراطي گري از اسلام نيست . حركتي كه جديدا باب شده يعني حمله و توهين و تخريب و اوباش گري را افراد خاصي با اهدافي شوم انجام ميدهند و متاسفانه به نام بسيج ثبت ميكنند . به صراحت ميگم كه بسيجي اين رفتار رو تقبيح ميكنه و اميدوارم هممون به راه راست هدايت شويم .

 21. پريسا گفت:

  به چهره افرادي كه اين درگيريهاي بچه گانه رو ايجاد ميكنند دقت كنيد ! انسانهاي قابل ترحمي هستند. ادبيات ، اخلاق ، تحصيلات ، تربيت خانوادگي و حتي دينداريشون كاملا نمايانه !!

 22. partowazadi گفت:

  Man sare taazim forood miarem be in hame shojaat. Eikash bishtare Iranian mitavenstand mesle shoma dar moghabele estebdad va khianat be mellat eistadegi bekonand.

 23. بسیجــی گفت:

  “” بسیج مــدرســهء عشــق اســت”” ایــن جمله اوّلیــن بـار تـوسـط میرحسین گفتـه شــد………..آیــا براستی هتاکان بسیجی اند؟؟!!!!!!!!

 24. farhad گفت:

  man be mirhossein ray dadam tooo entekhabat vali vaghtii in hame shojaaato too in adam yani karoobi mibinam nazaram avaz shod age zaman bar migasht be karoobi ray midadam

 25. مهدی گفت:

  از آقای دکتر عارف که در واقع این حرکت بیشتر توهین به ایشون بود انتظار برخورد مناسب با این توهین بود. نمی دونم چه جوری ایشون معاون اول آقای خاتمی بودند.

 26. احمد گفت:

  من هم مانند دوستان ديكر تاكيد مي كنم كه اينها بسيجي 8سال دفاع نيستند اينها مشتي افراد بي سواد و بي اخلاقي هستند كه براي منافع اقتصادي و اجتماعي خود دست به خشونتها مي زنند و سابقه اي در جبهه و جنك ندارند

 27. ترکاشوند گفت:

  جتاب آقای کروبی نو همان کاوه آهنگری تو همان ضحاک کشی به اذن الله

 28. ناشناس گفت:

  شاید اگر آقای کروبی همان زمان که نظرات فرمانده بسیج وقت را شنیده بودند در مجلس به عنوان وکیل، مردم را درجریان امر میگذاشتند شاید الان نیازی به رجوع به خاطرات چند سال پیش نبود.

 29. م.ل گفت:

  والا عموی بنده بسیجی بودن همون زمان جنگ پدر شهید هم هستن الان هم شصت و اندی سن دارن در جریانات اخیر خود ایشون تو مسجد محلشون در شهرک محلاتی با هتاکی یه همین اراذل اوباش مواجه شدند ، متاسفانه این افراد رفتار های اولیه یه انسانی رو هم از خودشون نشون نمیدن انتظار بیشتر نداشته باشید.

 30. جلال گفت:

  اولا که کسی در مسجد مردم را کتک نزده …
  اما طرفداران شما مسجد را اتش زدند

 31. انا عمار گفت:

  بسیجی امروز همان بسیجی دیروزه….. این کسان دیگری هستند دچار اشراف وتجملات شدن…….
  فان حزب ا… هم الغالبون ……وخداوند ازحزب خودش اگاه است….. والسلام

 32. بسيجي و آزاده گفت:

  حاج آقاي كروبي و هموطنان عزيزتر از جانم
  بنده يك بسيجي آزاده هستم كه بيش از 3 سال از عمرم را در اسارت بودم
  اين روزها خداي من شاهد است كه بارها آرزو مي كنم ايكاش در همان اسارت از بين رفته بودم و اين روزها را نميديدم
  بسياري از همرزمانم مانند من هستند و مثل من فكر ميكنند
  بعضي اوقات كه با هم حرف ميزنيم مي گوئيم آن موقع توي زندانهاي سرد و دهشتناك بعثي ها يكي از بزرگترين چيزهايي كه
  بهمون اميد ميداد اين بود كه اسارت و شهادت ماها باعث شد كه هموطنانمان آسوده خاطر زندگي كنند و زير آن شكنجه هاي
  ظالمانه بعثي ها ، مي توانستيم دوام بياريم
  ولي الان چي ؟
  چه بر سر مملكت آمد ؟ كجاست آن آسوده خاطري مردم .
  بعضي اوقات كه مراسم عزاداري ميگرفتيم و ميديديم اوضاع كيشميشي (به اصطلاح) است ،حتي وحشت داشتيم كه دروغ بگيم
  مراسم عزاداري گرفتيم يعني از دروع گفتن به بعثي هاي از خدا بي خبر هم وحشت داشتيم
  حالا چه شده كه به 70 ميليون آدم ، دروغ ميگن بدون هيچ ترسي!
  شيخ ما ،بخدا قسم اينها بسيجي نيستند چون بسيجي واقعي وقتي ببينه يه نفر اينطوري دروغ ميگه و اينهمه اسناد مدارك وجود داره كه ثابت ميكنه چقدر دروغ گفته و داره ميگه
  هيچ وقت طرفداري اين آدم وگروهش رو نمي كنه .
  اينها يك سري آدم هاي چاپلوس از خدا بي خبري هستند كه به جرات و و الله با صدا قت ميگم صد رحمت به اون بعثي ها
  اينها عقايد شون اصلا اسلامي نيست معلوم نيست چه ديني دارند با يكي شون صحبت ميكردم ميگفت بعضي موقع ها تقيه ميكنند
  شيخ بزرگ ، خودتان بهتر از من ميدانيد كه تقيه در عصر غيبت جايز نيست و اصلا تقيه دروغ هايي كه ميگن نيست
  يا بعضي ها شون ميگن ما داريم با اين ظلم و ستم زمينه ظهور آقا امام زمان (عج) را فراهم ميكنيم.
  ببينيد چه چيزهايي تو كله هاشون است ، بخدا قسم من نميدانم اين چه ديني هست ولي اين رو مطمئن هستم كه اسلام نيست
  اينقدر مغزشان را شستشو دادند كه ببينيد چي تو كله ها شون كردند.
  حتي قانون خدا رو هم به نفع خودشون دستكاري كردند
  واي بحال اين آدمها كه چه عزابي در انتظارشون هست.
  خداوندا توفيق نيك زيستن و نيك مردن را به ما عطا فرما
  انشاءا…

 33. یک سبز ایرانی گفت:

  درود بر جنبش سبز

 34. يكي از دهها ميليون گفت:

  درور بر شما آقاي كروبي اينها هما كساني هستند كه فرزندان اين ملت را در خيابانها و در بازداشتگاههايي مثل كهريزك مي كشند

 35. sabz گفت:

  درود بر شیخ شجاع.تا آخر با شما و میرحسین ایستادایمv

  18 تیر یادتون نره

 36. نسترن گفت:

  جناب آقای کروبی آن بسیجی هایی که در جنگ مبارزه کردند و شهید شدند تربیت شده جمهوری اسلامی نبودند بلکه در زمان شاه بزرگ شده بودند . نگاهی به نسل انقلابیون در دورو ور خودتون بکنید الان اینها بین 50 تا 60 هستند که همه دوران جوانی و نوجوانیشان را در همان مدارس ضد دینی گذرانده بودند و دینی و با شرف باقی مانده بودند. بسیجی هایی که شما الان میبینید تربیت شده دوران درخشان جمهوری اسلامی است. شاه هر جقدر که بد بود و دیکتا تور بود ولی ودیعه اعتقاد دینی مردم را به یغما نداده بود.

 37. یه طلبه بی بصیرت گفت:

  خمینی عزیزم چه کردن نا اهلان به ظاهر مسلمان با انقلابت که بنایش بر اخلاق بود!!!!!! صد حیف !!!…

 38. Roshanak گفت:

  baba yani hata 1 nafar ham mokhalefe shoma nisttt ???? dast marizad be in sayte azadikhahh .. man mokhalefe shomam chera nazaram ra monakes nemikonidd ?? mitarsidd .. ??? akhe baba kami ensaf ,, hamin karobi mige mokhalefine mara edam konidd !! in ee on edalati ke dam mizanid … sharmetan bad

 39. وهاب گفت:

  درود بر الیگودرزی شجاع………..درود بر شیخ مهدی کروبی………….ما آماده ایم …کروبی آزاده آماده ایم آماده

 40. شادکام گفت:

  تعجب من از اینه که یه نفر هم اینجا مخالف کروبی نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ها ها ها ها ای ول. چن ساعت طول کشیده تا اینا رو نوشتین؟. دروود بر اهورا مزدا.

 41. کوروس بهداد گفت:

  کروبی وموسوی عزیزاگه اون موقع که درراس بودیدو فکراین روزهامیکردیدالان این بلاها سرتون نمی اومدبازهم خداراشکرکه دم پیری وجدانتون بیدارشد.جفای که درحق مهندس بازرگان کردید.نمیکردیدالان اوضاع خیلی فرق میکرد.درمجلس ششم هم فرصت جبران داشتیدکه به نام حکم حکومتی حدردادید.ولی ماهی هروقت ازاب بگیریدتازه است.اگه الان واسه مردمه خداکمکتون کنه اگه واسه قدرته بدترازایناسرتون بیاد

 42. میثم گفت:

  خدایا ما را از دست انسانهایی مانند “شادکام” در امان بگزار

  خودشونو نمیگن که تو سایت هاشون فقط فوش و بد بیراه به جنبش سبز میگن بعد اینجا چند نفر درود فرستادن به کروبی از حسودی دارن میترکن!!

  ما حمایتتون میکنیم و همیشه با جنبش هستیم

 43. سعید گفت:

  جناب آقای کروبی
  با سلام وعرض ارادت خدمت حضرتعالی باید عرض کنم ما بسیجی های 8 سال دفاع مقدس جانمان را فدای ایران اسلامی وامام عزیز رحمته الله ومردم فهیم ایران نمودیم وهرگز چنین اعمال زشتی علیه هم وطنان خود انجام نداده و نخواهم داد . زحمات شما هرگز از یاد هیچ ایرانی با غیرتی نخواهد رفت و انشاالله خداوند تبارک وتعالی پاداش حضرتعالی را چه در این دنیا چه درآخرت خواهد داد. ما بسیجیان زمان جنگ اکنون 43 سال به بالا هستیم واز چنین کسانی که نام مقدس بسیج را جهت منافع مالی خود به لجن کشیده اند بیزاریم . با آرزوی طول عمر با عزت برای حضرتعالی همراه با سلامتی

 44. Mehdi گفت:

  zende bad sheikh aziz
  sabzha mimanand,zardha mirizand