سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » افزایش فضای امنیتی در بند 350 زندان اوین...

افزایش فضای امنیتی در بند 350 زندان اوین

چکیده :مسوولان این بند که باید همچون دیگر بندهای زندان اوین شرایط بند عمومی را برای زندانیان ایجاد کنند و از خانواده های زندانیان کتاب و لباس بپذیرند و یا امکان تماس تلفنی راحت را برای زندانیانی که همگی دوران بازجویی شان سپری شده ، فراهم کنند ،فضا را هر روز برای شان تنگ تر و امنیتی تر می...


فضای حاکم بر بند 350 زندان اوین  به شدت امنیتی شده است .

به گزارش خبرنگار کلمه ،هم اکنون در بند 350 زندان اوین تعداد زیادی از زندانیان سیاسی حوادث پس از انتخابات نگهداری می شوند.

مسوولان این بند که باید همچون دیگر بندهای زندان اوین شرایط بند عمومی را برای زندانیان ایجاد کنند و از خانواده های زندانیان کتاب و لباس بپذیرند و یا امکان تماس تلفنی راحت را برای زندانیانی که همگی دوران بازجویی شان  سپری  شده ، فراهم کنند  ،فضا را هر روز برای شان تنگ تر و امنیتی تر می کنند.

شرایط امنیتی  این بند به خصوص بعد از اعدام “فرهاد وکیلی” زندانی کرد که در همین بند زندانی بود افزایش یافته است .

از آن زمان مسوولان زندان از ورود هر گونه کتاب حتی شعر و رمان به داخل بند جلوگیری می کنند و نظارت بیشتری بر تلفن های زندانیان دارند .

با اینکه بر خلاف همه بندهای  های عمومی زندان اوین ، زندانیان این بند  فقط روزانه  حق دارند  یک یا دو دقیقه با خانواده هایشان صحبت کنند اما باز هم مسوولان بر تلفن های آنها نظارت بیشتری می کنند .

خانواده های زندانیان  این بند  نیز نسبت به برخوردهای این گونه با فرزندان شان که بیشتر شان حکم گرفته  و دوران حبس شان را سپری می کنند اعتراض دارند .

مسولان بند  350 همچنین برگزاری هر نوع مراسمی را برای فرها د وکیلی در این بند ممنوع اعلام کرده بودند اما زندانیان چند روز پس از اعدام وکیلی برای وی مجلس یادبودی برقرار کردند و یک زندانی فلسطینی به قرائت یک سوره بلند قرآن در این مراسم پرداخت .

بعد از برگزاری این مراسم بود که تعدادی از زندانیان حوادث پس از انتخابات  به انفرادی فرستاده  و تعدادی نیز به زندان رجایی شهر منتقل شدند.داود سلیمانی،عیسی سحرخیر ،رسول بداغی و رضا رفیعی فرو شان از جمله این زندانیان هستند که به خاطر حضور در مراسم فاتحه خوانی برای فرهاد وکیلی به رجایی شهر منتقل شدند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.