سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقاد محسن کوهکن از بی اخلاقی برخی نمایندگان فراکسیون اکثریت...

انتقاد محسن کوهکن از بی اخلاقی برخی نمایندگان فراکسیون اکثریت

چکیده :اینكه فردی در فراكسیون از دیگران بخواهد به فردی كه برای ریاست مورد توافق اكثریت قرار گرفته، رأی ندهند، سابقه نداشته...


پس از برگزاری انتخابات هیات رییسه مجلس ، نماینده لنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به یکی از اصول قانون اساسی در اعتراض به نحوه رای گیری گفت : نمایندگان در ایفای وظایف خود و اظهارنظر آزادند؛ نمایندگان در دادن رأی حقوق مشخصی دارند.

محسن کوهکن، عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی که با خبرنگار سایت «تابناک» مصاحبه می کرد با بیان این مطلب، اظهار داشت: این كه در زمان رأی‌گیری كسی در میان نمایندگان بچرخد و از آنان بخواهد به كسی یا چیزی رأی دهند یا ندهند، كاری نادرست و غیر اخلاقی است. اگر دادن رأی را حق نماینده بدانیم، این گونه اعمال به معنای آن است كه از نماینده حق وی را سلب كرده و خواسته شده از حق خود كوتاه آمده و آنچه را به وی تحمیل و دیكته شده، انجام دهد؛ اما به این عمل، غیر از بعد اخلاقی و قانونی بار دیگری نیز افزوده می‌شود.

این نماینده اصولگرای مجلس، با بی سابقه خواندن این اقدام، گفت: اینكه فردی در فراكسیون از دیگران بخواهد به فردی كه برای ریاست مورد توافق اكثریت قرار گرفته، رأی ندهند، سابقه نداشته است. در گذشته اگر نماینده‌ای با تصمیم فراكسیون خود مخالف بود، دست‌کم به احترام فراكسیون سكوت می‌كرد.

نماینده لنجان در مجلس شورای اسلامی، با تهدید نمایندگان خاطی فراکسیون اکثریت به امکان لغو عضویت این افراد در این، تأکید کرد: تشكلات سیاسی با اعضایی كه این كار را انجام دهند، برخورد می‌كنند. به این صورت كه عضویت وی را لغو و وی را از تشكیلات اخراج می‌كنند یا دست‌کم تذكر می‌دهند. متأسفانه، برخی با حیطه و چهارچوب وظایف خود ناآشنا بوده و در این گونه موارد، از حق و حقوق قانونی خود، پای را فراتر می‌گذارند كه كاری غیر اخلاقی، غیر تشكیلاتی، ناپسند و غیر قابل پذیرش است.

ناظر هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی با غیراخلاقی خواندن رفتار برخی از اعضای فراکسیون اکثریت گفت: باید اشاره كرد نقطه مقابل این کار نیز وجود داشته است. آقای باهنر در فراكسیون چند رأی كمتر از آقای صدر داشت حال آن كه آقای باهنر در صحن مجلس رای داشت و كسی منكر این نبود كه اگر وی حضور می‌یافت، رأی می‌آورد؛ اما با وجود پافشاری دیگران و اقدام برای جمع‌آوری امضا برای حضور وی، از آنان خواست این كار را انجام ندهند و تأكید داشت، به تصمیم فراكسیون پایبند است و از دیگران نیز خواست كه تصمیم فراكسیون را دنبال كنند، در چنین شرایطی ظرفیت و قابلیت افراد مشخص می‌شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.