سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » چه کسی در مورد خبر بازداشت محافظ ارشد موسوی دروغ گفت؟...

چه کسی در مورد خبر بازداشت محافظ ارشد موسوی دروغ گفت؟

چکیده :کلمه از اینکه خبر "بازداشت" یزدانفر به خبر "برکناری" تغییر یافت! خوشحال است. اما این سوال باقی می ماند که حاج احمد یزدانفر این فرزند خالص و بی ریای انقلاب چرا باید با تهمت عدم توانمندی در انجام وظایف آن هم پس از اینهمه ایثارگری مواجه شود. چه چیزی در تایید توانمندی یزدانفر از این گویا تر که او وظیفه اش را که همانا حفاظت از مهندس موسوی است به درستی انجام داده است ؟ اگر این طور هست، آیا منظور از توانمندی برای یک سرتیم حفاظت، توانایی در اموری غیر از حفاظت مد نظر بوده است که یزدانفر از پس آن بر نیامده است؟ یزدانفر سی سال با خلوص و در راه رضای خدا در انجام و ظیفه ی خود موفق بوده است. این وظیفه مسوولان امر را در حفاظت از موسوی صد چندان می...


هفته گذشته بود که کلمه خبر بازداشت احمد یزدانفر محافظ ارشد میرحسین موسوی  را منتشر کرد. البته همزمان  سایت محافظه کار جهان که  معمولا دسترسی  خوبی به اخبار امنیتی دارد نیز از طریق منبع خود اقدام به انتشار این خبر کرد.

به گزارش خبرنگار “کلمه”  رسانه های وابسته به برخی نهاد ها پس از نزدیک به بیست و چهار ساعت سکوت و پس از آنکه  ابتکار عمل  رسانه ای را از دست داده بودند  در اخباری انفعالی و ضد و نقیض  خبر بازداشت حاج احمد یزدانفر را تکذیب کردند.

سایت منتسب به جریان به اصطلاح اصولگرای ” آتی نیوز”  برای نخستین بار به نقل از یک منبع آگاه خبر برکناری یزدانفر را به دلیل عدم کارایی و توانمندی! منتشر کرد و آن را در مقابل خبر بازداشت قرار داد. این سایت در توضیح مطلب خود نوشت: «يزدانفر که مدتهاست سر تيم حفاظت مير حسين بوده شب گذشته بدليل نا کارآمدي و ناتواني در امور محوله(!) از سمت خود برکنار و شخص ديگري جايگزين وي گرديد.»

خبرگزاری فارس هم پس از آن به دوباره به نقل از منابع آگاه!  خبر بازداشت را تکذیب کرد و  نوشت یزدانفر فقط برکنار شده است.   اما این شیوه  تکذیب این ابهام را در ذهن مخاطب پدید می آورد که در پس پرده چه اتفاقی رخ داده است که درست همزمان  با انتشار خبر بازداشت ( و تکذیب آن) خبر برکناری منتشر می شود.

به نظر می رسید تکذیب های مکرر با توجه به ابهامی که به آن دامن زده می شد کارساز نبود  چرا که  واکنش افکار عمومی  و رسانه ها  خصوصا فضای مجازی به  بازداشت  یزدانفر بسیار فراتر ازحد  تصور بود. در فاصله ای کوتاه کمپین هایی برای حمایت از  محافظ  قدیمی میرحسین شکل گرفت و حتی در شبکه های اجتماعی کمپین هایی با نام ” هر ایرانی یک محافظ برای میرحسین”  تشکیل شد.

پس از آن باز هم  روابط عمومی یکی از نهاد ها که مسئولیت تعیین محافظان را دارد در خبری که از آن بوی کنایه و توهین به  کلمه می آمد برای بار چندم خبر  بازداشت  محافظ موسوی را تکذیب  کرد و اینبار نوشت صرفا یک جابجایی کاری صورت گرفته است.

این روابط عمومی که بنا به اقتضای نهاد مربوطه نباید  اینچنین توهین آمیز  در مورد یک خبر  واکنش نشان  می داد فراموش کرده بودکه سایتهای نزدیک به  جناح محافظه کار نیز  از منابع خود این خبر را با عناوینی چون بازداشت و احضار منتشر کرده بودند.

با توجه به وسعت انتشار این خبر و حساسیت زیاد مردمی،  بسیاری از مخاطبان  محترم  کلمه خواستار واکنش در این زمینه بودند که با توجه به اینکه «کلمه» از صحت خبر مطمئن بود طبق رویه  همیشگی برای جلوگیری از افتادن در بازی تایید و تکذیب  از اظهار نظر  پیرامون  تکذیب  انفعالی خبر خودداری کرد.

جدای از جزییاتی که شاید در حال حاضر طرح آن ضرورتی نداشته باشد توضیحات میرحسین موسوی در پاسخ به سوال یکی از خانواده های شهدا  که به دیدار وی آمده بودند در این باره خواندنی است.

وی در پاسخ به این سئوال که شایعات برکناری سرتیم محافظان شما – حاج احمد یزدانفر – تا چه حد صحت دارد گفت: اگر ماموریت کسی تمام می شود به او ابلاغ می کنند نه اینکه او را در وسط خیابان درحالی که به نمازمی رفته بگیرند و با خود به پادگان ببرند. آقای یزدانفر از سال ۶۰ درتیم حفاظت بوده اند. ایشان از برادرهای قدیمی و بسیار خوب سپاه بودند و به وظایف خودشان عمل می کردند. برادر دو شهید هم هستند و بسیار مومن و معتقد و فداکار در وظایف خود عمل می کردند.

وی ادامه داد: در طول این سی سال موقعیت هایی پیش آمد که ایشان می توانستند به موقعیت های بالای مالی و پستی دست پیدا کنند اما نرفتند و قبول نکردند. ایشان بر سر چیزی که به آن اعتقاد داشت می ایستاد. موسوی تاکید کرد : اینها با دستگیری آقای یزدانفر خودشان را در معرض آسب پذیری بزرگی قرار داده اند و من نمی دانم این پروژه به کجا ختم خواهد شد.

به هر حال کلمه  از اینکه خبر “بازداشت”  یزدانفر  به خبر “برکناری” تغییر یافت!  خوشحال است . اما این سوال باقی می ماند که حاج احمد یزدانفر  این فرزند خالص و بی ریای انقلاب چرا باید با تهمت عدم توانمندی در انجام وظایف آن هم پس از اینهمه ایثارگری مواجه شود.  چه چیزی در تایید  توانمندی یزدانفر از این گویا تر که او وظیفه اش را که همانا حفاظت از مهندس موسوی است به درستی انجام داده است ؟ اگر  این طور هست،  آیا منظور از توانمندی برای  یک سرتیم حفاظت، توانایی در اموری غیر از حفاظت  مد نظر بوده است که یزدانفر از پس آن بر نیامده است؟

نکته آخر اینکه  یزدانفر  سی سال با خلوص و در راه رضای خدا  در انجام و ظیفه ی خود موفق بوده است. این وظیفه مسوولان امر را در حفاظت از موسوی  صد چندان می کند.


55 پاسخ به “چه کسی در مورد خبر بازداشت محافظ ارشد موسوی دروغ گفت؟”

 1. اصغر گفت:

  پس معلومه كه اوليش شايعه ي دروغ در بازداشت وي را كلمه منتشر كرد !
  پس نتيجه اينه كه كلمه در دروغ پراكني يد والايي دارد…..

 2. رامين گفت:

  ما همهمون مي شويم يزدانفر براي حفاظت از مهندس موسوي

 3. سید حامد سبز گفت:

  برای تو مینویسم که از همه صبورتری

  دیروز که امدی تنها از تو نامی شنیده بودم و میدانستم که روزی در تاریخ پر فراز و نشیب متمدن ترین کشور دنیا نخست وزیر بوده ای

  اما امروز همه چیز فرق کرده

  امروز به غیر نامت از تو نشانی دارم

  نشان یک بزرگ مرد

  دیروز اگر به خاطر حمایت مردی دیگر از جنس خودت به تو افتخار کردم امروز به خاطر بودن او در کنار تو به وجودش افتخار میکنم

  دیروز اگر کسی به جان تو سوء قصد میکرد میگریستم و شاید …

  امروز اما اگر تمام این رفتارهای زشتشان مقدمه ی به خطر افتادن جان تو باشد سکوت را حتی برای لحظه ای جایز نمیدانم نه به خاطر تو که به خاطر خودم این سکوت مرگ بار را خواهم شکست

  مگر نه اینکه دفاع از جان و مال و ناموس خود بر تمام مسلمانان واجب است

  از صمیم قلبم میگویم:

  جانم به جان تو بسته پس از جانم دفاع خواهم کرد.

 4. سبز علی گفت:

  احتمالا می خواهند کسی را بجای آقای یزدانفر بگمارند که بجای حفاظت کنترل کند و گزارش جزییات بدهد

 5. ali گفت:

  یزدان نگهبان ایران و فرزندانش خواهد بود