سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آیا روش دولتمردان کوچکترین تناسبی با سیره فاطمه(س) دارد؟...
» دیدار جمعی از مدرسین و طلاب حوزه های علمیه بانوان با رهنورد و موسوی؛

آیا روش دولتمردان کوچکترین تناسبی با سیره فاطمه(س) دارد؟

چکیده :رنگ سبز را در سفری که همراه با خانم رهنورد به مشهد داشتیم افرادی با نیت مذهبی این ایده را مطرح کردند که اتصال این جنبش را با سرسبزی و زیبایی و معنویتی که دین ما و اهل بیت دارد به خوبی نشان می دهد .در حال حاضر هم همین نکته صدق می کند. جنبش سبز ریشه در تفکرات مذهبی ما دارد و تا هنگامی که جنبش سبز در این مسیر قرار دارد مردم کشور ما به آن اقبال...


کلمه: جمعی از مدرسین و طلاب حوزه های علمیه بانوان صبح امروز در آستانه شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) با دکتر رهنورد ومهندس موسوی دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار کلمه، میرحسین موسوی در ابتدای این دیدار ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه(س)اعلام کرد که سخن گفتن درباره سیره حضرت فاطمه در تخصص خانم رهنورد است و وی تنها به نکاتی کوتاه درباره حضرت فاطمه(س) و شرایط فعلی جامعه اشاره می کند.

وی گفت: همیشه به دلیل نفوذ زندگی حضرت رسول (ص) و اهل بیت (ع) و حضرت زهرا(س) باید به این نکته دقت کنیم که غیر از آن جنبه های نورانی وجودی این بزرگواران ، خلقیات و رفتار اجتماعی آنها نیز سهم بسیار بالایی در گرایش مردم به اسلام داشته است و این محبتی که نسبت به این خانواده نورانی وجود دارد باب اصلی آن در همین رفتار اجتماعی است.

وی سپس افزود: اگر یک نظامی اسلامی و مدعی اطاعت از اهل بیت است باید به زندگانی و نحوه تعامل ائمه علیهم السلام با مردم توجه کند و آن رفتارها را اسوه قرار دهد.

آیا سیره صدیقه بودن با روش دولتمردانی که ادعای مسلمانی دارند و دروغ می گویند سازگاری دارد؟

موسوی با اشاره به سوالات مردم درباره نحوه پیروی از سیره حضرت فاطمه صدیقه (س) در جامعه کنونی و توسط حاکمان تصریح کرد: الان سوال مردم این است که آیا روش و سیره دولتمردانی که ادعای مسلمانی و اسلام دارند و دروغ می گویند با سیره فاطمه زهرا که یکی از القاب ایشان صدیقه است یعنی صداقت و دوری از کژی و دروغ کوچکترین سازگاری را داشته است؟

وی این سوال را نیز مطرح کرد که آیا پیامبری که ما می شناسیم حاضر بودند چنین زندان هایی در قلمرو حکومت اسلامی و دین داشته باشند؟

به اعتقاد موسوی، همه ملت ما به این خاندان و اولاد فاطمه زهرا (س) محبت دارند و هویت ملی ما عجین به این محبت است و نباید کارهایی در کشور به نام دین و اسلام صورت گیرد که خدای نکرده این اعتقاد و این دوستداری مورد تردید قرار گیرد که البته نمی گیرد و چون مردم حساب دین را با آنچه به نام دین صورت می گیرد جدا می کنند.

تا زمانی مردم به جنبش سبز اقبال دارند که…

وی درباره ماجرای انتخاب رنگ سبز برای فعالیت های انتخاباتی در سال گذشته گفت: رنگ سبز را در سفری که همراه با خانم رهنورد به مشهد داشتیم افرادی با نیت مذهبی این ایده را مطرح کردند که اتصال این جنبش را با سرسبزی و زیبایی و معنویتی که دین ما و اهل بیت دارد به خوبی نشان می دهد و ما هم این نکته را به فال نیک گرفتیم و به دلیل محبت مردم به این خاندان گرامی بود که این رنگ و موج سبز در مردم جا افتاد.

نخست وزیر امام (ره) در پایان افزود: در حال حاضر هم همین نکته صدق می کند. جنبش سبز ریشه در تفکرات مذهبی ما دارد و تا هنگامی که جنبش سبز در این مسیر قرار دارد مردم کشور ما به آن اقبال دارند.

بعد از این سخنان کوتاه موسوی خانم رهنورد در این جمع به ایراد سخن پرداخت. مشروح سخنان دکتر رهنورد به زودی منتشر می شود.


154 پاسخ به “آیا روش دولتمردان کوچکترین تناسبی با سیره فاطمه(س) دارد؟”

 1. محمد گفت:

  ….(….\…………../….)
  …. \….\……….. /…./
  ……\….\………./…./
  …….\…./´¯.I.¯`\./…/
  ……./… I….I..(¯¯¯`\
  ……I…..I….I…¯¯.\…\
  ……I…..I´¯.I´¯.I..\…)
  ……\…..` ¯..¯ ´…….’
  …….\_________.•´
  ……..l-_-_-_-_-_-

 2. نادر گفت:

  آقای موسوی
  نخست وزیر امام
  سلام
  من پسر یک خانواده فقیرم ، دانشجوی سال آخر رشته مهندسی مکانیک
  خوش به حال کارگران ، معلمان ، کارمندان و همه کسانی که کار دارند ، آقای مهندس پدر من بیکار است ، خودم هم هر چه میگردم کاری پیدا نمیکنم ، اجاره نشینیم ، فردا قرار است پدرم ماشینی را که با آن مسافرکشی میکرد بفروشد ، وضعمان فردا خوب میشود. نذر کردم که شما موفق شوید ، میدانم میشوید ، میخواهم از پدرم کمی پول بگیرم بدهم به خانه سالمندان.
  مهندس من حالم خیلی بد است . از شما گلایه دارم ، کاش انقلاب نمیکردید ، کاش همان شاه وطن فروش بود ولی لا اقل من اشکهایم را در مسجد میریختم.

 3. حسن گفت:

  درود بر رئیس جمهور موسوی

 4. من گفت:

  مطمئنا راه و روش اونها راه و روش حضرت فاطمه نیست!!!!
  ولی شما چرا انقدر به خودتون مطمئنید؟؟؟؟راه شما هست؟؟؟؟واقعا که!