سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » واکنش میرحسین موسوی به اعدام های اخیر...

واکنش میرحسین موسوی به اعدام های اخیر

چکیده :وقتی قوه قضائیه از طرفداری مظلومان به سمت طرفداری از صاحبان قدرت ومکنت بلغزد مشکل است که بتوان جلوی داوری مردم را در مورد ظالمانه بودن احکام قضایی گرفت. چگونه است که امروز محاکم قضایی از آمران وعاملان جنایتهای کهریزک و کوی دانشگاه و کوی سبحان وروزهای25 و30 خرداد وعاشورای حسینی میگذرند وپرونده های فساد های بزرگ را باز نشده می بندند وبه صورت ناگهانی در آستانه ماه خرداد، ماه آگاهی وحق جویی پنج نفر را با حواشی تردید بر انگیز به چوبه های دار می سپارند؟ آیا این است آن عدل علوی که به دنبالش...


کلمه:صبح دیروز ،پنج زندانی در زندان اوین اعدام شدند.

فرزاد کمانگر، علی حیدریان، فرهاد وکیلی، شیرین علم هولی و مهدی اسلامیان، پنج نفری بودند که به دار آویخته شدند. بعضی از اعدام شدگان از جمله فرزاد کمانگر و وکیل مدافع آنها اتهام هایشان را رد کرده بودند.

به گزارش “کلمه” مهندس میرحسین موسوی در واکنش به این اعدام ها در بیانیه ای سوالاتی را پیرامون رویه ی قضاییه و روند اجرای حکم این پنج نفر مطرح کرد.

متن این بیانیه به این شرح است:

اعلام اعدام ناگهانی پنج نفر ازشهروندان کشور بدون آنکه توضیحات روشن کننده ای از اتهامات و روند دادرسی ومحاکمات به مردم داده شود شبیه روند ناعادلانه ای است که در طول ماه های اخیر منجر به صدور احکام شگفت آور برای عده زیادی از زنان ومردان خدمتگزار وشهروندان عزیز کشور ما شده است.

وقتی قوه قضائیه از طرفداری مظلومان به سمت طرفداری از صاحبان قدرت ومکنت بلغزد مشکل است که بتوان جلوی داوری مردم را در مورد ظالمانه بودن احکام قضایی گرفت. چگونه است که امروز محاکم قضایی از آمران وعاملان جنایتهای کهریزک و کوی دانشگاه و کوی سبحان وروزهای25 و30 خرداد وعاشورای حسینی میگذرند وپرونده های فساد های بزرگ را باز نشده می بندند وبه صورت ناگهانی در آستانه ماه خرداد ، ماه آگاهی وحق جویی پنج نفر را با حواشی تردید بر انگیز به چوبه های دار می سپارند؟ آیا این است آن عدل علوی که به دنبالش بودیم؟


436 پاسخ به “واکنش میرحسین موسوی به اعدام های اخیر”

 1. ناشناس گفت:

  سلام به دوستان
  من یه سوال دارم از آقای موسوی
  کجای دنیا سیستم قضایی برا هر تصمیمی با مردم خودش مشورت میکنه که ایران دومیش باشه؟ لطفا صادقانه و معتبر جواب بدید چون من خودم دانشجوی خارج از ایرانم.
  بعدش هم اقای موسوی از وحی مطلع شد که اعدامی ها مربوط به مسایل انتخاباته ” چون سیستم قضایی اعلام کرده مربوط به گروهک های تروریستی بوده اند.

 2. ناصر گفت:

  تقریبا تمام نظرات موافق و مخالف را خواندم ، دیدگاه های ارائه شده را می توان در چهار دسته زیر طبقه بندی نمود .
  1- اعلام اظهار تشکر از جناب میر حسین موسوی به خاطر محکوم کردن این واقعه
  2- اظهار گلایه به دلیل کوتاه بودن و عدم صلابت در خور و متناسب با فاجعه رخداده در بیانیه صادره توسط ایشان
  3- ملامت ایشان به خاطر عدم موضع گیری در مورد اعدام های سال 67 و حتی اتفاقاتی که در طی سالهای بعد از انقلاب به وقوع پیوسته است
  4- محکومیت ایشان به خاطر جانبداری از تعدادی تروریست
  اینها به خوبی میزان اختلاف دیدگاه های موجود در جامعه ایران امروز را نشان می دهد که به نظر طبیعی نمی رسد ، چرا که اگر بپذیریم ارزشهای انسانی برای هر چهار دسته مهم و قابل اعتنا می باشد ، آنگاه احکامی چنین متفاوت و حتی متناقض در مورد یک مسئله غیر منطقی و نا معقول می باشد .
  این همه تفاوت آراء در مورد یک مسئله برای چیست ؟ کدامیک از این چهار گروه قائل به اعدام افراد بی گناه می باشند ؟ کدامیک از عملیات تروریستی و گروهی جانی دفاع می کنند ؟ کدامیک در محکومیت ظلم و ظالم درنگ خواهند کرد ؟ کدامیک از کشته شدن افراد بی گناه توسط دولت یا تروریست ها دفاع می کنند ؟ و کدامیک …
  اگر انصاف دهیم و قبول داشته باشیم که همه ی این دسته جات در انسان بودن و خوی انسانی مشترکند ، خواهیم پذیرفت که موارد فوق و مسائلی از این دست مورد قبول هیچیک از آنان نمی باشد . خواهید گفت پس این فاصله ی بسیار بین آراء و احکام صادره برای چیست ؟ به گمان من مشکل اساسی عدم شفافیت حاکم بر جامعه ماست . توضیح اینکه اگر همه ی ما قانع شده باشیم که افراد اعدامی در عملیات تروریستی دخالت داشته و باعث مرگ تعدادی از هموطنانمان شده اند ، آنگاه در برخورد با این افراد چندان تشتت آرا نخواهیم داشت . همچنین است اگر هر یک از این گروهها به این نتیجه رسیده باشند که اشخاص اعدام شده بی گناه بوده اند . و باز اگر به حقیقت آنچه در سال 67 به وقوع پیوسته آگاهی داشتند ، در محکومیت ویا حق به جانب حکومت دادن چندان اختلافی به وجود نمی آمد .
  اگر یکی می گوید که حقشان بوده نه به دلیل سنگ دلی و حیوان صفتی اوست ، بلکه برای آن است که بدلیل وابستگی به حاکمیت و اعتقاد به درست کرداری او چنین حکم می کند . اگر دیگری اظهار نفرت می کند نه به دلیل آن است که خود تروریست است و یا حداقل از طرفداران آنان است ، بلکه او از این جهت از اعدام ها اعلام انزجار می نماید که هیچگونه اعتمادی به حاکمیت و اجرای عدالت در این ماجرا ندارد ، به سخنان موسوی دقت کنید ، در کلمات ایشان به دلایل گوناگونی که مطرح کرده اند وجود تردید در دادرسی عادلانه موج می زند و اعتراض ایشان به همین مسئله است . و بالاخره اگر یکی تمایل به تحکم بیشتر در اعلام محکومیت دارد نه به دلیل آن است که برانداز است و او از هر کسی که در پی نابودی این نظام است به شدید ترین وجه طرفداری می کند و طالب این نوع رویکرد از جانب تمامی افراد جامعه می باشد ، بلکه به خاطر نگاه سراسر مهر او به تمامی آدمیان از جمله هموطنانش می باشد که به نظر او ظالمانه به دار شده اند ، او حتی از کسی که شاید دوستش دارد و به گمانش در حادثه ای مشابه که به زعم او اتفاق افتاده سکوت کرده و یا دستی در آن دارد یا گله مند و یا بیزاری می جوید .
  همه ی هموطنانم را به دقت در کلام زیبای حافظ فرا می خوانم ، آنجا که می فرماید :
  یکی از عقل می لافد یکی طامات می بافد بیا این داوریها را به پیش داور اندازیم
  اما همه ی اینها نشانه ی نفس سالم مردم ماست ، من آنان را مقصر نمی دانم . اینان همه و همه مردمانی شریف و مظلومند ، بله مظلوم از ناحیه ی حکومتی که سی سال پیش با عشق برای بر پا ساختنش جانفشانی کردند و در تمام این مدت برای دوامش چه فداکاری ها که نکردند ، اما اکنون نا محرمند ، دانستن دیگر جزء حقوقشان نیست که هیچ دلیل مجرمیتشان است .
  ای حاکمانی که قدرت و شوکت ظاهریتان را از طریق پای گذاشتن بر دوش این ملت بدست آورده اید ، شما وامدار مردم این کشورید ، ظلم از هر نوعش ناصواب است ، اما بد را خوب و خوب را بد جلوه دادن از هر گناهی بالاتر است . این مردم شما را بر کرسی نشاندند و اینک شما آنان را غیر خودی می خوانید و هر یک را به نوعی از کشتی نظامتان پیاده کرده اید ، این حقیر از این نگران نیستم ،اما آیا شما را ریختن خون خلق کفایت نمی کند که برای دو روز حکومت بیشتر آنان را به جان هم می اندازید ؟
  صبر واستقامت تا صبح ظفر

 3. امید سبز گفت:

  امید وارم خدا شما رو برای حفظ دین خودش حفظ کنه
  ای کاش مراجع هم برای حفظ ته مانده های حیثیت اسلام چنین برخوردهایی را می کردند

 4. مانی گفت:

  واقعا برات متاسفم آقای موسوی
  وقتی که داداگاه ها علنی پخش میشه می گی چرا علنی بود و اصلا این دادگاه نبود وقتی هم پخش نمیشه می گی روند کار و اتهامات به اطلاع مردم نرسید، به کدوم سازت برقصن مدعی قانون و مظهر قانون گریزی

 5. مهرداد گفت:

  چو از این کویر وحشت به سلامتی گذشتی به شکوفه ها با باران برسان سلام ما را
  امیدوارم رهبران جنبش سبز هر چه زودتر جلوی اعدام های جوانان بی گناه این کشور ویران رو بگیرند….
  به امید صبح آزادی….

 6. parsa گفت:

  معمار سالهای سکوت، با توام موسوی! ینک بعداز 20 که به ظاهر! برادرانت ! تو را در چاه سکوت انداخته بودند آماده ای‌ و به حق عزیز ایران شدی! درود بر شرافتت، که تو نه تنها رئیس جمهور منتخب ایران عزیز هستی‌، بلکه رئیس جمهور واقعی قلبهای ما هستی‌.
  و همچنان بر لبان ما جاریست یا حسین میرحسین

 7. ........................ گفت:

  این لیاقت ایران و ایرانی نیست………این حکومت با این کاراش …. . تاریخ اینو اثبات می کنه

 8. مرتضي گفت:

  هر كي كه دو كلاس سواد داشته باشه ميدونه كه حكم اعدام به اين مفتيا نيست

 9. مهدی گفت:

  حق با کامنت ناصر . من صد در صد با ناصر موافقم.

 10. ناشناس گفت:

  زنده باد آزادی

 11. leila گفت:

  اینا که اعدام شدند که همه بمب گذار بودند. چقدر این موسوی و کروبی ….

 12. neda گفت:

  amu in agho sale 1360-1367 kojo bod
  sare ghodrat
  adl kojo bud

 13. حسن عابد گفت:

  خدا رو شکر هیچ کس به این خوبی که آقای موسوی ماهیت خودش رو نشون داد نمی تونست ماهیت موسوی رو نشون بده
  حمایت از یه عده تروریس که تمام کشور به تروریست بودنش اعتراف کردن دیگه چه معنی داره
  1- نگید دادگاه غیر عادلانه بوده که قابل قبول نیست چون دادگاه غیر علنی بوده چطور آقا بر نا عادلانه بودنش پی برده؟
  2- اگر غیر علنی بودنش ناعادلانه است که ای بابا ما با کدوم سازت برقصیم؟
  3- ب جای دفاع الکی یه مدرکی بیار که نشون بده بیگناهن اینکه دیگه حرف بدی نیست
  4- مثل اینکه الف) فعلن هر رایی که نظام صار بکنه چون آقای موسوی تو بازی نیست ناعادلانه است ب) … آقای موسوی تا مدتی دیگر آن رو هم ایراد میگرن
  بس کن بابا

 14. حسن صباح گفت:

  پاینده ایران
  پاینده انسان وانسانیت خردگرایانه
  دورود به همه خانواده هایی که فرزندانی تربیت کردند
  برای بازگشت به خالق خود تن به مصلحت وحقارت ندادند
  یادمان باشد:
  زندگی بال وپری دارد باوسعت مرگ
  زندگی انسوی دیوار فناست

 15. ... گفت:

  سلام آقای موسوی
  واقعا که آبروی هر چی مرد بردی. هنوز دارن شهید میارن ولی شما به این کارهای زشتت ادامه میدی
  زشته
  حیا کن مملکت و رها کن

 16. التلتلت گفت:

  زنده باد موسوی

 17. سبز دل خون گفت:

  درود بر موسوي
  كاوه ي امروز كه با درفش سبز خود دربرابر ريختن خون جوانان وطن؛ جواناني كه به واسطه مغرشان بر دار شده اند قيام كرده است.
  دد منشان زخمي كاري برداشته اند كه اينگونه وحشي گري ميكنند….

 18. سمیرا اصلاح طلب و سبز اندیشی عاشق گفت:

  من نمی دونم اگه مخالفان نیان اینجا نظر بدن کسی میگه لالن

  بابا صدا وسیمای میلی و مطبوعات میکروفن های کل ایران همه در خدمت شماست

  اینم چشم ندارید به ما ببینید

  خداییش شرافتتون رو چند فروختین ؟؟؟؟

  وقتی برای شما ما را مرتد و دشمن اسلام بخوانند انتظار نداریم 5 نفر که یه راست تو مختون کردن اینا تروریست و بمب گذار بودن رو باور شان نکنید
  !!!!!!!!!!!!

  نصر من الله و فتح قریب

  ….

  اللهم عجل لولیک الفرج

 19. داغدار گفت:

  5 جوان 5 ایرانی دیگر …….تاکی

 20. nashenas گفت:

  ba drod be mirhoseine aziz va aziztar az on karobie azizam
  aghaie mirhosein takei bayad yekseri afrad mesle mano chandi digar faghat az tarighe in saitha ba shoma dar tamas bashandshoma ke tarsi nadarid vali aya nemitavanid yek barnamee beharghadr kochak baraie etela resanie mardoom anjam dahai
  khahid did ke kamelan motefavet ast

 21. ناشناس گفت:

  اگر نظام جمهوری اسلامی طبق سند و مدرک اعلام دارد که اقا ماست سفید است نگاه کنید ولی موسوی و کروبی بدون هیچ مدرک و هیچ دلیل منطقی و عقلی و تنها بر اساس کم فکری و کوته نظری و بی اندیشی اعلام می دارند که نه ماست سیاه است .
  آقای موسوی انحصار طلبیت را بگذار کنار . بیندیش . کاملا از دین خارج شده ای و تنها نام دین را حمل می کنی . بنام مردم داری حرمت مردم را می شکنی . بنام دین داری سر دین را می بری .

 22. Are گفت:

  من هم جوانم و با ارزوی ازادی زندگی میکنم.بیام بی طرافانه و بدون طرفداری فکر کنیم.این متن مصاحبه….دادستان تهران

  به گزارش فارس، عباس جعفري دولت آبادي دادستان عمومي و انقلاب تهران در گفت وگويي تفصيلي با اشاره به نحوه دستگيري 5 نفر از افراد ضدانقلاب كه اخيرا اعدام شده اند، گفت: همان طور كه در اطلاعيه دادستاني آمده بود در تاريخ
  28/5/1385 پليس به يك دستگاه خودرو مشكوك شد و در بازرسي از آن پنج كيلوگرم موادمنفجره كشف كرد و در اين رابطه سه نفر به اسامي فرزاد كمانگر، فرهاد وكيلي و علي حيدريان را كه قصد فرار داشتند، دستگير مي كند. البته يكي از اين افراد موفق به فرار شده كه متعاقبا نامبرده هم در شهر سنندج دستگير مي شود.
  وي اضافه كرد: اقدامات اين سه نفر شامل تهيه خانه تيمي در تهران به منظور انجام عمليات انفجاري و تروريستي به علاوه استفاده اوراق جعلي شناسايي بود. همچنين در تحقيقات بعدي از معدومين 17 كيلوگرم مواد منفجره و مقادير زيادي سلاح گرم از جمله 57 گلوله آرپي جي و 600 عدد فشنگ جنگي كشف شده بود.
  به گفته دادستان تهران، تحقيقات بعدي نشان داد كه متهمان از سال 1377 درصدد انجام اقدامات خرابكارانه بودند، اما شروع كار آن ها بعد از تشكيل گروهك مسلح پژاك بوده است و در اين راستا موفق به انفجار بمب در ساختمان هاي فرمانداري و اداره كل بازرگاني كرمانشاه هم شده بودند، اما خوشبختانه علي رغم برنامه ريزي براي عمليات انفجاري در تهران، دستگير شدند.
  وي در خصوص اينكه خانواده هاي افراد اعدام شده در رسانه هاي غربي اين شبهه را مطرح كرده اند كه متهمان ظرف شش دقيقه محاكمه شده اند، به هفته نامه پنجره گفت: معدومين در تاريخ 28/5/1385 دستگير شدند و در تاريخ 1/4/1386 يعني يك سال بعد براي آن ها كيفرخواست صادر شد و در تاريخ 10/11/1386 با ارسال كيفرخواست به دادگاه، محاكمه آن ها صورت گرفت. حكم در 6/12/1386 به محكومان ابلاغ شد و با اعتراض آنان پرونده به ديوان عالي كشور ارسال شد و حكم در تاريخ
  10/12/1387 يعني يك سال بعد، در ديوان عالي كشور تاييد گرديد.
  وي تاكيد كرد: سير محاكمه از تاريخ 25/8/1385 آغاز و در
  10/12/1387به پايان مي رسد و تاريخ اجراي حكم در سال 1389 صورت گرفته، يعني فرايند رسيدگي به اتهامات نامبردگان چهار سال طول كشيده است.
  هر چهار محكوم به طور مستقيم در ماموريت هاي تروريستي پژاك نقش داشتند
  دادستان تهران در پاسخ به اين سوال كه آيا هر پنج نفري كه حكم اعدام شان به اجرا درآمد، در گروهك پژاك عضويت داشتند، گفت: فرزاد كمانگر، فرهاد وكيلي، علي حيدريان و شيرين علم هولي عضو پژاك بودند. علم هولي در تاريخ 6/3/1387 در تهران به دنبال انجام يك ماموريت انفجاري در مقر سپاه پاسداران دستگير شده و در تاريخ 7/6/1387 آخرين دفاع از وي اخذ و پرونده وي به دادگاه ارسال مي شود. در تاريخ
  7/10/ 1387 محاكمه شده و حكم صادره در خصوص وي، در تاريخ
  25/11/1388 تاييد مي شود.
  وي يادآور شد: هر چهار محكوم به طور مستقيم در ماموريت هاي تروريستي از سوي پژاك نقش داشته و از آن ها مواد منفجره كشف شده است. عمل اين عده منطبق با ماده 186 قانون مجازات اسلامي است كه طبق آن هر فردي عضو يا هوادار گروه هاي مسلح معاند نظام جمهوري اسلامي باشد و در اين راستا فعاليت و تلاش موثر كند، محارب شناخته مي شود. اين نص قانون است و اين گونه نيست كه قوه قضاييه كسي را بي جهت محكوم به اعدام كند.
  جعفري دولت آبادي افزود: اين چهار نفر به طور مستقيم با گروهك هاي محارب عليه جمهوري اسلامي همكاري داشته اند. از آن ها مواد منفجره كشف شده، در عمليات انفجاري شركت داشته اند و شبهه و ترديدي در رابطه با مجرميت و محارب بودن آن ها وجود ندارد و احكام دادگاه به درستي صادر شده است.
  مهدي اسلاميان از اعضاي گروهك ضدانقلابي تندر بود
  وي در خصوص نفر پنجم يعني مهدي اسلاميان نيز گفت: وي از اعضاي گروهك ضدانقلابي تندر بوده و در انفجار حسينيه ره پويان وصال شيراز نقش داشته كه منتهي به شهادت قريب به چهارده نفر از مردم متدين اين شهر شده است. برادر اسلاميان به نام محسن در ارديبهشت ماه سال گذشته در شيراز اعدام شد.
  دادستان تهران با بيان اين كه مهدي اسلاميان از اين انفجار اطلاع كامل داشته و پس از آن كه عاملان اصلي فراري مي شوند، نقش مهمي در كمك مالي و غيرمالي به برادر خود ايفا كرده است، اضافه كرد: ضمن اين كه برادرش به قصد انجام عمليات انفجاري به تهران آمده و مهدي اسلاميان در تمام اين مراحل با اطلاع از قصد برادرش با وي همكاري داشته است.

 23. ع-ع .23 ساله از تهران گفت:

  باید توجه داشت که بر خورد قاطع در برابر افرادی که امنیت اجتماع را با عملیات های تروریستی به خطر می اندازند از ضروری ترین اقدامات است.دیروز دادستان تهران اعلام کرد این افراد را همراه مواد منفجره و اسلحه دستگیر کرده اند. ایا نباید با این افراد برخورد قاطع داشت ؟ من به آقای موسوی که از ته دل دوستشان دارم پیشنهاد میکنم مسائل رابا هم مربوط نکنند تا اینها نتوتنند سریع از صحبت ها و بیانیه های جنبش سبز سوء استفاده کنند.

 24. مهدی گفت:

  میر حسین عزیز که سکوت ظلم را شکسته ای شک نکن که تا آخر همراهتیم .
  یا حسین میر حسین

 25. رضا (اهوازی) گفت:

  ببینید در واقع مثل خبرگذاریهای دولت همیشه وارون خبر رسانی کرده اند ، اتفاقا منم دوباره اومدم بخونمش، ولی دیدم ایشان میگویند چرا وکیل مدافعشان اتهاماتشان را رد کرده بودند و قوه قضاییه توضحات کافی درباره اتهاماتشان نداده اند ، و کلمه “مظلوم” رو هم در باب این پنج نفر به کار نبردند منظورشان کسانی بود که در کهریزک و در اعتراضات پس از انتخابات دستگیر و زندانی شده بودند .
  مثلا تو روزنامه جام جم ، آیه از قرآن اورده که موسوی فکر میکنه همه اشتباه میکنند و فقط خودش مصلح ، خوب واقعا از این حرف آدم میفهمه که خبرشون درباره نظر موسوی درباره اعدام ها هم مثل همون حرفیه که میگه موسوی هیچکس رو جز خودش قبول نداره !

  آقای موسوی در این بیانیه میخواستند بگویند که مردم در سالگرد خرداد نترسید

 26. doodle گفت:

  salam miri jan
  mamnoon k ba baianie hat lahze hamoono sabz mkni.bazam barat arezuye movafaghiat daram miri jan…
  khodafez

  I LOVE YOU

 27. یکی از خاشاک گفت:

  زنده باد میرحسین…..ما به خرداد پر حادثه عادت داریم…

 28. سبز ایران گفت:

  چون قوه قضاییه ایران هیچ گاه با بی طرفی پروندههای سیاسی را رسیدگی نکرده وهمیشه با جانبداری و در پشت درهای بسته بدون حضور وکیل منتخب متهم محاکمه میکند نمیتوان رای را در مورد این 5 نفر منصفانه دانست . درحالی که مردم کرد افرادی شریف و دوست داشتنی هستند بر خلاف انچه در اوایل انقلاب در موردشان در مطبوعات گفته میشد.

 29. داد گفت:

  جنبش سبز متعلق به فارس و کرد و بلوچ و عرب نمی باشد فراتر از آن ،جهانی است بنابراین رهبری آن نیز بایستی فراگیر بیاندیشد و تحت تاثیر و فشار لابی های نفوذی قرار نگیرد و هرگونه اظهار نظر در مورد منافقین و سلطنت طلب و…. که خودشان و دیگران آنها می شناسند دامی است در جهت کوچک کردن جنبش و بعد نابود کردن آن.
  عفو عمومی پس از پیروزی جنبش یک راهبرد اساسی است.
  تاثر اینجانب از اعدام فرزندان این آب و خاک شب وروز را از من سلب نموده و آنها را گوسفندان قربانی میدانم که اهمیت دریافت مجوز راهپیمائی 22 خرداد را بر رهبران جنبش سخت و دو چندان کرده است.

 30. ناشناس گفت:

  متاسفانه حضرات حاکم برای ساکت کردن مردم ایران بدترین و خشن ترین وجه را که اعدام باشه برای حذف مخالفینشون انتخاب کرده اند که در اسلام جایی ندارد اعدام و نابودی و کشتن اخرین حد است و نه او لین گام اگر کسی به ناحق کشته شود بربابر ایات قران کانه همه مردم دنیا کشته شده اند وای بر اکمان بی دین و اسلام نشناس خشن

 31. فیبوناچی گفت:

  آقای موسوی
  میدانید جرم اینا چی بوده؟؟؟؟؟؟
  اگه نمیدونید بهتره به توضیحات آقای دولت آبادی گوش بدید
  تا بیشتر از این ابروتون به خاطر بی خبری واخبار غلط نره

 32. ناشناس گفت:

  ما ميگيم دروغ ميگن تو ميگي به توضیحات آقای دولت آبادی گوش بدید؟

 33. امیر حسام V گفت:

  من یک جوانم که به ایرانم علاقه دارم و حاظرم جانم را برای این آب و خاک بدهم بس من را با این اعدام ها نترسانید زیرا جوانانی که مثل من این عقیده را دارند تعدادشان بسیار زیاد است و با این اعدام ها نمیتوانید تعداد ما را کم کنید زیرا هیچ حکومتی نتوانسته با زورگویی و اعدام و زندان حقایق را پنهان یا مخالفانش را کم کند بلکه مخالفانش را بیشتر و بیشتر کرده و برای خود تاریخ مصرف گذاشته است و با این کار خود را به نابودی کشانده .

  باز خرداد می آید با اعتراضاتی دیگر و سالگرد شهداهای واقعا ***شهید*** مثل ندای منافق سهراب منافق و تمام وطن دوستان منافق
  و این را بدانید که ما ایرانیان به دو چیز خود میبالیم
  1. از همان ابتدا خدا پرست بودیم و هرگز کافر نبودیم
  2. قدمت مملکتمان که هزاران سال است و فرهنگ قنی که داریم

  این را هم بدانید که هر کار کنید ایرانی ایرانیه و خون پارسی در رگهایش جاریست و اگر نمیدانید پارسی چه ویزگیهایی دارد بروید بپرسید و کتابهای کهن ایران زمین را بخوانید .

  خرداد دیگر در راه است
  سالگرد انتخابات را با هم بر گزار میکنیم
  تمام جان و تنم وطنم
  ( V )

 34. حسینعلی از روستای بالاجاده (توابع استان گلستان) گفت:

  از خون جوانان وطن لاله دمیده درودبرمیرحسین وکروبی دو یار ملت ایران .ظلم ظالم جور صیاد آشیانم داده برباد. ای خدا ای فلک ای طبیعت شام تارک مارا سحرکن.خدایا …

 35. حسین عاشق حسین(ع) گفت:

  اللهم عجل لولیک الفرج

  اللهم عجل لولیک الفرج

  اللهم عجل لولیک الفرج

  دعای امروز همه ما…..
  به امید ظهور مهدی موعود و استقرار حکومت عدل و عدالت و پیشرفت

  سبز می مانیم…..

 36. محمد گفت:

  در آستانه ماه حق
  یا حسین میر حسین