سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پیام تصویری میرحسین موسوی به مناسبت عید نوروز...

پیام تصویری میرحسین موسوی به مناسبت عید نوروز

چکیده :دامنه این جنبش آنچنان فرا رفته است که در آن سوی دنیا مردم خود را وابسته به هویت عمیق ایرانی، اسلامی، ایرانی می‌دانند و برای انقلاب و عظمت و پیشرفت کشور زحمت می‌کشند و سعی می‌کنند در سرنوشت کشور و میهن خود مشارکت داشته باشند به ویژه جوانان داخل و خارج از کشور، گروهی که بیشترین قربانی‌ها و خسارت را دادند//سال 89 با مسائل و مشکلاتی روبرو هستیم. بخشی از آن به شکل‌گیری این مطالبات بازمی‌گردد که مطالبات به حقی است و راه عظمت ملت، رستگاری تمامی جناح‌ها و مسیر پیشرفت ملت است و این مطالبات ادامه خواهد یافت و سال جدید سال استقامت بر این مطالبات به حق و قانونی است و ما حق عقب کشیدن و عقب‌گرد در ارتباط با این مطالبات را نداریم و آن را خیانت به ملت و اسلام، خون شهدا...


کلمه:میرحسین موسوی به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز و بهار سبز طبیعت پیامی ویدئویی خطاب به ملت ایران صادر کرد.  مهندس موسوی سال 89 را سال استقامت و پایداری بر مطالبات برحق و قاونی ملت ایران دانسته و تاکید دارد: سال جديد سال استقامت بر اين مطالبات به حق و قانوني است و ما حق عقب كشيدن و عقب‌گرد در ارتباط با اين مطالبات را نداريم و آن را خيانت به ملت و اسلام، خون شهدا مي‌دانيم.ما اين قانون اساسي را در ميان امواج خون شهدا به دست آورديم و نمي‌توانيم آن را راحت از دست بدهيم و همه بايد به آن بازگردند.

پیشاپیش به دلیل آنکه اکثر کاربران اینترنت در ایران از اینترنت کم سرعت استفاده می کنندو کیفیت ویدئو بر اساس توان استفاده ی این عزیزان تنظیم شده است از علاقمندان عذر خواهی می کنیم  و خشنودیم که جنبش سبز ایران با پر و بال شکسته پریدن را هنر خود می داند.

به گزارش کلمه متن کامل این پیام ویدئویی به شرح زیر است:

قافله ی به هم پیوسته ی شهدا

فرا رسیدن موسم سبز بهاری و عید ملی نوروز را به همه ملت تبریک می‌گویم. جا دارد به ویژه از خانواده شهدا و رزمندگانی که برای استقلال کشور دفاع کردند و از خانواده جانبازان و همه کسانی که آسیب دیدند، یاد کنم و شهدا و آسیب‌دیدگان سال ۸۸، چون این قافله به هم پیوسته است و سرنوشت این شهدا را در طول تاریخ کشور به هم پیوسته می‌دانم. اگر امروز ایرانی سرافراز و ملتی آزاد داریم ناشی از این فداکاری‌ها و رنج‌ها است.
شهدا زندگان واقعی هستند. نزد خدا روزی می خورند و در سرنوشت ما تاثیر می گذارند. طبیعی است که مردم خواستار حفظ حرمت این خانواده ها باشند.

تبریک به ایرانیان داخل  و خارج از کشور ایرانیانی با هویت همبسته

جا دارد به اقشار، اقوام، قوميت‌ها، فرهنگ‌ها و جناح‌ها و همه ملت تبريك عرض كنم به ويژه جا دارد امسال از ايرانيان خارج از كشور نيز ياد كنم. ملت ما به هم پيوسته هستند و اين از بركات جنبش سبز است. دامنه اين جنبش آنچنان فرا رفته است كه در آن سوي دنيا مردم خود را وابسته به هويت عميق ايراني، اسلامي، مي‌دانند و براي انقلاب و عظمت و پيشرفت كشور زحمت مي‌كشند و سعي مي‌كنند در سرنوشت كشور و ميهن خود مشاركت داشته باشند به ويژه جوانان داخل و خارج از كشور، گروهي كه بيشترين قرباني‌ها و خسارت را دادند.

در سال جدید یاد و یار خانواده شهدا و آسیب دیدگان باشیم

تا جايي كه من اطلاع دارم نسل سوم و چهارم ايرانيان خارج از كشور درست مثل جوانان داخل ايران، در حال فعاليت هستند و در اين فرصت سال جديد را به همه آنان تبريك مي‌گويم. خانواده‌هاي آسيب‌ديدگان و شهدا در اين باره نقش والايي داشته‌اند و جا دارد ملت عزيز ما در سال جديد، به ويژه در روزهاي اول سال يار اين خانواده‌ها باشند و به طور مناسب، در ديدارها امكان دلگرمي آنان را فراهم آورند.

سالی که بر ما رفت…

سالي كه گذشت براي ملت ما سال ويژه‌اي بود. ملت عزيز ما شاهد شور و هيجان وسيعي به خاطر انتخابات بودند و آنچه زيبا بود محبت مردم به يكديگر و صفوف متحد مردم از همه جناح‌ها بود که دراين سال شاهد بوديم. اين انتخابات مي‌توانست به يك جشنواره بزرگ براي ملت تبديل و سرآغاز حركت جديد در تاريخ كشور شود. اين حركت منجر به حضور گسترده مردم در پاي صندوق‌هاي رأي شد و شما به طور وسيع و بي‌سابقه در اين انتخابات شركت كرديد و عزم خود را براي تغيير، دگرگوني و استقلال كشور و حاكميت عدالت و آزادي نشان داديد. اما پاسخي كه به اين حضور داده شد متأسفانه منجر به اين شد كه در فاصله كوتاهي پس از انتخابات مردم با شعار «رأي من كجاست» و يا «رأي من را پس بده» به خيابان‌ها آمدند. ريشه اين مسئله از روز 22‌خرداد شروع شد. هنوز ساعت 5 نشده بود كه يكي از ستادهاي مهم انتخاباتي بنده مورد حمله قرار گرفت و ساعت 8 شب ستاد مركزي انتخابات اينجانب نيز مورد حمله قرار گرفت و تا فردا صبح چند بار تيتر روزنامه كلمه سبز با حضور نیروهاي امنيتي عوض شد.

پاسخی از سوی حاکمیت که در شان ملت ایران نبود

وضعيتي كه پيش آمد يك ذهنيت را براي مردم در مورد عدم مديريت صحيح و اسلامي انتخابات شكل داد كه ريشه بسياري از اتفاقات در كشور شد. دنباله موضوع، پاسخي بود كه به اعتراضات داده شد كه اين پاسخ در خور عظمت، آزادگي و سرافرازي ملت ما نبود. جنايات كهريزك، مسئله خوابگاه‌هاي دانشجويي، كشتار 30 خرداد و حتي 25 خرداد و حوادث بعدي از جمله روز عاشورا، مورد انتظار مردم كشور ما نبود.

اگر مسئله سياسي بود بايد به شيوه سياسي حل مي‌شد و مردم بايد اقناع مي‌شدند و به مردم توضيح مي‌دادند. اما اينگونه نشد و پاسخ‌ها درخورشان نبود. يكي از به يادماندني‌ترين روزهاي اين جريانات، روز 25 خرداد بود كه ملت به صورت گسترده در اين روز حضور پيدا كردند و آن را به روز تعيين‌كننده‌اي در تاريخ كشور تبديل كردند. آن روز همواره شهادت خواهد داد كه روحيه مردم در روزهاي پس از انتخابات چگونه بود.

مردم چه می خواستند؟

مردم به صورت مسالمت‌آميز در حالي كه شعارهاي ملي و اسلامي مي‌دادند و بدون ايجاد هيچ‌گونه تنش، رأي و نظر خود را اعلام كردند و ما انتظار داشتيم پاسخي درخور اين روحيه لطيف ملت داده شود اما اتفاقات بعدي آن را نشان نداد و ما شاهد برخوردهايي از نوع ديگر بوديم كه مسئله را دشوار كرد.

در 22 خرداد مردم مي‌خواستند با شركت در انتخابات آزاد در سرنوشت خود سهيم باشند و آينده را خود شكل بدهند اما اتفاقاتي كه بعداً افتاد منجر به بيداري در ميان ملت ما شد. ملت اشكالات و انحرافاتي را كشف كردند و مطالبات جديدي با طيفي وسيع شكل گرفت. اين روند از خواسته‌هايي مثل رأي و تعيين تكليف انتخابات آغاز و به مطالبات ديگر رسيد. آنچه جنبش عظيم سبز با تعاملي كه بين افراد شكل داد نتيجه‌گيري كرد كه همه مطالبات در تحقق اهداف قانون اساسي و آن هم بدون تنازل بايد تجلي يابد و اين امر تبديل به شعار گسترده‌اي شد كه اكثريت هم آن را قبول كردند.

نادیده گرفتن بخشی از قانون اساسی بی معنا کردن همه آن است

حقيقت اين است كه اين شعار اهميت فوق‌العاده‌اي براي سرنوشت كشور ما دارد. قانون اساسي يك ميثاق ملي است. بدون آن ما وحدت نداريم بلكه هرج و مرج داريم و دورنماي تاريكي داريم. قانون اساسي مجموعه‌اي به هم پيوسته است و باطل کردن یا تضعیف بخشی از آن به مثابه بي‌معنا ساختن آن است.

قانون اساسي را بايد يكپارچه ديد. زماني كه قانون اساسي تدوين شد، حتي آن كساني كه آن عناصر را تدوين مي‌كردند براي آن كه انسجام قانون آسيب نبيند، مقدمه‌اي براي آن تهيه كردند كه اهميت آن هم زياد است. در تمام اينها اصول به يك مجموعه از ارزش‌ها، خواست‌ها و مطالباتي يكپارچه تأكيد مي‌شود كه نمي‌توانند از هم جدايي بگيرند. اكنون هم مردم كه مشكلات اجرايي، سياسي و انتخاباتي و .. را ديدند راه حل را در اين مي‌بينند كه راه گشودن به آينده درخشان براي ملت بازگشت به قانون اساسي آن هم بدون دخالت دادن سلايق سياسي است.

عقب نشینی از اجرای بی تنازل قانون ؛ خیانت به ایران و اسلام

مطالبه ای که از آن کوتاه نمی آییم…

اگر اصلي از قانون اساسي ايراد هم دارد باز هم راه اصلاح آن معلوم است و بايد با نظر مردم و مطابق سازوكارهاي موجود در قانون اساسي اصلاح شود. اينگونه نيست ما بتوانيم حق داشتن رسانه‌هاي آزاد و يا آزادي‌هاي مطرح در قانون اساسي، يا انتخابات آزاد، غيرگزينشي و رقابتي، عدم تجسس بر احوال مردم و وارسي نامه‌هاي مردم را بنا به مصلحت خود و برخلاف قانون اساسي در كشور جاري كنيم و فكر كنيم مي‌توانيم يك نظام منظم داشته باشيم و مشكلات را حل نماييم.

سال 89 با مسائل و مشكلاتي روبرو هستيم. بخشي از آن به شكل‌گيري اين مطالبات بازمي‌گردد كه مطالبات به حقي است و راه عظمت ملت، رستگاري تمامي جناح‌ها و مسير پيشرفت ملت است و اين مطالبات ادامه خواهد يافت و سال جديد سال استقامت بر اين مطالبات به حق و قانوني است و ما حق عقب كشيدن و عقب‌گرد در ارتباط با اين مطالبات را نداريم و آن را خيانت به ملت و اسلام، خون شهدا مي‌دانيم.  ما اين قانون اساسي را در ميان امواج خون شهدا به دست آورديم و نمي‌توانيم آن را راحت از دست بدهيم و همه بايد به آن بازگردند.

با همه مشکلات کاش نظام اجرایی کار آمد بود

در كنار اين مسئله، مشكلات ديگري نيز وجود دارد كه قبلاً هم بود و امسال تشديد مي‌شود كه اميدوارم اينگونه نشود. دورنماي اقتصادي كشور دورنماي روشني نيست و من از اين مسئله خشنود نيستم. دوست مي‌داشتم كه علي‌رغم تمام مسائل و مشكلات يك كارآمدي را در نظام اجرايي براي حل مشكلات مي‌ديدم ولي آن را نمي‌بينم. پيش‌بيني رشد اقتصادي در سال 89، رشد بسيار كمي است معناي اين روند در كنار كاهش سرمايه‌گذاري، به معناي بيكاري و فقر وسيع است و انبوه قشرهاي مستضعف و لاغر شدن طبقات مياني كه پيش روي ما است. از طرف ديگر به دليل نبود سياست‌هاي روشن، ماجراجويي و بي‌تدبيري وضعيت پيراموني ما، وضعيت خوبي نيست و يك وضعيت تهديدكننده عليه ما شكل گرفته است. ما بدترين حالت را در سياست خارجي و روابط بين‌الملل داريم و به نظر مي‌رسد ساير تحريم‌ها و فشارهاي بيشتري را شاهد باشيم.

جنبش سبز دامنه امواج خود را گسترش دهد

در اين شرايط جا دارد جنبش سبز اول فكر كند كه دامنه امواج خود را به همه اقشار، قوميت‌ها و استان‌ها بكشاند و در عين حال اصل‌ جاودان تكافل اجتماعي–اسلامي را زنده كند. به مردم، همسايگان و محلات بايد با توليد كار، اشتغال و كمك رسيدگي كنيم و انواع راه‌هاي ديگري كه در اين ارتباط پيش روي مردم قرار دارد.

ساده تر زندگی کنیم به همنوعان کمک کنیم مشکلات  مردم را کم کنیم

زندگي‌ها را ساده‌تر كنيم و با كم كردن تشريفات بيشتر به فكر مردم باشيم و بتوانيم مقدار زيادي از مشكلاتي كه تصور مي‌شود مردم با آن روبرو مي‌شوند را كم كنيم. رسيدگي به خانواده شهدا و آسيب‌ديدگان و رفت و آمد با آنها، يقيناً هم موجب رضايت حضرت حق خواهد بود و هم باعث مي‌شود نور اميدي بتابد.

راهی که گریزی از آن نیست…

اراده ملت باید تجلی کند بترسید از پشت کردن به خواست مردم

من اعتقاد دارم راه عظمت ملت ما از اين مسير مي‌گذرد و يقيناً ملت اميدوار است كه اين راه را برود و چاره‌اي نداريم تا اين راه را برويم و انشاء‌الله خداوند ما را به نتيجه قطعي خواهد رساند چرا كه ملت خواسته غيرعادي ندارد. يك انتخابات درستي كه گزينشي نباشد كه عده‌اي درجه دو انتخاب كنند و عده‌اي از روي انتخاب آنها، انتخاب كنند درخور شأن ملت ايران نيست. ملت ايران، ملتي بزرگ، پيشرفته و متمدن است و درست نيست مثل يك ملت غيرمتمدن و نادان با آن برخورد شود و براي او تعيين تكليف كنند. اجازه دهيد افكار و انديشه‌هاي ملت و اراده ملي آنان حضور تجلي يابد و يقيناً اسلامي خواهد بود و نتايجي خواهد داشت و ايران پيشرفته و آباد توأم با عدالت و آزادي را براي ما به ارمغان مي‌آورد.نبايد بترسيم، بايد از پشت كردن به خواسته‌هاي ملت هراس داشته باشيم .

نیایش روح الله از زبان فرزند رو ح الله

اين سخنان را با يك دعا از حضرت امام(ره) پايان مي‌برم كه مناسبتي با وضعيت كنوني ما هم دارد.

حضرت امام(ره):

بارالها، تو خود شهداي ما را در جوار رحمت خود جاي گزين. و معلولان ما را شفا و مفقودان و اسيرانمان را به دامان خانواده‌هايشان بازگردان و به همه ما صبر و توفيق عنايت فرما.

برای دریافت فایل صوتی پیام نوروزی مهندس موسوی می توانید در اینجا کلیک کنید

در راستای پیشنهاد های مردمی برای دریافت نسخه موبایل پیام های نوروزی مهندس موسوی و دکتر زهرا رهنورد تیم فنی کلمه این امکان را ایجاد کرده تا در راستای هر شهروند یک رسانه و کمک به گسترش آگاهی امکان دریافت نسخه موبایل پیام ها فراهم گردد.

برای دریافت نسخه موبایل پیام نوروزی اینجا کلیک کنید.


579 پاسخ به “پیام تصویری میرحسین موسوی به مناسبت عید نوروز”

 1. سال 89 سال «صبر و استقامت» است. «دعای تحویل سال» ما ، نابودی استبداد و دیکتاتوری بود ;)

 2. لیلا گفت:

  با تمام وجود دوست داریم تو یه مرد به تمام معنایی مرسی از مقاومتتون و اینکه پشت مردم رو خالی نکردین من اولش می ترسیدم که محتاط باشین اما شما نشون دادین که هنوز وطن پرست و ملی گرا در سیاسیون ایران وجود دارد ! سالم باشید و سربلند! سال نو شما و تمام شهدا و اسرا و جانبازان جنبش سبز مبارک!

 3. آدوور گفت:

  زنده باد آزادی عدالت و انسانیت! موسوی محبوب دوستت دارم

 4. محمد گفت:

  بسمه تعالی

  با سلام و تبریک سال نو خدمت میرحسین عزیز و خانواده بزرگوارش و همچنین عزیزان زحمتکش سایت کلمه
  درود بر میرحسین عزیز که همچون کوه استوار بر سر مواضع خود و ملت ایستاده است. درود بر میرحسین که با تمامی تهدیدها و فشارها پای عقب نگذاشته و برای احقاق حق مردم در مقابل مستبدان دین فروش چاپلوس ایستاده است. البته در سالیان گذشته و قبل از انقلاب ، این حرکت وظیفه علما و مراجع تقلید بوده است تا آگاهی مردم را نسبت به حقوق خود بالا ببرند و اسلام را به عنوان شاخص به مردم معرفی کنند نه اشخاص را. خداوند حافظ و نگهدار مرید خمینی کبیر میر حسین موسوی باشد انشا اله.

 5. امید گفت:

  با سلام وتبریک سال نو به ملت سبز ایران وتسلیت به خانواده جنبش سبز ایران
  جناب آقای مهندس موسوی شما بدانیدکه این مردم با شما هستند وخواهند بود
  زنده باد آزادی

 6. يك سبز گفت:

  سلام بر آقايان موسوي كروبي و خانم رهنورد
  تا با ماييد به شما افتخار ميكنيم
  نوروزتان سبز

 7. imm0ortal گفت:

  گر می خواهی بت پرست نباشی کافی نیست بت ها را شکسته باشی باید خوی بت پرستی را ترک گفته باشی .
  درود بر میر حسین

 8. دوست گفت:

  ایکاش آقای موسوی روی فرهنگ مرگ بر هیچ کس یه کم کار کنند….

 9. مهدی گفت:

  امیدوارم که سال جدید,سالی سرشار از موفقیت برای جنبش مردمی سبز باشد. در جواب فردی که راجع به نحوه به شهادت رسیدن ندا صحبتی کرده بود, باید گفت: آیا چهار شهید درکهریزک هم به دست خویش شکنجه شده بودند؟ آیا در روز عاشورا مردم خودشان با ماشین خود را له می کردن؟ آیا خودشان به صورتشان شلیک میکردن؟ آیا دانشجویان کوی دانشگاه خودشان را با میله گرد میزدن و در زیر زمین
  وزارت کشور بازداشت میکردن؟ فراموش نکنید که خداوند بر همه امور آگاه است و مکرتان رابه خودتان باز میگرداند.و هیچ مقام او ل و دوم حکومتی نمی تواند شما را نجات دهد.ما بی شماریم v

 10. انصار گفت:

  به نام خدا
  چهره پر امید میر حسین عزیزم به مردم ایران زمین نیرویی مظاعف می دهد تا حق طلبی و حق خواهی را نه فقط برای یاران سبز ما بلکه برای تمام مردم سرزمین خوب ایران نهادینه سازد.
  پاینده و سرفراز باد ایران

 11. حسن- جواب برادر محسن گفت:

  در جواب برادر عزیزم محسن که جواب من (حسن) را داده بود

  1- فیلترینگ برا هر سایتی چه اصلاح طلب و چه اوصولگرا بده اما بدتر اینه که من اصلاح طلب شعار مرگ بر فیلترینگ و آزادی بیان بدم و باز خودم فیلتر کنم پس اگر شما هم درست گفته باشید چیز عجیبی نیست از اونایی باید تعجب کرد که ادعای آزادی بیان میکنند و…
  2- در مورد مرجع تقلیدی که گفتید باید بگم که مرجع تقیلیدی که عدالت و ولایت نداره مرجع تقلید نیست . اگر منظورتون دو مرجع تقلید اصلاح طلبه که باید بگم متاسفم برا کسانی که به این راحتی فریب امثال این افراد رو میخورن . خیلی ها تو این جریانات دیدن تنها راه کسب وجه مجدد برا خودشون حمایت از جنبش سبزه و جنبش سبز هم بزرگترین اشتباه خودش رو کرد و اون هارو پزیرفت و از اونجا بود که کلیدمسیر اشتباه رفتن این جریان سبز به اصطلاح امید بخش و رهایی بخش زده شد و مسیر تغییر کرد .
  3- من به فرد تکیه نکردم اما میگم که اگر آقای موسوی مخالفتی داره با صداقت بیاد و بگه که من با رهبری مخالفم. مگه همین آقای موسوی قبل از انتخابات و در تبلیغات ادعا نکردند که من پیرو ولایت فقیه هستم؟ این پیروی رو کجا باید دید؟
  4- مشکل بعدی این جریان اینه که برای مخالفین خودش شخصیت قایل نیست و همه رو بی فکر میدونه و معتقده که دارای افکار تقلیدی هستن و فقط طرفدارای این جریان هستن که خیلی انسانهای متفکری هستن که اینهم از دیگر اشتباهات بزرگ جریان شماست که تو این کامنت شماهم مرتکب شدی
  5- چرا شما دیوار حاشا رو بیش از حد بلند کردید؟ اگه قراره به دیوار حاشا تکیه شه منم راحت میگم که 25 خردادی نبوده . اینکه نشد حرف تو تجمعی که خودم بودم بگم دروغه؟بابا بخدا به پیر به پیغمبر 9 دی و 22 بهمن دروغ نبود . همین اقای موسوی از 22 بهمن مایه گذاشت و گفت مهندسی بوده و از شهرستانها آوردن سوال من اینجاست که پس راهپیمایی شهرستانها رو که خودم تو دو تا شهرستان رو از نزدیک دیدم باید خلوت تر میشد مگه نه؟
  6- در مورد گزارش 300 صفحه ای آقای موسوی که الان دارم میشنوم با شما هم عقیدم . واقعان زشته که این گزارش رو هم طبق فرمایش شما خودآقای موسوی و کروبی ننوشتن و این گزارش رو هم باید مثل خیلی از بیانیه های دیگر نزدیکان آقای موسوی تکرار میکنم نزدیکان آقای موسوی بنویسن. واقعن جای تاسف داره – در ضمن اگر گزارشی بوده باید تو آرشیو سایت موجود باشه که من چیزی پیدا نکردم اگه شما پیدا کردی برا من بفرستید تا من ببینم نزدیکان آقای موسوی (!)چه نظری داشتن
  7- در مرود برگه رای ها خدا رو شکر که ما خودمون جز عوامل اجرایی بودم و همچین قانون من در اوردی رو ندییدیم در ضمن یه پیشنهاد میکنم – اکصر ماهاد فامیلی داشتیم که سر صندوقی بوده ازش رای یک از صندوقها رو بگیرید و به طور اتفاقی با امار اون صندوق که در سایت وزارت کشور اومده مقایسه کنید من 11 صندوق رو امتحان کردم و تناقضی ندیدم
  8- در ضمن ازتون تقاضا میکنم که شمارتون رو به ایدی من بفرستید تا من بیش از 100 پیام ضد نظام با هر عنوانی که میخاید براتون بفرستم تا ببنید که دروغ بد تر از زنا است و نباید دروغ گفت
  9- فقط در مورد عاشورا باید بگم که من کف ها و سوت هایی رو که گفتم فیلمش رو دارم و اون هم فیلم هایی است که از صدای امریکا و بی بی سی در مظلومیت شما پخش ده
  10- در مورد بیانیه ها باید بهتون بگیم بلا استثنا تمام بیانیه های آقای موسوی رو دارم و باید بهتون بگم که آقای موسوی فقط در یک بیانیه و در حد یک جمله (فقط یک جمله ) از حمایت بیگانگان ابراز نارضایتی کردند که شماره بیانیه الان در خاطرم نیست (چون بیانیه الان همراهم نیست) اگر بیش از 3 مورد یا حتی دو مورد ابراز نارضایتی از این حمایتها دیدید به من هم بگید
  11- در ضمن در مورد تجمعات هم طبق همون قانون قابل اتکا شما یک نفر باید مسئولیت تجمعات رو به عهده بگیره که آقایان میگن به عهده نمیگیرم خب پس باید به آقایان کروبی و موسوی گفت که چرا شما مردم رو به تجمعاتی دعوت میکنید که قابلیت به عهده گرفتن مسئولیت عواقبش رو ندارید
  ممنون جسن
  Hasan.abedini65

 12. احسان گفت:

  رئیس جمهور عزیزم,مهندس موسوی عزیز,سال نو بر شما و خانواده ی محترم مبارک. همچنین مبارک باد بر ارتش میلیونی سبز,جامعه ی اصلاح طلب و ملت شریف ایران.سالی سرشار از شادی و سرور و افتخار و آزادی براتون آرزو می کنم.
  مهندس عزیز یادتون باشه که سبز سزیم ریشه داریم/ما درختی استواریم/سبز سبزیم ریشه داریم/در زمستان هم بهاریم

 13. موسی صدر گفت:

  من به شما افتخار میکنم آقای موسوی خدا حفظتان کند
  یک انتقاد هم داشتم خطاب به سایت مفید کلمه
  تا همین چندوقت پیش به انتقادات به رهبری اجازه ی نمایش داده نمیشد ولی الان انتقادات منطقی به رهبر را میبینیم که به آنها اجازه ی نمایش داده شده است ، خوب این بسیار عالی است اما من فکر میکردم حالا که این مورد مجاز شده انتقاد به سایر افراد حتما مجاز است اما با کمال تعجب وقتی در چند قسمت از آقای رفسنجانی انتقاد کردم و کاملا هم منطقی بودند و تند هم نبودند اجازه ی نمایش پیدا نکردند که این مایه ی تاسف است
  دوستان عزیزم من با کمال دلسوزی میگویم و از ته قلبم:
  بت اگر بد است همیشه بد است فرقی ندارد چه کسی باشد
  من نگرانم بسیار نگران…

 14. صادق گفت:

  تقدیم به ریس جمهور منتخب مردم ایران موسوی
  ای هموطن بیدار شو بیدار شو
  با میرحسین موسوی
  این رهبر سبز نوین
  آشنا شو همراه شو
  راه نجات مردمان از این ستم
  با رای خود آزاد شو آزاد شو
  رای من و تو می کند این کشورم
  ایران من آباد و آزاد و بلند
  با موسوی همراه شو همراه شو
  پرچم به دست کروبی
  این کاوه ایران زمین
  با غیرت و سبز و حزین
  بی باک شو بی باک شو
  ایران ما ویران شده
  جولانگاه گرگان شده
  با جنبش سبز نوین
  با هم سراییم این سرود
  آزاد شو آزاد شو
  ای دشمن مردم ستیز
  ویران مکن فرهنگ و دین
  بیرون رو بیرون رو
  از کشورم بیرون رو بیرون رو

 15. پشیمان گفت:

  من در یکی از ستادهای آقای احمدی نژاد بودم. مدتها با خودم کلنجار رفتم و تحقیق کردم و تصمیم گرفتم حقایق رو از اون چیزی که بین مردم هست به دست بیارم نه اونی که رئیسام مدتهای مدید تو گوشم میخوندن. دیگه نمیگم که در مورد آقای احمدی نژاد چی به من میگفتن ولی همینقدر تو مغزمون فرو کرده بودن که ایشون فرستاده مخصوص امام زمان هستن و موسوی و طرفدارانش همه فرقه دجال هستن. از روز 14 خرداد تا 22 خرداد روزی 400 هزار تومن بهمون پول میدادن. و میگفتن اینا حقوقی هست که آقامون براتون فرستاده. البته اینا رو به ما که اعضای کوچکی بودیم میگفتن. روز انتخابات هم خودشون شناسنامه هامون رو گرفتن و بردن و بعد از یکی دو ساعت برامون آوردن گفتن ما براتون رأی دادیم زحمتتونو کم کردیم که تو شلوغی گیر نکنید. از همون لحظه بود که تو شک افتادم. من واقعا نمیدونم یعنی چی ما به جای شما رأی دادیم. پس قضیه انگشت زدن چیه؟ یه کمی شک کردم اما چون هنوز تحت تأثیر حرفای رؤسا بودم شکم از بین رفت. همه خانوادم به آقای موسوی رأی دادن. فقط من بودم که با همه فرق داشتم .به این دلیل بود که تو دانشگاه امام صادق درس میخوندم. دیگه خودتون بقیش رو بخونید. الآن به شدت از عملکرد احمقانم تو طول روزهای قبل از انتخابات تا این اواخر پشیمونم. کاش زودتر پی به حقایق میبردم و اینقدر گول نمیخوردم. همش فکرشو میکنم که چقدر رؤسامون بهمون خندیدن که تونستن اینقدر راحت فریبمون بدن اعصابم به هم میریزه. آقای موسوی به ولای علی پشیمونم که تا 6 ماه پیش فحشتون میدادم. بدون اینکه از خودم اختیاری داشته باشم. مثل عروسک خیمه شب بازی بودم. میخواستم ازتون حلالیت بطلبم. میخوام سبز باشم مثل شما آقای موسوی.

 16. yashill گفت:

  به یاری مدافعان محیط زیست آذر بایجان بشتابیم
  دوستان بنده پیشنهاد میکنم که روز سیزد بدر سبزها در سرتاسر ایران و جهان به قضیه فاجعه اقلیمی دریاچه ارومیه هم اعتراض کنند ، هیچ حرکت ضد استبداد نمیتونه به این فاجعه زیستی که یک پاش نا بخردی یک حکومت نا شایست و پای دیگرش شرایط اقلیمی هست اعتراض نکند

 17. parsa گفت:

  سال سبز صبر و استقامت بر تمام ايرانيان سبزانديش مبارك باد.
  واي نميدونيد چه لذتي داشت كه تنها لحظه اي پس از سال تحويل كل خانواده پيام نوروزي رييس جمهور منتخب جناب آقاي مهندس ميرحسين موسوي را به نظاره نشست.
  وهمچنان بر لبان ما جاريست ياحسين ميرحسين
  مشهد الرضا

 18. علی گفت:

  سال صبر و استقامت را به همه مردم ایران تبریک می گویم

  تبریک و خسته نباشید برای مرد شجاع و جاودانه ی تاریخ ایران زمین : میر حسین موسوی

  و هشدار برای بدخواهان ش: گیرم برگ را ، درخت را ، جنگل را ، کشتید؛ با رویش سبز جوانه ها چه می کنید

  میرحسین ما پشت ت وایسادیم، جون مون هم می دیم : ما بی شماریم

 19. ... گفت:

  جناب میرحسن تا کی میخوای این مسخره بازی ها رو ادامه بدی؟
  واقعا اون منزلتی که داشتی کجا رفت؟
  اونایی هم که به دنبالت بودن الان کجان؟
  پیروزی از آن جبهه حق است نه جبهه باطل

 20. ناشناس گفت:

  درد خدا بر مرد بزرگ ایران ، میر حسین موسوی که از جان خویش برای مردم مایه گذاشته و زیر بار ظلم نرفت و حاضر نشد که شرف و انسانیت را زیر پا بگذرد. خدا توفیق دهد.

  یا حسین ، میر حسین

 21. سلام خدمت دوستان عزیز و شهدای مخلص راه حق و حقیقت.
  اومدیم دو سه تا کامنت دیدیم که کمی تا قسمتی با عقاید ما متفاوت بود گفتیم روشنگری کنیم بلکه ثوابی ببریم و خدا رو خشنود کنیم. در ابتدا خدمت این “دوستدار انقلاب اسلامی” عرض کنم که خودت میدانی و ما هم میدانیم این ادبیاتی که شما به کار برده ای ادبیات یک جنبش سبزی نیست و ادبیات به کار رفته در کامنت شما شباهت قریبی به ادبیات رسانه های سیاه کشورمان دارد و در ضمن شک دارم که شما به میرحسین رأی داده باشی، برای اینکه من جایی ندیدم و شاهد نبودم که نیروهای جنبش سبز طی این چند ماه در ایده های بنیادی و مدیریت اقای موسوی به اختلاف و چند دستگی رسیده باشند. اینکه عده ای بخواهند خود را جنبش سبزی معرفی کنند و بعد بگونه ای بر میرحسین بتازند که گویی نیروهای جنبش سبز دچار ریزشی گشته اند که خودشان بر ریشه خودشان میزنند سیاه بازی ایست نخ نما، امام در مورد اینکه دلتان به حال خون هزاران هزار شهید سوخته بهتر است نگاهی به برخورد همقطارانتان با خانواده شهدا از جمله شهید همت و شهید باکری و شهید بهشتی بیافکنید تا ببینید آنکس که کمر به دشمنی با شهدا بسته کیست. اما در مورد برداشت شخصیتان از سوءمدیریت اقای موسوی سخت در اشتباهید. کارنامه درخشان اقای موسوی در زمان جنگ و سختی این کشور نشان از مدیریت بالای ایشان در سطوح بالای اجرایی کشور دارد و مطمئنا اینگونه انگها به ایشان نمیچسبد. کاش به جای نتیجه گیری از روی خیالات واهی، به نتیجه گیری از کارنامه بپردازید. در مورد تشویق و تمجید و حمایت کشورهای غربی و صهیونیستها از جنبش سبز باید بگویم هیچگونه حمایتی در کار نیست، خوشبختانه جنبش سبز از هرگونه حمایتی از طرف کشورهای غربی محروم است. اصلا ما آمده ایم که کشور را از زیر سلطه کمونیستهای شرقی نجات دهیم، چگونه با ایده های نجات بخشمان راضی به سلطه کشورهای غربی بر کشور باشیم. ولی در مورد تشویق و تمجید با شما هم عقیده هستم. تمامی کشورها و تمامی ملتهای جهان از شرق و غربی و کمونیست و امپریالیست و صهیونیست آزادگی و جوانمردی ایرانیان را در این چند ماه اخیر در عدم بکار گیری اسلحه و تنها با استفاده از حق بیان ستوده اند، در شگفتم که چرا از ستایش جوانمردی و ازادگی و ازادیخواهی شکایت میکنید. غربیها نیز در خیلی زمینه ها پیشرفت ایرانیان را ستوده اند این پیشرفت نیز مانند سایر پیشرفتهای ما ایرانیان ستودنی است، پیشرفتهای قبلی در زمینه های علمی و ورزشی و … بوده ولی این یکی در زمینه فعالیتهای مدنی و اجتماعی بوده. برادر عزیز چرا فکر میکنی میرحسین را از دست داده اید؟ آیا شما از اینکه نخست وزیر موفقتان، سالها دستش از مسائل کلان اجرایی کوتاه باشد فکر کرده بودید او را دارید؟ اتفاقا این بیست سال موسوی را نداشتیم. اکنون است که او را داریم. پس باید خوشحال باشیم.
  نکته خیلی جالب این دوست “دولت دوستمان” که در جامه سبز اقدام به کامنت گذاری کرده اعتراف به وضع نابسامان اقتصادی کشور است که این سه شکست بزرگ برای همفکران دولت است؛
  اول آنکه اعتراف دارند وضع اقتصاد کشور به فلاکت افتاده
  دوم انکه میدانند سخنشان اعتباری ندارد و برای آنکه آن را معتبر کنند باید ردای سبز بپوشند
  سوم انکه انقدر این ادبیات (توأم با توهین) تکراری و تابلو گشته که در پشت هر نقابی باز قابل شناسایی است.
  اما در اخر من نیز جملات شما را تماما تکرار میکنم
  بنده از اینکه جوهره اقای موسوی در سخت ترین زمانها بر مردم ایران شناسانده شد خوشحالم و خداوند تبارک و تعالی را سپاسگزارم، اصلا خمیرمایه اقای موسوی برای مدیریت در زمان سختی شکل گرفته چه دوران جنگ و چه اکنون و البته اجازه دهید اضافه کنم که به رأی خود و به حمایت خود از ایشان میبالم.

 22. ناشناس گفت:

  با سلام
  میدانم که برای پیشنهاد راجع به مراسم سیزدهم کمی دیر است

  به نظر من اگر هر خانواده سبز ایرانی هنگام انداختن زیر انداز روبان سبزی را به تکه چوب یا شاخه ای گره بزند و مانند پرچمی کنار زیراندازش در خاک فرو کند و حتی هنگام بازگشت این نمادها را بر ندارد، بسیار صحنه زیبایی چه در روز سیزدهم چه در روزهای آینده پدید خواهد آورد.
  به امید پیروزی

 23. باز خدا رو شکر این حسن اقا در جامه ما سبزپوشان نرفته و حرفش رو با همان ادبیات شناخته شده بیان میکند،بند به بند نظراتتان را پاسخ میدهم و از خداوند خواستار یاری در امر سازندگی افکار مخالفانمان را داری.
  1ـ شما بیایید و توهین کنید و فیلتر شود که بد نیست خیلی هم خوب است خود ما جنبش سبزی ها که به فیلترینگ سایتهای مبتذل خرده نمیگیریم که، آن فیلتر هم خیلی خوب است، آنچه که ما آنرا مردود میدانیم فیلترینگ علیه سخن ازاد و سازنده است. خود شما که هم اکنون در این سایت نظری گذاشته اید باید بدانید که نظرتان از طرف حکومت فیلتر شده، ایده ما مبارزه با “فیلترینگ علیه بیان مخالف و معترض” است. نه علیه سایت و سخن مبتذل و هتاکانه.
  2ـ حرف از عدالت زدید که واقعا دست رو اصل مهمی گذاشتید. آنچه که علی را اسطوره و الگوی انسانیت کرده جدای از همه ویژگیهای اخلاقیش، عدالت او در زمان حکومت اوست، علی را میستایند به خاطر انکه ردای حکومت او را فریب نداد، علی عدالت را اجرا کرد، شما مرجع تقلیدی که عدالت و ولایت نداره را مرجع تقلید نمیدانید. هیچکس نمیداند، مگر میشود کسی از عدالت بویی نبرده باشد راهنمای مردم شود؟ مگر میشود کسی که مردم را گول میزند از جانب خدا منصوب شده باشد؟ احسنت به شما که قبول دارید اگر کسی عادل نباشد لیاقت راهنمایی مردم را ندارد.
  3ـ باید تبریک بگم به شما اگر واقعا به فرد تکیه ندارید، یه سوالی برای من پیش آمده و آن هم این است که طی این چندین سده که نظریه ولایت فقط نبود و مسلما وقتی چیزی نباشد کسی به آن اعتقاد ندارد، مردمی که در این هزار سال غیبت حضرت مهدی (عج) به ایده “ولایت فقیه” اعتقادی نداشته اند، چه جایگاهی نزد خدا دارند؟ برادر عزیز اصول دین پنج تاست و نه بیشتر. ائمه دوازده تن هستند و نه بیشتر، معصومین چهارده نفرند و نه بیشتر. طبیعی است اگر چیزی در دایره اصول دین و فروع دین نباشد، شاید زمانی در اوج باشد و طرفدارانی برای خود داشته باشد و زمانی دیگر که سقوط کرد طرفدارانش را از دست بدهد. فقط اصول و فروع دین هستند که دچار کاستی نمیگردند.
  4ـ در مورد بند چهارم شما چیزی نمیگویم چون همه چیز کاملاً مشخص و عیان است.
  5ـ خود شما میدانید که تجمع نه دی و 22 بهمن (…) ولی تجمع 25 خرداد کاملا خودجوش بود، بدون حتی یک لیوان اب خنک در آن گرمای سوزان، بدون یک اتوبوس واحد که حتی مردم را در این مسیر حرکت دهد. من بسیجیهای شهرستانی را نمیدانم و نظر نمیدهم ولی در هر دو راهپیمایی 25 خرداد و 22 بهمن بوده ام و دیدم که چه تفاوتهای فاحشی با یکدیگر داشتند و تازه از اینها مهمتر آنکه راهپیمایی مردمی 25 خرداد بافت یکپارچه جنبش سبز بود ولی تجمع 22 بهمن با اشتباه نیروهای جنبش سبز تبدیل به راهپیمایی شد، بروید خدا را شکر کنید.
  6ـ عزیز دل برادر ، اگر قرار باشد اقای موسوی همه چیز را خودش بنویسد، همه نظارت را خودش انجام دهد و همه کارها را خودش به عهده بگیرد پس ستاد انتخاباتی به چه درد میخورد؟ شما چون سالهاست با سیاست تکروی خو گرفته اید گویی با کلمه تیم ورک بیگانه اید.
  7ـ ما هم امیدوار بودیم تقلبی نشه، ولی متاسفانه مستنداتی که ما خود به دست اوردیم با مستنداتی که شما خواستید وآنها در اختیارتان گذاشتند تفاوت ماهوی دارد.
  8ـ من هم با شما همعقیده هستم، دروغ بدتر از زناست و نباید دروغ گفت، و اگر این دروغ از تریبون نماز جمعه گفته شود یعنی چه؟ خدایی ناکرده اگر در آینده تقلبی در انتخابات شود (گیریم تا حالا نبوده) و یکی بیاید و از تریبون نماز جمعه تقلب را نفی کند نظرت در مورد این کذاب چیست؟
  9ـ اگر لطف کنی ادرس این کف و سوتها را بده ما هم ببینیم خوشحال میشویم. با تشکر
  10ـ شما اگر سندی دارید مبنی بر رضایت اقای موسوی از جلب حمایت بیگانگان آن را رو کنید، همان یک ابراز نارضایتی از حمایت بیگانگان کفایت میکند.
  11ـ در مورد به عهده گرفتن امنیت تجمعات کاملا حق با اقای موسوی و کروبی است، ملت مالیات میدهند که پلیس حافظ جان و مالشان باشد، آنهم با ایجاد نظم و ارامش نه ایجاد فضای امنیتی. قرار باشد مالیات بدهیم و با مالیاتمان پلیس از زیر مسئولیت شانه خالی کند و یا هرکاری دلش خواست بکند به بهانه ایجاد امنیت که ما راضی به پرداخت این مالیات نیستیم. حاضرم قول بدهم اگر گروهکهای اخلالگر شناخته شده اقدام به برهم زدن تجمعات و راهپیمایی جنبش سبز نکند، راهپیمایی ما نیازی به پلیس ندارد. خود اقای موسوی و کروبی میدانند که حیله آنهایی که از ایجاد فضای ارامش و نظم شانه خالی میکنند چیست.

 24. مسلمان گفت:

  مملکت اسلامیمان را با این آشوب ها و دنباله روی از استکبار و ایادی آنها تخریب نکنید. منطقی فکر کرده و احساساتی عمل نکنید. شهامت آن را داشته باشید که به اشتباهاتتان اعتراف کنید، باشد که مورد بخشش مردم مسلمان و ستمدیده ایران قرار گیرید در غیر اینصورت سرخورده و بی آبرو خواهید شد. شاید فردا دیر باشد.

 25. بهنام(در جواب هم وطنم حسن) گفت:

  سلام من قبلا نظر دادم اما از اونجا که وظیفه اصلی ما نقد در شرایط عادلانه و گسترش آگا هی هاست این کامنتا میذارم
  در جواب به هم وطنم (هم وطنم) حسن با هر نوع عقیده ای:
  از ادبیاتتون معلومه که به حرفاتون اعتقاد دارین و خدایی نکرده از اون بادمجون دور قاب چی ها نیستین که تو حاکمیتن و فقط بنده پولن وبه خاطر پول و مقام و ترس از اینکه موقعیتشونا از دست بدند به راحتی ادم میکشند و تو خلوت خود به حرفا یی که میزنند ذره ای ایمان و عقیده ندارن و بازم متاسفانه با شما هم عقیده اند که اگه این جور بودین(که انشالا نیستین)صحبت کردن باهاتون بی فایدس.
  سعی نکنین وجود این آدما را انکار کنین که هستند و ملت خودش اینارا میبینه و اکثدر طرفداران حاکمیت فعلی از ین دسته اند.
  طبق گفته حضرت علی حب الشی یعمی و یصم
  اگر در دیده مجنون نشینی به غیر از خوبی لیلی نبینی
  شما نسبت به رهبری تعصب دارین و به نظر ما این تعصب بیجا باعث میشه که آگاهانه یا ناآگاهانه چشمتونا به روی بعضی حقیقتا ببندین. هم فکرای شما میگن موسوی بیاد بگه اشتباه کرده اولا موسوی از نظر ما هیچ اشتباهی نکرده در قضایای بعد انتخابات اما در عین حال میگیم موسوی هم انسانه و از خطا و اشتباه مصون نیست.اما رهبری 22 ساله که رهبر نظامن تو این22 سال شده ایشون یا اطرافیانش بیان بگن رهبری اشتباه کرده .یعنی تو این 22 سال ایشون بدون خطا بودن؟با عقل شما جور در میاد؟
  اگه جوابتون اینه که ایشون نایب امام زمانه باید بگم امام زمان 4 تا نایب بیشتر نداشتن که اسماشونم معلومه خود امام به آخرینشون توصیه میکن جانشین تعیین نکن وبه مردم بگو هر کسیاز این به بعد ادعا کرد که نایب منه بدون بنده شیطانه.پس بهتون توصیه میکنم این جوری نگین چون فکر نکنم خود رهبرم راضی باشه و اگه قرار بود امام زمان نایب داشته باشه چرا میرفتند تو غیبت کبری؟تو همون غیت صغری میموندند.
  اما بریم سراغ بند بند ایراداتتون:
  1. همین که شما اینجا کامنت میذارین منعکس میشه اما ما اگه بریم تو سایتهای حاکمیت کامنت بذاریم درج نمیشه گویای همه چیز هست.درقضیه فیلترینگ حتی فیلتر کردن سایت نماینده های مجلس(پارلمان نیوز) بر کسی پوشیده نیست و نشون میده حاکمیت تا چه اندازه مخالف آزادی بیانه که حنی حرف نماینده هایی که مردم بهشون رای دادند( و از فیلترینگ نظارت کاملا غیر قانونی و غیر اخلاقی استصوابی شورای ملعون نکهبان که حذف اندیشه هاست و در اسلام به شدت نهی شده)راهم بر نمی تابند.
  2. تا اونجا که بنده یاد دارم شرایط مرجع تقلید 12 تا بود که هیچ کدوم از اون 12 هم در مورد ولایت پذیر بودن مرجع تقلید نبوده.امروز هیچ کس در علم فقهی و مرجعیت آیت اله خویی تردیدی نداره اما ایشون مخالف تئوری (تئوری ساخته شده توسط بشر جایز الخطا ) ولایت فقیه بودن….
  3. حرفی که آقای موسوی قبل انتخابات گفتن منظورشون این بود که با اصل ولایت فقیه مشکل ندارن میشه با اصل ولایت فقیه مشکل نداشت اما با شخصش مشکل داشت.البته خود بنده صراحتا میگم که با اصلشم مخالفم.
  4. بنده به شخصه هم شما را صاحب عقیده میدونم هم کاملا به نظرتون احترام میذارم.و خودما متفکر صاحب عقیده نمیدونم بلکه خودما واقع بین میدونم
  5. فرض کینم حق با شما بوده و 9 دی و 22 بهمنیم بوده(البته 22 بهمن اکثرا سبزها همه بودن و تظاهرات مهندسی کاملا اصطلاح شایسته ای بود که مهندس موسوی گفتن)اما انصافا 25 خرداد کسی مردما یک هفته تو صدا و سیما دعوت به راهپیمایی کرد یا خودشون اومدن.به امید نشون دادنشون تو رسانه ضد ملی اومدن یا با ترس و لرز و احتمال مواجه شدن با باطوم و گلوله و شوکر و گاز اشک آور اومدند.شهرستان چون محیط کوچیکه کسی جرات نمیکنه حرف بزنه اما دیوار نویسی ها که الان خیلی خیلی زیادم شده گویای همه چیز هست.انصافا این درسته که شما بیاین تو نماز جمعه بگین از اردوکشی خیابانی دست بردارین بعد خودتون بیاین به هردلیلی طرفداراتونا بکشین بیرون.اینا که شاخ قول شکستن نیست اگه یه روزی تو تلویزیون اعلام کردین اونا که مخالفن بیان بدون هیچ مشکلی تو خیابون و کسی نیومد یا تعدادشون کم بود اون وقت می تونین به خوذتون ببالین که پشتوانه مردمی دارین.البته راه منطقیش یک رفراندوم ملیه با نظارت نیروهای مستقل
  6. در مورد گزارش های 300 صفحه ای همین که شورای نگهبان مستقل عمل نکرد و عمل کردش جانب دارانه بود کاملا میتونه یه انتخاباتا باطل کنه مثل اینکه داور یه بازی حساس فوتبال کاملا واضح بیاد از یک تیم طرفداری کنه اگه در حین بازی هم عامدانه از یک اون تیم طرفداری کنه علاوه بر اینکه داور باید مجازات بشه بازی هم باید مجددا برگزار بشه.نه ایکه جنتی تشویقم بشه .در ضمن من خودم ساعت 4 رفتم و گفتن تعرفه تمام شده و چند جا رفتم همینا گفتن و با بد بختی تونستم رای بدم.بعدا فهمیدم خیلی از حوزه های کشور اینجور بوده پس 53 ملیون تعرفه چاپ شده چی شد؟
  7. میگین چرا موسوی قانونی عمل نکرد؟اولا کدوم قانون؟قانونی که یه آدم میتونه بالاتر از اون حرف بزنه قانون نیست؟بعد مگه رهبر 5 روز به شورای به اصطلاح نگهبان فرصت نداد پس چرا 2 روز بعدش باز اومد تو 29 خرداد دوباره انتخاباتا تایید کرد؟اگه شورای نگهبان میخواست بگه تخلف شده که نمی خواست دیگه بعد نماز جمعه میتونست روی حرف فصل الخطاب حرف بزنه؟کمی واقع بین باشیم.
  من خودم اون گزارش 300 صفحه ای را خوندم همشم منطقی و منطبق بر واقعیته.شما هم حتما بخونیدش. همچنین شیوه ای که حاکمیت در پیش گرفت و سرکوب خونین معترضین جای هیچ شک و تردیدی نمیذاره که تقلب شده چون کوچکترین گامی برای اقناع عمومی بر نداشتن و فقط سیایت ارعاب در پیش گرفتند که هر عقل سلیمی باید بپرسه اگه تقلب نشده پس دلیل این رفتار چیه؟
  8. موسوی بارهابر استقلال جنبش سبز و ملی بودنش تاکید کرده این شیوه ها نخ نما شده که تا کسی صداش در میاد میبندنش به بیگانه.البته اگه منظور اون هم وطنای عزیزن که خارج از کشورند باید بگم که همه اونا هم وطنای ما هستن با هر تفکر و عقیدهای که دارند و ما آرزومونه اونا که به هر دلیلی مجبورن اون جا باشن و دل در گرو وطن و پیشرفتش دارن شرایطی فراهم بشه که بیان در سرزمینشون با آزادی کامل زندگی کنن و خدا قطعا کسانی که به این عزیزا غم غربتا چشوندن نخواهد بخشید
  9. هیچ کجای قانون بر اینکه کسی مسئولیت تجمعا باید بر عهده بگیره ذکر نشده .وظیفه امنیت تجمعات بر عهده نیرو انتظامیه و طبق اصل 27 قانون اساسی تجمعات آزاده مگر مخل مبانی اسلام باشه یعنی حتی علیه ولایت فقیه هم میشه تجمع کرد چون ولایت فقیه جز مبانی اسلام نیست دیگه چه برسه به اینکه جمع بشی بگی رای من کو.البته این اصل ظاهرا فقط در مورد طرفدارای حاکمیته.ملت پول مفت ندارن بدن نیرو انتظامی بخوره که بعد بیاد مردما تو کهریزک زیر شکنجه بکشه.به کوی حمله کنه ظهر عاشورا مردمابا ماشین زیر بگیره
  میدن که اگه یه موقع اعتراضی داشتن ازشون حمایت کنه نه جلوشون وایسه.
  10. البته اگه لباس شخصی ها و بسیجی ها و خود مامورین نیرو انتظامی نباشن که اغتشاش کنن و شیشه خونه و ماشین های مردما بشکنن(طبق شواهد مستند و غیر قابل انکاری که توسط موبایل های مردم گرفته شده) و آتش سوزی را بندازن من خودم تضمین میکنم تو تجمعی که اگه بهش مجوز بدن 10 میلیون فقط تو تهران میان بیرون(حالا شهرستانا بماند) و حاکمیت از همین وحشت داره هیچ اتفاقی نیفته .
  11. آخر سر میخواستم به موضع گیری رسانه ضد ملی در مورد انتخابات عراق با چشم باز و بدون تعصب نگاه کنین چطوره چون یه نامزدش معترضه تو تلویزیون انقدر بزرگ نمایی میکنن و معترضا را نشون میدن اما تو کشور خودمون که 3 تا از 4 تا نامزد اعتراض کردند از حضور پر شور مردم تو 25 خرداد چیزی نگفتن معترضا هم همش بهشون گفتن اغتشاشگر.چون در عراق نامزد دلخاه حاکمیت رای نیورده؟اینم یه دلیل واسه اثبات تقلب.
  12. انتخابات عراق 2 پیام دیگه هم داشت
  1. این که تفکری که الان تو حاکمیت کشور ما هست نه تنها در داخل بین مردم کشور خودمون که در همه جای دنیا حتی مردم(مسلمان )عراق هم جایگاه اکثریت نداره.
  2. باید بریم و بعد از 30 سال از اون انقلاب با شکوه به حال خودمون گریه کنیم که تو عراق که فقط 7 ساله از چنگال دیکتاتوری بیرون اومده حتی سکولار ها هم میتونن کاندید بشن اما در انتخابات ایران عزیزمون شیعه های 12 امامی که به حکومت دینی و اصل ولایت فقیه اعتقاد دارن و فقط از شخص ولی فقیه به خاطر عملکردش ایراد میگیرند حق کاندید شدن ندارند چون بله قربان گو نیستن.عنوان هر دو نظام هم جمهوری اسلامیه اما این کجا و ان کجا؟
  منتظر جواباتون هستم امیدوارم منطقی و بدون تعصب باشه
  ببخشید زیاد حرف زدم

 26. RAHA گفت:

  Ba salam va tabrik sale no
  man fekr mikonam jonbesh sabz anghadar faragir shode ke ba monharef kardan ya dorogh pardazi in
  harekat motevaghef nemishe
  ma ta akhar hastim va dar zemn be nazare hame ham ehteram migozarim

  I hope all Iranian have wonderful time & be happy-I am always thinking about all of you because Iranian people are very kind & one more time HAPPY NEW YEAR to MR.Mosavi and his family and also all Iranian
  even not GREEN

 27. s0gol گفت:

  نوروز بر رییس جمهور عزیزمون و همسر گرامیشون و همینطور تمام سبزهای دنیا مبارک باد.

 28. ناشناس گفت:

  زنده باد آزادي

 29. 1رنگ(1color) گفت:

  درود بر فجر افرینان جنبش سبر خداوند حافظ و نگهدارتان باشد_