سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » حسینیان کلا علاقه خاصی به اعدام دارد...
» مطهری در واکنش به طرح حامیان دولت برای اعدام محارب ظرف 5 روز

حسینیان کلا علاقه خاصی به اعدام دارد

چکیده :آقای حسینیان کلا علاقه خاصی به اعدام دارد.زمانیکه ایشان قاضی بود حکم‌های اعدام بسیاری صادر می‌کرد و این به روحیات ایشان بر می‌گردد.باید دید علت این حوادث چیست؟افرادی که امسال روز عاشورا به خیابان آمدند و اعتراض کردند شاید سال گذشته در دسته‌های عزاداری بودند، چه شده که امسال چنین کاری انجام داده است؟بنده با این طرح مخالف هستم و این طرح را ناشی از روحیات طراحان مخصوصا آقای حسینیان...


کلمه: عضو شاخص فراکسیون اصولگرایان در واکنش به طرح حامیان دولت در مجلس برای اجرای حکم محارب ظرف 5 روز گفت:«این طرح ناشی از روحیات افراطی و تند برخی از طراحان مخصوصا آقای حسینیان است.»

علی مطهری در گفت و گو با«پارلمان‌نیوز»، در خصوص تهیه طرحی با 36 امضا از سوی حامیان دولت برای اجرای حکم محارب ظرف 5 روز و اشاره آنها به حوادث پس از انتخابات در مقدمه طرح، اظهار داشت:«آقای حسینیان کلا علاقه خاصی به اعدام دارد.»

وی در واکنش به خبرنگار که پرسید این صحبت شوخی است؟ اظهار داشت:«جدی می‌گویم.زمانیکه ایشان قاضی بود حکم‌های اعدام بسیاری صادر می‌کرد و این به روحیات ایشان بر می‌گردد.»

فرزند شهید مطهری در پاسخ به این سئوال که آیا هدف از این طرح‌ها و اقدامات افراطی، تند کردن فضا نیست، تصریح کرد:«این حرکات افراطی هیچ نتیجه‌ای ندارد، باید علل را از بین برد.»

وی گفت:«باید دید علت این حوادث چیست؟افرادی که امسال روز عاشورا به خیابان آمدند و اعتراض کردند شاید سال گذشته در دسته‌های عزاداری بودند، چه شده که امسال چنین کاری انجام داده است؟»

مطهری تاکید کرد:« البته کسانیکه دست به تخریب زدند و آسیب رساندن به اموال عمومی را انجام دادند باید مجازات شوند، ولی باید توجه داشته باشیم که سوزاندن ریشه‌های این علل مهمتر از هر چیز دیگر است.»

نماینده تهران خاطر نشان کرد:«بنده با این طرح مخالف هستم و این طرح را ناشی از روحیات طراحان مخصوصا آقای حسینیان می‌دانم.»

نمایندگان حامی دولت با ارائه طرح دوفوریتی، خواستار تقلیل زمان اجرای حکم محارب از بیست روز به پنج روز شدند.

به گزارش «پارلمان‌نیوز»، این نمایندگان طرح دو فوریتی الحاق یک تبصره به ماده 236 آئین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور کیفری را در نامه‌ای به شرح زیر به رئیس مجلس شورای اسلامی تقدیم کردند:

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

احتراما طرح ذیل که به امضاء 36نفر از نمایندگان رسیده است جهت طی مراحل قانونی تقدیم می‌گردد.

مقدمه(دلایل توجیهی):

با توجه به حوادث اخیر(بعد از انتخابات دهم) و ضرورت رسیدگی فوری به اتهامات آشوبگران و مجازات مجرمین و بازدارندگی آن از اهمیت خاصی برخوردار است، طرح دو فوریتی ذیل تقدیم می‌گردد:

طرح الحاق یک تبصره به ماده 236 آئین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور کیفری

ماده واحده-تبصره ذیل به ماده 236 آئین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور کیفری الحاق می‌گردد.

تبصره-در جرائم مربوط به اخلال در نظم عمومی چنانچه متهم محارب شناخته شود، مهلت مذکور بیست روز به پنج روز تقلیل یابد.

امضا کنندگان: احمد بیغش-غضنفرآبادی-روح‌الله حسینیان-اخوان بیطرف-ثروتی-ونایی-بشیری-آلیا-بهمن محمدی-افشاری-سلیمی-رضارحمانی-لطفی-علیزاده-حسین فدایی-حیاتی- حمید رسایی- کوهکن-کوثری-محمد محمدی-ابطحی- هدایت‌خواه- کامران- طاهری- نادران- زارعی- نوروزی- حسنی نائینی- گروسی- سودانی-آقازاده-حسینی دولت‌آبادی-قاضی زاده-بزرگواری-امیری کهنوج-فرهنگی

طراح اصلی این طرح روح‌الله حسینیان است.


24 پاسخ به “حسینیان کلا علاقه خاصی به اعدام دارد”

 1. جهان گفت:

  بله آقای مطهری عزیز،
  فکر می کنم که اگر نقش فعال آقای حسینیان در جریانات موسوم به قتل های زنجیره ای در زمان خود به درستی بررسی می شد و ایشان به نحو قانونی و شایسته مورد بازخواست قرار می گرفت، امروز با چنین شاخ شانه کشیدن ها و چنین اظهار نظراتی از سوی ایشان روبرو نمی شدیم. احساس قلبی من این است که با این عناصر با زبان خوش سخن گفتن خطاست. کسانی که امروز با چوب و چماغ، با چاقو و قمه به دانشگاه ها، مساجد و به بیت امام حمله می کنند و مردم بی دفاع را به خاک و خون می کشند، قانون شکنند، حتی اگر این کار را تحت نام دفاع از نظام انجام دهند. در مقابل این قانون شکنان فقط و فقط باید با زور قانون برخورد کرد.
  من از آن روز وحشت دارم که وقتی این ارازل و اوباش به نام دفاع از نظام به سراغ شما و دیگران آمدند، دیگر کسی برای دفاع از شما نمانده باشد. امیدوارم شما هم که فرزند شایسته این مردمید، کمی دل خود را به آن روز مشغول کنید.

 2. آزادی گفت:

  ای بی خبران ای ره که می روید به گورستان است
  زنده باد جنبش سبز

 3. ناشناس گفت:

  قانون مجازات اسلامی حکم «مفسد فی‌‌الارض»:
  «هر کس که برای ایجاد رعب و هراس و سلب آزادی و امنیت مردم دست به اسلحه ببرد محارب و مفسد فی‌‌الارض می‌باشد.»
  حتی بنا بر مفاد همین ماده، فرماندهان سپاه پاسداران و بسیج، که ضمن سلب آزادی مردم، با هجوم به راهپیمایی مخالفان دولت، دست‌کم٣٨ تن را (تنها در روز عاشورا) کشته و ده‌ها نفر دیگر را زخمی کردند محارب و مفسد فی‌‌الارض می‌باشند

 4. امید گفت:

  سلا م
  آقایان و خانومهای نماینده در مجلس باید توجه داشته باشند که نماینده ملت هستند نه نماینده دولت یا گروه خاصی باید کارهای انجام دهند که تمام ملت ان را قبول داشته باشند نه که قشر زیادی از مردم ان را فبول نداشته باشند و اگر دونبال آن هستند که از این گونه حوادث دیگر رخ ندهد باید درست فکر کنند و باید به کارهای فرا قانونی دولت نیز فکر کنند و اگر نماینده ملت هستند باید کارهی بکنند که موجب ان نشود که حق کسی از بین برود

 5. ناشناس گفت:

  بنام خدا
  من گیج مانده ام – مگر حکومت یزید ، حسین (ع) را بخاطر اعتراض نکشت ونگفت یا بیعت بگیرید یا اور را به قتل برسانید
  اقای موسوی بیعت نکنی سرنوشتت حسینی میشود
  ایا به بهانه توهین به ولی امر حکم اعدام صادر نمیکنند ، ایا اگر کسی در خیابان نعوذ بالله به حضرت علی(ع) دشنام دهد اورا اعدام میکنند ؟ (ککشان هم نمیگزد) . ایا کسی از علی (ع)بالاتر در امر ولایت وجود دارد ؟
  ایا نمیگویند شاه بجای شنیدن اعتراض معترضین آنها را زندا ویا اعدام مینمود پس فرق افراد دولت فعلی با شاه در چیست ؟

 6. ناشناس گفت:

  هدایت خواه که با تقلب به مجلس امده نماینده مردم یاسوج نیست ما از ملت به علت طرح مسایل سخیف از سوی ایشان پوزش می خواهیم. ایشان حسینیان یاسوج و مقلد مصباح است

 7. ایرانی گفت:

  ملت، قصی القلبهایی مانند حسینیان و دیگر افرا دی که مردم را به اعدام تهدید میکنند هیچوقت فراموش نمیکنند. وانگهی مگر اعدام غیر از مرگ است؟ پس کاری که الآن در خیابانها با مردم میکنید چیست؟ غیر از اینکه بدون محاکمه ، با گناه و بی گناه را میکشید؟ ضمنا” کسی که با همه تحدیدها به مرگ، زندان ، و… باز هم به خیابان میاید و حتی چهره اش را نیز نمیپوشاند و برخواسته اش اصرار می ورزد منافق یا آشوبگر نیست.ارازل و اوباش و آشوبگر تا پلیس را ببیند در هفت سوراخ قایم میشوند.این انسانهای آزاده هستند که برای دفا از عدالت و آزادی حاضرند از جان خود نیز بگذرند،همان کاری که حسین (ع) کرد .

 8. ناشناس گفت:

  درود و سلام خدا بر فرزند پاک ایران دکتر مطهری

 9. حسین گفت:

  چه راحت از اعدام میگن.بخدا که تن من لرزید.این آقای حسینان اگر فقط و فقط یک اعدام ناحق انجام داده باشند و بیگناهی رو از حق حیات محروم کرده باشند طبق فرمایش قرآن همه انسانها رو از این حق محروم کردند.به راحتی از اعدام و محارب و فاسق و منافق اونهم در مورد جوانان پاک که ممکنه بر اثر احساسات و تحریکات و خشونتها دچار خطایی بشوند حرف میزنند! پدر با فرزندش اینجوری برخورد نمیکنه.

 10. بدرالسادات قاری اصفهان گفت:

  زنده باد آقای دکتر مطهری

 11. بدرالسادات قاری اصفهان گفت:

  درود بر فرزند خلف استاد شهید

 12. خروشچف جانشین استالین شده بود و حسابی از دوران سیاه او انتقاد کرد و گفت که او بزرگترین آدمکش تاریخ است.
  او گفت: استالین هر روز آدمهای زیادی را کشت، اختناق زیاد بود، زبان‌ها را خاموش کرد، آشنایان را با هم غریبه کرد، پسر از پدرش جاسوسی می کرد. خبرچینی رواج پیدا کرد. اکنون شما ای مردم به هوش باشید.
  کسی از میان جمعیت جوری که دیده نشود با ترس فریاد زد: زمان این وقایع تو کجا بودی؟
  خروشچف هر چه نگاه کرد، نفهمید چه کسی این سوال را پرسیده. پرسید: کی بود؟
  کسی جواب نداد.
  خروشچف گفت: من همانجایی بودم که الان تو هستی

  « تا مرگ استبداد، نهضت ادامه دارد »

 13. سعید گفت:

  الحق که خون پدرت در رگهای شما جریان دارد

 14. ناشناس گفت:

  پیام عاشورا این است در مقابل ظلم جباران بایستید ولو کم باشید

 15. ناشناس گفت:

  خوب اگر ایشان علاقه به اعدام دارند نگران نباشند چون به زودی این حکم در مورد خودشان از سوی مردم اجرا خواهد شد پیشنهاد من این است : آقای حسینیان گران نخرید که ارزان خواهد شد!

  خیاط خودش به کوزه می افتد و چاه کن به چاه

 16. محمود گفت:

  تاریخ معلم انسانهاست. حضرت امیر(ع)
  در تاریخ سه واقعه مهم وجود دارد مبارزه معاویه و حضرت علی(ع)- یزید و امام حسین (ع) – شاه پهلوی و امام خمینی (ره). مقایسه اینها با وضع کنونی جامعه کمک بزرگی به جریان شناسی گروهها میکند.
  امروز در گروه بندیهای سیاسی داخل کشور دو گروه وجو دارد که هر دو سابقه خوب مبارزاتی با رژیم پهلوی و نیز فعالیتهای قابل تقدیر در زمان جنگ دارند. تا این قسمت به وجه مشترک آنها برمیگردد و نمیتوان مقایسه ای ترتیب داد. وجه دیگر که مقایسه را آسان مینماید موارد زیر است که به کرات در مبارزه امام علی و امام حسین و امام خمینی با معاویه و یزید و شاه پهلوی دیده شده است:
  1- کدام گروه دستگاه تبلیغی دارد؟ 2-کدام گروه دستگاه نظامی و امنیتی دارد و از آن استفاده میکند؟ 3- کدام گروه منابع سرشار اقتصادی دارد؟ 4- کدام گروه زندان وحبس دارد؟ 5- کدام گروه دیگری را شنکجه میدهد؟ 6-کدام گروه دیگری را آشوبگر، اوباش و جیره خوار خارجی میداند؟ 7- کدام گروه دیگری را میکشد؟ 8- کدام گروه اجازه حرف زدن به گروه دیگر نمیدهد؟ 9- کدام گروه منسوب به امام خمینی و اهل بیت او هستند که معمار کبیر انقلاب است؟ 10- کدام گروه معترض به وضع موجود است؟ 11-… .
  بیندیشیم و دانسته قدم برداریم و نادانسته به جنگ امام حسین (ع) نرویم یا در پشت یزید به نماز نایستیم.

 17. محمد گفت:

  سبز را اعدام هم کنند زنده است چون درخت آن آبیاری میشود

 18. ناشناس گفت:

  فقط کافیه دست به یکیشون بزنن. خون ما عزیزتر از خون حسین نیست. زنده باد مردو آزادیخواه سبز.

 19. سعید گفت:

  ما از اعدام نمیترسیم:
  “در خانه ات درختی خواهد رویید و درختهایی در شهرت و بسیار درختان در سرزمینت و باد پیغام هر درختی را به درخت دیگر خواهد رسانید و درختها از باد خواهند پرسید در راه که می آمدی سحر را ندیدی؟ “

 20. unknown گفت:

  تالارهای عدالت سبز رنگ اند
  گرگهای قدرت بر در خانه ات کمین کرده اند.
  مشنوی؟چون سایه به دنبالت اند.
  به زودی فرو می نشانی اشتهایشان را
  آنها می بلعند.
  زیر چکش عدالت خرد خواهی شد، به خاطر قدرت
  بهایی را که می پردازی
  عدالت گم شده، مورد تجاوز قرار گرفته، عدالت ناپدید شده است.
  بسی خالی از احساس
  خصومتی نهفته در اعماق
  بسی فریبنده
  نور آنهاست که از درون چشمان تو می تابد
  امید واری که بیابی
  تفتیش عقاید به دنبال توست
  با اشکهای قدرت
  بانوی عدالت مورد تجاوز قرار گرفته
  ترور حقیقت
  نوار چسبهای قرمز، لبانت را می دوزند
  به راستی دیگر حقیقت چیست؟
  نمی توانم بگویم نمی توانم حس کنم.

 21. بهزاد گفت:

  ما بی شماریم

 22. جواد گفت:

  چه تشابه جالبی . اگر داستان پیروز ی لنین را در انقلاب 1917 روسیه را بخوانید حیرت خواهید کرد. ما فکر می کردیم بعدا استالین با کشتن 20 ملیون نفر ناراضی و معترض روس شاهکار کرد. ولی از لنین بزرگوار خبر نداشتیم که گو اینکه بد اعدام نکرد، ولی متاسفانه مرگ سریع اش فرصت نداد تا رکورد بالا تری از استالین بزند. فقط یک کلمه در زبان لنینن بود و ان “”اعدام”” بود.
  تمام اهالی یک روستا یا کارگران کارخانه ها را اعدام می کردند و کسی هم در ده بغلی نمی فهمید چون کسی باقی نمی گذاشت، خوشبختانه اینترنت و موبایل هم نبود که خبر رسانی شود ، و غرب هم عاشق کشت و کشتار داخلی شوروی کمونیستی بود و می گفت بگذار این سگ ها همدیگر را بدرند، وقتی ایده الوژی شان شکست خورد و ملت خر فهم شدندکه کمونیست و استبداد چیست، و ضعف شدند، دیگر این کثافت ایده الوژی کمونیسم جایی در دنیا نخواهد داشت و ما را تهدید نمی کند.

  از سال سوم پیروزی بلشویک ها ، مردم و دهقانان شوروی همه به بر علیه جنایات لنین و ایده الوژی کمونیسم برخاسته بودند و لنین و حکومت چنان کشتاری راه انداخت که اقای حسینیان حسرتش را باید بخورد. و جالب است ، لنین به قدری خودش از مرگ می ترسید که اجازه نمی داد در اطاقش گل بگذارند ، چون می گفت پژمرده می شود و می میرد! و از دور راحت می کشت و لذت سادیسمی می برد.

  این ها بودند قهرمانان جنایات واقعی، کی اقای حسینیان با یکی دو هزار تا اعدام و کشته جدید اضافه به پای ان ها می رسد ؟؟

 23. مجید گفت:

  با سلام خدمت آقای مطهری عزیز
  امیدوارم که بین حامیان دولت شما بتوانند موضوع رو شفاف سازی کنید

 24. ناشناس گفت:

  دیروز به اهل بیت پیغمبر تهمت خارجی بودن و خروج بر خلیفه زده می شد و امروز اهل بیت امام خمینی را خارجی و عمال خارج می نامند و ارزشی به این بزرگواران قایل نیستند.
  عجب تلخ است تکرار تاریخ