سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیت‌الله هاشمی رفسنجانی:غفلت در دستیابی به اهداف سند چشم انداز خسرانی جبران ناپذی...

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی:غفلت در دستیابی به اهداف سند چشم انداز خسرانی جبران ناپذیر است

چکیده :همه دلسوزان نظام به خصوص نخبگان و دانشگاهیان باید تلاش کنند به سوالات و ابهامات ایجاد شده در قشر جوان و دانشجو به گونه‌ای پاسخ دهند که مسیر رشد ، تعالی و اعتماد مردم به نظام بیش از پیش هموار...


کلمه: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تاكید كرد:غفلت در دستیابی به اهداف سند چشم انداز خسرانی جبران ناپذیر برای کشور است.

آیت‌الله اكبر هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از اساتید دانشگاه امیر کبیر، این دانشگاه را یکی از افتخارات علمی کشور و منطقه دانست و گفت: اساتید و دانشجویان دانشگاهها در کنار روحانیت و انقلابیون همواره نقش بسزایی در پیشبرد انقلاب ومبارزه بر علیه رژیم پهلوی داشتند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری دغدغه‌های قشر دانشگاهی، به خصوص اساتید را در برهه حساس کنونی به حق خواند و تصریح کرد : استادان دانشگاه پس از انقلاب صادقانه تلاش نموده‌اند، راههای توسعه علمی ، فنی و صنعتی کشور را هموار کنند و ما به این جهت باید همواره قدردان دانشمندان و اساتید مبرز کشور باشیم.

وی ایران رابه لحاظ موقعیت استراتژیک ، جغرافیایی، تاریخی و فرهنگی دارای استعداد بسیار خوب در منطقه و حتی جهان دانست و گفت: بر طبق سند چشم انداز 20 سال کشور ، بخش تحقیقات و توسعه علمی سهم مهمی را می یابد در برنامه‌ریزی‌ها و سیاستگذاری‌ها به خود اختصاص دهد.

رییس مجلس تشخیص مصلحت نظام غفلت در دستیابی به اهداف سند چشم انداز و سیاست‌های کلی کشور را خسرانی جبران ناپذیر برای کشور ، نظام و انقلاب خواند و گفت: با توجه به استعداد بالای کشور در تمام زمینه‌ها و اهداف حداقلی سند چشم انداز، اگر در سیاست گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها به درست عمل کنیم بسیار زودتر از 1404 به اهداف این سند می‌رسیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش اعتماد میان مردم و مسوولان را سرمایه‌ای اساسی در رسیدن به توسعه و پیشرفت کشور دانست و گفت: همه دلسوزان نظام به خصوص نخبگان و دانشگاهیان باید تلاش کنند به سوالات و ابهامات ایجاد شده در قشر جوان و دانشجو به گونه‌ای پاسخ دهند که مسیر رشد ، تعالی و اعتماد مردم به نظام بیش از پیش هموار گردد.

هاشمی رفسنجانی دانشگاه، اساتید و دانشجویان را صالح‌ترین قشر در طرح کارشناسانه معضلات کشور و نیز امر به معروف و نهی از منکر نسبت به مسوولان نظام خواند و گفت: امیدوارم با گسترش فضای نقد منصفانه و ایجاد زمینه آگاهی بخش در جامعه، فضای کشور به فضای دوستی و همدلی بیشتر تبدیل گردد.

رییس مجلس تشخیص مصلحت نظام در پایان قانون‌گرایی را نیاز کنونی کشور و نظام دانست و تاکید کرد: حرکت در مرز قانون نیاز کنونی کشور و نظام است و همه باید تلاش کنیم از اقدامات فراقانونی و یا خلاف قانون پرهیز کنیم.

در ابتدای این دیدار آقایان دکتر امرالهی رئیس اسبق سازمان انرژی اتمی کشور، دکتر معتمدی وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات، همچنین دکتر افشار و دکتر صدیقی ودکتر سید اصفهانی از دیگر اساتید دانشگاه امیر کبیر به نمایندگی از جمع حاضر به طرح مباحث و سوالات مطرح در جامعه ، به خصوص دغدغه های اساتید دانشگاه امیر کبیر در مواجهه با مسوولین و دانشجویان پرداختند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.