سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

اخبار ویژه جمهوری اسلامی

چکیده :منصور ارضي كساني را كه عوامل اصلي حوادث بعد از انتخابات ميداند تهديد كرد. وي در مراسم دعاي عرفه در حسينيه لباس فروش هاي تهران گفت : درحال حاضر تمركز عوامل حوادث اخير برروي دانشگاه هاست و از آنجا كه عوامل اصلي يعني آن 3 نفر آزاد هستند و كسي كاري به آنها ندارد به فتنه انگيزي هاي خود ادامه مي دهند. وي افزود : درصورت مسامحه مسئولين در برخورد با اين افراد مردم خود به بند م وصيت نامه امام خميني عمل خواهند...


کلمه: اخبار ویژه روزنامه جمهوری اسلامی در روز یکشنبه به شرح زیر است:

-باراك اوباما رئيس جمهور آمريكا روز چهارشنبه عيد قربان را به حجاجي كه درحال انجام مراسم حج در عربستان هستند تبريك گفت . به گزارش خبرگزاري فرانسه از واشنگتن اوباما در بيانيه اي كه كاخ سفيد آن را منتشر كرده است اعلام كرد « مراسم حج و عيد قربان هر دو يادآور ريشه هاي مشترك سه دين بزرگ در جهان است كه از حضرت ابراهيم به جا مانده است . » اوباما همچنين گفت وزارت بهداشت و خدمات انساني آمريكا امسال براي جلوگيري از شيوع آنفلوانزاي نوع آ در خلال برگزاري مراسم حج با وزارت بهداشت عربستان سعودي همكاري مي كند.

-منصور ارضي كساني را كه عوامل اصلي حوادث بعد از انتخابات ميداند تهديد كرد. وي در مراسم دعاي عرفه در حسينيه لباس فروش هاي تهران گفت : درحال حاضر تمركز عوامل حوادث اخير برروي دانشگاه هاست و از آنجا كه عوامل اصلي يعني آن 3 نفر آزاد هستند و كسي كاري به آنها ندارد به فتنه انگيزي هاي خود ادامه مي دهند. وي افزود : درصورت مسامحه مسئولين در برخورد با اين افراد مردم خود به بند م وصيت نامه امام خميني عمل خواهند كرد.

-حسين كروبي گفت دهها بسيجي ساعت يك بامداد پنجشنبه جلوي محل اقامت مهدي كروبي در قم تجمع كرده و شعار مرگ بر ضد ولايت فقيه سردادند. وي  افزود :آقاي كروبي در پي درگذشت آيت الله قاضي نماينده امام در استان به قم سفر كرده بود . سايت خبري حزب اعتماد ملي نوشت : « در ساعت يك بامداد بيش از 60 نفر موتورسوار جلوي درب محل اقامت آقاي كروبي تجمع كرده و شعارهايي نظير مرگ بر منافق مرگ بر ضد ولايت فقيه سر دادند. برپايه اين گزارش تجمع كنندگان با دخالت نيروهاي انتظامي و امنيتي مجبور به ترك محل شدند » .

-همزمان با عيد سعيد قربان در سومين سالگرد اعدام صدام حسين ديكتاتور عراق گروهي از نزديكان وي در حزب بعث با راه اندازي يك شبكه تلويزيوني به نام العربي اقدام به پخش سخنراني ها و زندگي وي كردند. عزت الدوري معاون رئيس جمهوري عراق پيش از اشغال با ارسال پيامي از راه اندازي اين شبكه استقبال كرد و آن را پاسخي به تلاش هاي صورت گرفته براي مخدوش كردن سران حزب بعث دانست . دولت عراق تاكنون هيچ واكنشي نسبت به راه اندازي اين شبكه تلويزيوني از خود نشان نداده است .

-كشتار شيعيان در يمن به تغيير نام خيابان ها منجر شده است . به گزارش جهان درحاليكه خيابان ايران در صنعا به نام ندي سلطان تغيير نام يافته خيابان يمن در تهران همچنان باقي مانده و تنها خيابان فرعي مقابل سفارت يمن در تهران (خيابان اعجازي ) توسط معترضين به نام حسين الحوثي تغيير كرده است . دولت يمن بيمارستان و درمانگاه ايراني هلال احمر در صنعا را نيز تعطيل كرده است .

-انارهاي صادراتي مصر در اندازه هاي متوسط و در بسته بندي هاي نسبتا شيك آغاز شده است . به گزارش تابناك انارهاي وارداتي در ميدان مركزي ميوه و تره بار اهواز به خريداران و فروشندگان عرضه ميوه در استان توزيع مي شود. اين انارها با مارك تجاري « النيل » و نماد فراعنه مصر در كارتن هاي آبي رنگ در استان خوزستان توزيع شده است . اين درحالي است بازار ميوه و تره بار خوزستان از مركبات مصري گلابي چيني و سير چيني انباشته شده است . كيفيت اين انارها حتي از انار درجه سه ايران نيز پايين تر است .


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.