سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » صدور بیش از 50 مورد حكم در حوادث پس از انتخابات...

صدور بیش از 50 مورد حكم در حوادث پس از انتخابات

چکیده :معاون اول قوه قضائیه خبر داد:تاكنون بیش از 50 مورد حكم نسبت به پرونده بازداشت‌شدگان پس از انتخابات صادر شده...


کلمه: معاون اول قوه قضائیه خبر داد:تاكنون بیش از 50 مورد حكم نسبت به پرونده بازداشت‌شدگان  پس از انتخابات صادر شده است.

به گزارش  ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در حاشیه نشست امروز مربوط به حقوق زنان و كودكان در فرآیند عدالت قضایی در پاسخ به این سئوال كه چه اقداماتی برای احقاق حق زنان و كودكان صورت گرفته تاكید كرد: معتقدم كه در نظام اسلامی با وجود فقه غنی، قانون اسلامی و قوانین موضوعه ایران در جایگاه مدعی قرار داد نه متهم به طوری كه امروز كشورهای غربی باید به این سئوال جواب دهند كه چرا حقوق زن را ضایع می‌كنند.

وی با اشاره به اینكه اگر دو عنصر در این زمینه شناخته نشود حق زن نیز شناخته نمی‌‌شود، افزود: باید اصل انسانیت پذیرفته شود به طوری كه زن و مرد در این اصل هیچ تفاوتی ندارند اما عرصه هویت زن نیاز به بررسی و شناسایی دارد.

رئیسی در مورد لایحه حمایت از خانواده خاطر نشان كرد: چنین لایحه و قانونی نسبت به كودكان و زنان الزامی است و باید به صورت جامع و كار كارشناسی در مجلس تصویب شود چرا كه این لایحه می‌تواند در تداوم راه و احقاق حق كمك كند.

*سخنگو به زودی انشاءالله تعیین می‌شود

معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به سئوالی مربوط به آنكه بالاخره تكلیف سخنگوی قوه قضائیه چه شد، گفت: انشاءالله تكلیف آن هر چه زودتر مشخص می‌شود.

* بیش از 50 مورد حكم در حوادث اخیر پس از انتخابات صادر شده است

رئیسی در پاسخ به این سئوال كه مقام معظم رهبری در بیانات خود فرمودند كه زیر سئوال بردن انتخابات جرم بزرگ است و این فرمایش تكلیف را برای قوه قضائیه سخت‌تر می‌كند، گفت: حقیقتا آنهایی كه پس از انتخابات اخیر القاء تقلب، ایجاد نا امنی و تشویش اذهان عمومی كردند، مرتكب جرم بزرگی شده و باید در برابر آنچه كه مرتكب شدند، پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: دستگاه قضایی تاكنون پرونده ناامن‌كنندگان و اغتشاش‌گران را در دست بررسی در دادگاه، دادسرا و دادگاه تجدیدنظر دارد و تاكنون بیش از 50 مورد حكم نسبت به پرونده مربوط به اغتشاش‌گران صادر شده است.

معاون اول قوه قضائيه ادامه داد: تمام رسيدگي‌ها با محوريت قانون اعمال مي‌شود و در رسيدگي به پرونده آنها تاكيد شده كه در پرونده آنها تسريع شده و كارهاي پرونده با سرعت بيشتري پيگيري شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.