سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » برگزاری سيزدهمين کنگره سازمان مجاهدین در 21 آبان...

برگزاری سيزدهمين کنگره سازمان مجاهدین در 21 آبان

چکیده :جلوگیری از برگزاری کنگره نقض قانون به شمار می آید و ما تصور نمی کنیم که ضرورت و یا دلیل موجهی برای جلوگیری از برگزاری کنگره سازمان وجود داشته...


کلمه:پايگاه اطلاع رساني سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي ايران به نقل از سخنگوی آن از برگزاری کنگره این سازمان در روز 21 آبان خبر داد. محسن آرمین در این باره گفت: سیزدهمین کنگره سازمان با شرکت اعضای این سازمان روز پنج شنبه 21 آبان برگزار خواهد شد.

وی درپاسخ به این سئوال که با توجه به شرایط کنونی که اصلاح طلبان در برگزاری اجتماعات خود با مشکل مواجه هستند آیا برگزاری کنگره قطعی است، گفت: مطابق اساسنامه کنگره سازمان باید هر ساله برگزار شود بنابر این ما قانوناً ملزم به برگزاری کنگره هستیم.

این عضو سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ايران افزود: به علت شرایط موجود، برگزاری کنگره را طی دو سه ماه گذشته به امید فراهم شدن شرایط مناسب تر به تأخیر انداخته ایم اما باتوجه به برگزاری کنگره دوازدهم در مرداد سال گذشته، از نظر اساسنامه، قانوناً بیش از این امکان به تعویق انداختن کنگره وجود ندارد.

آرمین افزود: همچنین با توجه به محدودیت های کنونی و نیز شرایط ویژه ای که در آن به سر می بریم، برخلاف سال های گذشته کنگره امسال در محل سازمان و به صورت محدود و ساده برگزار می شود.

سخنگوی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران در باره احتمال جلوگیری از برگزاری کنگره افزود: چنان که گفتم ما در برگزاری کنگره سازمان الزام اساسنامه ای داریم و عدم برگزاری کنگره به معنای تخلف از اساسنامه خواهد بود.

وی تصریح کرد: براساس روال قانونی سازمان طی نامه ای تاریخ برگزاری کنگره را به اطلاع وزارت کشور رسانده است تا در صورت تمايل، نماینده وزارت کشور به عنوان ناظر در کنگره حضور یابد.

عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران گفت: به هرحال جلوگیری از برگزاری کنگره نقض قانون به شمار می آید و ما تصور نمی کنیم که ضرورت و یا دلیل موجهی برای جلوگیری از برگزاری کنگره سازمان وجود داشته باشد.

وی همچنین ضمن اظهار امیدواری نسبت به عدم ممانعت از برگزاری کنگره تأکید کرد: ما هیچ دلیلی برای جلوگیری از برگزاری یک کنگره ساده حزبی که جزو بدیهی ترین حقوق و وظایف تشکل های سياسی محسوب می شود، نمی بینیم و در صورتی که وضعیت کشور به حدی نامتعارف و ویژه باشد که برگزاری کنگره یک تشکل سیاسی از نظر مسئولان امنیتی مغایر با مصالح تلقی شود، کمیسیون ماده 10 احزاب به عنوان مرجع قانونی ناظر بر فعالیت احزاب می تواند رسماً به سازمان اعلام کند که به علت شرایط ویژه عدم برگزاری کنگره از نظر این كميسيون تخلف از اساسنامه محسوب نمی شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.