سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » هاشمي رفسنجاني: نصرت از آن صابران است...

هاشمي رفسنجاني: نصرت از آن صابران است

چکیده :ما بر اساس تعالیم قرآن و ائمه اطهار هیچ گاه نباید در راه احقاق حق و گسترش عدل و دین مایوس شویم، چرا که خداوند نصرت و موفقیت را به صابران وعده داده است. اعضای برگزار کننده همایش بزرگداشت شهید آیت الله قدوسی عصر امروز با آیت الله هاشمی رفسنجانی دیدار کردند. به گزارش مهر،...


ما بر اساس تعالیم قرآن و ائمه اطهار هیچ گاه نباید در راه احقاق حق و
گسترش عدل و دین مایوس شویم، چرا که خداوند نصرت و موفقیت را به صابران
وعده داده است.


اعضای برگزار کننده همایش بزرگداشت شهید آیت الله قدوسی عصر امروز با آیت الله هاشمی رفسنجانی دیدار کردند.

به گزارش مهر، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار با اشاره به سابقه طولانی شهید قدوسی در مبارزه با رژیم طاغوت، ایشان را از نیروهای خوش فکر، با تدبیر و کیاست در این مبارزه خواند و گفت: این شهید بزرگوار پس از پیروزی انقلاب نیز با تدابیر کارگشای خود فتنه های ضد انقلاب را یکی پس از دیگری خنثی کرد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه منافقین وضد انقلاب همواره شهید قدوسی را سد راه توطئه های خود می دانستند، تصریح کرد: اگر چه شهادت شهید قدوسی در آن مقطع حساس ضربه ای سخت بر پیکر انقلاب جوان اسلامی ایران بود، اما دستاوردهای این شهید بزرگوار، دستگاه قضایی کشور را در سالهای پس از انقلاب تا حدود زیادی بیمه کرد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی روش و منش شهید قدوسی و همچنین شهید بهشتی در نظام بخشی به حوزه های علمیه در قبل از انقلاب را بدیع و تاثیرگذار خواند و گفت: مدارس و موسساتی همچون مدرسه شهید حقانی، بنیاد شهید قدوسی که شاگردان و فارغ التحصیلان فهیم و تاثیرگذاری را در خدمت نظام جمهوری اسلامی قرار داد از باقیات و صالحات این دو شهید بزرگوار است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گسترش روح آزادگی، پرسش گری و تحمل مخالف را از خصوصیات برجسته شهید قدوسی خواند و تاکید کرد: اینگونه خصایص و منش ها بود که طلاب و شاگردان بسیاری را اطراف ایشان جمع کرد به گونه ای که بسیاری از همین شاگردان اکنون مسئولیتهای مهمی در نظام دارند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مصائب و مشکلاتی که درطول مبارزات ضد ستم شاهی وپس ازآن بر مبارزانی چون شهید قدوسی و خانواده هایشان وارد شده است، تاکید کرد: ما بر اساس تعالیم قرآن و ائمه اطهار هیچ گاه نباید در راه احقاق حق و گسترش عدل و دین مایوس شویم، چرا که خداوند نصرت و موفقیت را به صابران وعده داده است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری، پیدا کردن راهی برای گسترش وحدت ملی و ایجاد آرامش در جامعه را نیاز حیاتی مقطع کنونی انقلاب و نظام خواند و گفت: در ماجراهای اخیر اطراف قضیه باید به گونه ای رفتار کنند که وحدت ملی را حراست نمایند.

در ابتدای این دیدار سرکار خانم طباطبایی همسر شهید آیت الله قدوسی و همچنین حجت الاسلام یونسی وزیر اسبق اطلاعات و نیز علی اکبریان در خصوص خصایل و مناقب آن شهید بزرگوار اظهاراتی را بیان داشت.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.