سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » هاشمي:در زندان انفرادي، قرآن درب بهشت بود...

هاشمي:در زندان انفرادي، قرآن درب بهشت بود

چکیده :رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام بر لزوم توجه به مفايم قراني تاكيد كرد و گفت: قرآن سند دست‌نخورده‌اي است كه نظيري در دنيا ندارد و كتاب‌هايي همچون تورات، انجيل و زبور و ساير كتاب انبيا به سلامت قرآن نيستند. به گزارش خبرنگار ايلنا آيت الله اكبر هاشمي رفسنجاني كه عصر دیروز در محل مجمع تشخيص...


رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام بر لزوم توجه به مفايم قراني تاكيد كرد و گفت: قرآن سند دست‌نخورده‌اي است كه نظيري در دنيا ندارد و كتاب‌هايي همچون تورات، انجيل و زبور و ساير كتاب انبيا به سلامت قرآن نيستند.

به گزارش خبرنگار ايلنا آيت الله اكبر هاشمي رفسنجاني كه عصر دیروز در محل مجمع تشخيص مصلحت نظام به رسم هر ساله ميزبان قاريان برجسته قرآن بود ضمن خوش آمدگويي به آنها و تمجيد از اجراي برنامه هايي كه وي آنها را برنامه هاي باحالي ناميد كه توسط قاريان قرآن و گروه هاي همخواني اجرا شده بود، ميلاد امام حسن مجتبي(ع) را تبريك گفت و با اشاره به شب هاي قدر گفت: اميدوارم تا در آستان شب‌هاي قدر خودمان را براي بهره‌گيري از سفره با بركت نعمت الهي آماده ساخته و بتوانيم بهره‌هاي لازم را كسب كنيم.

وي با اشاره به سابقه 20 ساله برگزاري مراسم محفل انس با قرآن از سال 68 تاكنون، گفت: بايد ممنون باشم كه اين قبيل برنامه‌ها براي من سازنده است و انشاءالله براي ديگران هم سازنده باشد.
رئيس مجلس خبرگان رهبري با تاكيد بر لزوم انس با قرآن گفت: هيچ چيز بهتر از انس با قرآن نيست و قرآن سند دست‌نخورده‌اي است كه نظيري در دنيا ندارد و كتاب‌هايي همچون تورات، انجيل و زبور و ساير كتاب انبيا به سلامت قرآن نيستند و قرآن كتابي است كه خداوند براي جلوگيري از تحريف آن تضمين داده است.

وي تصريح كرد:‌ آنچه كه اكنون در دست شماست همان كلامتي است كه خداوند از طريق جبرئيل در دل پيامبر نازل كرده و وقتي انسان قرآن مي‌خواند خيالش راحت است كه كلمات خداوند را مي‌بيند و اين نعمت بزرگي است.
هاشمي رفسنجاني قرآن را معجزه خالقه اسلام دانست و اظهار داشت: از لحاظ محتوا قرآن آنقدر غني است كه انسان هرچه دقت و تحقيق كند دريچه‌اي جديد را مي‌بيند و اين نعمت را اگر امت اسلامي قدر مي‌دانستند عظمت كل جهان اسلام در مقابل كفر و الهاد براي فرزندان و نسل جوان هميشه تضمين مي‌كردند.

وي با بيان اينكه بخشي از مردم علاقمند به قرآن هستند ،گفت:صداوسيما نيز روي برنامه‌هاي قرآني خوب سرمايه‌گذاري و تكيه مي‌كند تا آنجا كه ما با مردم سروكار پيدا مي‌كنيم مي‌بينيم كه مردم از قرآن بهره‌ها مي‌برند.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام ادامه داد: به دستور خود قرآن، هر وقت مي‌خواهيد قرآن بخوانيد از شر شيطان به خدا پناه ببريد و بدانيد در نمازها، دعاها، و زيارت‌ها و درست در بزنگاهها شيطان به سراغ انسان مي‌آيد و حضور پيدا مي‌كند تا ذهن انسان را به جاي ديگر ببرد و دستور مكرر قرآن است كه موقع قرآن خواندن به خدا پناه ببريد چرا كه پناه بردن به خدا احساس ويژه‌اي از آرامش به انسان مي‌دهد.

وي با تاكيد بر لزوم آشنايي با مفاهيم قرآني،خطاب به قاريان قرآن گفت: سعي كنيد كه بيشتر با مفاهيم قرآن آشنا شويد، ممكن است كه عربي خوب متوجه نشويد ولي تفسيرها و ترجمه‌هاي خوبي وجود دارد كه بايد تلاش كنيد وقت خود را صرف مطالعه قرآن كنيد اگرچه با صرف وقت خود به مطالعه قرآن بخش كمتري از آن را مي‌خوانيد اما محتواي قرائت را بايد هميشه مدنظر داشت.
هاشمي رفسنجاني تاكيد كرد:‌ بايد بهتر را انتخاب كرد و بهتر آن است كه شما وقتي آيه‌اي را از قرآن مي‌خوانيد متوجه شويد كه خدا چه مي‌خواهد و قرار است چه پرده‌اي از اسرار عالم در انسان باز شود و بدانيد به هر ميزان وقت صرف قرآن كنيد روبه‌ جلو مي‌رويد.
وي يادآور شد:من در تجربه شخصي خودم در طول 60 سالي كه با قرآن سر و كار دارم هيچ سند،كتاب،شعر و فيلمي نتوانست به اندازه قرآن در وجود من اثر بگذارد هر وقت ناراحت و دلتنگم قرآن مي‌خوانم و يا به حافظه‌ام رجوع كرده و برخي آيات را مرور مي‌كنم.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام به دوران زندانش اشاره كرد و گفت: زماني كه در زندان نيز بوديم وقتي در انفرادي كه انسان هيچ‌چيز جز ديوار نمي‌بيند، قرآن در اختيار ما قرار دادند درهاي بهشت به روي ما باز شد و مدام با قرآن ذهن خودم را از زندان بيرون مي‌بردم.
وي با تاكيد بر اينكه بايد به قرآن پناه برد،اظهار داشت:بايد به قرآن پناه ببريد كه از مشكلات زندگي كم مي كند و در زندگي آرامش و راحتي را به ارمغان مي‌آورد و بايد به خدا پناه ببريد تا شيطان نتواند گولتان بزند.
هاشمي رفسنجاني در پايان پمن تاكيد بر استفاده از شب هاي قدر گفت:شب قدر امسال را دريابيد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.