سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتصاب 2400 کارگر کارخانه پروفیل ساوه و نورد لوله صفا...

اعتصاب 2400 کارگر کارخانه پروفیل ساوه و نورد لوله صفا

چکیده :۲۴۰۰ کارگر کارخانه پروفیل ساوه و نورد لوله صفا در اعتراض به شش ماه حقوق معوقه از روز یکشنبه تا کنون در اعتصاب به سر می برند....


۲۴۰۰ کارگر کارخانه پروفیل ساوه و نورد لوله صفا در اعتراض به شش ماه حقوق معوقه از روز یکشنبه تا کنون در اعتصاب به سر می برند.

۱۲۰۰ کارگر کارخانه نورد لوله صفا از صبح روز یکشنبه ۵ آذر در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای شان دست از کار کشیدند و در اقدامی مشابه از شب یکشنبه کارگران شیفت شب کارخانه پروفیل ساوه نیز دست به اعتصاب زدند. این دو کارخانه در شهرستان ساوه متعلق به یک کارفرماست و ۲۴۰۰ کارگر این کارخانه ها شش ماه است دستمزدهای خود را دریافت نکرده اند.

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، حدود ساعت ۱۲ ظهر روز سه شنبه تعدادی از مسئولین فرمانداری، نیروی انتظامی و اداره کار شهرستان ساوه به میان کارگران اعتصابی در کارخانه لوله صفا آمدند و به کارگران اظهار داشتند از آنجا که یکماه از دستمزد معوقه شما به حسابهایتان واریز شده است می باید به اعتصاب پایان دهید و بر سرکارهایتان باز گردید. اما کارگران بطور متحدانه ای اعلام کردند ما نه یکماه بلکه شش ماه دستمزد معوقه داریم و تا دریافت همه دستمزدهای خود بر سرکارهایمان باز نخواهیم گشت.

همچنین کارگران با شروع صحبت مسئولین اداره کار فریاد زدند رستمی [صاحب کارخانه] سیرتان کرده و ماشینهای آنچنانی زیر پایتان انداخته و… و سپس بطور یکپارچه شعار دادند جیره خوار رستمی حیا کن، حیا کن! بنا بر این گزارش کارگران اعتصابی کارخانه نورد لوله صفا روز سه شنبه ضمن بستن درب انبارهای کارخانه برای جلوگیری از خروج کالا، با روشن کردن لاستیک در مقابل درب کارخانه دست به تجمع زدند و مانع ورود و خروج ماشینها به کارخانه شدند.

از سوی دیگر با آغاز اعتصاب توسط کارگران شیف شب کارخانه پروفیل ساوه، کارگران شیفت روز نیز بطور متحدانه ای به این اعتصاب پیوستند و خواهان پرداخت فوری دستمزدهای معوقه خود شدند. با شروع اعتصاب توسط این کارگران کارفرما دستمزد خرداد ماه این کارگران را به حسابشان واریز کرد و تلاش نمود با پرداخت یکماه از شش ماه دستمزد معوقه، آنان را بر سر کارهایشان بازگرداند. اما کارگران بطور یکپارچه ای خواهان پرداخت تمامی دستمزد معوقه خود شده و به اعتصاب ادامه دادند.

بر اساس این گزارش اعتصاب کارگران هر دو کارخانه پروفیل ساوه و نورد لوله صفا همچنان ادامه دارد و کارفرمای این دو کارخانه در اقدامی جدید برای مقابله با اعتصاب کارگران، بعد از ظهر روز سه شنبه به کارگران پروفیل ساوه اعلام کرد کارخانه تعطیل است و از فردا کسی بر سر کارش نیاید کارگران نیز اعلام کرده اند چنانچه فردا از ورودشان به کارخانه ممانعت بعمل آید در مقابل فرمانداری شهرستان ساوه دست به تجمع اعتراضی خواهند زد.

چهار ماه حقوق معوقه و اعمال فشار بر کارگران نورد لوله و پروفیل ساوه‎

اعتصاب کارگران کارخانه نورد لوله صفا در ساوه به ۶ ماه حقوق معوقه

روایت کارگران/ بر کارگران کارخانجات نورد و پروفیل ساوه چه میگذرد؟


  • آق مرتضا

    ای تمدن بی تمدن، اینهم شایعه دشمن است؟

  • پسر ایران

    دوستان
    کارگران شرکت لاستیک سازی پارس اعتصاب کردن و لاستیک آتش زدن