سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ابوالفضل قدیانی باز هم با غیرقانونی خواندن دادگاه، در آن حاضر نشد...
» تشکیل پرونده های جدید همچنان ادامه دارد

ابوالفضل قدیانی باز هم با غیرقانونی خواندن دادگاه، در آن حاضر نشد

چکیده :ابوالفضل قدیانی زندانی سیاسی در جواب مسوولان بند 350 زندان اوین که شامگاه شنبه 11 شهریور ماه به او اطلاع دادند تا روز بعد برای حضور در شعبه 15 دادگاه انقلاب برای ادای توضیحات و محاکمه با موضوع اتهام تبلیغ علیه نظام منتقل می شود، اعلام کرد دادگاه را برابر مواد قانونی اساسی غیر قانونی و برگزار کنندگان را مجرم می داند. ...


ابوافضل قدیانی عضو ارشد سازمان انقلاب اسلامی، پس آنکه اردیبهشت ماه سال جاری به زور و فریب به شعبه 28 دادگاه انقلاب انتقال یافت و در آنجا صلاحیت دادگاه انقلاب و موضوع اتهامات مطروحه را به خود دادگاه و آقای خامنه ای برگرداند، روز یکشنبه دوازدهم شهریور نیز مجددا حاضر به حضور در شعبه 15 دادگاه انقلاب نشد و آن را غیر قانونی خواند.

به گزارش خبرنگار کلمه، ابوالفضل قدیانی زندانی سیاسی در جواب مسوولان بند 350 زندان اوین که شامگاه شنبه 11 شهریور ماه به او اطلاع دادند تا روز بعد برای حضور در شعبه 15 دادگاه انقلاب برای ادای توضیحات و محاکمه با موضوع اتهام تبلیغ علیه نظام منتقل می شود،  اعلام کرد دادگاه را برابر مواد قانونی اساسی غیر قانونی و برگزار کنندگان را مجرم می داند.

این مبارز و زندانی رژیم پهلوی در نامه خود خطاب به قاضی صلواتی نوشت از آنجا که بر خلاف قانون، رسیدگی به جرایم سیاسی بدون حضور هیات منصفه و در دادگاه ناصالح و نامشروع انجام می شود حاضر به شرکت در این دادگاه نخواهد شد.

ابوالفضل قدیانی به دلیل نگارش نامه ای خطاب به مردم ایران که در آن شخص رهبری را بزرگترین مبلغ علیه نظام خوانده که مملکت را با از بین بردن اساس جمهوریت به صورت مطلقه و خودکامه اداره می کند مورد اتهام قرارگرفته است.

در دادگاه قبلی که در شعبه 28 و با حضور اجباری این زندانی سیاسی برگزار شد، قدیانی دادگاه و روند رسیدگی را به محاکمه کشاند و اتهامات متعددی علیه رهبری و نهادهای شاکی (وزارت اطلاعات وشورای عالی امنیت ملی) مطرح کرد، با این وجود دادگاه وی را به تحمل حبس محکوم کرد.

این زندانی سیاسی که از آذرماه 90 به طور غیرقانونی و بدون ابلاغ حکم مجازات در زندان نگهداری می شود، تاکنون به تحمل 5 سال حبس به اتهام تبلیغ علیه نظام محکوم شده است و گشایش پرونده های جدیدش همچنان ادامه دارد.

ابوالفضل قدیانی دچار مشکلات جسمی فراوان است و مطابق نظر کمسیون پزشکی باید دوره درمان و نقاهت خود را خارج از زندان سپری کند، اما مقامات دادستانی به طور غیر قانونی از دادن مرخصی درمانی به وی خودداری می کنند.


 • حسین

  سلام اقای قدیانی عزیز نه تنها دادگاهشان غیر قانونی است اصلا حکومتشان غیر قانونی وغصبی است

 • ناشناس

  دادگاههای فرمایشی غیرقانونی منحل باید گردد. قاضی صلواتی باید در دادگاه عادلانه به دلیل تلاش برای انحراف انقلاب و تشویش اذهان عمومی و صدمه به باورهای دینی مسلمانان ایران محاکمه شود. صلواتی! شرم بر تو و همدستانت. خداوند لعنتت کند!

 • سبز اميد

  درود بر تو اقاى قديانى شجاع كه رو در روى اين ظالمان ايستادى . اين زوركويان غارتكر ارزش جواب دادن هم ندارند

 • ناشناس

  اللهم فک کل رهین .آمین. درود بر شجاع شجاعان ،قدیانی قهرمان. ان الله یدافع عن الذین آمنوا.

 • علی

  قضاوت سخت و عجیبی از رهبری و جمهوری اسلامی در آینده و در تاریخ ثبت خواهد شد.

 • ناشناس

  خوشا به حالش که از دریای شجاعت ابالفضل العباس جرعه ای نوشیده.

 • ناشناس

  درود بر تو مرد شجاع که با جهل و استبداد همیشه در مبارزه بوده ای مانند تو در تاریخ ایران نا مشان جا ودانه و با نام نیک از ان ها یاد خواهد شد خامنه ای و شکنجه گران و قا ضی های مزدور و بی اختیار نامشان به ننگ وسیاهی در تاریخ ایران خواهد امد

 • ناشناس

  شرم دارم در کشوری زندگی می کنم که مانند تو قدیانی عزیز را سر کوب و در بند می کنند

 • ali

  حالا ما فهمیدیم فرق نعلین با چکمه چیه آقای قدیانی مرد بزرگ مرد تاریخ ساز ایران شما با این سن بالای خودت به ما راه مقاومت راه راست قامت بودن رو یاد میدی من از شما یاد گرفتم با یزدیان دست بیعت ندادن یعنی چی قطعا امام حسین آموزگار شما بوده شما ابوالفضل حسین (ع) این زمان ما هستید خدا به شما عزیزان قدرت مقاومت داده به ما ترسوها یاد بدید که نه نعلین بدتر از چکمه است موفق باشی مقاومت مقاوت تا پیروزی نهایی

 • ناشناس

  جنبش سبز نشان داد که تعدادی به معنای واقعی مرد در میان سیاست مداران پیدا میشوند.

 • ناشناس

  یا اباالفضل (ع). قدیانی عزیز شما به موقع پیام بی کفایتی و عدم مشروعیت ولی … و نامهربان و ستمکار را به گوش مردم و جهانیان رسانیدید. ما پیام شما را شنیدیم و بسیار پسندیدیم. امروز مطمئن باشیدمیلیون ها ایرانی با رای و نظر شما موافق شده اند و چهره بسیار خبیث …. را که تجسم معنا داری از معاویه و نیریگ ها و حق کشی های اودارد ، شناخته اند و به آن اعتراف دارند. امروز خانه ای نیست که هرصبح و شام و در میان روز بر این پلید و دولت …. او لعن ونفرین نفرستد. شاید بیش از آنکه بر یزید و قاتلان سرور شهیدان حسین بی علی علیه السلام نفرین می فرستند بر ….. او لعن دارند. چرا که هم اینان کشندگان حسین ع و موانع اجرای راه حسین اند که طالب حق و اصلاح امور امت جدش می بود و ظلم را برنمی تافت و بیعت با ستمگران را دون شان خود می دید.آفرین بر شما که در سلوک بر سنت حسینی گوی سبقت را ربودید و در افشای چهره شیطانی طاغوت این سرزمین با دلالت سنگ تمام گذاشتید.ما به همراه منطق شما همان را می گوییم که شما فرمودید.هرگز نمرد آنکه دلش زنده گشت به عشق.سلام برآزادگان پر صلابت مام میهن.

 • ناشناس

  مسئول تمام مشکلات امروز این سرزمین شخص … است ایشان تا خرخره در عقوبت ظلمهایش گرفتار است و فکر نمی کنم بتواند خود را نجات دهد البته خدا بزرگ است اگر توبه کند ممکن است خداوند ازش بگذرد

 • مرگ بر دیکتاتور

  آوردن لفظ رهبری این فرد اشتباه است
  سوال:آیا خامنه ای مارا رهبری کرده اگر بله بکجا
  وحال که اینجاییم آیا وضع فعلی مناسب است
  رهبری در عرف عوام و خواص به عملی گویند که همراه هدایت باشد نه این که فردی ظاهراً در این منصب یاشد اما تنها کاری که بلد است حرافی و …است همین

 • زندانی سیاسی قدیم

  مبارزه واقعی را بنمایش گذاشتید . ای قهرمان ایران.

 • علیرضا

  این دوستان همانهایی نبودند که موعظه میکردند یهودی در مسیر رفت و آمد پیامبر برسرش خاکستر میریخت و چند روزی که نریخت و پیامبر سراغ گرفت و فهمید کسالت دارد به دیدنش رفت.

 • موسادی نژاد

  نگران اینگونه موارد نباشید . نگران کودتایی باشید که توسط بخشی از سپاه در شرف تکوین است و بیت رهبری را هم از بین خواهد برد.البته این گروه سرشان به نهاد رسواست جمهور یعنی اقای دکطر اهمدی نژاد وصل است . کودتایی خونین در راه است

 • مصطفی

  یک عمر به ریش ” شریر قاضی ” در دستگاه امویان و ” قاضی شارع ” در دستگاه چنگیز خان مغول خندیدیم و فکر کردیم که داستانهایی افراطی برای آن قضات و برای تاریخ ما بوده ، حال میبینیم که در قرن ۲۱ نیز قاضیانی از همان موجودات مانند ” صلواتی ، خراسانی در دستگاه حکام ظالم ما نیز وجود دارد که از این پس تا تاریخ زنده است باید به ریش ( اینها بی ریشه هستند) این قاضی القضات های درباری بخندیم و آیندگان بخندند .

 • ناشناس

  ﺩﺭﻭﺩ ﺑﺮ اﻳﻦ ﻣﺮﺩ ﺑﺰﺭﮒ ﻭﺁﺭﺯﻭﻱ اﻳﺴﺘﺎﺩﮔﻲ ﻫﺮﭼﻪ ﺑﻴﺷﺘﺮ

 • ناشناس

  خدا به تو قدیانی شجاع قوت وقدرت بیشتر وعمری به درازای آفتاب وبه اصلاح طلبان کمی از شجاعت تو در دفاع از مردم مظلوم ایران عطا کند بخصوص به آقای خاتمی که گاهی ما به او امیدی داریم .تو اولین کسی بودی که خامنه ای را مسوول تمام مشکلات ایران دانستی واولین کسی بودی که بیدادگاههای را غیر قانونی ومجریان آن را مجرم واز شرکت در آن خودداری کردی وشجاعانه تر از تمام اینها اولین کسی بودی که آن دفاعیه مستدل در رد ولایت فقیه دادی.خدا را شکر که میلیونها ایرانی دردمند فریاد را شنیدند .به هموطنان عزیز توصیه میکنم دفاعیه او را با توجه به تاریخ انتشارش بخوانند که او را بیشتر بشناسند و بدانند شجاعت او در استدلالش نهفته است .خدا حفظش کند

 • حامد

  درود بر تو و همه ستاره ها ئى كه در اوين وديگر زندانها ى ايران ميدرخشند
  اين متن را
  از طرف تو برا ى كسى مى نويسم كه پا سخى جز حبس برا ى انديشه ها ى ناب و شجاعانه تو ندارد

  هى نقشه بكش
  هى نقش بازى كن
  گيرم تا آخرتابستان هم دوام آوردى
  با پا ئيز پيش رو چه مى كنى؟
  پا ئيز نقاش بز ر گيست
  كه تمام نقش هارا به چا لش ميكشد
  و همه رنگها را با حسى شا عرانه تغيير ميدهد
  و هر بومى را با هزار رنگ ناب و متفاوت در هم مى آويزد
  و منظره اى جذاب و بى بديل بر روى بوم زمين خلق ميكند
  و در مقا بل چشم آدميان قرار ميدهد
  و شاعران را دوباره به وجد مى آورد
  تا از هزاران غزل و ترانه نا سروده كه ره آورد پا ئيز است
  الهام بگيرند
  پا ئيز لطيف ترين منبه حسى شا عران است
  و شاعران وارثان آب و خرد و روشنى اند
  و به همين دليل شا عران از پنجره اى بالا تر از دريچه عقل و خرد
  به جهان بيرونى و درونى خويش مينگرند
  و من يك شا عرام
  و كنون از همين پنجره
  تو را مى بينم
  كه از كوچه بدرود
  كه آخرين كوچه پا ئيز است
  با كوله بارى پر از پليدى و نفرت
  به بيرون رانذه مى شوى٠

  نوشته حامد
  25خرداد 91

 • صدا

  سلام بر مرد عمل قهرمان وطن پرست جنبش سبز برادر عزیزمان قدیانی.اندکی صبر سحر نزدیک است.

 • علي محمودي

  بدبخت بي چاره/ بزرگه اين جنبش هم الان فهميده كه اشتباه كرده و فريب آدم مكاري چون هاشمي رو خورده. آقاي هاشمي مگه بعد از انتخابات دايه ي مهربان تر از مادر نشده بود و همش از شما طرفداري نميكرد؟ اما الان بار ها و بارها در كنار رهبري در جلسات رسمي كشور حاضر ميشه و انگار نه انگار كه حسين موسوي و خيلي هاي ديگه در حبسند. ديگه اصلا به روي خودش هم نمياره. حالا ديديد فريب خورديد. اما چرا موسوي ابراز پشيماني نميكنه؟ جوابش بسيار ساده است: اگر بگه پشيمون شدم كه ديگه نه در بين ملت انقلابي و نه در بين طرفداران سبز جايگاهي نداره. پس بهتره كه دست و پا زدن تو اين باتلاق رو ادامه بده تا اين چند نفري كه دور و ورشن رو از دست نده.
  شروع همه ي اين جريانات با ادعاي تقلب تو انتخابات شروع شد، اما الان جريان سبز فقط از ضعف هاي دولت ميگه. آيا به نظر شما اشتباهات حكومت ،حقانيت جنبش سبز رو اثبات ميكنه؟ خدا وكيلي با كدوم استدلال قبول كردي كه تو انتخابات 88 تقلب شده؟

 • babak

  آقای علی محمودی رو ببینید که چطور به جفنگ گوئی افتاده. این نشان دهنده عصبانیت جریان نظامی- امنیتی از مقاومت زندانیان دلیر و از خود گذشته و رهبران جنبش سبز است. من این را به فال نیک میگیرم چرا که احمقائی مثل اقای محمودی در این عصبانیت مسلمن تصمیماتی رو خواهند گرفت که رسیدن آنها به خط پایان را تسهیل خواهد کرد. به قول دوستان” دیکتاتور به پایان سلام کن”. به امید آن روز خجسته و استقرار دموکراسی راستین. آمین!