سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » شورای هماهنگی راه سبز امید تهدیدهای آمریکا و اسرائیل علیه ایران را محکوم کرد...
» تاسف از پاسخ ندادن حکومت به درخواست دیدار بان‌کی‌مون با رهبران سبز

شورای هماهنگی راه سبز امید تهدیدهای آمریکا و اسرائیل علیه ایران را محکوم کرد

چکیده :سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید در نامه ای به بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد با اشاره به سفر اخیر وی به تهران و دیدار با مقامات رسمی حکومت با تشکر از ابراز نگرانی وی در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران ابراز تاسف کرد که مقامات تهران درخواست بان کی مون برای ملاقات با خاتمی، موسوی، کروبی و نیز خانم دکتر رهنورد رهبران جنبش سبز که در حصر خانگی غیرقانونی بسر می برند را بی پاسخ گذاشته اند....


سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید در نامه ای به بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد با اشاره به سفر اخیر وی به تهران و دیدار با مقامات رسمی حکومت با تشکر از ابراز نگرانی وی در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران ابراز تاسف کرد که مقامات تهران درخواست بان کی مون برای ملاقات با موسوی، کروبی خانم دکتر رهنورد و نیز اقای خاتمی رهبران جنبش سبز که در حصر خانگی غیرقانونی بسر می برند را بی پاسخ گذاشته اند.

رفتار با خاتمی بیانگر وضعیت سیاسی ایران امروز

به گزارش کلمه، اردشیر امیرارجمند در نامه ی خود توجه بان کی مون را به وضعیت بسیار دشوار کنونی آقای خاتمی جلب و تصریح کرده است: معمار ایده و ابتکار گفتگوی تمدنها که همواره به پیشبرد گفتگو و توسعه سیاسی در سطح ملی و تنش زدائی و همزیستی مسالمت آمیز در سطوح منطقه و بین المللی متعهد بوده است با محدودیتهای فزاینده ای حتی برای صرف ابراز عقیده در سرزمین مادری خود مواجه است.

به گفته ی وی، سیدمحمد خاتمی، رییس جمهور پیشین کشورمان علیرغم عضویت در اتحاد برای تمدنها، از سفر او برای شرکت در جلسات و مجامع در خارج از کشور برای طرح و پیشبرد پیشنهاد و ابتکار خود در مورد گفتگوی تمدنها جلوگیری شده است. این رفتار و برخورد به روشنی وضعیت سیاسی ایران کنونی را نشان می دهد.

انتخابات آزاد همچنان مطالبه مردم ایران

اردشیر امیرارجمند در بخشی دیگر از نامه ی خود به دبیرکل سازمان ملل تاکید کرده است که تصریح شما در ملاقات با آقای لاریجانی، رئیس مجلس، مبنی بر اینکه آنها می باید صدای مردم را در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده بشنوند براستی حاوی پیامی روشن و صریح بود همچنان که انتخابات ازاد یکی از اصلی ترین مطالبات مردم ایران است.

محکومیت تهدیدهای امریکا و اسراییل؛ تاکید بر حفظ تمامیت ارضی

سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید در انتها با ابراز نگرانی و محکوم نمودن تهدیدات مکرر نظامی اسرائیل علیه ایران و نیز اظهارات تعجب انگیز و غیر مسئولانه در کنگره ایالات متحده مبنی بر تجزیه آذربایجان از ایران ابراز امیدواری کرده است که دبیرکل سازمان ملل تمامی تدابیر لازم در چارچوب اختیاراتش برای مقابله با اینگونه تهدیدات و هرگونه جنگ افروزی و همچنین تضمین احترام همگان به قواعد و هنجارهای حقوق بین الملل معمول نماید


 • سینا

  خدا رو شکر بالاخره یه حرکت میهن پرستانه از آقایون دیدیم.

 • ناشناس

  سینا جان! این تقصیر ما نیست. دیگه تقصیر خودته که نمی بینی!!!!

 • حسین

  فکر کنم شورای هماهنگی مست کرده بودند یادشون رفته که آمریکا و اسراییل رفیقاشونن نه دشمناشون:))

 • آزادی

  راستش مشخصا کسی دوست نداره که ایران تجزیه بشه ولی با این روندی که حکومت در پیش گرفته اگ حمله ای انجام بشه باید منتظر اتفاقات زیادی بمونیم من مشکل رو از اون طرف نمی بینم از حکومت خودمون می بینم دنیا همیشه بفکر منافع خودش بوده این حکومت اسلامی که برای رآی ملت خودش ارزش قائل نیست آخر سر هم همینی می شه که می بینید …

 • ناشناس

  از الله اكبر ٤شنبه و٥شنبه چه خبر ؟ از جانب كدام مردم صحبت ميكنيد ؟ فكر ميكنيد اين خارجيها وضعيت داخل ايران را نميدانند ؟ آيا واقعاًمعتقديد دبيركل براي ملاقات با موسوي وكروبي تقاضايي داده باشد ؟ يعني دبيركل اخبار ايران را كنترل نميكند و فكر ميكند مردم ايران دلواپس سران جنبش هستند؟ خودتان هم ميدانيد كه واقعيت نداره لطفاًدرج كنيد

 • ناشناس

  حاکمیت و امریکا و اسرائیل.دست در دست همو بموقع بهم نان قرض میدن.ازنظر اقتصادی قیمت نفت را بالا برد تا جیب راستی ها پر تر بشه.وزیر لوای جنگ هم فرصت طلائی است تا جناح راست درست مثل اول انقلاب دستشان برای گشتار باز باشد

 • حسین جعفری

  چای البته وقتی کشوری مملکت ما را تهدید می کند، هر ایران دوستی خونش به جوش آمده و از این گونه تهدید ها ناراحت می شود و حتما باید به این گونه تهدید ها، هم پاسخ داد وهم اعتراض کرد. اما انصاف را از نظر دور نداریم. وقتی رئیس جمهور مملکتی رسما اعلام می کند که ما میخواهیم اسرائیل را از نقشه جغرافیا محو کنیم واین حرف را پس از چند سال مجددا چند روز پیش تکرار می کند، یا رهبر کشور که باصطلاح ادعا می کند عاقل تر از رئیس جمهور است، دست به سخنان تحریک آمیز زده و در روز قدس می گوید اسرائیل یک غده سرطانی که باید از بین برود، تا جایی که این حرف او خشم دبیر کل سازمان ملل را برانگیخته و او درتهران و رو در روی سران کشورما به این حرف رسما اعتراض می کند، انتظار دارید که اسرائیل یا ساکت نشسته ویا از این گونه اظهار نظر ها ابراز شادمانی کند؟ طبیعی است که آنها هم حتما دست به عمل متقابل زده و از این گونه شعارها خواهند داد که گفته اند پاسخ “های”، البته “هوی” است. همین کارها و همین شعارهای بیهوده سبب شد که صدام دیوانه تحریک شده دست به جنگی بزند که هشت سال جوانان ما را ضحاک وار، طعمه خود ساخت و بخش عمده ای از ثروت ما را بلعید. از قرار آن تجربه وحشتناک کافی نبود که اکنون اینها به فکر جنگ با اسرائیل و آمریکا و کشورهای منطقه خلیج فارس افتاده اند. آیا هرگز فکر کرده اید وقتی اعراب حاضرند با همین اسرائیل به قول جمهوری اسلامی غاصب و صهیونیستی آشتی کرده و کنار آیند و یکدیگر را به رسمیت شناخته در کنار هم زندگی کنند، یا وقتی بسیاری از کشورهای اسلامی غیرعرب(غیر از مصر)اسرائیل را به رسمیت شناخته و با آن کشور روابط کامل سیاسی دارند، برای چه ما که حتی عرب هم نیستیم باید کاسه داغ تر از آش شده وصرفا به بهانه مسلمان بودن، تا حد نابودی و محو اسرائیل هم پیش برویم؟ به اعتقاد من اسرائیل متحد طبیعی ماست و ما باید با این کشور روابط سیاسی برقرار کنیم و بدون توجه به اختلافات اعراب و اسرائیل روابط دوستانه خود را هم با اسرائیل و هم کشورهای عربی ادامه دهیم و اصلا خود را دخیل در اختلافات آنان نکنیم. به نفع منافع ملی ماست که بیهوده انرژی و ثروت خود را در دشمنی با اسرائیل به هدر ندهیم. ما از دوستی اسراییل بیش از دشمنی با آن کشور بهره مند خواهیم شد. با همین اعراب که تاکنون هم در زمان رژیم پیشین و هم این رژیم، این اندازه سنگ آنان را به سینه کوفته ایم، هروقت پای منافع دیگر کشورهای عربی دربین بوده، بقیه کشورهای عربی بدون توجه به حقوق قانونی ما، حقانیت ما، جانب کشور عربی مورد اختلاف را گرفته اند. خوزستان را عربی و بخشی از سرزمین اعراب دانسته اند، خلیج فارس ما را عربی نام نهاده اند. مالکیت سه جزیزه را عربی دانسته اند. این ها چگونه کشورهای دوست و برادر و همکیش و هم دین هستند که وقتی پای منافع اعراب مطرح است فورا ما را دشمن خود دانسته و با ایران برآن اساس رفتار می کنند؟ ما نیز باید در رابطه با اسرائیل صرفا به فکر منافع ملی خود باشیم. از همین روی اولین اقدام یک حکومت ملی آنست که رابطه سیاسی با اسرائیل برقرار کرده و با کشورهای عربی نیز رابطه دوستانه و حسنه داشته باشد. ما از بقیه کشورهای مسلمان نبایستی دو آتشه تر بوده و دو آتشه تر عمل کنیم. .

 • احسان

  چه عجب!!

 • میرزا

  پس اصل نامه چی شد؟ ناسلامتی کلمه نزدیکترین سایت به میرحسین و شوراست و توقع داریم که نامه امیرارجمند رو به شکل کامل نشر دهد
  با تشکر از زحمات شما

 • ناشناس

  درود بر اپوزیسیون ملی و مستقل ایران. شما ادامه دهندگان راه طالقانی ها، منتظری ها و سحابی ها هستید

 • ناشناس

  درسوريه و ايران بايد از مردم در بندحمايت کنند .
  کاريکه در مصر کردند.
  نگذارند کار بجنگ داخلي و يا خارجي کشد…
  .

 • ناشناس

  برادر اوباما ، مشاورت نمک گير شده اند؟
  تا ايران به سوريه تبديل نشده، حمايت از اينها را دست بکش تا مردم بتوانند حکومت دموکراسي و قانون و گفتگو را بر ايران حاکم کنند.

 • ناشناس

  پیام محرمانه آمریکا به ایران: شما پایگاه های ما را نزنید ، ما هم از حمله اسرائیل حمایت نمی کنیم!
  نصرالله:”پاسخ ایران به هرگونه تجاوزاسراییل،پایگاههای آمریكا رانیز دربرمی‌گیرد”
  شرم بر مماشات با لولوی خود ساخته تا رکورد فروش اسلحه آمريکا شکسته شود.
  بيخيال مردم سوريه و ايران !

 • ناشناس

  عضو کمیسیون امنیت ملی: تدارک زیادی دیده شد تا بان کی مون با سران فتنه دیدار نکند!

 • omid

  سینا !!!!! باز کن چشماتو تا وطن پرست واقعی رو ببینی.وطن پرست واقعی ما هستیم.
  شما که لبنان . فلسطین و سوریه رو میپرستید !!!! اما ما یکتا پرستیم!

 • ناشناس

  آقا سینای محترم اگر شما وطن پرستین جلوی پول هایی که داره خرج بشار اسد و خر حسن نصرا.. میشه را بگیر

 • ناشناس

  آقای خاتمی بخاطر مصالح نظام نمی تواند یا نمی خواهد بگوید که من ممنوع الخروج شده ام. نمونه بارز آن ایشان نتوانستند در اجلاس داووس شرکت کنند.

 • ناشناس

  سینا جان! بچه های ماهارو عصبانی نکن. بچه های ما اهل جنگ نیستن ولی دفاع رو خوب بلدند. آره پسر جون!

 • ناشناس

  یکی از بهترین راهکارهای مقابله با حضور منطقه ای آمریکا بخصوص خلیج فارس ، در پیش گرفتن سیاست تنش زدائی با همسایگان و اعتماد سازی و ایجاد پیمانهای منطقه ای است . هر قدر ایران از تعرض بیگانگان محفوظ بماند روند دموکراسی خواهی مردم نیز تقویت خواهد شد . در دنیای امروز دشمن و دوست بودن کشورها بر اساس سیاستهای همان کشور تعریف می شود ، آمریکا و اسرائیل هم از این قاعده مثتثنی نیستند همانطوریکه روسیه و چین نیز منافع خودشان را در منطقه دنبال می کنند ما هستیم که باید توانائی و قدرت مهار هر قدرتی را به نفع کشور داشته باشیم . وقتی احمدی نژاد از دخالت نهادها و لابی های مختلف حاکمیت در سیاست خارجی شکایت دارد باید فاتحه این نگرش را خواند اما مواضع سبزها در قبال نگاه به امنیت و استقلال کشور ستودنی است و باید به صراحت تمام نیز اعلام شود . کشور در شرایط خطیری قرار گرفته و باید توجه داشت که مسیر دموکراسی خواهی مردم ایران با سیاست قدرتهای بزرگ دنیا منجمله آمریکا نیز سازگاری ندارد . نتیجه دموکراتیزه شدن ایران و تاثیر آن بر منطقه منافع دراز مدت قدرتها را برنمی تابد و بریدن سر آنها با پنبه است . اما به همان اندازه مشکلات بین المللی و بخصوص تعرض به ایران پایداری استبداد داخلی و منافع خارجی را تامین خواهد کرد.

 • sasan

  گونه شماها از تغییر نام خلیج فارس به خلیج عرب این قدر خشمگین می شوید ولی هیچ توجهی به تغییر نام و بافت فرهنگی مناطق غیر فارس زبان هیچ اهمیتی نمی دهید . خوب شما هر قدر هم که به نظر خودتان مکار باشید خداوند خوب بلد است چگونه مکرتان را به خودتان باز گرداند و آن چیزی نیست جز تحریک اقوام ایرانی برای تجزیه به دست خودتان با بی حرمتی به آنها و داراییهای فرهنگی و تاریخی آنها.

 • یارامام

  نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران
  آذربایجان سرایرانه وهیچ کس حق تجزیه اذربایجان رونداره اگردشمن کوچکترین تجاوزی به ایران داشته باشه جوابشوقاطعانه میدیم
  شماصدای الله واکبرکوبنده مردم رادربیشترنقاط تهران نشنیدید؟

 • ناشناس

  انتخابات آزاد همچنان مطالبه مردم ایران
  یعنی هنوز با این حوادث و اتفاقات به رهبری داهیانه رهبر اعتقاد داریم؟!

 • حماسه ایرانی

  با تشکر از استدلال خوب آقای جعفری اضافه می کنم که همین اعراب ( حتا فلسطین) که ما سنگ آنها را به سینه میزنیم ما را قرمطی میدانند و رافضی و یهودیان را دارای دینی با کتاب آسمانی. دشمنی اعراب با ما تمامی ندارد به خصوص که حساب خودمان را با دین آنها، با شیعه ی خودمان، جدا کرده ایم. این اعراب علیه ما، در جنگ با صدام، متحد شدند و سیل پول و اسلحه را به سوی او روان کردند ولی علیه اسرايیل هیچگاه به این اتحاد نرسیدند. عرفات آمده بود از خمینی پول بگیرد و میگفت: اکنون که در کنار خلیج ایستاده ام برای نگفتن خلیج فارس. این حرفهای نصراله جنایتکار هم فقط برای این است که افکار جهانی را قانع کند که ایران میتواند با آمریکا به جنگد. این ترفند آمریکاییها در جنگ با صدام هم کارگر افتاد. آمریکایی ها برای پوشاندن جنایتهای خود علیه مردم بی پناه و ارتشی که از نظر توان جنگی صدها برابر ضعیفتر از ارتش آمریکا بود با اخبار دروغین سعی داشتند به مردم دنیا به فهمانند که با ارتشی برابر می جنگند. فقط بعد از جنگ بود که معلوم شد که امریکایی ها ۳۰ هزار سرباز عراقی را فقط در یک تونل زیرزمینی مدفون کرده اند بدون اینکه فرصت جنگ به آنها بدهند. اگر جنگی با اسراییل درگیر شود، امریکا کشور ما را در کمتر از دو روز به ویرانه ای تبدیل می کند، حال عواقب آن مثل تجزیه شدن و مسایل بعدی به کنار. ولی با همه ی این ها حاکمین ایران راه فرار از دست مردم خود را شاید در این جنگ می بینند چون یک جنگ کوتاه مدت می تواند آنها را برای سرکوب مخالفین و بیمه حاکمیت جهل با پول نفت کمک کند

 • میرهادی موسوی

  اقایان وطن پرست سبز
  شما می دانید چه هزینه ای به نظام بعد انتخابات تحمیل کردید؟
  خدایا دوباره چه نقشه ای در سر دارند
  خدایا مارا از امتحان روبه رو سربلند بیرون بیاور

 • با این داستانها سر مردم را کلها نگذارید اگر مماشات و نادانی شما نبود همان سال 88 نسخه این نظام توسط مردم پیچیده میشد

 • فرشید

  اگه حکومت ایران پشتوانه مردمی داشت و تصمیمات مهم کشوری (از جمله غنی‌سازی) رو به رای ملت میگذاشتند، دیگه هیچ دولتی به خودش اجازه نمیداد که اینطور بیشرمانه کشور ما رو مورد تهدید قرار بده.

 • ناشناس

  میرهادی :
  محمد مرسی، رئیس‌جمهور مصر روز چهارشنبه (۵ سپتامبر/۱۵ شهریور) نخستین مرتبه با شرکت در اجلاس وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب یکبار دیگر با قاطعیت تمام از بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه خواست از قدرت کناره‌گیری کند.
  آقای مرسی طی سخنانی خطاب به شخص بشار اسد گفت: «زمان تغییر فرارسیده، زیرا شما خواهی نخواهی بر سریر قدرت نخواهید ماند.»
  رئیس‌جمهور مصر گفت که مردم سوریه تصمیم خود را گرفته‌اند. وی از رهبری سوریه خواست «دست از بازی ‌و شگرد، به تعویق انداختن و وقت‌کشی» بردارد زیرا امری بی‌فایده است.
  آقای مرسی که برای اولین بار در اجلاس اتحادیه عرب در قاهره شرکت می‌کرد افزود: «من به رژیم سوریه می‌گویم که هنوز این فرصت هست که به خونریزی‌‌ها پایان داده شود … ولی نه وقت‌کشی برای گفت‌وگویی برای اصلاحات.»!

 • میرهادی موسوی

  یک جوری از مرسی حساب میبرید انگار خلیفه کل مسلمین هست
  گفت که گفت به ما چه ما کار خودمان را می کنیم مرسی هم کار خودش را
  فقط این رابدان اسد برود وهابیت بر سوریه جاکم می شود انوقت حرم حضرت زینب هم مثل ائمه بقیع تخریب می شود کی می خواهید کمی فکرتان را بکار بگیرید سوریه برود ایران ضعیف می شود ایران ضعیف شود شیعه ضعیف می شود
  چرا شیعه با این همه تجربه تلخ بعد این همه سال عبرت نمی کند خدایا!
  برادر شیعه خودشان راول کرده اند از مرسی که بسم الله را با ابوبکر وعمر شروع می کند حمایت می کنند!

 • ناشناس

  امیر ارجمند و میهن پرستی؟

 • حسین جعفری

  اکثریت مسلمانان جهان را سنی مذهب ها تشکیل میدهند، چه ما شیعیان بخواهیم و چه نخواهیم. ازسوی دیگر ابوبکر، عمر وعثمان از خلفای مورد احترام مسلمانان جهان هستند. حتی در ایران ما نیز تا پیش از حکومت شیعه مذهب صفویه که مردم ایران با سنی ها خصومت نداشتند و اکثریت مردم نیز سنی مذهب بودند، آن خلفا مورد احترام بودند. به کتابهای شاهنامه و مثنوی مولانا مراجعه کنید هم فردوسی و هم مولوی از آنها تمجید کرده اند. همانگونه که در عالم اسلام سنی، به علی نیز به عنوان یکی از خلفای راشدین، احترام فراوان میگذارند. البته مثل شیعیان او را تافته جدا بافته نمیدانند فقط به عنوان خلیفه ای معتبر به وی احترام میگذارند. پس اگر مسلمانی ازابوبکر و عمر تعریف و تمجید کرد یا با بسم الله اسم آنها را آورد ایرادی براو وارد نیست. حتی به اعتقاد من ما شیعیان نیز باید با احترام از آنان یاد کنیم که خصومتی بین ما و سنیان پیش نیاید.
  اما ما از محمد مرسی سپاسگزاریم که درکشور ما که حاکمیت سکوت مرگ راه انداخته است وکسی جرات دم زدن برخلاف سیاست حاکمیت را ندارد، او حرف دل ما را زد و درست مثل اینکه سخنگوی مردم ایران ومردم حق جوی دنیاست، از رژیم دد صفت و درنده سوریه که تاکنون بیش از بیست و پنج هزار نفر را کشته، به راستی به عنوان حکومتی قلع و قمع کننده یاد کرد که در این میان نمیدانم چرا این آقای مترجم پاچه خواری را به حداعلای خود رسانده و سوریه را تبدیل به بحرین!!!! کرد، نه روسیه بلکه بحرین.
  ما از محمد مرسی و از بان کیمون بسیارسپاسگزاریم که حق را زیر پا نگذاشتند و ازحقوق مردم ایران و مردم سوریه(همان بحرین!!!) دفاع کردند. مرسی البته خلیفه مسلمین نبود بلکه رئیس کنفرانس غیر متعهدها بود(هنگام گفتن این مطالب، او هنوز رسما ریاست کنفرانس غیر متعهدها را عهده دار بو) و بعد هم ریاست را به احمدی نژاد انتقال داد. حرفهای او و بان کیمون تاریخی بود و درتاریخ باقی خواهد ماند. ای کاش ماهم رهبر و رئیس جمهوری مثل همین محمد مرسی یا اردوغان داشتیم که واقع بین بودند و آشنا با نیاز های امروزی ومردم را با اسلام آشتی میدادند نه آنکه مثل رهبران و سردمداران ما کاری کنند که مردم گروه گروه از اسلام فرار کرده و به ادیان دیگر بگروند. انصاف را بدنیست در نظر بگیریم.
  درخاتمه بدنیست به یک نکته بسیار مهم و حساس هم اشاره کنم. حاکمیتی که سخنان رئیس کنفرانس غیرمتعهدها را برنتافته و آنرا به صورت غیرواقعی ترجمه می کند و سخنان او را تحریف می کند، چگونه میتوان به قول و حرفهایش یا انتخاباتی که تا حال انجام داده است اطمینان کرد؟ به این ترتیب آیا حق با ما نبود که سه سال پیش مانند مردمان متمدن به خیابان ها آمده و پرسیدیم “رای ما چه شد؟ ” نفرمایید این تحریف گناه مترجم است نه حاکمیت. آن مترجم هم از بیم جان و شغل و موقعیت خود، این کار را کرد و سیاست رادیو تلویزیون ملی را پیش گرفت. اما اکنون که حاکمیت می بیند آن کار مترجم انعکاس بسیار بدی در جهان داشته، آن بیچاره را دستگیر و زندانی کرده است که البته این ژست هم واقعی نیست و پس از خوابیدن جار و جنجال ها، هم او را آزاد خواهند کرد و هم پاداش خوبی به وی خواهند پرداخت. این گونه افراد زائیده حکومت هایی مثل حاکمیت ما هستند. وگرنه مترجم باید کار خود را بد یا خوب انجام دهد. مگر مترجم مایک والاس خبرنگار معروف آمریکایی حرف سادات خطاب به آیت الله خمینی را عینا ترجمه نکرد؟ آیا آب از آب تکان خورد. اتفاقا احترام مردم نسبت به آیت الله خمینی بیشتر هم شد که به مترجم تاکید کرد، حرفهای ایشان را عینا ترجمه بکنید

 • ناشناس

  براردر مهدي :
  1- هرقانلي که شيعه است بايد مورد حمايت قرارگيرد؟! اين قاتل بجاي استفاده ارتش بر اي آزادي بلندهاي جولان ، حمام خون از زن و بچه مسلمان راه انداخته.
  2- مگر شماها شعار حمايت از فلسطينی ها نميدهيد؟ آنها که شيعه نيستند؟!…
  زبانتان را بهر طرفی که پشتيبان نظرات طالبانی گونه ميباشد، ميچرخانی ؟!

 • ناشناس

  میرهادي:
  گفته بوديد صد بنز ضدگلوله دانه ای يک ميليارد خريديد .
  بعد حرف عوض شد و گفتيد اجاره کرديد؟!
  از کجا اجاره کرديد و بنزها چی شدند؟…

 • سینا

  به امید جان و اون دو سه تا دوست ناشناس: من ادعای وطن پرستی نکردم، فقط نظرمو گفتم ولی ظاهرا دوستان سریع موضع گرفتن و سریع اتهام سوریه پرستی و … به من زدن، راستی شما که نوشتی راه دفاع رو خوب بلدی، مگه من به شما حمله کردم که شما میخوای دفاع کنی؟ چرا سریع شمشیرو از رو میبندین، ببخشید جسارت نشه ها من هموطن شما هستم نه دشمن خونیتون. راستی من عضو هیچ دسته یا گروه یا حزب و جنبشی نیستم، من ایرانیم.

 • میرهادی موسوی

  بان کی مون به ما انتقاد کرد ما هم از سازمان ملل انتقاد کردیم اجلاس برای همین کارها هست
  یعنی ما حق داریم از شورای امنیت و سازمان ملل انتقاد کنیم واسرائیل را بکوبیم ولی بان کی مون حق انتقاد از ما راندارد؟
  مرسی هم به عنوان رئیس اجلاس نظرش را گفت
  شما که انقدر بر سخنرانی مرسی حساس هستید ایشان احمدی نژاد را رئیس جمهور خطاب کرد ولی شما هنوز ریس جمهور خطاب نمی کنید ان وقت ما باید بگوییم خلاف نظر شما گفته؟
  خدارحم کرد شماها حاکم برکشور نشدید چون راضی نمی شدید کسی از شما انتقاد کند

 • سیدجمال

  حسین جعفری فقط مونده دست اسراییل رو ببوسی
  مرگ بر منافق

 • iran

  اگهمنظور شما انتخابات آزاد در چهارچوب قانون اساسی باشه که خیلی وقته که مردم از اون رد کردن

 • حسین جعفری

  آسید جمال اگر تامین منافع ملی و برله منافع عمومی مردم ایران صحبت کردن و تلاش برای از بین بردن تشنجات نامش “منافق” است، من افتخار می کنم که منافق باشم. برای چه ما باید کاسه داغ تر از آش بوده و با اسرائیل دشمنی بکنیم؟ زمین ما را گرفته؟ به منافع ما لطمه زده؟ امنیت ما را تهدید کرده؟ خلیج فارس ما را تغییر نام داده؟ خوزستان را عربستان نامیده؟ سه جزیره را مال خود دانسته؟ بحرین استان ما را مملکت مستقل اعلام کرده؟ خون شیعیان را حلال اعلام کرده و ما را رافضی نامیده؟ طالب بن حسین یزدی بدبخت و بیمار را که در کعبه بالا آورد گردن زده است؟ هیجده نفر از ایرانیان را در مکه اعدام کرده؟ ایرانیان را بارها و بارها و به صورت دسته جمعی بعنوان “معاود” دست خالی به ایران عودت داده است؟
  برادر، اختلاف اعراب و اسرائیل به من ایرانی چه ارتباطی دارد؟ اگر من ایرانی ادعا می کنم حافظ منافع مسلمانان هستم، باید حافظ منافع تمام مسلمانان جهان باشم. این بیست و پنج میلیون سوریه ای که به این ترتیب کشته شدند، مسلمان نبودند؟ ترک های اویغوری را که چینی ها قتل عام کردند، مسلمان نبودند؟ مردم بینوای چچن که روس های نامرد اینگونه آنها را قتل عام می کنند، مسلمان نیستند؟ رابطه جمهوری اسلامی با جمهوری مسلمان آذربایجان بهتراست یا جمهوری مسیحی ارمنستان؟ حالا شما بفرمایید من دست اسرائیل را می بوسم؟ یا این حاکمیت که اسلام و مسلمانی را وسیله و دکان دونبشی قرار داده و ازاسلام وعلایق ما مردم نسبت به آن به عنوان ابزار و وسیله سیاسی سوء استفاده می کند؟ باز تکرار می کنم منافع ملی ما حکم می کند که با اسرائیل روابط حسنه داشته باشیم با اعراب هم به همین گونه، که ازقدیم گفته اند هزاردوست کم و یک دشمن بسیار زیاد است. ما باید دور هوس های نظامی و گسترش نفوذ نظامی خود را خط کشیده دنبال قوی کردن اوضاع اقتصادی خود باشیم. آیا ترکیه درصدد گسترش مرز خود تا شمال اسرائیل است؟ و حسن نصرالله و خالد مشعل ها را حمایت مادی و معنوی و نظامی می کند، یا سالهاست که قصد دارد درآمد سرانه مردم ترکیه را افزایش داده و آن را به سطح مردم کشورهای اروپایی و آمریکایی برساند؟ آیا مردم مصر و ترکیه و تاجیکستان و ازبکستان و….بقیه “…ستان” های دیگر که سالهاست رابطه سیاسی با اسرائیل برقرار کرده اند و همه نیز مسلمانند، دست بوس اسرائیل هستند؟ آسید جمال، بد نیست قدری انصاف داشته و واقع بین باشیم. من با کسی سر بحث و جدل و منازعه ندارم. من ابتدا دنبال منافع ملی مملکتم هستم و تشخیص من و تجربه چهل ساله ای که در امر سیاست و دیپلماسی دارم اینگونه به من آموخته است که دوستی با اسراییل، دلیل دشمنی با اعراب و بالعکس، نیست و ما بالاخره باید واقعیت را بپذیریم. فراموش نکنید هرگاه رهبری در دنیای عرب ظهور کرده و شعار مرگ بر اسرائیل سرداده یا ادعا کرده که بزودی اسرائیلی ها را به دریا خواهد ریخت، بعدا معلوم شده که هوچی و حقه بازی بیش نبوده و گفتار و کردار او جز به زیان اعراب و به نفع اسرائیل و نفع کارخانه های سازنده سلاحهای نظامی و جنگی، تمام نشده است

 • میرهادی موسوی

  ایه شریفه قران هست که با بنی اسرائیل جهاد کنید
  در سوریه گروه های نتدرو وهابی و سلفی اگر حاکم شوند مثل لیبی تمام اثار تشیع را از بین خواهند برد
  شما کمی روشنفکری خودت را کنار بگذار برای ما کلاس نذار اقای جعفری

 • ناشناس

  آقایان جعفری و موسوی ! باید از حقوق تمام بی گناهان جهان دفاع کرد . از جمله فلسطینی ها و چچنی ها.

 • سبز اندیش جنوب

  چرا همه به سینا گیر دادن. به نظر من هم او درست می گوید. رفتار شورای هماهنگی راه سبز امید تا حالا بسیار ناامید کننده بوده و از عقاید رهبران سبز بویژه میر حسین نیز بسیار فاصله داشته است. ما که نمی خواهیم از چاله دیکتاتوری داخلی به چاه ویل سرسپردگی به بیگانگان بیفتیم. جنبش سبز یک حرکت ریشه ای و وطن دوستانه است که هدفش عزت و سربلندی ایران از طریق هم آزادی و هم استقلال ملی است. شورای هماهنگی با مواضعی که تاکنون گرفته بیشتر به بیگانگان روی خوش نشان داده و نتوانسته سخنگوی شایسته ای برای جنبش و رهبران آن باشد. شاید به همین دلیل کسی به فراخوانش برای الله اکبر گفتن لبیک نگفت. شورا در قبال تجاوز به لیبی هم مواضع درستی اتخاذ ننمود. لذا من به عنوان یک ایرانی و عضوی از جنش سبز نگران هستم که این شورا سرنوشتی چون لیبی، عراق و افغانستان را برای ما بخواهد که به مراتب ویرانگرتر از استبداد داخلی است. امید است تا دیر نشده این شورا به صف جنبش برگردد و به منشور جنبش مبنی بر محوری بودن اصل استقلال ملی پایبند بماند.

 • حسن عابد

  جوک سال بود
  محکومیت امریکا و اسرائیل از طرف جنبش سبز ؟؟ از خنده دلم درد گرفت

 • ناشناس

  ازسال 1967 یعنی جنگ شش روزه اعراب اسرائیل که سبب شد بلندی های گولان را اسرائیل از دست سوریه خارج کرده و به خاک خود ضمیمه کرد، چهل و چنج سال می گذرد و حافظ و بشار اسد( پدر و پسر) اکنون بیش از چهل سال است که مردم سوریه را بازی داده که ما پوزه این اسرائیل را به خاک مالیده و بلندیهای استراتژیک گولان را که برای ما سوریها حیاتی است از دست آنها خارج خواهیم کرد. اما بر اساس آمار موجود تا کنون هیچ اقدامی علیه اسرائیل نکرده و به قول معروف “یک تیر به اسرائیل شلیک نکرده اند” شما تصور می کنید وجود سوریه با حاکمیت اسد ها به نفع حفظ شیعه بوده است؟ تازه علوی ها مگر شیعه هستند. آنها مذهبی به شکل علی اللهی ها دارند. بعلاوه علوی ها یک گروه بسیار کوجک اقلیت هستد که حکومت را به دست گرفته اند مثل اینکه فرض کنید بهایی ها یا یهودی ها یا سنی ها در ایران حکومت را بدست گرفته باشند. حال با این وضعیت بفرمایید اگر این رژیم برود و فرضا رژیم وهابی در سوریه بر سر کار بیاید که البته اینگونه نخواهد شد زیرا مردم سوریه سکولار هستند و رژیم فعلی هم سکولار است چرا باید به شیعه لطمه برسد. شیعه سابقه ای چند قرنی دارد یعنی هنگامی که سوریه نبود و اسرائیل نبود، شیعه بود اصلا چه ارتباطی این ها به هم دارند. این خزعبلات را حاکمیت فعلی به خورد ما ایرانیان میدهند که از تعصب و علاقه ما به شیعه گری سوء استفاده کند و مرگ این همه انسانهای بیگناه را در سوریه نادیده بگیریم. من حقیقتا متاسفم.

 • ناشناس

  توی این موقعیت ما هیچ امیدی جز به میرحسین یا حداقل افکارش نداریم وضعیت خیلی داقونه حتی کسایی که طرفدار جناح حاکم بودن پشیمونن خدا به این ملت رحم کنه و به ما آگاهی هورا با عمل بده یا حسین میر حسین

 • سبز اندیش جنوب

  جالبه که شما هم سانسور می کنید و هر پیامی را که کمی انتقاد آمیز باشد را حذف می کنید. کم کم ما را ناامید می کنید. من امروز عصر پیامی در تایید نظر سینا دادم و از شورای هماهنگی انتقاد کردم. چرا حذفش کردین؟ پیام نه حاوی توهین بود نه تحقیر. پس دوباره آنرا تکرار می کنم.
  عرض من این است که گلایه سینا از شورای هماهنگی راه سبز امید درست است و انتظارات جنبش را بر آورده نکرده است. انتظار این است که این شورا به عنوان نماینده جنبش در قبال تحریم های کمرشکن اقتصادی و تهدید به تجاوز نظامی بسیار صریح تر و به موقع تر عمل نماید. مواضع ضعیف در قبال تجاوز به لیبی مرا به عنوان عضوی از این جنبش نگران می کند که مبادا آنها سرنوشتی چون افغانستان و عراق و لیبی برای ما می بینند. بهتر است شورای هماهنگی به منشور جنبش و رهبران آن مبنی بر محوری بودن استقلال کشور بیش از اینها حساس باشد. درست است که ما درگیر استبداد داخلی هستیم اما مایل نیستیم از چاله این دیکتاتوری به چاه ویل سرسپردگی به بیگانگان بیفتیم. مواضع ضعیف در قبال اجنبی باعث بی اعتمادی جنبش به شورای هماهنگی می شود و انتظار می رود آنها کارهایی از قبیل محکوم کردن تهدیدات را بیشتر نمایند.

  کلمه: زود قضاوت نکنید. چیزی حذف نشده، فقط با چند ساعت تاخیر تایید و منتشر شده. عجیب است که اینهمه پیام انتقادی و مخالف و موافق از همه سو را نمی بینید و می گویید پیام کمی انتقادآمیز هم حذف می شود!

 • ارزش دارد؟

  قصدم چاپلوسی نیست. ازمن با این سن و سال و این موقعیت که یک پایم لب گوراست، دورباد که بخواهم چاپلوسی کنم. اما بین تمام نشریات داخل و خارج چه مجازی و چه غیر مجازی، “کلمه” تقریبا تنها نشریه ایست که تمام مطالب را بدون سانسور و بدون ترس و وحشت انتشار میدهد. ای کاش هم در زمان شاه و هم در زمان آیت الله خمینی و آیت الله خامنه ای نشریات ما جرات داشتند و ریسک می کردند و مطالب خوانندگان را اینگونه منتشر می کردند. والله آب از آب تکان نمی خورد و فهم و شعور و درک مردم بالا میرفت. از این هیات های حاکمه تعجب می کنم چرا مثل جن از بسم الله از انتقاد وحشت دارند. آقا من شما را متهم می کنم که اشتباه کرده اید، راه خطا رفته اید، راهکار غلط و اشتباه داده اید. شما در پاسخ من بنویسید به این دلیل و به این دلیل خیر من اشتباه نکرده ام و تو اشتباه کرده ای یا نه خیر درست است شما دست روی نقطه ضعف من گذاشتتید و حال متوجه شدم که شما راست میگویید و من در فلان قضیه یا فلان راه حل اشتباه کرده ایم فکر می کنید مردم شما را بالای دار خواهند برد؟ نه خیر محبت و احترام مردم نسبت به شما بالا خواهد رفت که چه رهبر خوبی داریم وقتی می بینید یکی اشتباهش را گرفته اقرار می کند و ناراحت نمی شود و تشکر هم می کند. والله این راه را امتحان کنید ضرر نخواهید کرد. گفت که صدبار بدی کردی و دیدی ثمرش را نیکی چه بدی داشت که یکبار نکردی.
  آقا جان اقرار به اشتباه دلیل برزگی است. مگر آیت الله خمینی بارها نگفت ما اشتباه کردیم ، از اول نباید این حکومت را دست این بازرگان و دارو دسته اش میدادیم؟ طوری شد؟ تازه این حرفش هم اشتباه بود. شما هم اگر بارها اقرار کنید که اشتباه کرده اید، که البته اشتباه کرده اید، تازه ثابت کرده اید که انسان هستید و میدانید که انسان جایزالخطاست. دوسه بار بیاید در همین نماز جمعه ها یا پشت تلویزیون و اقرار کنید آهای مردم من اشتباه کردم که پس از آن تقلب بزرگ خشمگین شدم و گفتم به خانه هایتان برگردید وگرنه … نه خیر حق باشما بود. شما هم مانند جدم حسین باید می ایستادید و حقتان را میگرفتید. ماهم در مقابل اراده شما نمی ایستادیم و میدادیم بیست ها صد تا پانصد تا ازاین صندوق ها را وارسی می کردند و اگر اشتباه بود اشتباه را برمیگرداندیم و اینگونه مردم را علیه خود بسیج نمی کردیم راست میگویید من که رهبر شما هستم اشتباه کردم و حالا ثابت شد که منهم مثل شما هستم و اشتباه می کنم والله این کار را عظما جان بکن خیرش را خواهی دید. مردم میریزند و برایت هورا می کشند. نمونه بدهم مگر ناصر نگفت که باعث باخت عرب ها درجنگ با اسرائیل من بودم و اشتباه کردم و اقرار می کنم و حالا هم استعفا میدهم و میروم؟ واقعا هم قصد داشت برود اما مردم ریختند خیابان و گفتند فدای سرت اشتباه کردی که کردی به مان و رهبر ما باش. توهم این کار را بکن فوقش کنار میروی اما با عزت و احترام و درست عین مردان بزرگ تاریخی. آخر این با خفت و ترس و لرز در قدرت قلابی ماندن جان من به چه می ارزد. ارزش دارد؟

 • ناشناس

  آخر نفهمیدیم کی تو این مملکت به داد ما خواهد رسید . اینا هم که مرگ بر آمریکا رو دارن شروع می کنن که. آخه کلا استارت سبزا با کمک آمریکا بود. حالا این حرفا چیه؟؟؟ اگه 4تا دیگه از این حرفا بگید که اون ابر قدرت با یه فوت پرتتون می کنه کنارو تمام شعارای آزادیتون رو به چیز میده که.