سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سهمیه بنزین اضافه؛ هدیه عید فطر یا حق‌السکوت در آستانه اجلاس...

سهمیه بنزین اضافه؛ هدیه عید فطر یا حق‌السکوت در آستانه اجلاس

چکیده :مناسبت این عیدی بنزینی از سوی دولت، عید فطر اعلام شده اما زمان اعلام آن که سه روز بعد از عید فطر است این احتمال را کمرنگ و احتمال دیگری را پررنگ می‌سازد: اینکه در آستانه اجلاس سران کشورهای غیر متعهد در تهران، مسئولان دولتی می‌خواهند با اینگونه اقدام‌های عوام‌فریبانه، راه را بر هرگونه ابراز نارضایتی و اعتراض احتمالی در زمان اجلاس مذکور ببندند....


کلمه – گروه اقتصادی: ساعتی پیش دولت اعلام کرد که قصد دارد در شهریورماه عیدی بنزینی به مردم بدهد و 30 لیتر سهمیه اضافه بنزین برای این منظور در نظر گرفته است.

این اقدام پس از ماهها تثبیت سهمیه 60 لیتری خودروهای شخصی و در حالی صورت می‌گیرد که از ابتدای سال جاری مسئولان بر ضرورت افزایش قیمت بنزین و کاهش سهمیه‌ها تاکید می‌کردند.

اما به گفته معاون برنامه‌ریزی احمدی نژاد، 30 لیتر بنزین اضافه بر سهمیه قبلی به حساب رانندگان واریز خواهد شد و از این رو سهمیه این ماه 90 لیتر خواهد بود.

مناسبت این عیدی بنزینی از سوی دولت، عید فطر اعلام شده اما زمان اعلام آن که سه روز بعد از عید فطر است این احتمال را کمرنگ و احتمال دیگری را پررنگ می‌سازد: اینکه در آستانه اجلاس سران کشورهای غیر متعهد در تهران، مسئولان دولتی می‌خواهند با اینگونه اقدام‌های عوام‌فریبانه، راه را بر هرگونه ابراز نارضایتی و اعتراض احتمالی در زمان اجلاس مذکور ببندند.

این احتمال به ویژه وقتی جدی‌تر می‌شود که آن را در کنار تلاش های رسمی و غیررسمی مسئولان برای ترغیب مردم به سفر در ایام برگزاری اجلاس قرار دهیم. به خصوص که شنیده‌ها حاکی از ان است که به برخی از ساکنان محله‌های اطراف محل اجلاس پیشنهادهای کمکی برای سفر آنها در ایام برگزاری اجلاس داده شده است.

اما در هرحال مشخص نیست هزینه این افزایش 50 درصدی سهمیه بنزین، در کدام ردیف بودجه سالانه تعیین شده و یا بر اساس چه قانونی پرداخت خواهد شد.


  • Ali

    کاملا درسته بچه هم بعد امدن احمدي نژاد اين چيزارو ميفهمه…….