سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اعلام اعتصاب غذای محمدرضا معتمدنیا؛ از امروز تا روزی که نخست وزیر امام آزاد شود...
» نماینده ویژه شهیدان رجایی و باهنر؛ در این راه فقط به خداوند توکل خواهم داشت

اعلام اعتصاب غذای محمدرضا معتمدنیا؛ از امروز تا روزی که نخست وزیر امام آزاد شود

چکیده :محمدرضا معتمدنیا در پیامی اعلام کرده که در اعتراض به ظلم ها و نامردی ها و اعمال فشار نا به جا و نا عادلانه و به پاس حرمت خون همه شهدای انقلاب اسلامی و به پاس احترام به تمامی باورهای اعتقادی و ملی مان، تا رفع کامل حصر خانگی نخست وزیر امام از فردا، دوشنبه وارد اعتصاب غذای تر خواهد شد. ...


محمدرضا معتمدنیا در پیامی از زندان اوین، اعلام کرده که در اعتراض به ظلم ها و نامردی ها و اعمال فشار نا به جا و نا عادلانه و به پاس حرمت خون همه شهدای انقلاب اسلامی و به پاس احترام به تمامی باورهای اعتقادی و ملی مان، تا رفع کامل حصر خانگی نخست وزیر امام از امروز، دوشنبه وارد اعتصاب غذای تر خواهد شد.

به گزارش کلمه، معتمد نیا، مشاور اجرایی فرماندهی ستادکل قوا و از مسئولان پشتیبانی جنگ دوران دفاع مقدس و نماینده ویژه نخست وزیری رجایی، باهنر و مهندس میرحسین موسوی در بخش صنعت و معدن که اکنون در بند 350 زندان اوین محبوس است در پیام خود تاکید کرده است: چنانچه ظرف ۴۵ روز آینده خواسته هایم برآورده نشود فقط با آب آن هم فقط ما بین اذان مغرب تا اذان صبح به اعتصابم ادامه خواهم داد.

این زندانی سیاسی بهمن ماه سال گذشته نیز دست به اعتصاب غذای تر زده بود که پس از موافقت با خواسته هایش به اعتصاب غذا پایان داد.

آن زمان دادستان تهران طی نامه ای دستور موافقت و اجرایی شدن خواسته های این زندانی سیاسی را صادر کرده بود.

متن کامل اعلام نامه ی اعتصاب غذای محمدرضا معتمدنیا به گزارش کلمه، به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَإِذَ أَخَذَ اللّهُ مِيثَاقَ الَّذِينَ أُوتُواْ الْكِتَابَ لَتُبَيِّنُنَّهُ لِلنَّاسِ وَلاَ تَكْتُمُونَهُ فَنَبَذُوهُ وَرَاء ظُهُورِهِمْ وَاشْتَرَوْاْ بِهِ ثَمَنًا قَلِيلًا فَبِئْسَ مَا يَشْتَرُونَ (آل عمران ۱۸۷)

خداوند از بندگانش عهد گرفت که در مسیر آگاهی بخشی اهتمام شود و حقایق به بهای مواهب کوتاه و ناچیز دنیوی کتمان نشود و بر آن پرده سکوت کشیده نشود چرا که سکوت و کناره نشینی گناهی عظیم است.

اکنون که بیش از یکسال از حبس خانگی رهبران مظلوم جنبش سبز می گذرد و در این مدت فشار سیاسی و اختناق روز افزون شده است به نحوی که هر صدای حق طلبانه که از گلوی هر ایرانی وطن پرست و آزادی خواهی بر آید با تهدید و حبس و ضرب و شتم و احکام قضایی سنگین و ناعادلانه سرکوب می شود و متاسفانه جناج سرکوبگر بی اعتنا به حقوق حقه ملت، مندرج در قانون اساسی وقعی ننهاده و شیوه ای که در انقلاب اسلامی در بهمن ۵۷ با پایمردی و رشادت مردم شجاع و مظلوم و شهدای این مرز و بوم تثبیت شد، قصد سلب حق حاکمیت ملت و آزادی های مشروع آنان را دارد به گونه ای که امروز ابراز آزادانه افکار و برخوردار دانستن از حق فعالیت آزاد سیاسی جرم تلقی شده است و احکام سنگین و نابحق و ناجوانمردانه ای که به جهت این محدود سازی ها و جرم تراشی های ساختگی صادر شده است، این جانب که خود را یکی از فرزندان این مرز و بوم و انقلاب اسلامی مردم شریف کشور می دانم و در اعتراض به همه این ظلم ها و نامردی ها و اعمال فشار نا به جا و نا عادلانه و به پاس حرمت خون همه شهدای انقلاب اسلامی و به پاس احترام به تمامی باورهای اعتقادی و ملی مان، تا رفع کامل حصر خانگی نخست وزیر امام، این فرزند برومند انقلاب اسلامی و وارث آرش، آریو برزن، ستارخان، باقر خان، شهید باکری و شهید همت و سایر رادمردان تاریخ ایران بزرگ سردار آزادی خواه نسل حاضر جناب مهندس موسوی و همسر مبارز و اندیشمندش سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد و جناب حجت الاسلام و المسلمین کروبی با یاری ایزد منان از روز دوشنبه ۹۱/۱/۲۱ اعتصاب غذای (اعتصاب تر) خود را اعلام می نمایم و در این راه فقط و فقط به خداوند بزرگ توکل خواهم داشت.

اگر چنانچه در ظرف ۴۵ روز آینده خواسته هایم برآورده نشود فقط با آب آن هم فقط ما بین اذان مغرب تا اذان صبح به اعتصابم ادامه خواهم داد.

ان الله مع الصابرین

فرزند ایران و انقلاب اسلامی

محمدرضا معتمد نیا

۹۱/۱/۱۹

بند ۳۵۰ زندان اوین

***

محمدرضا معتمد نیا در جریان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ٨٨ در تاریخ ٨ تیرماه توسط اطلاعات سپاه احضار و بازداشت و پس از ٢ماه انفرادی با وثیقه آزاد شد.

وی در شعبه ٢۶ دادگاه انقلاب تهران توسط قاضی پیرعباسی به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم و در تاریخ ٢١ مرداد ماه ٩٠ برای سپری کردن دوران محکومیتش روانه زندان اوین شد.

معتمدنیا یکی از 45 زندانی سیاسی بشارت دهنده صبر و امید در نوروز امسال بود که در پیام تبریک خود به مردم نوشته بود: یزید و یزیدیان حاضر بودند که حسین و یارانش آنها را خلیفه بدانند و بشناسند سپس به سلامت در خانه و مسجد و دیار خود به ذکر و نماز و هر آنچه خواهند بنشینند ولی حاشا و کلا که این دین ابوسفیانی است نه دین محمدی. از پشت این قفس ها و دیوار های سر به فلک کشیده اوین تبریکات صمیمانه خود را و سایر هم بندیانم را به خاک پای همه هموطنان دلیر و شجاع و آزاده و صبورم تقدیم می دارم.


 • ایران داد عمارلویی

  پیشنهاد این بنده حقیر این است که کلمه ایها از کلمه و همه مردمی که به نوعی از صدقه سر همین مردم کوس ابادی و ازادی و….سر داده و میدهند به فراخوانی بزرگ همت کرده و یکباره و همه با هم به این کار مبادرت ورزند.حال این پیشنهاد؟این هم سایت کلمه؟و وسعتی به بزرگی ایران و جهان که ایرانیان در ان به زندگی و به سرافرازی ایران سپری میکنند؟همه با هم برای همه مردم ایران؟

 • ناشناس

  در ایام تبلیغات انتخابات زمانی که مهندس موسوی در ورزشگاه شهید تختی تبریز می خواست سخنرانی کند همسر شهید باکری(فاطمه چهل امیرانی) گفت “من امروز بوی شهید باکری را در این ورزشگاه استشمام می کنم”.

 • سبز

  باز هم اندوه
  باز هم نگرانی

 • ناشناس

  چه خوب می شد اگر مردم با هم متحد میشدند و حداقل یک روز اعتصاب غذا میکردند تا هم مهندس موسوی و … از حصر خانگی در میامدند هم به اوضاع اشفته ای که در این ملک میرود بنیان ایران و ایرانی را براندازد اعتراض می شد تا قبل از شروع ماه مبارک رمضان این مورد را عملی کنید و در ماه های رجب و شعبان اعتصاب غذا را هفتگی اعلام نمائید
  درود بر همه ازاد مردان این سرزمین از اریو برزن تا همت ها و باکری ها و مهندس موسوی و خاتمی ها

 • ناشناس

  السلام علیک یا ابا عبداله الحسین

  من رأی سلطانا جائرا مستحلا لحرام الله ناكثا عهده مخالفا لسنة رسول الله یعمل فی عباد الله بالإثم و العدوان فلم یغیر علیه بفعل و لا قول كان حقا علی الله أن یدخله مدخله .
  امام حسین (ع) : ای مردم ! رسول خدا فرمود: هر كس سلطان زورگویی را ببیند كه حرام خدا را حلال نموده ، پیمان الهی را می شكند و با سنت و قوانین رسول خدا از در مخالفت در آمده و در میان بندگان خدا، راه گناه و معصیت و ستم و دشمنی را در پیش می گیرد، ولی با عمل یا سخن اظهار مخالفت نكند، بر خداوند است كه او را در محل و جایگاه آن سلطان ظالم قرار دهد.

 • ناشناس

  اشعار حضرت‌ در جواب‌ سوال فرزدق‌ در مورد حركت به‌سوي كوفه

  و چون‌ آن‌ حضرت‌ به‌ سوی كوفه‌ حرکت میکرد ، فَرَزْدَق‌ بن‌ غالب‌ كه‌ از شعراي‌ نامي‌ آن‌ عصر بود، با آن‌ حضرت‌ در راه‌ برخورد نموده‌ و در ضمن‌ ملاقات‌ معروض‌ داشت‌:

  اي‌ پسر رسول‌ خدا! چگونه‌ به‌ اهل‌ كوفه‌ اعتماد مي‌نمائي‌؛ و اينان‌ همانهائي‌ هستند كه‌ پسر عمويت‌ مُسلم‌بن‌ عقيل‌ و پيروان‌ او را كشتند!؟

  حضرت‌ براي‌ مسلم‌ طلب‌ رحمت‌ نمودند و فرمودند: مسلم‌ به‌ سوي‌ رَوح‌ خدا و رضوان‌ خدا رهسپار شد. آنچه‌ بر عهده‌ داشت‌ انجام‌ داد؛ و آنچه‌ ما بر عهده‌ داريم‌ هنوز بر ذمّه‌ ماست‌. و اين‌ اشعار را انشاد فرمود:

  وَإنْ تَكُنِ الدُّنْيَا تُعَدُّ نَفِيسَةً فَدَارُ ثَوَابِ اللَهِ أَعْلَي‌ وَأَنْبَلُ

  وَإنْ تَكُنِ الابْدَانُ لِلْمَوْتِ أُنْشِئَتْ فَقَتْلُ امْرِي‌ٍ بِالسَّيْفِ فِي‌ اللَهِ أَفْضَلُ

  وَإنْ تَكُنِ الارْزَاقُ قِسْمـًا مُقَدَّرًا قِلَّه حِرْصِ الْمَرْءِ فِي‌الْكَسْبِ أَجْمَلُ

  وَإنْ تَكُنِ الامْوَالُ لِلتَّرْكِ جَمْعُهَا فَمَا بَالُ مَتْرُوكٍ بِهِ الْمَرْءُ يَبْخَلُ19

  «و اگر چنين‌ است‌ كه‌ دنيا نفيس‌ به‌ شمار مي‌آيد، پس‌ بايد دانست‌ كه‌ آخرت‌ كه‌ خانه‌ ثواب‌ و مُزد الهي‌ است‌، بس‌ بلندپايه‌تر و شريف‌تر است‌.

  و اگر چنين‌ است‌ كه‌ بدن‌هاي‌ آدميان‌ براي‌ مرگ‌ آفريده‌ و انشاء شده‌ است‌، پس‌ بايد دانست‌ كه‌ كشته‌ شدن‌ با شمشير در راه‌ خدا بسي‌ برتر است‌.

  و اگر چنين‌ است‌ كه‌ روزيهاي‌ خلائق‌ به‌ مقدار معيّن‌ تقسيم‌ گرديده‌است‌، پس‌ بايد دانست‌ كه‌ كمتر حريص‌ بودن‌ مردم‌ در كسب‌ روزي‌، جميل‌تر و نيكوتر است‌.

  و اگر چنين‌ است‌ كه‌ نتيجه‌ اندوختن‌ اموال‌، ترك‌ نمودن‌ آنهاست‌، پس‌ چيزي‌ كه‌ متروك‌ خواهد شد چه‌ ارزشي‌ دارد كه‌ آدمي‌ بدان‌ بخل‌ ورزد.»

 • ناشناس

  السلام علی الحسین و علی علی ابن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین و علی انصار الحسین محبوسین در سیاهچالهای حاکم غاصب متوهم و ظالم در زندانهای ایران

 • میم.ت

  درود بر شرف تو آزادمرد
  ای کاش اشخاص حقیقی وحقوقی بیشتر به این حرکت دلیرانه بپیوندند
  باشد که ریشه ی ظلم وستم و بی عدالتی از این سرزمین برچیده شود
  یاحسین
  میرحسین

 • ناشناس

  با ایران داد موافقم
  کلمه ای ها و فعالان سیاسی می توانند جدی تر روی این مبحث کار کنند

 • سعید

  درود بر آقای معتمدنیا و نخست وزیر محبوب امام راحل

 • davood

  اي‌كاش تعداد هرچه بيشتري از قهرمانان ايران به اين حركت ملحق شوند تا رهبران جنبش سبز را آزاد كنند. خدايا خودت كمك كن. آمين

 • ناشناس

  فمن یتوکل علی الله فهو حسبه
  درود خدا بر شما برادر با ایمان و بزرگوار.
  آفرین بر معرفت شما جناب معتمدنیا عزیز.
  اکنون به یاری خدا و با همت شما بزرگان پایه های حکومت ظالمان به لرزه افتاده است. و دیر نخواهد بود که کاخ ظلمشان فروخواهد ریخت….
  ان الله مع الصابرین

 • ناشناس

  بغض تمام وجودم را گرفته

 • عبید سن خوزانی

  والله به اعتقاد من ما مردم باید غیرت کرده و دست به نوعی اعتصاب یا مقاومت مدنی بزنیم و درخواست کنیم تا این عده زندانی سیاسی که بیخود و بیجهت زندانی شده اند، آزاد نشوند ما دست از این مقاومت منفی برنمیداریم. مثلا هرماه یک جمعه را دسته جمعی درخانه هایمان بمانیم و شهرها را تبدیل کنیم به گورستان ها خلوت و سوت و کور. تا اینها بدانند که نمی توانند هربلایی خواستند سرما بیاورم. من با عقاید بسیاری از این افرادی که زندانی شده اند مخالفم اما، از حقوق انسانی آنان دفاع می کنم. معنا ندارد که آن سه نفر ار حصر کردند باشند و ده هزار نفر را هم به سبب اختلافات سیاسی به زندان انداخته و به این گونه محکوم کنند تا عبرت دیگران شود. آقای خامنه ای شما که ادعا می کنید من درآن رژیم جانفشانی ها کردم موافقت ها کردم و ووو…. بفرمایید آن رژیم چقدر شما را زندانی کرد؟؟ کدام یک از این بلاها را سرشما درآورد. برادر انصاف هم خوب چیزی است ما برای همین وضعیت شتر کاو بلنگی به خیابانها ریختیم و مرگ بر شاه کشیدیم. که شاه برود و شیخ بدتر از او سرکار بیاید؟

 • M.M

  OMIDE AZADI RA SHOMA AZADMARDAN DAR DELHA ZENDE NEGAHMIDARID

 • احسان

  زنده باد نخست وزیر امام زنده یاد محمد رضا معتمد نیا
  اما مراقب خود باشید خواهشا مراقب سلامتی خود باشید

 • سبز مدرن

  زنده باد معتمد نیا. یا حسین میرحسین

 • علی

  اصلآ خیالمان راحت نباشد که مردم کوفه نیستیم ! نمونه ظلم به امام حسین (ع) به عنوان یک نمونه شاخص برجای مانده ولی در تاریخ همه موارد مشابه عاقبتشان همچون مردم کوفه خواهد بود. به اسم خداوند سوء استفاده کردن و مال و آزادی مردم را به سخره گرفتن و تکبر و غرور ورزیدن را شهادیم و انگاه امید به رستگار شدن چه بی معناست .
  دلخوش به همکاری نکردن با ظلم و اعلان انزجار فقط ذره ای از عاقبت و آخرت را حفظ میکند ولی مطمئنم بخش عمده این آخرت بی نهایت را که قطعآ تک و تنها هستیم و جز خداوند یاوری نخواهیم داشت بخاطر بی عملی در خطر ویرانی است ، خدایا خودت به من و امثال من که به تو و دین حقت و آخرتت باور داریم قدرت شناخت و قدرت مقابله با ظلم را عنایت فرما .
  مخصوصآ آن عده را که بخاطر دنیای دیگران چند روز دنیا را چسبیده اند ودنیای بی نهایت آخرت را رها کرده اند به حقیقت آگاه فرما.

 • احمداعتصاب

  من با این یک روز درماه موافقم منتها فرض کنیم شنبه اول هر ماه همه بروند سرکارها اما کار نکنند، کم کاری کنند. مردم عادی هم اصلا خرید نکنند. تمام خریدهایمان رو روزهای قبل انجام دهیم درآن شنبه اول هرماه حتی بنزین هم نخریم. نه نوشابه نه خوراکی نه….هیچی می خواهیم به اکثریت خاموش پیام بدهیم که ما به این کارحاکمیت یعنی زندانی کردن بی جهت مخالفان یا مجازات بیقواره آنها مخالفیم و آنها هم اصلا گناهی ندارند. مخالفت با سیاست شما حق آنها بوده است. هر همشهری حق دارد که با حکومت بالای سرش مخالفت کند. منتها اسلحه برندارد اما با حرف یا باتظاهرات یا با بیرون آمدن و یا بیرون نیامدن از حقوق انسانی و بشری اش استفاده می کند. شما که حاکمیت باشید جه حق دارید جلو ما را گرفته و زندانی کنید. وقتی سی و چندسال پیش بیرون آمدیم و به رژیم وقت اعتراض کردیم و در دسته های میلیونی در خیابانها راه رفتیم و تظاهرات راه انداختیم که شما تحفه ها سرکار آمدید، آیا آن رژیم بدتر از یزید و معاویه و اسکندرو چنگیز مغول و تیمور کسی را زندانی کرد؟ تازه شما ادعا می کنید که از آنها خیلی بیشتر به فکر ما هستیم کجا آنها برای اعتراض به انتخابات سی هزار نفر را زندانی کردند؟ مجلس بیستم دوبار منحل شد یک بار با استعفای نمایندکان و یک بار هم اصلا باظل شد. آیا آنها که خیلی بدتر پست تر از شما بودند کسی را زندانی کردند؟ یک دکتر خانعلی کشته شد آنهمه الم شکنه سر آنها درآوردیم. شما اصلا یادتان هست که این ملت شما ها را بر سر این کارها گذاشت؟ اینست سرای ما:
  من رسما اعلام می کنم مخالفت با رژیم حق طبیعی ماست تا وقتی که شلوغ نکنیم. اسلحه بدست نگیریم و این رژیم بدتز از آن رزیم هم عوامل خود را به خیابانها نریزد که شیشه ها را بشکنند وبعد بگویند مخالفان این کار را کردند. مگر ما یادمان رفته است. این همیشه شکرد شما بود که خودتان یک کاری را بکنید و بعد بندازید گردن مخالفین مگر سینما رکس را خودتان آتش نزدید و بعد گفتید فیلم اشرف را درآن نمایش میدادند. بسیاری از ترورها هم کار خودتان بود که به گردن این و آن انداختید. ما قصد دارم ماهی یک بار بعنوان نشان دادن مخالفت با شما سرکار برویم کار نکنیم، درآن روز حتی یک دانه کاه هم خرید نکنیم چه از دولت چه از بخش خصوصی شاید فریاد ما بگوش جهان بیشتر و بهتر برسد.

 • ناشناس

  این میرحسین کیست که عالم همه دیوانه ی اوست؟!

 • یک طلبه سبز

  امروز پس از 1400سال از دوران حیات طیبه حضرت امیرالمومنین علی(ع)،فرزند حضرت زهرای بتول (س) میرحسین موسوی عزیز را تنها به جرم خواهان صداقت از حاکمان عمری و ابابکری که به نام اسلام جنایتها بر سر این مردم فلک زده آورده اند را به حصر و زندان می افکنند.نکند خدایی نکرده مثل مردم مدینه تنها چشمانمان رنگ بی غیرتی به خود بگیرد و تنها مظلومیت امیر قلبها حضرت امیر المومنین (ع)را بی تفاوت تماشا کنیم. باید برای آزادی میر و شیخ عزیز هر اقدام لازم و موثر را انجام دهیم.

 • hamed

  واقعا وقتی آدم خبرهایی از این دست میشنوه مو به تنش سیخ میشه! از اینکه الان ساکت نشستم احساس ننگ میکنم! خدایا منو ببخش!

 • سبز سبز

  من تو فیس بوک پخش کردم

 • احمد ایراندوست.

  آقایان و خانمهای گرامی ترا به هرچه می پرستی به انسانهای آزاد، به کلمه مقدس آزادی، حقوق بشر سرجدم خواهش می کنم از بکار بردن واژه ها و جملات عربی حتی اگر آیه شریفه هم باشد خودداری بفرمایید. مگر در چین و اندونزی و مالزی هم آیات شریف قرآنی را به زبان عربی می خوانند که مطلبی از آن درک نکنند. چرا از معادل فارسی آن استفاده نمی کنید که ذهن مردم باز شود و متوجه باشند که در این واژه های عربی چه معانی نهفته است. ما اصرار داریم از کاربرد واژه های فرنگی و لاتین و انگلیسی و فرانسه خودداری کنیم. در این صورت چرا باید همین روش را در مورد واژه های عربی به کار نبریم. قرآن هم بارها به فارسی ترجمه شده است. از روی ترجمه فارسی قرآن میتوان شاهد آورد. آیا بهتر نیست معانی فارسی قرآن را بیاوریم تا کسانی که عربی نمیدانند نیز از مفهوم آن بهرمند شوند؟ برای حفظ سنن ملی تا جایی که میتوانیم لطفا از به کار بردن واژه های بیگانه خودداری کنیم.

 • احمد خشمگین

  شما قدرت ملت به ویژه ملت متحد را دست کم نگیرید. این ملت اگر تصمیم بگیرد میتواند بدون دست زدن به خشونت با کمال آرامش و متانت پدر ر ژیم زروگو و حاکمیت باطل را درآورد. اینها حق ندارند با حقوق ما با مملکت ما با ثروت های ما با ذخایر ارزی ما اینگونه رفتار کرده آنها را به آب و آتش بیندازند. باید یک کسی جوابگو باشد که آنهمه ثروتی که از نفت در طی این سالها درآوردیم چه شد؟ نفت فروختیم بشکه ای یکصدو پنجاه دلار به دستور کدام آدم نادان و ولخرجی عین بچه حاجی ها ثروت های خود را موشک خریده و به غزه و لبنان فرستادیم که دربیابانهای اسرائیل بدون هدف شلیک کنند؟ شما حیا نمی کنید؟ حقوق کارگران و کارکنان یک سال عقب افتاده است، قرارداد کارگران را به سبب بی پولی و ورشکستگی تمدید نمی توانید بکنید. با کمال وقاحت ابتدا قرم قرم کردید و بعد یکباره اعلام شد که درخزانه هیچ ارزی وجود ندارد. چه کسی این ثروت ملی را به گاو غزه و لبنان و سوریه زد. ما درقبال سوریه و غزه و لبنان و دربرابر آدم کشانی که با ملت خود درافتاده اند چه مسئولیتی داریم. دین ما هم گفته اول از هفت همسایه چهارطرف خانه ات مطمئن باش که گرسنه نیستند بعد عزم سفر مکه کن. آیا این با دین مبین اسلام همخوانی دارد که دوسه میلیون کودکان کار داشته باشیم که اغلب آنان “ایدز” دارند و آنوقت شما بروید برای ننه بلقیس در غزه و لبنان شهرسازی کنید و بیمارستان و مدرسه و مسجد بسازید آنهم برای شهرت که همان منازه های مسجد بخورد به سرتان که همه کارهایتان حقه بازی و شعبده بازی است. شما خودتان که آبرو و حیثیت نداشتید آبروی دین مارا هم بردید. کجای تاریخ سراغ دارید که مسلمانان اینگونه در دسته های صد تایی و هزار تایی از دامان اسلام فرار کرده و به ادیان دیگر پناه برند؟

 • و- حق وردیان

  برادر بزرگوارم خدا قوت! عزیزم شما آرزوهای فسانه ای بزرگ مردان تاریخ این سرزمین را در ذهنم زنده میکنی .نفس تن و جان تو اینک هزاران تن و جان ایرانی را در می نوردد و امید به آینده را در دلها بارور می کند .تو آن سوتکی هستی که کوزه گر گل آنرا از خاک بر آمده از حنجره آزادیخواهان بر گرفت . خدا قوت ! خدا قوت! خدا قوت!

 • مادر سبز

  به نظر من تنها راه مبارزه ی مدنی اعتصاب است اما نه اعتصاب غذا برای ما که زندانی نیستیم اعتصاب غذا چه فایده ای دارد؟؟ اگرچه فساد مالی و سیاسی از بالا به پایین رشد کرده ولی برای بهبود و اصلاح اوضاع باید از پایین به بالا عمل کرد که البته زمان بر است در حال حاضر به دلیل نبود آزادی بیان و عقیده به راه انداختن اعتصاب سراسری کاری بس دشوار و شاید هم در این شرایط ناممکن باشد زیرا هنوز در شهرستان ها بسیاری از افراد تحصیل کرده از جزییات امور مملکتی بی اطلاع هستند و حتی نمی خواهند هم بدانند و نوعی سر خوردگی و بی تفاوتی در بین مردم جریان دارد به نظر من در حال حاضر باز هم باید صبر کرد تا فشار اقتصادی مردم بی تفاوت را مجبور به مبارزه ی مدنی کند اگاهی دادن همیشه از زبان ما جاری نمی شود گاهی هم از بی کفایتی دولتیان اگاهی و شعور مردم بالا می رود این تنها نظر شخصی من است بنابراین باز هم صبر.

 • زندانی سیاسی قدیمی‌

  پیش بسوی اعتصاب ملی‌ برای آزادی همه زندانیهای سیاسی

 • حسن

  از شرمندگی مدتی است اظهار نظر نميکنم در حد توان و شهامتم عمل ميکنم عزيزان مطالبی را ياد اور شده اند بنده اصلا نگران حصر وزير امام و رئيس جمهور عزيزم مير حسين و شيخ شجاع و همه سربداران در بند نيستم چرا که انها وظيفه الهی خود را انجام دادند و ميدهند بياد داشته باشيم بعداز حضرت امام اين مير حسين بود يک بار دگر دلهايمان را با نور الهی زنده کرد نهايتا دوستداران صديق و شجاع و مومن مير حسين و همراهانش همه باهم يکدل يکجا در داخل و خارج از کشور دست به يک اعتصاب بزنيم نوع اعتصاببا يک نظر سنجی انتخاب کنید تا کمتر از اين احساس گناه و بی ايمانی کنيم شعار جمهوری اسلامی نه يک کلمه بيشتر و نه يک کلمه کمتر يادمان نرود البته نه ان اسلام اقيان عمريه و بکريه که دين و ايمان ما را بخاطر تکنولوژی بحراج گذاشته اند
  يا حسين مير حسين

 • سبز

  درود بر شما که اهل کوفه نیستید

 • ناشناس

  طراحی پوستر روزشمار اعتصاب با عنوان حصر را می شکنیم می تونه کار خیلی جالبی باشه.
  پیشنهاد دوستان هم برای اعتصاب عمومی عالیه

 • ناشناس

  درود بر این مرد بزرگوار

 • ناشناس

  امروزه بهترين شيوه مبارزه و نافرماني مدني و كم هزينه ترين شروع اعتصابات است ابتدا به ساكن بايد از كمترين شروع كرد و يواش يواش آن را فراگير و سراسري كرد به نظر من بهترين موضوع هم اعتراض به گراني و وضعيت بد اقتصاديست تا اصلاح شيوه هاي مديريتي و بعد از آن آزادي زندانيان سياسي مخصوصا اقايان مو سوي و كروبي است،بايد ابتدا بزرگ فكر كرد و كو چك عمل نمود تا اين مو ضوع نهادينه شود،پس بدون فوت وقت بايد شروع كرد

 • ناشناس

  این ایستادگی ستودنی است . اگر هر کس سهم خودش را ادا کند وضعیت عوض می شود .

 • ناظر

  درود بر عزت و شرف تمامی همراهان پرافتخار جنبش سبز.

 • فرهاد

  من در عین این که به ویژگی هایی نظیر پایمردی و ازخودگذشتگی عزیزی چون معتمدنیا افتخار می کنم، امّا اساساً به این نوع حرکت (اعتصاب غذا) از بابت تأمین خواسته های کلان سیاسی نقد شدید دارم. اعتصاب غذا از بابت رفع ظلم شخصی وقتی زندانی هیچ راه دیگری ندارد بحث دیگری است. ولی اعتصاب غذای یک فرد با اعلام یک هدف کلان سیاسی نظیر رفع حصر رهبران جنبش، عملی به لحاظ سیاسی غیراستراتژیک و درعین حال تکروانه است. با تمام احترام و شأنی که برای زندانیان گرانقدرمان قائلم و دینی که برگردن خود احساس می کنم، امّا در عین حال باید بگویم این عرصه ی مهم و حسّاس، عرصه ای نیست که هر تک زندانی سیاسی با تصمیم خود در آن باره یک حرکت انفرادی-انتحاری را اجرا نماید. این قطعاً در کل به زیان جنبش است. حکومت که طبعاً حتی در برابر مرگ زندانی اعتصاب کننده، چنین خواسته ای را اجابت نمی کند، و ما می مانیم و هفته ها دل نگرانی برای آن عزیز اعتصاب کننده، و خدای ناکرده آخرش ماتم و فقدان و مویه (همچون از دست رفتن گوهر گرانقدری چون هدی صابر) و غلیان هیجانات و عواطف. مهم این است که دریابیم در راستای بلوغ فکری-اندیشگی جنبش، باید از استراتژی دستیابی به اهداف سیاسی کلان با تکیه ی عمده بر تحریک عواطف و هیجانات (که تکنیک همواره ی حاکمان بوده است) دوری کنیم و عرصه ی سیاسی را عرصه ی حرکت مبتنی بر اندیشه های استراتژیک سیاسی ببینیم. و مهم تر از همه، در جهت مخالف تقویت ارزشهای مهمّی که جنبش سبز در سایه ی آنها شکل گرفته جرکت نکنیم، که از مهم ترین هایشان، ارزشمندی زندگی است، و کمرنگ کردن فضای مرگ ارزشی و … که تبلیغ ایدئولوژی جریان مقابل ماست. و این تفاوت ها تصادفی نیست، که از تفاوت ارزشها در جهان بینی است.
  اگر هم به واسطه ی درخواستهای مکرر دوستداران و کنشگران مختلف، (انشاءالله) اعتصاب غذا شکسته شود هم از بابت دیگری قضیه مثل یک امر تکراری کم اثر می شود. ایکاش استفاده ی مداوم از این ابزار را باب نکنیم. این ابزار که در موارد بسیار محدود و اندکی می تواند تأثیرات بزرگ تاریخی داشته باشد، اما کاربرد نا به جایش می تواند از آن کارآمدی اساسی و قدرتمند در موارد خیلی خاص هم بکاهد.

 • عبدالله حقجو

  هرگز قرار نبود که ادب بی ادب شود
  شد انقلاب که ضَلالت شود به خاک — ایران و دین بدرخشند چو نور پاک
  بعد جنگ و باز خلایق بپا شدند — بهر بقای آن سه بسی جان فدا شدند
  تا حق و عدل و قوانین شوند اصول — صدق و درستی و آرا شوند قبول
  صد حیف که نالایقان شدند مدیر — شد منحرف مسیر و مدیران همی اسیر
  حق و عدالت و وجدان ذَبیح شدند — نقد و سؤال و شکایت قَبیح شدند
  تبعیض ، تظاهر و توجیه شدند پدید — بُهتان ، تقلب و بیداد به اوج رسید
  آنان به ظاهرند دیندار و حق پرست — در باطنند و خَفا ، مستِ تاج و تخت
  خائن شدند به شهیدان و خونشان — دنیا صفت شدند و به واقع عَدویشان
  هرگز قرار نبود وطن شهر هِرت شود — ماتم سرا و مَخوف ، پَست و پِرت شود
  هرگز بنا نبود که دیکتاتوری شود — بی حد و بی حساب ، خود کامگی شود
  هرگز قرار نبود کشتن شود ِروال — آزار و خون مخالف شود حَلال
  هرگز بنا نبود دما دم خطا شود — تحت لوای دین و درستی جفا شود
  هرگز قرار نبود که ریا معتبر شود — اَنفال و هستی مردم هَدَر شود
  هرگز بنا نبود رَود بی گُنه بدار — خاطی رها و خوش و پُر توان و هار
  هرگز قرار نبود ناکس شود کسی — بالا و صدر نشیند ، هر آن خَسی
  هرگز بنا نبود جهالت شود امیر — اُستاد درس و خردمند شوند حقیر
  هرگز قرار نبود نمک بی نمک شود — قانون بی قواعد و دوز و کلک شود
  هرگز بنا نبود حقیقت شود سراب — آزادی و عدالت و اخلاق شوند مُذاب
  هرگز قرار نبود خشونت شود رَوش — بی شرمی و دروغ و خیانت شوند مَنش
  هرگز بنا نبود بهاران خزان شود — قفل بر زبان ، به گلو استخوان شود
  هرگز قرار نبود بسته شود باب انتقاد — یا باز باب مَدح و اختلاس و فساد
  هرگز بنا نبود مفاهیم شوند نِگون — افکار پاک و نو اندیش شوند زَبون
  هرگز قرار نبود که ادب بی ادب شود — دانش پژوه و ادیب جان به لب شوند
  هرگز بنا نبود که انصاف شود عَلیل — خود ها عزیز و غیر خودی ها همه ذلیل
  هرگز قرار نبود هنر خون بدل شود — مخدوش و جعل و هنر مند خِجل شود
  هرگز بنا نبود که شادی غمین شود — زندان و حصر ، همه ایران زمین شود
  هرگز قرار نبودکه شوند طرد ایده ها — نابود و کور شوند قلم ها و دیده ها
  هرگز بنا نبود که نَنالند ، نی و رُباب — یا حقگویان چو ( حقجو ) شوند کباب
  نیکانِ سبز و مُصلح و دلسوز و جان نثار — نورند بهر محوِ جهالت و جبّارِ این دیار
  پایان ظلمت و زشتی رَسَد بَلی — خورشید حق و عدالت دَمَد بَلی
  باید دوباره همگی همنوا شویم — بهرِ به پائی عزّت بپا شویم
  احیا کنیم و عمل اصلِ مفاهیم واژه ها — ایمن کنیم و شاد ، همه دلها و خانه ها
  باقی دل نوشته را بسرائید ای مُندیان — آنسان که پُرکند همه ایران و هم جهان
  هدیه به ارادۀ پولادین و پاک و حق آقای محمد رضا معتمد نیا و سایر سبز اندیشان و مشعلان و سرمشقان
  مسیر آزادی و عزّت و اخلاق و کمال فرزندان ایران زمین ( عبدالله حقجو 25 / 1 / 1391 )

 • ناشناس

  پیشنهاد میکنم که ایرانیان تبعیدی به ویژه کسانی که در چند سال اخیر بناچار سرزمین محبوبمان ایران را ترک کرده اند به نشانه ی پشتیبانی از اعتصاب غذای زندانی سیاسی محمدرضا معتمدنیا د جلوی سفارت خانه ها و کنسولگریهای ایران دست به اجتماعات و تظاهرات سکوت زده و در مراکزی از همان شهرهایی که این نمایندگی ها قرار دارند و همچنان شهرهای دیگری که ایرانیان تبعیدی سکونت دارند اعتصاب غذا کنند.

  به امید از حصر و بند خارج شدن مهندس موسوی ٫ حجت الاسلام کروبی و سرکار خانم رهنورد

  به امید آزادی همه ی زندانیان سیاسی