سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » شورای هماهنگی: 11 اسفند روز آگاهی و 12 اسفند خانه نشینی در اعتراض به حبس خانگی موسوی ...

شورای هماهنگی: 11 اسفند روز آگاهی و 12 اسفند خانه نشینی در اعتراض به حبس خانگی موسوی و کروبی

چکیده :شورای هماهنگی راه سبز امید از مردم خواسته است در روز پنجشنبه 11 اسفند، بیرون از خانه با حضور گسترده و پر شور در اماکن عمومی (مراکز خرید ، میادین ، پارک ها و...) به‌ویژه در فاصله 4 تا 6 بعد از ظهر، برای آگاهی دادن به دوستان در مورد انتخابات نمایشی، و در روز 12 اسفند به نشانه همبستگی با رهبران زندانی جنبش سبز، یک روز را همراه خانواده در حبس خانگی بمانند و این بار اعتراض خود را اینگونه به نمایش بگذارند. راه سبز امید تا آخر سبز می ماند و امیدش را برای بهروزی مردم این سرزمین از دست نمی دهد. ...


شورای هماهنگی راه سبز امید از مردم خواسته است در روز پنجشنبه 11 اسفند، بیرون از خانه با حضور گسترده و پر شور در اماکن عمومی (مراکز خرید ، میادین ، پارک ها و…) به‌ویژه در فاصله 4 تا 6 بعد از ظهر، برای آگاهی دادن به دوستان در مورد انتخابات نمایشی، و در روز 12 اسفند به نشانه همبستگی با رهبران زندانی جنبش سبز، یک روز را همراه خانواده در حبس خانگی بمانند و این بار اعتراض خود را اینگونه به نمایش بگذارند. راه سبز امید تا آخر سبز می ماند و امیدش را برای بهروزی مردم این سرزمین از دست نمی دهد.

در این بیانیه آمده است: اینک در آستانه برگزاری انتخابات نمایشی نهمین دوره مجلس شورای اسلامی توسط کسانی هستیم که کارنامه شان مملو از بی اعتقادی به «جمهوریت» و بی اعتنایی به «اسلامیت» نظامی دارد که در ابتدای شکل گیری، عزم آن کرده بود که برپایی جمهوری اسلامی، زمینه را برای حاکمیت ارزش های والای اخلاقی در عرصه های زتدگی فردی و اجتماعی ایرانیان هموار سازد، و اینک در گرداب بی اخلاقی حکمرانانش گرفتار گشته است. امروز کسانی مردم را به شرکت در انتخابات می کنند که ذره ای برای رأی مردم ارزش قائل نیستند و در پی آنند تا در اولین فرصت، بقایای نشانه های جمهوریت و مردم سالاری را نیز بزدایند و با خاطری آسوده، انتصابی شدن همه مناصب را اعلام کنند.

شورای هماهنگی افزوده است: خلاقیت و پیگیری و حضور فعال کوشندگان آزادی‌خواه و دموکراسی‌طلب سبز در روزهای مانده تا 12 اسفند، افزون بر آگاهی بخشی در مورد انتخابات دروغین آتی، و تبیین مواضع حق‌طلبانه و مشروع جنبش سبز، موجب گسترش و تداوم و تعمیق این جنبش اعتراضی و مدنی خواهد شد. ابتکار و همفکری یاران جنبش سبز در شبکه‌های اجتماعی حقیقی و مجازی، همراه با امید, پایداری, شجاعت مدنی و پیگیری مستدام مطالبات قانونی و خواست‌های انسانی ، مددرسان تغییر سازنده در اوضاع نابسامان قعلی و خروج کشور از وضع بحرانی کنونی خواهد بود.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

به‌نام خداوند بخشنده مهربان

مردم شریف و آگاه ایران

پیش از هر سخنی، لازم است بار دیگر از حضور آگاهانه همراهان شجاع و متعهد جنبش سبز در سراسر ایران به مناسبت اولین سالگرد 25 بهمن سپاسگزاری کنیم. این حضور نشان داد که به رغم تلاش اقتدارگرایان برای حاکمیت جو ارعاب، و با وجود دشواری های زندگی روزمره، احساس مسئولیت نسبت به آینده این مرز و بوم در ایرانیان زنده و شعله امید به تغییر روندهای اداره کشور برای دستیابی به فردایی بهتر در دل یکایک ما پاینده است. لشگرکشی نیروهای امنیتی، لباس شخصی، انتظامی و نیروهای ویژه به خیابان ها و دستگیری های فله ای در خیابان ها، رسواگر دروغ گویی های حاکمان شد: معلوم شد جنبش سبز همچنان سرزنده و پویا، و حکومت از ناهمدلی خیل عظیم معترضان آگاه و هراسناک است. و نیز معلوم شد که همراهی اقتدارگرایان با جنبش های آزادیخواهانه مردم منطقه دروغ بزرگی بیش نیست و آزادی اعتراض برای همه خوب است بجز مردم ایران.

اینک در آستانه برگزاری انتخابات نمایشی نهمین دوره مجلس شورای اسلامی توسط کسانی هستیم که کارنامه شان مملو از بی اعتقادی به «جمهوریت» و بی اعتنایی به «اسلامیت» نظامی دارد که در ابتدای شکل گیری، عزم آن کرده بود که برپایی جمهوری اسلامی، زمینه را برای حاکمیت ارزش های والای اخلاقی در عرصه های زتدگی فردی و اجتماعی ایرانیان هموار سازد، و اینک در گرداب بی اخلاقی حکمرانانش گرفتار گشته است. امروز کسانی مردم را به شرکت در انتخابات می کنند که ذره ای برای رأی مردم ارزش قائل نیستند و در پی آنند تا در اولین فرصت، بقایای نشانه های جمهوریت و مردم سالاری را نیز بزدایند و با خاطری آسوده، انتصابی شدن همه مناصب را اعلام کنند.

این روزها مردم از خود می پرسند مگر مجلس کنونی چه تغییری در زندگی شان بوجود آورده که حالا با شور و شوق در انتخابات مجلس آینده شرکت کنند؟ برای چه باید در انتخاب مجلسی که قوانین مصوبه آن مورد بی اعتنایی مجریان قانون و حتی گاه خود قانونگذاران قرار می گیرد، و نقش نظارتی اش بر دستگاه های اجرایی کشور با یک تماس تلفنی از مراکز قدرت تعطیل می شود، مشارکت کنند؟

دستگاه های تبلیغاتی اقتدارگرایان سعی می کنند با انتقال نقطه ثقل مشکلات کشور از داخل به خارج، احساسات میهن دوستانه ایرانیان را برانگیزند تا از این راه، بر نابسامانی های عدیده اقتصادی، اجتماعی و سیاسی که مسبب آن هستند سرپوش گذارند و از پاسخگویی به مردم فرار کنند. گردانندگان نمایش انتخاباتی می خواهند این بار هم از حربه های تبلیغاتی نخ نمایشان استفاده کنند و با تبلیغات گسترده در باره خطراتی که کشور را تهدید می کند، بحران سازی و بحران نمایی کنند و از مردم بخواهند برای مقابله با آن بحران ها به پای صندوق های رأی بیایند. شگفتا که کسانی که انقلاب را از محتوا واصالت آن تهی کرده‌اند امروز برای ترغیب شرکت مردم در انتخابات به انقلاب و چهره های بارز آن متوسل می شوند! شرکت در انتخاباتی نمایشی که باعث ترغیب حاکمیت استبداد به ادامه سیاست‌های ضد ملی و ضد مردمی منجر و به تثبیت استبداد بینجامد، در واقع نه تنها وظیفه‌ای انقلابی نیست بلکه مغایر با آرمان‌های ملت در انقلاب اسلامی سال ۵۷ است.

حال و در پی استقبال گسترده ای که از دعوت برای عدم شرکت در انتخابات شده، می خواهند عدم شرکت را خلاف اهداف انقلاب، قانون و شرع بنمایانند.
به حکمرانان باید گفت بجای توسل به ماشین تبلیغاتی فرسوده تان و بجای آن که رابطه تان با مردم را یا بر تهدید، یا بر تزویر و یا بر تطمیع بنا کنید، سر تسلیم در برابر حقیقت فرود آورید، به نظر آنان تمکین کنید و به شعورشان احترام بگذارید. این است راه رسیدن به وحدت ملی واقعی و این است راه حفاظت از منافع ملی ساکنان این مرز و بوم در مقابل طمع ورزی های قدرت های بیگانه. مردم ما در مقابل تهدیدهای خارجی از کیان میهن خود، و نه از شما، دفاع خواهند کرد. مگر نمی بینید که در میان صفوف منتقدانتان، حماسه آفرینان دیروز جبهه های نبرد و خانواده های شهیدان سرافراز جنگ تحمیلی چه پر شمارند؟

به دولتمردان باید گفت آنچه فراموش شده این است که «جمهوریت» یعنی شرکت انتخابات برای شهروندان یک «حق» است و تمکین به نتایج آن برای دولتمردان یک «تکلیف». رأی دادن حقی است که مردم اگر بخواهند می توانند از آن برای تداوم یا تغییر روندهای جاری در ادارة کشور استفاده کنند و اگر هم بخواهند با عدم شرکت در آن، نارضایتی شان از شیوه حکمرانی حکومتشان را اعلام کنند. جمهوریت یعنی نظارت بر اعمال حکومت از آن مردم است که از طریق رسانه های آزاد، مجلس آزاد، احزاب آزاد و تجمعات مسالمت آمیز آزاد انجام می گیرد. حال که همه این آزادی ها را نادیده گرفته اید، از انتخاباتی که عاری از شرایط برگزاری عادلانه و منصفانه است چه انتظاری می توان داشت؟

به وعاظ السلاطین باید گفت که شرکت نکردن در انتخابات مغایر با شرع نیست. شارع مقدس انسان را آزاد آفریده و پاسداشت آزادی او را چنان ارج و مقامی داده که از او خواسته جز در برابر حق و حقیقت سر تعظیم فرور نیاورد. تفسیری از دینداری که انتخابگری آزادانه و آگاهانه را از انسان سلب کند، از دین جز کالبدی بی روح باقی نمی گذارد. شریعت بازیچه دست قدرتمندان نیست تا هر چه بر خلاف نیل و اهداف خویش دیدند را غیرشرعی بنامند.

به فرماندهان دستگاه سرکوب باید گفت مگر شما با سرکوب مردم معترضی که تنها و تنها به دنبال رأی گم شده و مصادره شده شان بودند، شهادت ده ها تن از جوانانی که هر یک سرمایه ای برای آینده این کشور بودند، دستگیری صدها نفر که جز پاسداشت از جمهوریت نظام دغدغه ای نداشتند، حبس خانگی چهره های تابناک دوران مبارزه و جنگ تحمیلی، سانسور مطبوعات و تعطیلی احزاب سیاسی نمی خواستید سکوت گورستانی بر کشور حاکم شود؟ اینک مردم می خواهند نتایج این سکوت گورستانی را به نمایش بگذارند. در گورستان، کسی جشن نمی گیرد، حتی برای دلخوشی شما ! اگر می خواهید به قول خودتان تنور انتخابات را گرم کنید، مانند انتخابات سال 88 ارقام را دستکاری کنید، به صدا و سیمای غیرملی سفارش بدهید از همین حالا گزارش های تفصیلی از استان های مختلف تهیه کند و صف های انتظار را طولانی تر از همیشه نشان دهد، فردای روز رأی گیری میزان مشارکت را بی سابقه توصیف کنید و برای یکدیگر پیام های تبریک ارسال کنید، اما گناه این مردم چیست که نمی خواهند هیزم آن تنور باشند؟
و به همراهان جنبش سبز باید خاطر نشان کرد که مبارزه مدنی، به شکل های مختلف صورت می گیرد. گاه به خیابان می آییم و بدون توسل به خشونت، حضور اعتراض آمیزمان را نشان می دهیم، و گاه در خانه می مانیم و نارضایتی مان را با نیامدن به پای صندوق های رأی به رخ می کشیم. به همراهان خود و مردم یادآوری کنید که امروزه قدرت واقعی در دست آنهاست و غیرقابل پیش بینی بودن کنش های اجتماعی آنها، خواب راحت از اقتدارگرایان سرکوبگر ربوده است. کدام جنبش اجتماعی و مدنی در جهان سراغ دارید که پیش از هرکجای دیگر، زندان ها را تسخیر کرده باشد و آزادگان سرافراز دربند اینگونه با شهامت و بی اعتنا به رعب و وحشتی که سرکوبگران سعی در القای آن دارند بر علیه خودکامگی غریو آزادی سر می دهند؟

خلاقیت و پیگیری و حضور فعال کوشندگان آزادی‌خواه و دموکراسی‌طلب سبز در روزهای مانده تا 12 اسفند، افزون بر آگاهی بخشی در مورد انتخابات دروغین آتی، و تبیین مواضع حق‌طلبانه و مشروع جنبش سبز، موجب گسترش و تداوم و تعمیق این جنبش اعتراضی و مدنی خواهد شد. ابتکار و همفکری یاران جنبش سبز در شبکه‌های اجتماعی حقیقی و مجازی، همراه با امید, پایداری, شجاعت مدنی و پیگیری مستدام مطالبات قانونی و خواست‌های انسانی ، مددرسان تغییر سازنده در اوضاع نابسامان قعلی و خروج کشور از وضع بحرانی کنونی خواهد بود.

لذا از همگان دعوت می کنیم با برنامه ریزی قبلی، در روز پنجشنبه 11 اسفند، بیرون از خانه با حضور گسترده و پر شور در اماکن عمومی(مراکز خرید ، میادین ، پارک ها و…) به‌ویژه در فاصله 4 تا 6 بعد از ظهر، برای آگاهی دادن به دوستان در مورد انتخابات نمایشی، و در روز 12 اسفند به نشانه همبستگی با رهبران زندانی جنبش سبز، یک روز را همراه خانواده در حبس خانگی بمانند و این بار اعتراض خود را اینگونه به نمایش بگذارند. راه سبز امید تا آخر سبز می ماند و امیدش را برای بهروزی مردم این سرزمین از دست نمی دهد.

شورای هماهنگی راه سبز امید


 • ناشناس

  مادرخانه مینشینیم وبه اصلاح طلبان حکومتی هم نه میگویییم

  علی الخصوص کواکبیان وجبهه مردم سالاری
  خیلی خنده داربود وقتی امروزاسامی جبهه مردم سالاری رادرکشوردیدم
  برای مثال
  فلاحت پیشه
  ناطق نوری
  امیدواررضایی
  عاشوری
  آقای کواکبیان خیلی زشته اصولگراهاراهم به جمعت اضافه کردی

 • ناشناس

  در جواب اون سبز نفوذی !
  شماها دیگه رسما این یکماهه ول کن نیستید(دقیقا مثل پارسال)!
  بیست سال است مسخره بازی میبینی (واجبی! ریشتراش! جنگیر! خودجوش! ………..) جواب اینها را داری بدی
  سانسور نکنی ها حتی ایدی

 • سبزیم و بیشماریم

  به آن آقایی که شرکت کردن در انتصابات را بخاطر احمدی روشن وظیفه میداند بگویید به خاطر سطح فکر بسیار ابلهانه ناشی از شکم سیر که بایست از رهبر و مقتدا و خدای دوم اشان قدردان باشند متأسفیم. های هیتلر دیگر مرد. به ایشان بگویید اگر خیلی ادعای وطن دوستی میکنند توضییح دهند چرا عاملان سرقت 3 هزار میلیاردی از قول شیخ لاریجانی مفسد فی الارض اند اما بخاطر حفظ آبرو به اسم مخفف در صدا و سیما نام برده میشوند!!!

 • سبزاندیش

  به امید نابودی دیکتاتور همه باید متفق و یکرنگ عمل کنیم

 • sabz

  هنوزم دوست داریم سید

 • ناشناس

  شکست 88 بذلیل عدم حضور کارگران کشاورزان و کارمندان بوده است. بایستی این سه قشر و بازاریان را بیذار نمود. بهر حال تا میتوانید روستائیان و کارگران را به حمایت جذب نمائید. بامید موفقیت.

 • ناشناس

  با سلام,
  ضمن تایید این پیشنهاد،توجه شما رو به 2 نکته جلب میکنم. 1- علت عدم استقبال مردم از شرکت در تظاهرات ریسک دار منطقیه ،چرا که تا وقتی که دو قلدر ،زورگو ،قدرتمند یا…….با هم درگیرند ،کدوم آدم عاقل میپره وسط؟ بقیش رو خودتون فکر کنید و نگین مردم دلسرد شدن!
  2-برای روز 12 اسفند اگه بشه خبرنگار های خارجی رو دم در خونه های مردم فرستاد و قبلش سایتی رو برای استقبال و ثبت نام به منظور دعوت از خبرنکارها راه اندازی کرد خیلی عالیه ،من اولین نفر خواهم بود که ثبت نام میکنم.همه همسایه ها هم آماده هستند تا با اونها مصاحبه کنند و علاوه بر اعلان نظرهاشون در مورد حمله وحشیانه خرداد عوامل حکومت هم توضیح بدن.

 • آرامش سبز

  بادرود به روح پاك شهداي راه آزادي و عدالت
  ماندن درخانه بهترين گزينه ي پيش رو برايجنبش سبز خواهد بود .
  همانا حق خواهد آمد وباطل نابود خواهد شد.
  آنقدر نواي استقلال، آزادي، دولت سبز ملي را سرخواهيم داد تا نواي زجرآور وابستگي، خفقان، از اين مرزو بوم رخت بربندد.
  به اميد خدا……

 • 25 بهمن

  عالی است انجام میدهیم

 • سبز اسبق

  من هر چقدر هم مخالف و منتقدباشم حداقلش این رو درک میکنم که باید پای صندوق رای برم و نظرم رو اعلام کنم. 100%مخالفم

 • ناشناس

  شرکت در انتخابات فرمایشی مجلس نهم که توسط دولت کودتا برگزار می شود، خیانت به آرمانهای امام خمینی(ره)، شهدای 8 سال دفاع مقدس، شهدای جنبش سبز و رهبران مظلوم در حصر و حبس این جنبش(مهندس میرحسین موسوی ، شیخ مهدی کروبی و خانم دکتر زهرا رهنورد)و سایر زندانیان سیاسی می باشد.

 • ميرحسينى ابهرى

  ١١ اسفندخريد ١٢ اسفندخانه تكونى
  اين بهترين تصميمه فقط بايد متحد باشيم وتك روى نكنيم تا اثرش كاملا”معلوم و تاثير گذار باشه

 • فتنه سبز زنده

  شاید اګر مسیرهای مشخصی را هم برای تظاهرات بدون شعار بهش اضافه کنید فشار بیشتری به نیروهای امنیتی و فشار بیاید

 • سبزي

  ما ملت ايران در انتخابات شركت مي كنيم
  به كوري چشم دشمنان

 • همیشه سبز

  ما تا آخر ایستاده ایم…فقط تحریم…یا حسین میرحسین

 • یک دلسوز سبز

  من نمی دانم خونه نشینی چه فایده ای می تونه داشته باشه
  شب جمعه هم همه جا شلوغه هیچ کاری هم نکنیم اون ساعت 4 تا 6 همه جا شلوغه
  من پیشنهاد میدهم که جمعه با استفاده از مصونیتی که داریم به مرکزیت یک مقصد مشخص راه پیمایی کنیم
  چه بخواهیم چه نخواهیم حکومت فیلم های خود را از صف های طویل انتخاباتی می سازد .
  و فردای انتخابات هم می گوید 80 درصد شرکت کننده داشتیم و باقی صحنه سازی ها …
  این روز بهترین روز برای یک راه پیمایی و تجدید میثاق با آرامان های جنبش سبزه …

  قرارنیست که رای بدیم فقط می خواهیم راه پیمایی کنیم همین …
  خونه نشینی صحنه رو برای صحنه پردازی حکومت باز می گذاره …

  فکری کنید دوباره تجدید نظر کنید …
  همه منتظریم دوباره همدیگر را ببینیم …

 • ایران دوست

  من فقط با تحریم و خانه نشینی برای روز 12 اسفند موافق هستم. لطفا دیگه ساز مخالف نزنید. تصمیم گرفته شده است.

 • لیل

  پیشنهاد بنده به عنوان یک معترض به این شرایط فلاکت بار کنونی این است که در روز پنج شنبه همه در ساعت های 4 تا 6 عصر چراغهای ماشین خود را روشن بگذارند تا به همدیگر آگاهی و دلگرمی بدهیم که ما بی شماریم ……..پیش بینی من این است که حداکثر 10 میلیون تو این انتخابات شرکت کنند

 • ثی

  ای مردم ایران مواظب شیطنت آقایون باشید مبادا گروهی با راهپیمایی و اعتراضات خیابانی خودشان بهانه را برای قران بر سر نیزه کردن اصولگرایان بی مخ و شعبان استخوانی های بی منطق بدهند و برای هزارمین بار تو صدا وسیما شلوغ کنند و فریاد وا محمدا و وا حسینا سر دهند که اسلام عزیز تر از مقام و منسبمان در خطر نابودی است و دشمن در حال پیروزی علیه قدرت و ثروت ماست و بیایید پای صندوقها و بریزید رای های خودتان را – تنه راه و مفر از شرایط کنونی خاموش و تقیه و سکوت و تحریم انتخابات است

 • سید محمد رهجو

  تحریم انتخابات تا دفع کل فتنه

 • p

  omidvaram khoda ham ma ra yari konad

 • روح خدا

  رای نمیدم

 • ناشناس

  این فراخوان یکی از بهترین و به موقع ترین فراخوانهای شورای هماهنگیه و ضربه سختیه به مخالفان مردم سالاری واقعی که اعتقادی به دموکراسی ندارن اما منافقانه مثلا انتخابات برگزار میکنن. دلیل این حرف من هم تعداد زیاد کامنتهای اطلاعاتی ها و ارتش سایبری در اینجاست. پس در این فرصت کم باید تمام سعیمون رو بکنیم تا نتیجه بهتری بگیریم.
  11 اسفند خرید و دید و بازدید و …
  12 اسفند خونه تکونی

 • ناشناس

  دوستان در زمان تبلیغات نباید حرکتی انجام دهیم چون که همین باعث حساسیت حامیان حکومت می شود و به صورت یکپارچه در انتخابات شرکت خواهند کرد. من هم با نظر شورای هماهنگی موافقم چون که در روز پنج شنبه بهترین زمان برای آگاهی سازی است.

 • ناشناس

  این فراخوان یکی از بهترین و به موقع ترین فراخوانهای شورای هماهنگیه و ضربه سختیه به مخالفان مردم سالاری که هیچ اعتقادی به رای مردم ندارن اما منافقانه میخوان مثلا انتخابات برگزار کنن . دلیل این حرف من هم تعداد زیاد کامنتهای اطلاعاتیها در انجاست. پس تمام تلاشمون رو در این فرصت کم بکاربگیریم تا بیشترین نتیجه بدست بیاد.

  11 اسفند خرید و دید و بازدید و…

  12 اسفند خانه تکانی

 • میثم

  من با این حرکت موافقم.
  طرح جالبیه.
  ولی باید مراقب کفتارها باشیم.
  یا حسین میرحسین

 • مرتضي

  من قول ميدم توي شهره من مثل سال هاي گذشته کسي پاي صندوق نرود
  مرتضي ازنجف اباد

 • برای حمایت از رهبرامونم که شده مثل مهدی خزعلی که غیرت این مرد باید هممونو به غیرت وادار کنه
  به کجا داریم میریم آخه
  همه باید کمک کنیم
  یاحسین

 • سبز

  یک یا حسین تا میرحسین… 11 اسفند عید دیدنی تو خیابون. 12 اسفند حبس خانگی. ولی بعدش باید اعتراضاتمون ادامه داشته باشه.هفته ای 1 یا 2 بار. نه سالی یک بار

 • ناشناس

  قطعا شرکت در انتخابات نمایشی ، نتیجه ای جز ادامه سیاست های ویرانگر کنونی در عرصه های مختلف ندارد. دعوت به مشارکت نکردن هم نظر خوبی است. اما دو نکته نباید فراموش شود:1- اطلاع رسانی باید علاوه بر فضای مجازی ، در خیابان ها و معابر هم انجام شود.2-باید این نکته هم تاکید شود که اصلاح طلبان به طور کلی مخالف رای دادن و مشارکت در انتخابات نیستند بلکه به طور مشخص انتخابات پیش رو مد نظر است ، چون شرایط برای انتخابات واقعی و تاثیرگذار فراهم نیست.

 • عالی نسب

  در نومیدی بسی امید است// پایان شب سیه سپید است
  با این وضع احتمال بسیار دارد تجمعات روز پنجشنبه منجر به انحلال انتخابات شود. و تشنگان کرسی مجلس هم به امیال و آرزوهای نفسانی خود نرسند.

 • سبز

  یه پیشنهاد داشتم برای شورای هماهنگی جنبش سبز
  با توجه به اینکه پنج شنبه مناسب ترین زمان برای تجمع سبزهاست و حکومت چون فرداش انتخاباته بنابراین نمی تونه یه روز قبل از انتخابات دست به سرکوب گسترده بزنه بنابراین بهتر است از طرف این شورا شعارهایی در رابطه با نمایشی بودن این انتخابات برای روز پنج شنبه در نظر گرفته شود تا تحریم فعال بتواند آخرین میخ را بر تابوت انتخابات بکوبد

 • سید

  آقایون شورای هماهنگی! چرا کاری میکنید که جنبش دو شکست پشت سر هم متحمل شه؟!!
  وقتی ۲۵ بهمن که همه تشکلها از اون حمایت کرده بودن شاهد جمعیت کاملا پراکنده و ناامید کننده بودیم چرا دوباره با فاصله اندک فراخوان میدهید؟؟؟
  فاعتبروا یا اولی الابصار…

 • سبزينه

  يك كلام والسلام
  تحريم انتخابات

 • ناشناس

  green freedom

 • فرهاد

  این سایت توسط یه سری مفتخور خارج نشین اداره میشه و از اونجا برای یه عده آدم خوش باور مطلب می نویسه و اونها را به توهم وا میدارن که انقلاب داره شکست می خوره و فقط کافیه شما روز 11 اسفند بیاین تو خیابونا !!! واقعا برای شهروندان ایرانی که گوش به چنین اراجیفی میدن متاسفم و امیدوارم بعد از دیدن حضور مردم در انتخابات دیگه سراغ این سایت و چرت و پرت های اون نیان.

  هر ایرانی یک رای به جمهوری اسلامی
  ان شاء الله مثل هر سال وعده ما 12 فروردین مسجد محل

 • فرزانه شیرازی

  من خودم چندین بار بازرس انتخابات بودم بارها گفتم و نوشتم در انتخابات تقلب شد واین موارد را کتبا به وزارت کشور گزارش ارسال کردم.چه رای بدهید چه رای ندهید تقلب در نیمه شب بعد از انتخابات در صندوقهای مساجد پررفت و آمد محله هاتوسط افرادی که از قبل هماهنگی شده انجام خواهدشد .

 • ناشناس

  vvvvvvvvvvv

 • ناشناس

  بسم الله الرحمن الرحیم
  در انتخابات شرکت می کنم تا:
  استقلال خودم رو نشان بدم
  اقتدار خودم را نشان بدم
  تو دهن شما ها بزنم

 • ناشناس

  بازهم که رنگ سبز پاشیدید روی عکس. خدا فتو شاپ را حفظ کند.

 • ناشناس

  اينها به هر طرفندي دست خواهند زد تا مردم را به پاي صندوقهاي راي بکشانند اين را از صدا وسيماميتوان فهميد. يک عده که رای نمي دهند اما هدف اينها جلب نظرافراد بي تفاوت و راي اوليها است که آمار زيادي را شامل مي شود. بايد در روزهاي نزديک به 12 اسفند منتظر اقدامات انتحاري آنان براي راي دادن بود.

 • فرزانه

  من ی ایده دارم اگر فکر میکنید کارساز هست لطفان اطلا رسانی کنید … مردم باید این جمله رو مثل یک رمز شب همه بهم بگن.
  ……….((یازدهم خرید عید دوازدهم خونه تکونی ))
  مزایای که این طرح داره
  ۱. مختصر و گویا بودن مطلب
  ۲. عدم وجود هرگونه کلمه سیاسی در این جمله و پایین بودن ریسک بیان
  ۳. ایجاد اتحاد در میان مردم برای تحریم و قوت قالب از گستردگی ان

  زمان بسیار اندک است لطفا اطلا رسانی کنید

 • ش

  باسلام اينك كه مدنيت و اسلاميت اين خاك كه آغشته به خون هزاران مرد و زن و كوچك و بزرگ وچه بجه ها كه چشمشان به چشم پدر بخون غلطيده شان نخورده است بايد با هم يك دل و يك صدا زنده باد ايران سرداده ودر مقابل نابخردان و نامردان و ناكسان عصر امير المومنين علي و نابخردان عصر امام حسن و منافقان عصر امام حسين دست دردست و يكصدا در مقابل خفقان حاكم بر جامعه ايران بايستيم و در مقابل زور و ستم قد علم كرده و به فردائي سبز بينديشيم و يكصدا در 11 اسفند با هم يكدل باشيم

 • ناشناس

  شرکت در انتخابات یا انتصابات؟ کدام؟

 • ناشناس

  diktator bayad beravad