سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مسعود پزشکیان: اگر آقایان موسوی و کروبی جرمی کرده اند باید در دادگاه رسیدگی شود...
» اگر این مسلمانی است وای به حال مسلمانی

مسعود پزشکیان: اگر آقایان موسوی و کروبی جرمی کرده اند باید در دادگاه رسیدگی شود

چکیده :وزیر بهداشت و درمان دولت اصلاحات یادآور شد: "۳۰ سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد از شما می‌خواهم یک مسئول را معرفی کنید اعم از وزیر، رییس‌جمهور، استاندار و... که امروز منحرف یا مفسد فی‌الارض معرفی نشود؛ این نشان‌دهنده این است که یک‌جای کار ما می‌لنگد. باور کنید من آدم خوبی بودم و وارد سیستم حکومت شدم و الان اینکه می‌بینید شدم."...


نماینده اصلاح طلب مجلس هشتم شورای اسلامی با انتقاد از شرایط موجود کشور گفت: “حدود ۳۰ سال از انقلاب می‌گذرد از شما می‌خواهم یک مسئول را معرفی کنید اعم از وزیر، رییس‌جمهور، استاندار و… که منحرف یا مفسد فی‌الارض معرفی نشده باشد. این نشان‌دهنده این است که یک‌جای کار ما می‌لنگد. باور کنید من آدم خوبی بودم و وارد سیستم حکومت شدم و الان اینکه می‌بینید شدم.”

مسعود پزشکیان، وزیر دولت محمد خاتمی همچنین گفت: “امروز کار ما به جایی رسیده آن چیزی که ارزش ندارد آبروی مسلمان است و مثل آب‌خوردن این‌ها برده می‌شود. اگر این مسلمانی است وای به حال مسلمانی.”

به گزارش ایلنا، مسعود پزشکیان روز دوشنبه پنجم دی ماه، طی مناظره‌ای سیاسی با احمد رهدار از شاگردان مصباح‌یزدی در محل تالار شیخ مفید دانشگاه قم، با اشاره به سخنان رهدار مبنی بر اینکه پزشکیان و دوستان اصلاح‌ط‌لب او راه خود را از راه امام جدا کرده‌اند، اظهارداشت: “حاج آقا دم از معنویت می‌زند در حالی که می‌گوید دیروز تازه از طریق اینترنت مرا شناخته امروز می‌گوید من یقین دارم که شما این‌جوری هستید. اگر این معنویت است که وای به حال معنویت. ”

پزشکیان در پاسخ به سوال یکی از حضار مبنی بر اینکه چرا دولت اصلاحات کار را به جایی کشاند که امروز بعد از گذشت ۶ سال از آن دولت هنوز نمی‌توان بی‌حجابی را حل کرد، گفت: آن چیزی که در خیابان‌هاست مجموعه کارهای ما مسئولین از چپ و راست است.

پزشکیان در پاسخ به سوال دانشجویی مبنی بر اینکه آیا نباید “موسوی و کروبی کنار گذاشته شوند و از آن‌ها به دلیل اینکه فتنه آفریدند اعلام برائت کنیم” گفت: “من یک دانشگاهی‌ام و نمی‌توانم با ادبیات شعاری صحبت کنم. اگر کسی جرمی کرده باید در دادگاه به جرم او رسیدگی کرد نه اینکه با شعار او را مفسد‌فی‌الارض معرفی کنیم.”

وی خاطرنشان ساخت: در سال‌های اولیه انقلاب آیت الله مشکینی برای من و دوستانم درس اخلاق گذاشته بود و می‌فرمود اگر کسی را به عنوان متهمی گرفتید حق ندارید حتی یک سیلی به او بزنید و می‌فرمود قانون کسی را که مجرم است باید به دادگاه برده و محاکمه قانونی انجام دهد و به همین دلیل بنده نمی‌توانم به‌یک‌باره کسی را مفسد فی‌الارض معرفی کنم.

وزیر بهداشت و درمان دولت اصلاحات یادآور شد: “۳۰ سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد از شما می‌خواهم یک مسئول را معرفی کنید اعم از وزیر، رییس‌جمهور، استاندار و… که امروز منحرف یا مفسد فی‌الارض معرفی نشود؛ این نشان‌دهنده این است که یک‌جای کار ما می‌لنگد. باور کنید من آدم خوبی بودم و وارد سیستم حکومت شدم و الان اینکه می‌بینید شدم.”

پزشکیان تاکید کرد: امروز کار ما به جایی رسیده آن چیزی که ارزش ندارد آبروی مسلمان است و مثل آب‌خوردن این‌ها برده می‌شود. اگر این مسلمانی است وای به حال مسلمانی.

وی با اشاره به سخنان فرد حاضر سوال‌کننده مبنی بر اینکه چرا “موسوی و کروبی قانون اساسی و خط امام و رهبری را زیر سوال بردند؟”، گفت: شما می‌گوید فلان شخص چرا گناه کرد. کاری ندارد خودش را صدا کنید و از خودش بپرسید.

پزشکیان در پاسخ به اظهارات رهدار مبنی بر اینکه با زور می‌توان مملکت را درست کرد، گفت: ادبیات من با این آقا فرق دارد و به همین دلیل آنچه را که می‌گوید قبول ندارم؛ اگر خدا می‌خواست همه را در روی زمین مومن خلق می‌کرد اما این کار را نکرد و همه را برای انتخاب راه آزاد گذاشت حالا شما می‌خواهید به زور مردم را مومن به دین خود کنید.

وزیر بهداشت و درمان دولت اصلاحات در پاسخ به این صحبت‌های رهدار مبنی بر اینکه اگر شما اصلاح‌طلبان کنار بکشید ما اصول‌گرایان مملکت را درست می‌کنیم، گفت: اصلاً ما کشیدیم کنار، شما یک جا به عنوان الگو بسازید و به جامعه عرضه کنید. اصلاً نمی‌خواهد جامعه را درست کنید یک مدرسه اسلامی درست کنید تا همه، محبت و صداقت و انصاف را در آن ببینند. به خدا قسم یک چنین مدرسه‌ای را درست کردید من برای ساختن مدارس دیگر به شما التماس می‌کنم.

پزشکیان در پاسخ به این بخش اظهارات این روحانی افراطی مبنی بر اینکه تمام حرف‌های اصلاح‌طلبان به‌گونه‌ای بود که آمریکا خوشش آمد، گفت: من در آمریکا بودم و برگشتم، اما شما ممکن است بروید و بر‌نگردید.

وی افزود: این ادبیات که یک عده را متهم و به آن‌ها اتهامات مختلفی را بچسبانید مشکلی را درست نمی‌کند. اینقدر حرف نزنید و اگر می‌توانید در عمل مملکت را بسازید.

پزشکیان اضافه کرد: زمانی که دولت احمدی نژاد روی کار آمد تمام اعضای دولت سابق حتی در شهرستان‌ها را عوض کرد. در حالی که این روش درست نیست.

وی افزود: من همین الان اگر به سراغ کار پزشکی بروم برای انجام هر عمل ۱۵ میلیون تومان می‌گیرم و نیازی به دو میلیون حقوق مجلس ندارم شما مرا نشناختید و دائم تهمت می‌زنید؛ اگر مسلمانی این است که کسی دنبال شما نمی‌آید.

پزشکیان در پاسخ به سوال یکی دیگر از حضار مبنی بر اینکه “چرا از موسوی و کروبی که سران فتنه‌اند اعلام برائت نمی‌کنید”، گفت: آن چیزی که به من دیکته می‌کنید را نمی‌توانم به عنوان نظر خود بگویم و این را هم بدانید بنده به چیزی که معتقد نباشم می‌گویم معتقد نیستم.

وی با تاکید بر اینکه من همواره با اعتقاد به خدا و برای اعتبارم زندگی کرده‌ام، گفت: بنده در دوران ریاست خود در دانشگاه تبریز اولین کسی بودم که در ایران گفتم که پسرها حق ندارند دخترها را معاینه کنند و برای این اثباتم بسیار تحت فشار قرار گرفتم اما روی آن ایستادم.

پزشکیان اضافه کرد: با زور و جنجال‌آفرینی و فحش نمی‌توان به نتایج مطلوبی رسید و کشور را اداره کرد.

وی افزود: در خانواده خودمان زن و دختر بی‌چادر نداریم اما روش‌های زور و فشار را نمی‌پذیرم.

وزیر بهداشت و درمان دوره اصلاحات گفت: باور کنید ادبیاتی که دشمنی و تنفر را در جامعه ایجاد می‌کند ادبیات درستی نیست بلکه باید کاری کنیم تا همگان را به نظام جذب کنیم.

وی در پایان به بیان اینکه ادبیات ما در تبلیغ اسلام و تبلیغ نظام باید اصلاح شود، گفت: اگر می‌خواهید مملکت درست شود باید با همه مثل انسان برخورد کنیم.


 • ناشناس

  اگر موسوی و کروبی را به داگاه ببرند اتوماتیک وار سخنان موسوی و کروبی به اطلاع مردم میرسد اقای پزشکیان رهبران ما را برای اینکه صدایشان به مردم نرسد به بند کشیدند انان میدانند شنیدن سخن اینان سحر ساحران حاکم را موسی وار باطل میکند اینان از شنیدن سخن دیگران بیمناکند چون باطلند و بی منطق تبعیت اقایان از قران دروغی بیش نیست اینان میگویند مردم داری بصیرتند وموسوی و کروبی رسوا شده اند پس چرا دادگاهشان را تشکیل نمی دهند تا همه مردم رسوای واقعی را ؛هبل دروغین وواقعی و عمر عاص واقعی و رسوا را بهتر بشناسند

 • میثم

  آفرین بر دکتر با این ادبیاتش در کلام

 • امیر

  اینا که این سوالات مضحک از پزشکیان می پرسیدند دانشجو بودند یا بچه بسیجی ساندیس خور؟

 • امیر

  اه اه بابا جون مادرتون انقدر عصبیمون نکنید آخه این چه مناظره ای که دکتر پزشکیان توش شرکت می کنه تا این سوالایی رو که یه بچه دبستانی هم نمی پرسه رو جواب بده تو رو خدا دکتر بس کنید به جواب دادن به یه مشت سوالای مسخره

 • ناشناس

  Aghaye Pezeshkiane aziz NEZAM Naaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ESLAM lotfan.

 • علی

  این حرف آقای رهدار که گفته کشور را به اصولگرایان بدهند تا آنرا درست کنند !!! این حرف خود بخود تحریف واقعیت است !! این حرف نشاندهنده بی اخلاقی در روز روشن است ، نزدیک ۷ سال است که کلآ و دربست کارها به اصولگرایان واگذار شده آنهم در شرایطی که در این ۷ سال به اندازه ۵۰ سال درآمد نفتی و ثروت کشور در اختیار اصولگرایان بوده باضافه کارهای سالیان قبل و اقتدار و زیر بناهائی که با تلاش مسئولین مخلص و خون شهدا برای نظام کسب شده بود ، همه یکجا تقدیم اصولگرایان شد .
  مگر اینکه منظور ایشان این باشد که بجز شاگردان آقای مصباح بقیه مردم را از روی کره زمین محو کنند ! در آنصورت هم ۷ سال بعد ایشان میگویند کشور را اگر بدون یکنفر جمعیت به من بدهید آنرا درست میکنم ! و ۷ سال بعد هم باز ناموفق احتمالآ از خلقت باریتعالی گلایه خواهند کرد که با این انسانهائی که خدا خلق کرده و همه مثل من نیستند نمیشود کترها را سامان داد.

 • جرمش آن بود….

  اینها سیاست شان به این صورت است که ابتدا طرف را می گیرند و مدتها نگهش میدارند تا شاید جرمی برای آن بتراشند و بعد که جرمی پیدا نمی کنند یاد رافت و عطوفت اسلامی می افتند و پس مقدار اخاذی(بستگی دارد به قیمت دلار) از آنها آزادشان می کنند و وقتی می پرسند خوب حالا پس از این ۴۴۴ روز یا سی ماه زندانی بودن یا سیصد روز در حصر گذراندن بفرمایید که جرم ما چه بود؟ بربر نگاه می کنند و میگویند بی حرف بیشتر بگذار برو و شکر کن که ترا به جرمی که کرده ای محاکمه نکردیم وگرنه…. خدایا این بندگان خطاکار و شیطان صفت خود را به راه راست هدایت کن.
  معلوم است که موسوی و کروبی جرمی نکرده اند. به اندازه خردلی جرم کرده بودند اینها صدبرابرش می کردند و الم شنگه راه مینداختند. جرمش آن بود که اسرار هویدا می کرد. کرنش نمی کنند بله قربان نمی کنند. دست من و چای دمپایی مرا نمی بوسند کافی نیست برای مجرم بودن آنها؟

 • ناشناس

  سلام بر دکتر قلب مومن های وقعی که الحق نشان از مومن انسان دوست وبا علم ودانش تمدن مدرنیته وسنت رادر نفس هایت بیرون ریخته میشود با این به ظاهر مومنین اویزان به قدرت جنایتکار ان جامعه ایرانی مسلمان تنها به خفت وتحقیر ها رسیده است اینها مسلمانی را در لباس ظاهری میدانند هنوز پاکی وشرافت انسانهای مثل مهندس میر حسین موسوی وکروبی ها بای غرق شدگان زر وزور تزویر قابل درک وشناخت نیست وتنها خداست که می تواند به داد رنجهای زخم های عمیق ملت ایران برسد وان روز خواهد رسید وخیلی از این به ظاهر دینی ها در پیشگاه خداوند شرمند ه تاریخ وملت ایران خوهند بود جمعی از عکاسان انقلاب وهشت سال جنگ با جمع جانبازان عکاس ان در سالهای جنگ

 • ناشناس

  اقای دکتر شما انسانی شریف هستید باور کنیداین به ظاهر انسانهای دینیکه باتفکرات فرقه ای خودشان با ادبیات تنفر از انسانها رفتار وعمل میکنند وکرامت انسان های نجیب وشریف با خفت کردنها حثیت های انسانها لزبین میبرند اینها شیطانهای هستند که غیر قابل اعتماد حتا به شیطان بزگتر خودشان میباشند من خود از همان روزهای اولیه تاسیس روزنامه جمهوری اسلامی که در خدمت انسان مومنی چون مهندس میر حسین موسوی را با همه وجودم نجابت وشرافت اعتقادی وملی ایشان را در هولناکی وقایع وحادثه هالمس کرده ام مسائل موجود این رفتار های شیطانی بزگترشان هم میدانم واین ها در تاریخ این سرزمین رسوا خوهند شد نمونه این شیطانها اقایان مظفر بقایی وحسن ایت وجمع فرامسن های پنهان شده ها و وووو میباشند محمد علی ل

 • ناشناس

  حیرانم که توی مخ بعضی ها به جای عقل از آهک استفاده شده. اینا رو باید یکی دو سالی برد به بقیه کشورهای مسلمان نظیر پاکستان یا ترکیه تا بفهمن تجلی اسلام در حجاب زنان نیست بلکه اسلام باید بر دلها حکومت کنه. هر کسی بی هنرتر و نادان تر هست میخواد با به میون کشیدن حجاب اجباری خودش رو به کانون قدرت و ثروت متصل کنه اما نمی فهمه که این مسخره بازی ها چه لطمه ای به اسلام میزنه. اگرچه اسلام برای این نادانها فقط وسیله ایست برای سواری گرفتن از مردم.

 • ناشناس

  اقای دکتر اینها کم اوردن واز این که اقایان خاتمی موشسوی کروبی تاج زاده وگروهای دیکر انتخابات را تحریم یا فر مایشی خواندن عصبانی هستن وباید تهمت های زیادی را تحمل کنیم

 • فرزاد

  یاشاسین ایرانین تبریزلی اوغلی/زنده باد پسر تبریزیِ ایران

 • علم

  این کشوررانمی شودکه به حال خودرهاکردتاانان بسازند تا صدای پزشکییانها بلنداست انها خوابشان اشفته است ودرثانی همه انهاییکه الان کشوررا اداره می کنند مثل ان جوان بسیجی ساده انگارانه فکرمی کنندکه کشورکارش به اینجا رسیده است بگذاریدادمهای شجاع وسالمی مثل ایشان پاسخشان رابدهند باانکه ادم خنده اش می گیردکه واقعا دانشجوی ما تفکرفلسفی وعلمیشان تابه این اندازه سقوط کرده است اینها قلچماق های ان دولتی هستند که درمجلس این کشوربه نماینده های مردم گفته طویله وحالاهم برای ماست مالی قضیه میگویند اول نماینده طویله چی ها حمله کرده ووی مصر نیست وهمین امروزوفرداست که ان نماینده درپیشگاه ملت زانومی زند وتوبه می کند این هاهمان نماینده هاهستندکه باقی مانده اب لیوان احمدی نپزادرا سرمی کشیدندتا شفابیابند حقشان است اگرنماینده درجایگاه خودش باشد احدی جرات نمی کند خوب اگرهم باشدمه نماینده نمیشود

 • مهدي

  با سلام خدمت دوستان بهتره به جای مناظره سیاسی به عملکرد هر دولت چه اصولگرا چه اصلاح طلب با توجه به شرایط زمانی و درامد نفتی اون دولت بپردازیمو بعد ببینیم که کدوم دولتی واسه کشور خوب عمل کرده!!بعدشم مساله حجاب به دولت مربوط نمیشه؟!!حجاب به خود هر زن و دختر مربوط میشه یکی دوست چادر سرش کنه یکی دیگه با مانتو راحته همون جور که ما میخوایم تو کشور های اروپایی به روسری زنان مسلمان گیر ندهند وبه اصطلاح خودمون ازاد باشن هر طور میخوان لباس بپوشن!اینجا هم مردم ازاد باشن بعدشم حجاب واسه مردم نون شب نمیشه بهتره دولتمردان به جای رسیدگی به حجاب زنان به فکر گرانی تورم و بیکاری همون زنان بی حجاب بیکار در کشور باشند!!!

 • ناشناس

  لعنت به دروغ گوها چه چپی چه راستی..؟خدایی موسوی یا کروبی میومد چه میشد؟بابا به خدا قسم همه دروغ میگم انشا … با ظهور همهش حل میشه

 • ناشناس

  جالب است که دران جلسه دو تا ادم با سواد نبود که ا زاقای پزشکیان پرسشی بکند .هرچه جاهل بوده و متحجر بوده از ایشان سوال می کرده
  این ادم هائی که نزد مصباح جاهل و متحجر تربیت شده اند دیدشان شکمشان وزیرشکمشان است بیشتر افق دید دارند

 • ناشناس

  من دست دکتر را برای گفتن این جمله می بوسم:من در آمریکا بودم و برگشتم، اما شما ممکن است بروید و بر‌نگردید.

 • كميل

  سلام من حرف شما را تصدیق می کنم از اول انقلاب هر مدیری کنار رفت پشت سرش حرف زدند هر انقلابی که روی کار آمر با مارک ضد انقلاب رفت یا ضد انقلابش کردند من اشاره می کنم به اینگونه افراد شما قضاوت کنید مرحوم شریعتی را روشنفکر غربزده سنی و…… طالقانی را پدر منافقین
  مهندس بازرگان ید الله سحابی عزت الله سحابی و…. لیبرال و ایت الله شریعتمداری وقمی ومنتظری وصانعی دستغیب وطاهری وجدیدا خاتمی غفاری اردبیلی موسوی کروبی حتی هاشمی …… اشاره کنم به شیخ علی تهرانی شوهر همشیره گرامی مقام رهبری همه ملت ایران هر روز ظهر صدایش را در زمان جنگ از رادیوی صدام می شنیدند که به امام توهین می کرد و… اول انقلاب شخصیت بدی نبود دادستان انقلاب مشهد سخنران وشجاع یکی از اساتید می گفت شب یکشنبه خونین مشهد در میدان شهدا عده ای ساواکی وارتشی را دار زده بودند در منزل ایت الله شیرازی جلسه بود که این اعدامهاروی ارتش اثر می گذارد یک جوری اینها را بیارید پایین که می خواهند ارتش را علیه مردم تحریک کنند وخون راه بیاندازندبه هر که گفتند گفت من جرات نمی کنم چون مردم خشمگینند واورامی کشند دراین بین شیخ علی با چند تن از طلاب داوطلب شد و اعدامی ها را پایین اورد بگذریم ….. ولی انقدر به این مرد فشار اوردندو اذیت کردند که مجبور شد با صدام همکاری کند والان هم می بینید با اینکه جرم محرز دارد در تهران مانند سید مظلوم میر حسین که هشت سال در مقابل صدام ایستاد در حبس خانگی است دوست صدام ودشمن صدامیک حکم!!پس می شود گفت حرف دکتر پزشکیانصحیح است یک جا مشکل از خودمان

 • محمد

  همین آقای پزشکیان که خودشو یه اصلاح طلب میدونه رفته برای نمایندگی مجلس نام نویسی کرده بعضی ها یکی به نعل میزنند یکی به میخ آیا این همه تخریب و ظلم و شما نمی بینید آقای پزشکیان وقتی آقای موسوی و کروبی تو زندان هستند به خاطر آزادی و این آقایان دم از آزادی و مومنی میزنند مشکل هنوز در درونه خودمان هست نه دیگران