سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دیدار نوه‌ و عروس امام خمینی با فاطمه کروبی...
» سید یاسر خمینی: شجاعت کروبی ثابت کرد منافع مردم مهم تر از زندگی راحت برای ایشان است

دیدار نوه‌ و عروس امام خمینی با فاطمه کروبی

چکیده :آقای کروبی از پیشگامان نهضت امام بوده‌ و همیشه مورد عنایت و توجه ایشان قرار داشت. آقای کروبی با شجاعتی که قبل و بعد از انقلاب از خود نشان داد ثابت کرد که اسلام، کشور و منافع مردم برای او بسیار مهم‌تر از زندگی راحت و بدون دغدغه است....


حجت‌الاسلام والمسلمین یاسر خمینی به همراه همسر و مادرش، دکتر فاطمه طباطبایی روز چهارشنبه در منزل فاطمه کروبی با وی دیدار کردند.

به گزارش سحام‌نیوز، در ابتدای این دیدار، فاطمه کروبی شرحی از آخرین وضعیت مهدی کروبی و شرایط سختی که خانواده‌ی کروبی در هفت ماه گذشته داشته‌اند، ارائه کرد.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین یاسر خمینی با اظهار تاسف از شرایط پیش آمده برای آقای کروبی و خانواده‌ی وی عنوان کرد: آقای کروبی از پیشگامان نهضت امام بوده‌ و همیشه مورد عنایت و توجه ایشان قرار داشت. آقای کروبی با شجاعتی که قبل و بعد از انقلاب از خود نشان داد ثابت کرد که اسلام، کشور و منافع مردم برای او بسیار مهم‌تر از زندگی راحت و بدون دغدغه است.

وی همچنین ابراز داشت: امیدوارم مسئولان کشور با درایتی عمیق‌تر به مسائل نگاه کنند و هر چه زودتر به حبس این دو عزیزِ همراه مردم خاتمه دهند.

در پایان این دیدار دکتر فاطمه طباطبایی همسر مرحوم احمد خمینی، با ذکر خاطره‌ای از هتک حرمت روحانیت، نسبت به آسیب شدیدی که در چند ساله‌ی اخیر به باورهای دینی مردم وارد شده ابراز تاسف و نگرانی کرد و گفت: امیدوارم هر چه زودتر محدودیت‌های صورت گرفته برای آقایان کروبی و موسوی پایان پذیرد.


 • ب

  درود و سلام به امام خمینی(ره) بزرگ مرد آزاده و آزادگی

 • رامین

  درود بر این دو عزیز

 • ناشناس

  درود بر یلسر خمینی عزیز و همسرش

 • اذربایجان

  درود بر خمینی بت شکن و اهل بیت شریف ایشان

 • قیامت

  وعده خالق یکتا تحقق مییابد سحر نزدیک است

 • بابک

  اقدام بسیار شایسته ای است . عزیزانی که امکانش را دارند باید هرچه بیشتر به دیدار این عزیزان بروند و به حاکمیت فشار بیاورند تا هر چه زودتر سران اصلاحات را آزاد کنند.به خصوص خانواده امام خمینی که نفوذ و اقتدار ویژه ای دارند.

 • گلشن

  نصر من الله وفتح قریب -خون پروانه شمع را چندان مجال نمیدهد که شب را سحرکند

 • یاالنثارات حسین

  درود بر آزادگان در بند درود بر تمامی آزادمردان حق طلب درود بر موسوی و کروبی

 • سحر

  دفاع کردن از حق طلبان وظیفه همه ماست. درود بر خاندان امام عزیزمان.
  یاحسین میر حسین. یا مهدی شیخ مهدی

 • سبز

  درود بر موسوی و کروبی و همه آنهایی که در هر لباس و مقامی از این دو عزیز دفاع میکنند

 • بی شماران

  درود بر یاسر خمینی و خانواده ی امام/ از ایشان بسیار سپاسگزارم
  درود بر کروبی و موسوی عزیز

 • ناشناس

  عزیزان چرا خبرهای اعتراضات امروز تبریز کار نمیشه
  خوابید؟؟؟؟؟

 • بسیجی دوران امام

  سلام بر بسیجیان و پاسداران و ارتشیان امام ما یاران امام را تنها نمیگزاریم و این فضای جعلی را عوض میکنیم و به فضای معطر انقلاب خمینی و مردم بازمیگردیم که در آن میزان فقط وفقط وفقط رای و نظر مردم است و بس

 • راستین

  ای ملت جان مادرتون انتخابات شرکت نکنید
  اینا یه ذره دارن روی خوش نشون میدن با این آزاد کردن ها و ملاقات ها ، بعد از انتخابات که خرشون باز از پل گذشت دوباره همون اشه و همون کاسه

 • یاشیل

  روح منی خمینی! بت شکنی خمینی!

 • علی

  سبز یعنی ۱۰۰ سال مبارزه با دیکتاتوری..سبز یعنی مردان با شرف وطن پرست..سبز یعنی اسلام منهای سیاست..سبز یعنی استقامت تا بهار..V

 • ناشناس

  این که گفته میشود مردم و مخصوصاً بخش عظیمی از جوانان از ارزشهای دینی رویگردان شده اند به والله درست است، آهای آقایان مراجع عظام قم و مشهد و سایر بلاد، آهای علما، آهای مردم دیندار که قلبتان برای اسلام می تپد. آیا واقعاً به گوشتان نمیرسد که چه اتفاق وحشتناکی در حال وقوع است؟ آیا واقعاً گزارشی غیر رسمی و مردمی و واقعی از اوضاع و احوال قشر عظیمی از جوانان تحصیلکرده این مملکت و میزان بی توجهی آنان به دین و ارزشهای دینی به شماها نمیرسد؟ آیا واقعاً شما خبر ندارید که بی اعتقادی و بی تفاوتی به مسائل دینی در سطوح مختلف جامعه و مخصوصاً در بین جوانان تحصیلکرده دانشگاهی در حال گسترش است؟ چرا اکثر شماها عادت دارید که از کانالهای رسمی اخبار و اطلاعات و تحلیل ها را بخوانید؟ معلوم است که نوعاً اینگونه گزارشها با نگاهی به اصطللاح خوشبینانه و در واقع در بردارنده منافع دستگاههای حاکمیتی مسئول و متولی فرهنگ کشور تهیه میشوند. شماها وظیفه دارید کانال بزنید واز اوضاع جامعه آنگونه که واقعاً هست اطلاع پیدا کنید نه آنگونه که به شما گزارش میشود.شماها یا میدانید که در متن و بطن جامعه ایرانی چه میگذرد و هیچ عکس العمل موثری از خود نشان نمیدهید و یا اصلاً نمیدانید. در هر دو صورت باید در روز قیامت جوابگو باشید. آیا هیچ موقع از خود میپرسید که چرا باید در همسایگی ما کشور ترکیه روز به روز گرایش به ارزشهای دینی و اسلامی بیشتر و بیشتر شود ودر کشور ما بر عکس؟ پر واضح است که موضوع برمیگردد به تفاوت در نوع قرائتی که حزب اسلامی عدالت و توسعه از دین و ارزشهای دینی دارد و نوع قرائت حکومتی که آقایان در ایران از دین و ارزشهای دینی دارند. این یک اصل ثابت شده است که وقتی هر چیزی انجام یا عدم انجامش حالت صددر صد اجباری و دستوری همراه با تهدید و ارعاب و محرومیت اجتماعی و … پیدا میکند احساسات افراد زیادی را به سمت جبهه گرفتن بر علیه آن موضوع سوق میدهد. بنده خودم از میان چند دانشجوی مطمئن و قابل اعتماد تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که رقمی بالاتر از هشتاد درصد جوانان دانشجو حتی نسبت به نماز که از ارکان دین است بی تفاوت هستند. بماند که اصل و فلسفه وجودی دین حاکم کردن اخلاق است و وجداناً در این جنبه نیز ما شاهد سقوط بزرگ اخلاقی در بین آحاد جامعه و مخصوصاً قشر جوان هستیم. اگر منصفانه قضاوت کنیم شاید نتوانیم به وضعیت اخلاق عمومی جامعه ایران فعلی نمره ای بالاتر از بسیاری از کشورهای سکولار دنیا بدهیم و این شایسته یک کشور که مدعی حکومت مذهبی اخلاقی است نیست. ما نمیتوانیم مردم را با گفتار بی عمل به دین دعوت کنیم و بهترین نوع دعوت به دین عمل کردن به آن است. وقتی که برای خودمان به انواع زخارف دنیوی مجهز شده ایم، بالاترین حقوق ها را میگیریم، در خانه های مجلل زندگی میکنیم، با بهترین ماشینها رفت و آمد میکنیم، درویلاهای چند صد میلیونی تعطیلاتمان را به در میکنیم، آقازاده هایمان هم که هنوز از دانشگاه فارغ التحصیل نشده اند شغلشان و خانه شان و ماشینشان همه آماده و رو یه راه است، دعوت به رعایت اخلاقیات کمی خودخواهانه و مزورانه است.
  در این شرایط بسیار حساس که دین در ایران برای بسیاری از هر هری مذهبها به انجام یک سری اعمال قشری و سطحی و ظاهری و فریبنده و امتیاز گیرنده و دکان و وسیله سوء استفاده و ازدیاد ثروت و قدرت محدود شده و این خود به مثابه ابزاری موثر و قدرتمند که فاصله درصد بالایی از مردم و بخصوص جوانان این مرز و بوم را از دین و ارزشهای دینی دور و دورتر میکند مبدل شده، وظیفه بسیار سنگینی بر عهده و دوش شما مراجع (البته مراجعی که خودشان از نان حکومت استفاده نمیکنند)، علماء، نخبگان دانشگاهی و هر کس که برای اسلام و دین و خدا و قرآن و محمد و ائمه و سنت و اخلاق و تقوا و … دغدغه ای دارد میباشد که باید همین امروز فکری و کاری بکنید که فردا واقعاً دیر است و در روز حشر نیز هیچ بهانه ای پذیرفته نیست و در آن روز تمام عبادتها و زحمات شما بر باد رفته خواهد بود.

 • رضا

  درود بر خاندان امام خمینی جنا ب اقای سید یاسر خمینی و سرکار خانم دکتر طبا طبائی

 • vahid simin

  درود بر یاسر خمینی و خانواده ی امام/ از ایشان بسیار سپاسگزارم
  درود بر کروبی و موسوی عزیز
  یاران سبز و مظلوم مان را آزاد کنید

 • با وفا

  میدانید چرا آقایان را حبس خانگی آزاد نمیکنند برای اینکه خداوند عقل را از آنها گرفته و آنها با دست خودشان به نابودی خود کمک میکند و فکر میکنند کار درستی میکند ومکرو ومکرا… وا… خیرالماکرین

 • ناشناس

  واقعا معنی داره به موقع بود و نشان از آزادگی این بزرگواران داره … آقایان اقتدار گرا تا کی میخواید زور بزنید نمیتونید کروبی و موسوی رو بشکونید هر روز بر عزتشان افزوده میشه که نشان از کوچکی و حقارت شما داره

 • ناشناس

  درود بر جنبش سبز

 • مسلمان سبز

  از بیت امام انتظار بیشتری داریم
  ای کاش خانم طباطبایی زینب وار بیانیه می دادند و طرفداران امام و سبزها را به تحصن در بهشت زهرا فرا می خواندند
  در انحراف…. از تفکر و سیره حضرت امام کوچکترین تردیدی نمانده است

 • یک ایرانی

  ضمن عرض ادب و احترام به پیشگاه آقا امام زمان
  باید به روزگار امروز ایران تاسف خورد یا ابراز نگرانی کرد !؟ مگر از زمانی که آیت الله خمینی در اعتراض به ظلم یا شاید هم عنوان دیگه ایی بیانیه صادر کرد و مردم را به بلند کردن صداشون تشویق کرد چقدر گذشته که الان تمام دوستان و یاران ایشان برای منافع شخصی یا به نوعی برای حفظ اسلام این چنینی در مقابل هم صف آرایی کرده اند !!! کجای این انقلاب که با برادری و برابری شروع شد با ایران امروز هم خوانی دارد . به عقیده من این مسیر که انقلاب ایران از ابتدا شروع کرد عالی بود اما اجبار د داشتن دین و اجرای مقررات قانون اساسی بر اساس اسلام یک خودخواهی بود که متاسفانه علمای اسلام در آن موقع با توجه به قدرت به حدی که بدست آورده بودند و با داشتن تصور ایجاد یک مدینه فاضله (کشوری که تمام مردم آن پایبند اسلام باشند )شروع به وضع قوانین کردند . در اینجا باید یاد آور شوم که این آرزو حتی در زمان حضرت علی هم به عمل نرسید .
  نظر شخصی :
  باید قوانین بر اساس حقوق آزاد هر انسان که خواه دین داشته باشد یا نه برنامه ریزی می شد تا هر کس با داشتن عقاید و نظرات خود به راحتی در این چهار چوب زندگی کند .
  من یک مسلمانم . یک ایرانی . یک انسان که خواهان برابری و برابری همه انسانها با هم است .
  به امید روزی که مصلح با اجازه حضرت حق پرده از چهره گشاید و تمام دنیا به عدل واقعی برسد .